Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

pifina
11. jún 2015

@zuzana2107 nerozumiem otazke, najlepsie by bolo, keby si dal obrazok grafu 😅

zuzana2107
13. jún 2015

@pifina ahoj, 🙂 tu je obrazok mojho grafu BT.neviem ci mam spravne rozdelenu Folikulárnu fázu,cize fazu nizkych teplôt od tej Luteálnej fázy,cize vyzsich teplôt..podla clanku tu Modrom konikovi https://www.modrykonik.sk/grafy-bazalnej-teploty/ pisu ako to ma byt.. ) Pre ľahšie rozoznanie folikulárnej fázy nižších teplôt od luteálnej fázy vyšších teplôt sa do grafu vyznačuje horizontálne rozhranie týchto dvoch fáz. Ide o čiaru, ktorá sa zakresľuje cca o 0,05 C nad najvyššou zaznamenanou teplotou z posledných 6 dní folikulárnej fázy.)
Len neviem ci tych 6 dni je od zaciatku menstruacneho cyklu,alebo mam ratat 6 dni po skonceni menstuacie.Dakujem

pifina
13. jún 2015

@zuzana2107 aha, uz som pochopila, co sa pytas 😀 tych sest dni nesuvisi so zaciatkom ani koncom menzesu, je to sest po sebe iducich nizkych teplot, po ktorych teplota stupne (a nasleduje ovulacia), podla mna si to rozdelila spravne, aj ked teplota 12-ty den by mala byt nizsia, ale da sa to povazovat za chybu merania, kedze ostatne su uz nizsie

zuzana2107
13. jún 2015

@pifina ďakujem..už rozumiem.🙂 a ten 12 deň neviem.kazde rano meriam v rovnakú hodinu s tým istým digitálnym teplomerom.skôr má prekvapila vysoká teplota hneď po menzese.🙂 ďakujem ešte raz.pomohla si mi 🙂

pifina
14. jún 2015

@zuzana2107 mozno si menej spala alebo daco ine, uvidis dalsi mesiac, ci je to tak normalne, kazda sme ina, ale pokial nie su nejake zdravotne alebo ine problemy, tak by tie grafy mali byt +/- rovnake... vysoka teplota po menzese moze byt tiez z roznych dovodov, spravidla teplota klesne tesne pred zaciatkom menzes alebo po zaciatku... uvidis dalsie mesiace...

zuzana2107
14. jún 2015

@pifina ďakujem,tak ja dúfam,že už neklesne 🙂

pifina
14. jún 2015

@zuzana2107 drzim palce 😅

zuzana2107
15. jún 2015

@pifina ďakujem..🙂už 14 dní mám vysokú teplotu s posledných 5 dní mám rovnakú 37,1 modlíme sa,aby neklesla 🙂

0anet0
18. jún 2015

Ahojte 🙂 poradite mi prosim?
Bazalnu teplotu si meriam rano v ustach, ale obycajnym digitalnym teplomerom. Ked som mala 12.DC , teplota bola stale rovnaka ako napr. cez menstruaciu, stale iba 36,0 , alebo 36,2. a takto stale dokola. Je mozne ze je to meranim v ustach, resp. ze je to obycajny teplomer? Pretoze od 11.DC som mala taky ten bielkovy hlien, uplne natahovaci, akoby vrchol tych plodnych dni a pritom teplota sa mi nemeni.
Dakujeeem 🙂

zuzana2107
18. jún 2015

@pifina ahoj,tak dnes som 16 den po ovulke a ocakavana menstruacia,teploty stale vysoke do 37,2.urobila som si rano rest a boli tam 🙂 krasne // ciarky 🙂 jooj,taka som rozklepana a stastna 🙂 Dakujem ti

zuzana2107
18. jún 2015

@0anet0 meraj v posve,je to presnejsie.a teploty pri ovulke su vyrazne,

0anet0
18. jún 2015

@zuzana2107 Dakujem za odpoved... 🙂
a ta teplota moze stupnut aj napriklad s oneskorenim dva dni po tom hliene??

slniecko192
18. jún 2015

Baby a čo ak jednoducho nesplňam podmienky nato aby som si dokázala objektívne merať bazálnu teplotu. V noci vstávam k malému, a tiež ráno vstávam v rôznom čase podľa toho ako do práce. Dá sa spoliehať len na hlien a podľa toho s ariadiť bez toho aby som merala teplotu?

0anet0
18. jún 2015

@slniecko192 veru, to by aj mna zaujimalo :-/

zuzana2107
18. jún 2015

@slniecko192
@0anet0 neviem ako presne je to s hlienom,ten som si ja nesledovala,pretoze Ho skoro nemam,A urcit ovulku len podla neho by som netrafila,ale co som citala aj tu od inych,tak spoliehat sa len na hlien bez merania,nemusis presne urcit ovulku prave kvoli oneskorenosti.aj merania BT je oneskorene urcenie ovulky

0anet0
18. jún 2015

@zuzana2107
🙂 lebo v podstate hlien dopravi spermijky tam kam ma, ak splna to ze je tahavy a tak. A ked sa mi napr. zacne uz premienat na ten lepivejsi, tak ich uz nepusti dalej, nie? a ked sa vlastne ten bielkovy hlien zacne produkovat den pred ovulkou, a ovulka nastupuje o den neskor, ked uz sa ten hlien premiena, je sanca ze sa spermijky doplavia??

zuzana2107
18. jún 2015

@0anet0 vpodstate mas pravdu,ale u kazdej je to ine,mozes mat ten ovulacny hlien aj par dni pred nou,niekto ho ma pocas a niekto oneskorene,preto je dobre kombinovat to s BT,vtedy to mas presne,ze kedy nastala ovulacia

pifina
19. jún 2015

@zuzana2107 gratulujem, to je najkrajsi vysledok merania 😅

pifina
19. jún 2015

@0anet0 ja som si tiez meravala v ustach a nemala som problem, mozes skusit jeden cyklus v posve a uvidis, ci bude rozdiel, ak ti nestupne teplota, tak pravdepodobne nemas ovulku, aj ked mas plodny hlien

pifina
19. jún 2015

@slniecko192 su zeny, co natolko poznaju svoje telo, ze to zvladnu, ale vacsinou to nestaci, jednak preto, ze hlien mozes mat az tesne pred ovulkou, ale otehotniet mozes uz skor ( idealnych podmienkach preziju spermie az 6 dni tusim) a tiez pri nepravidelnom spanku moze byt hlien kadeaky... to sice aj teplota, ale mozes skusit merat v takom case, ked este vzdy lezis ( napr. o stvrtej), len odmeraj, kludne v polospanku a spi dalej... alebo skus merat tak, ako zvyknes vstavat, mozno sa ti podari odsledovat, ako to vstavanie meni teplotu ( niekto moze mat trebarst 0,1 rozdiel, ak spi o hodinu dlhsie a pod), treba skusat a hladat to, co ti bude vyhovovat

0anet0
19. jún 2015

@zuzana2107
@pifina
dakujem za rady 🙂 teraz meriam iba prvy cyklus, vlastne je to aj prvy co sme sa zacali snazit, tak je to skor o zvedavosti 🙂 merala som si uz koncom minuleho , a mam iba tu cast krivky kedy mi teplota tri dni pred mens. tak prudko klesala. a od zaciatku az doteraz co mam dnes uz 12.DC (vcera som so sebou nemala kalendarik, tak som sa hore pomylila v tych dnoch :D ), sa mi teplota pohybuje v ustach 36,0-36,2. takze mozno je ovulka teraz a ukaze sa to az nasledne pri zvyseni. vtedy uvidim ze uz bola. tak?? 🙂

zuzana2107
19. jún 2015

@0anet0 ano,ovulka mas vlastne posledny den najnizsich teplot,den Po nej teplota prudko vystupi,preto to vidis oneskorene,ja som tiez teraz merala prvykrat a presne sme trafili ovulku 🙂 a od vcera sa tesime z pozitivneho tehu testu.tak drzim palce,nech sa vam podari co najskor 🙂

0anet0
19. jún 2015

@zuzana2107 jeeej to naozaj?? tak to musi byt radosti 😀 gratulujem 😉 dakujeme, snad budeme mat tolko stastia ako Vy 🙂 lebo nasi ma mali na prvy sup, aj brata, tak ked sa plodnost dedi, tak by to mohlo vyjst aj nam :D

zuzana2107
19. jún 2015

@0anet0 ny sme sa snazili od decembra ,Ale nevedela som presne kedy mam ovulku,kedze mam nepravidelny cyklus,tak som vela citala ako sa da urcit,najprv som sledovala hlien,Ale taky ako Ho opisuju som nikdy nemala,tak som sa rozhodla merat BT a hned sme sa trafili 😀 este tomu neverim 🙂 na gyn chcem este pockat,je skoro tam ist..tak verim,ze aj vam sa hned zadari 🙂

0anet0
19. jún 2015

Aj ja mam nepravidelny.... dokonca od minuleho augusta, az do decembra som vobec nemala. Ale bola som iba na takych alternativnych vysetreniach, a tam mi povedali ze to je zo stresu, lebo v oktobri sme mali svadbu a aj nasi to akosi tazko znasali ze idem z domu 🙂 a od januara mam zatial 34 dnove cykly, tak snad uz to takto ostane 🙂 a uzivala si nieco?? ja som si naordinovala iba B6tku, a listovku od Jamiesonu to je 1000cka. 😎

0anet0
19. jún 2015
zuzana2107
19. jún 2015

@0anet0 ja som nikdy nic nebrala,ani antikop. Ani vitaminy a nic podobne.chceli sme to nechat na prirodu 🙂

0anet0
19. jún 2015

@zuzana2107 antiku ani ja 🙂 s tou niesom vobec stotoznena, a myslim ze keby si kazda zena nastudovala co to robi s jej telom, asi by bolo tych uzivateliek menej. Tak ja dopapam co mam a tiez asi napodobnim teba v tych vitaminoch 😀 ked sa to osvedcilo.... a tiez vraj psychika robi vela tak sa snazim si to velmi v sebe nepestovat aby som nebola sklamana ked to chvilku potrva 🙂 ale kociky uz mam pozrete 😀

0anet0
19. jún 2015

@zuzana2107 juj a este by som sa Ta rada opytala 🙂 docitala som sa tu na MK, ze ked sa vajicko uhniezduje, tak to silno pichne a je potom taky slaby ruzovkasty vytok. Je to pravidlo, alebo to byt moze a nemusi? mala si to tak aj ty ?? 🙂

pifina
19. jún 2015

@0anet0 odpoviem ti ja, ak mozem 🙂 nie je to pravidlo, zalezi na tom, ako citlivo vnimas svoje telo, ja som pri oboch doslova citila, ako putuje oplodnene vajicko dole vajcovodom, hniezdenie uz nie, aspon nie pichnutim, pri dcerke som nespinila, teraz ano 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre