Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lauritkatesty
23. okt 2017

@annakordelia ano je, niekdy je mozne mat uplne mal hlienu a krcok tiez nie je na 100% spolahliv&, hod grafik ak mas.

annakordelia
23. okt 2017

Môj graf:

annakordelia
23. okt 2017

@lauritkatesty
Aby si ma našla, som ta zabudla označiť 😀🙈

lauritkatesty
23. okt 2017

@annakordelia tak toto je jednoznačne - 19 dc

annakordelia
23. okt 2017

@lauritkatesty ďakujem. Čiže keď sa deň ovu podľa krčka a hlienu nezhoduje s bazalnou teplotou, treba sa riadiť podľa bazalnej.. z toho mi ale vychádza, že v takom cykle nie je moc veľká šanca na tehu, keďže ovu prebehla počas neplodneho lepkaveho hlienu a zavreteho tvrdého krčka 😠

lauritkatesty
23. okt 2017

@annakordelia no nevies mozno nieco preniklo, skus pit grepovy dzus pred ovulkou.

vera4444
22. mar 2018

Ahojte, poraďte prosím... kedy som podľa vás mala ovulaciu? U gynekológa som bola 6-teho achceš nevidel ziadny dominantný folikul... potom na kontrole 19-teho videl žlté teliesko, že myslela prebehnúť ovu... a teraz mi druhý deň mešká...myslíte si že sme to trafili a zadarilo sa?

butterfly333
23. mar 2018

@vera4444 správ test keď mešká držím palce

vera4444
23. mar 2018

@butterfly333 už som si dnes ráno spravila... ale nič, iba jedna čiarka...

zuzanakupcova
4. feb 2022

@maminka12345 ahoj, mám momentálne rovnaký "problém" ako si mala ty... Bolesť ako ovulácia a hlien krémový riedky, trošku natahovaci.Je to ovulácia či nie?Aj keď je to už nejaký ten rôčik čo si tu písala, vieš mi poradiť?Podarilo sa ti otehotnieť, alebo to signalizuje problém. Ďakujem

maminka12345
5. feb 2022

@zuzanakupcova áno otehotnela som už mám 3 ročnú princeznu doma a bola to ovulácia,robila som si aj ovu testy a vždy vyšiel pozit keď som mala taký výtok a mám to tak stále

zuzanakupcova
6. feb 2022

@maminka12345 ďakujem krásne ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre