Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

funny
24. aug 2006

atena, 1. mozes si nevsimnut hlien (kazdej zene sa tvori rozne mnozstvo, roznej kvality) a 2. mozes mat cyklus bez ovulacie, aj ked mas menzes.
zistis to meranim bazalnej teploty, alebo este lepsie - pravidelnou navstevou zenskeho a folikumetriou. maj sa.

bybi
28. aug 2006

Ahojte babulky, potrebujem poradit. Dneska je CD15, vcera som na testri videla jasne papradie, tak som sa tesila, ze ovu predsa len mam. (Mam trochu obavy, lebo som vysadila tabletky pred 2 mesiacmi). Dneska ale uz papradie nevidim a ani bazalna teplota zatial nestupla. ☹ Mam 28 dnovy cyklus, tak myslim, ze ovu by som uz mala mat za sebou, co si o tom myslite?

funny
28. aug 2006

bybi, co znamena papradie? 😕
bazalna teplota stupa od 24-48h po ovu, do troch-pat dni po urcite. ja mam tiez 28 dnovy cyklus, ale ovu az 15-16 den, tym padom sa teplota dviha neskor. ale to je ok, sme zive zeny, nie stroje 😉

bybi
28. aug 2006

funny dik, ja stresujem, lebo ked som si precitala, co vsetko tie tabletky mozu pokazit, az som olutovala, ze som ich zacala brat. Prvy uspech uz bola ms presne na den a teraz sa snazim zistit, ci mam ovu. Vcera som prvy krat videla papradie, tak som sa tesila. To je ked mas ovu, vidis to na fertility testri. Zacala som aj bazalku merat pre istotu, ale zatial len 36,1 dneska rano, tak cakam, co bude...

andulik
1. sep 2006

Ahojte babenky, poprosím o radu, lebo mám z toho mix 🙂 .Môžem mať ovuláciu deň pred očakávaným menzesom?Meriam si bazálnu teplotu a stále mi klesá(2 dni ju mám 36.3 pred tým bola zvýšená na 36,6 a pred 7 dňami som ju tiež mala 36.3, no a všade čo som čítala teplota pred menzesom stúpa, no mne klesá,kto má podobnú skúsenosť?

bybi
1. sep 2006

andulik, praveze klesa pred ms... takze to mas v poho 😎

ajap78
30. okt 2006

ahojte kocky, po dlhsom case otvaram znova tuto diskusiu. ja som taka nervozna sama zo seba. snazime sa s mazelom o babatko zopar mesiacov, toto je 3ti mesiac, ktory si meriam BT a zistila som, ze mi "pravidelne" chodi na konci cyklu, dnes mam napr 26ty den a ovulacia este neprebehla. ms dostavam cca 32hy den. myslite, ze je to v poriadku? neni to kratky cas na uhniezdenie vajicka? poradte mi prosim, ci mate niektora s tymto skusenosti. uz som rozmyslala aj navstivit lekara, ak sa to stale nebude darit. dakujem za vsetky rady.

zrzuska
30. okt 2006

ahoj.
nazor lekara by neuskodil.
ja ti moc neporadim. merala som si BT tri cykly a od zodvihnutia teploty mi vzdy MZ prisla na 14den.
ale nestresuj sa tym. ved kolko zien mava ovulaciu pred MZ alebo tesne po MZ. vela zien predsa otehotnelo pred, pocas alebo tesne po MZ. takze ziadny stres. a tri mesiace nie su vela.
ked pojdes ku doktorovi na kontrolu, tak sa ho na to opytaj. alebo mu zavolaj. budes kludnejsia.
a este nieco. toto mi potvrdil nejeden lekar. : meranie BT je uz trosku zastarale a uz sa moc nepouziva. je to skor take orientacne. napr. moze sa teplota zodvihnut a graf moze byt ukazkovy ucebnicovy a aj napriek tomu ovulacia nemusela prebehnut. stalo sa to jednej babenke. zistila to ked chodila na folikulometriu a aj si merala BT a porovnavala to. prave preto som si BT prestala merat, lebo som len bola v strese ked tam bol vykyv alebo co, ze ci to je normalne...
kontrolujem si len krcok a hlien. ktory ukazuje na prichadzajucu ovu.

lubecka
30. okt 2006

zrzuzka, mozem sa opytat jednu vec? ked ma zena ovulaciu, tak krcok padne trocha nizsie alebo je na to isto mieste? ja si obcas kontrolujem jedno obdobie ho dociahnem a jedno je dost vysoko 😅

ajap78
30. okt 2006

zrzuska dakujem, aj ked si ma moc nepotesila, som si fakt myslela, ze je to spolahliva metoda. prve babo sa nam podarilo na prvy sup a pritom som nic nemerala, nicim sa nestresovala. co sa tyka hlienu, ten mavam presne v strede cyklu, cca 14-16den, co by som este kedysi odprisahala, ze mam ovulaciu, lebo aj brucho a prsia mam citlive. podla BT vtedy ovu nemam. krcok si nesledujem, lebo to neovladam, kde sa take nieco docitam?

linle
30. okt 2006

ajap78, nestresuj sa zbytočne, nie je to nič neobvyklé mať ovuláciu tesne pred menštuáciou. Po ovulácii vajíčko putuje do maternice až 7 dní, niekedy dlhšie a niekedy kratšie a až potom sa tam zahniezďuje. Takže ak máš ovuláciu napr. 26 deň cyklu a menštruácia začne na 32 deň, tak je to 6 dní po ovulácii a je možné, že tvoje vajíčko ešte ani do maternice nedorazilo 😉 Takže sa uhniezďuje počas alebo až po menštruácii a to vôbec nie je problém.

lubecka, ak si na krčok isté obdobie nedočiahneš, tak je to práve to najplodnejšie obdobie. Počas neplodných dní je krčok maternice tvrdý a je položený nižšie a dočiahneš si na neho. Ak je vyššie položený (niekedy sa stáva, že až tak vysoko, že si na neho nedočiahneš) a je mäkkší a otvorený máš plodné dni.

ajap78
30. okt 2006

dakujem linle, uz som mala pocit, ze nie som v poriadku. je mozne, aby ovulacia neprebehla vobec?

linle
30. okt 2006

ajap aj to sa stáva 😒 že ovulácia neprebehne vôbec. Ale ak sa to nestáva každý cyklus, tak je to tiež v poriadku. Niektoré ženy mávajú aj takéto "neovulačné" cykly.

A ako si zistujš ovuláciu? Len z bazálnej teploty? Alebo používaš a aj nejaké testery? Alebo si sleduješ aj hlien a krčok?

Lebo ja si meriam BT asi 4 cyklus, ale sama som si ten graf vôbec nevedela prečítač - zistiť kedy mám ovuláciu. Tak som si to začala zaznačovať na stránku fertilityfriend.com a tam mi to počíta počítač. Jednoducho som nemala učebnicové teploty a tiež som sa bála, že nemávam ovuláciu a v skutočnosti som ju mala každý cyklus 😉

Ak vieš aspoň trošku po anglicky, skús sa tam zaregistrovať a nahodiť teploty, že ako ti to vypočíta počítač.

ajap78
30. okt 2006

no moje nervy 🙂 ja si meriam len BT, mavam ju vacsinou 36,8, niekedy 0,1st hore dole a potom sa zo dna na den zvysi cez 37st. takze sa v tom vyznam, ale nikde si to neznacim. hlien mam v strede cyklu taky biely vajickovy a potom tesne pred ms mam taky priesvitny gelovy. ktory je spravny? v strede cyklu mam aj to bolenie brucha, aj citlive prsia. ale to mam aj tesne pred ms. takze som z toho magor. krcok som si nikdy nesledovala, lebo neviem, ako sa to robi...

linle
30. okt 2006

ajap, tak ja si myslím, že máš ovuláciu práve v strede cyklu. Ten správny, plodný hlien je taký ako surové bielko z vajíčka, presne ako píšeš 😉

Bolesť pŕs a brucha, dokonca aj ten hlien pred menštruáciou možu len predznamenávať menštruáciu 😉 Skúste sa najviac snažiť počas toho vajíčkového hlienu a určite sa čoskoro bábo zadarí.

ajap78
30. okt 2006

linle, myslis taky vajickovy priesvitny? ja som sa asi zle vyjadrila. v strede cyklu je taky biely, nie tahavy. taky ako surove bielko, je ten, co mam teraz, na konci cyklu.

linle
30. okt 2006

Áno, myslela som taký ťahavý priesvitný ako surové vajíčkové bielko. To je ten plodný hlien. Takže potom máš asi naozaj ovuláciu pred menštruáciou 😉 a tiež to nie je nič neobvyklé, hlavne pri takomto dlhšom 32 dňovom cykle.

nevesta
30. okt 2006

Ak chcete, napiste mi mail do IP, poslem vam o tom nieco, len musite vediet po anglicky...

ajap78
30. okt 2006

dakujem linle za rady a podporu.

valhali
30. okt 2006

ajap, ja mam to iste...taky mliecny ako telove mlieko mam v strede cyklu a na konci a zaciatku cyklu mam taky tahavy priesvitny ako gel

ajap78
30. okt 2006

jej valhali, to je super pocit, ked je tu niekto s takym istym problemom? ako dlho sa snazite? merias si BT alebo nejako inak sledujes ovulaciu?

valhali
30. okt 2006

ajap, snazime sa len 2.mesiac a BT si meriam tiez len 2.mesiac. Snazim sa denne aj nahmatavat krcek,ale z toho som jelen. Lebo niektora vravi,ze je vysoko,ked je ovulka a ja to mam odsledovane tak,ze po snazilkovani mam krcok tak vysoko, ze na neho nedociahnem, preto ani neviem robit prstikovu metodu a v den,ked sa nemilujeme, tak si na neho dociahnem a je vzdy tvrdy. Takze v tomto som vedla.
Ty sa ako dlho snazis? Mas pravidelne cykly?

lubecka
30. okt 2006

valhali, ja to mam s tym krcok podobne, nedociahnem nan.. teda ani neviem ci ho mam viac otvoreny alebo ako...

ajap78
30. okt 2006

baby, ja to vidim tak, ze s tym krckom sme jeliniky vsetky 😀 😀 my sa snazime od leta, tj aktivne cca 3 mesiace. snad to tento mesiac vyjde...

valhali
30. okt 2006

ajap, ty mas aspon jedno slniecko, my zatial nic 😒

ajap78
30. okt 2006

no ja som si vravela po porode, ze slniecko bude jedinacik, ale na vsetko sa casom zabudne a som rozhodnuta vsetkym si prejst minimalne este raz 🙂

svetluska.p
30. okt 2006

ahoj babulky, chcem sa opytat taku otazku - nesibe Vam? Nemate pocit, ze rychlo rychlo musite otehotniet? Pretoze ja som totalny blazon. Som teraz po potrate, missed abort v 12tt. 21.9. ma cistili. A neviem sa zbavit jednak nedockavosti, kedy budem opat snazilkovat a jednak sa neviem zbavit hrozy - z toho, ze sa nebude darit, mam uz pomaly 30 rokov... Strasne sa bojim, ze nieco zmeskama som z toho v takom strese, ze az.

svetluska.p
30. okt 2006

juj, teraz citam, co som napisala. Ta otazka ci Vam nesibe, nie je yslena tak,ze Vam vravim, ze ste sibnute. To vobec nie. Myslela som to tak, ci uz nemate pocit, ze vam z toho zasibava, ci nie ste v strese, ci Vas netlaci taky ten pocit, ze uz musim, chcem...

ajap78
30. okt 2006

ahoj svetluska, to je ok, aj ja si niekedy citam po sebe a nestacim sa divit 😀 mam podobny problem, ale nie je to vek, ale nieco ine. nasa 2,5 rocna dcerka strasne tuzi po babatku, denne sa hra s babikami, kazdy den von tahame kocik, kazdemu na pockanie rozprava, ze budeme mat babo, takze ludia sa divia, ze nieco tajime 🙂 chcem strasne dietatko, ale chcem aj malej spravit radost, aby sme jej uz konecne mohli povedat, ze maminka ma v brusku babo. asi je to chore, ze? nam sa dominika podarila na prvy sup a mala som tusaka, ze druhe tak lahko nepojde a je to tu...

valhali
30. okt 2006

svetluska, to ako keby som citala seba...ja budem mat tiez pomaly 30 a 10r som brala HAK a teraz som sa zobudla a chcem to dieta rychlo, rychlo! Nepockam uz ani mesiac. Mne z toho sibe kvalitne. Kazdym nepodarenym mesiacom mam pocit,ze minus jeden mesiac zo zivota...je to hrozny pocit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre