Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

levon
30. okt 2006

Svetluska, tak na toto mám jasnú odpoveď a ešte jasnejšie to vidí môj manžel..Nie že šibe, mne priamo z toho zadrbkáva. 😀 Snažíme sa teraz druhý mesiac, po tom, ako som objavila na TT dve čiarky a následne som dostala mrchu, som hneď vlietla sem do fóra a posilnená všetkými tými informáciami o ktorých som len hmlisto tušila, nabralo moje šibinovanie na obrátkach..A to prosím som tiež v takom istom veku ako ty.. 😀.To čo si prekonala musí veľmi bolieť 😢 a celkom s tebou cítim, podobné som zažila, aj keď už dávnejšie.Tiež som si mysle, že musím hneď otehotnieť lebo inak sa zbláznim. 😒

ivush
30. okt 2006

levon, teraz nie celkom rozumiem, Ty si momentálne tehu keď si mala tie // ? 🙂

ajap78
30. okt 2006

ja po kazdom prichode ms odmietam den s kazdym komunikovat 😀 takze to uz nie , ze nam sibe...to je uz chore 😀

ivush
30. okt 2006

ajap, to poznám ... 😝 A normálne ma dokáže vyviesť z rovnováhy keď mne dôjde MS a dozviem sa o známych, ktorí čakajú už 3. dieťa po sebe...... 😖

cucuska
30. okt 2006

Ahojte. CHcem sa Vás opýtať má sa nejako zmeniť hlien, keby som bola pred MS nahodou tehu?´dá sa to nejako podla hlienu zistiť skor?

linle
30. okt 2006

cucuska, tehotenstvo sa pred očakávanou MS dá veľmi ťažko zistiť. Neviem o tom, že by sa tehotenstvo dalo určiť podľa hlienu.

cucuska
30. okt 2006

linie ďakuejm. Vieš momentalne mi začina trošku švitoriť.Tak by sme strašdne moc chceli 😒

svetluska.p
30. okt 2006

cucuska - ako tak citam tuto temu, svitori nam hadam kazdej 😀 . Ale ked ja uz tak velmi chcem kojit a kocikovat, ueeeeeeeeeee.

svetluska.p
30. okt 2006

levon - dakujem. Ano, fyzicky sa uz citim fit, ale psychicky som uplne mimo. A mozno preto terazstrasne intenzivne pocitujem to, co som opisala. A zaroven si uvedomujem, ze sa chovam ako sialena. Ked mi muzik povedal, ze v januari zrejme ide na 6 tyzdnov sluzobne do USA, chytila som brutalny hysak, ze kam chce ist, ze sme mali snazilkovat... chapete??? Ked som vychladla, citila som sa strasne.

cucuska
30. okt 2006

AJ AJ , AJ JA svetlus

zrzuska
30. okt 2006

baby ale da sa zistit podla krcku zevraj, ci je zena tehu 😀
zevraj krcok dva dni pred MZ sa zacina otvarat, no a ked ostava stale zatvoreny a tuhy tak ste tehu.
aj teplota ak sa drzi hore viac ako 18dni tak ste tehu.

aj mne z toho sibe. mam tolko informacii, ze dakedy uz ani neviem normalne posudit ovulku. 😅

aj drahy mi vravi, ze mi kvalitne sibe uz z toho. a zlosti sa.
lebo ja som zatial len predsnazilka 😖

loss
30. okt 2006

babule moje ja mam 32 a zasibava mi komplet zo vsetkeho.4testy negat.,ziadne velke prsia a uz vobec nie bolestive na dotyk,druhy den nepravidelne spinenie k tomu obcasna bolest brucha a doktorov verdikt ze som tehula,tak ja uz neviem.BT ani 37 tak co mam povedat ja a ta tuzba po babenku je taka silna ze si zacinam mysliet ze ten moj doktor videl to co som vlasne chcela vidiet ja ☹ Cize babo ktore mozno ani nieje.Taze vas nazor?Komu sibe najviac?No predsa Tanicke{loske}

padix
30. okt 2006

Ahojte, tak to som rada, ze mi nesibe jedinej. Zajtra idem na prehliadku k doktorovi, aby ma vysetril, ci som tehu. Totalne sa bojim, ze mi povie, ze si to len namyslam. Ale manzelik je viac v klude a ubezpecuje ma, ze ked mi uz 3 testy vysli pozitivne, malo by to byt v pohode. Ja dnes ani nezaspim. Drzte mi palce babulky 🙂

ajap78
30. okt 2006

jasne, ze drzime padix, to ked ti vysli 3 poz, tak to bude dobreeee 🙂

tanicka, ja neviem, nie je pohodlnejsie verit doktorovi? 😀

gangulienka
30. okt 2006

padix nestresuj....mozme ti len gratulovat 🙂
a loss neboj isto si aj ty tehulka ludsky organizmus je nevyspytatelny a ten doktor je hadam nejaky doktor 🙂

loss
30. okt 2006

padix 3testy a 6paliciek,ty si urcite tehulka,k comu ti srdece blahozelam,len sa pekne vyspinkaj,lebo zajtra prvy ktat uvidis svoje male miminko 🙂
babulky dakujem,ja zajtra volam doktorovi,kezby som aj ja svoje malicke zajtra videla zdrave a krasne
ajap78 jasne ze je to pohodlnejsie len ak to tak nie je bude to este horsie

levon
30. okt 2006

padix neblázni, 3 pozit.testy a ty stresuješ? Alebo nás úbožiatka provokuješ? 😠 Som presvedčená, že tehu si, zajtra pošli božtek miminku aj za nás. 🙂 Blahoželám 🙂

ajap78
30. okt 2006

jasne, je to jasna provokacia 😀 my sa tu hlienujeme, krckujeme, bazalkujeme a oni robia pozitivne testy jeden za druhym 😀

levon
30. okt 2006

Ivush, trošku neskoro, ale predsa odpoveď.. tehu nie som, napriek mojej oooobrovskej túžbe a pozit. testu 😠 Mrcha prišla na deň presne a ešte akááá 😖 Ja krava som div že nie rozobeala, v jakej pôrodnici odrodím,v podobnom duchu sa niesli všetky moje reči adresované mužíčkovi počas piatich dní, čo som mala zaručene všetky tehu príznaky.. 😉 Už si pripadám ako fenka, tie mávajú tuším pseudograviditu.. Prichystajú si brlôžtek a čakajú 😀 😀

ajap78
30. okt 2006

to je des, ako ma potom clovek verit tym testom ????

levon
30. okt 2006

Tak, tak ajap 🙂 Ale myslím si, že sa im dá veriť, keď sa robia až po vynechaní MS. Ja som si robila Rapi Clear 5 dní pred MS, pretože som bola zvedavá, dosť sme sa snažili 😀 celý mesiac. Inak doteraz mi testy ukázali vždy pravdu.
A čo ty, ako dlho sa snažíte? Čítam si, že máš dcérku,ja mám zasa práve dvojročného synčeka..Moc chceme druhé mimi, ale v kútiku duše sa aj bojím,aké by to bolo vo štvorici 😉 ty nemáš žiadne pochybnosti?

lubecka
2. nov 2006

dievcata, tie co si sledujete hlien... moze sa stat ze ten sparvny hlien mozem mat iba jeden den? Pretoze ked prisiel, tak som sa tesila ale na druhy den nic.. 😖 mozno to ani nebol ten spravny...ale ak nahodou, moze sa stat ze trvla iba jeden den?

valhali
2. nov 2006

lubecka,teto meisac som aj ja mala iba jeden den

lubecka
2. nov 2006

valhali, dnes rano nas zaujima rovnaka vec 😉
takze je to normal, iba jeden den?

valhali
2. nov 2006

lubecka,neviem, ci je to normal, lebo u mna nic nie je normal, kedze mam 39dnovy cyklus...
sice sa snazim iba 2.mesiac,ale pri takom cykle sotva otehotniem, takze na druhy tyzden idem za gyndou, nech mi predpise nejake tabletky na podporu tehotnosti. Clostil,alebo nieco podobne, co tu beru holky na stimulaciu vajecnikov.

funny
2. nov 2006

lubecka, ten najspravnejsi ano. v poho. aspon teda u mna.

lubecka
2. nov 2006

diki funny,
valhali, no to mas dobre, keby som ja ma 39dnovy ☹ my sa snazime od 1.9. hned po vysadeni HAK, no lenze mi neprisla mrcha, po 45 dnoch som isla k dr., bola som aj na UZV, tehu som nebola, tak mi pichli vyvolavacku.. no a som zvedava ako to bude dalej.. dva mesiace presli a ja som mala len jednu MS

svetluska.p
2. nov 2006

lubecka, ja som brala 3 roky HAK. Predtym som mala cyklus 30 dnovy. stalo sa, ze mi menzes vynechal ale aka taka pravidelnost tam bola. Pocas brania HAK to bolo ukazkove, na hodinu presne. Po vysadeni mi cyklus zblbol uplne, nedostavala som aj 3 mesiace. Potom ma vysetrili a hormony som mala rozhadzane, vajecniky PCO. Ja si myslim, ze za to moze HAK. Telo si odvykne nieco samo produkovat a je to v keli.

linle
2. nov 2006

lubecka, valhali, jasné, že je normálne mať ten správny hlien len v jeden deň. Úplne normálne je aj keby ste žiadny hlien nespozorovali. U každej ženy je to iné, lebo každá sme iná 😉 Aj keď nemáte hlien, aj keď ho máte ten správny v jeden deň, aj napriek tomu môžete mať plodné dni a následne ovuláciu.

lubecka, nebuď nešťastná kvôli menštruácii, je úplne normálne ak sa ti to bude upravovať aj pol roka. Takže hlavne nestresovať a byť trpezlivá 🙂 Veď raz sa ti cyklus musí upraviť.

valhali
2. nov 2006

jaaj, kocky, ja od pondelka tak intenzivne myslim na tie gynekologicke veci, ze mi z toho o chvilu prepne.
Aj ked sa snazim iba 2.mesiac, pojdem na gyndu, nech mi da nieco na stimulaciu, nemam nervy cakat kady mesiac. Uz teraz viem, ze sa nezadarilo, uz len to blbe cakanie na mrchu...Dufam,ze ma nevyrazi, ked jej poviem, ze co chcem po dvoch mesiacoch snazenia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre