Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

nika.r
29. jún 2006

ahojky,
asi Ti neporadím, ale možno povzbudím, že aj ja mám v tom svojom cykle riadny chaos. 😀
Mne totiž tento cyklus vyšiel tak, že plodný hlien som pozorovala ešte deň pre menštruáciou. Čo je asi hlúposť, keďže po ovulácii musia byť dva týždne...takže buď som etše nemala ovuláciu a táto MS je falošná, alebo bola nejaká iná a ten hlien už nebol plodný, alebo neviem. 😖 Ja spolieham len na to, že som teraz v strese, tak sa mi to nejako viac rozhádzalo.
Ako vidím, používaš túto metódu s cieľom otehotnieť, tak držím palce.

katakata
autor
29. jún 2006

nika, ja som si vzdy myslela ze mam dobry cyklus lebo je 28 dnovy...ale odkedy sa sledujem nezda sa mi ze je vsetko ok. totiz pise sa ze ta druha faza by mala trvat minimálne dní...teda ze od ovu po MS musi prejst najmenej 10 aby bola dobre maternica vystlana..no a mne sa zda podla teploty ze ovu mam až tak na 19 den a to je potom malo casu na vystlanie... uz pol roka sa nam nedari otehotniet tak preto zistujem ako to maju baby...
inak ten hlien co si myslis ze je cervikalny nemusi byt vobec cervikalny ale iny...vsade sa upise ze zena ma hlieny pocas celeho cyklu len sa meni ich kvalita a konzistencia...tak sa pre to asi nemusis znepokojovat...
inak ako antikoncepciu by som tuto metodu asi nepouzivala ...to by som mala asi strach...

expertka8
29. jún 2006

...toto som našla na inom fóre...
...teplotu mozes beriat bud v ustach, alebo v posve.vzdy v rovnaku hodinu, najlespe rano po prebudeni.teplota v posve je o cca 0,3 az 0,6 stupnou vyzsia nez v ustach.vyhoda merania v ustach je, ze si ju mozes merat aj pocas menstruacie, vyhoda merania v posve je, ze su presnejsie hodnoty.
ovulacia nastava den pred vyraznejsim zvysenim teploty, ked uz teplota vstupla, znamena to ze ovulaciu uz prebehla, cize sa treba milovat v dnoch pred vstupnutim teploty.tak isto plodny hlien vznika v donoch pred ovulaciou.

expertka8
29. jún 2006

...ešte jedna skúsenosť z iného fóra,keďže ja som v tejto oblasti úplný amatér...
...nikto ti nemôže napísať aká je tá najnižšia teplota u teba. Každá žena je iná a napríklad ja mám ovuláciu pri 36,3 ale kamarátka ma pri 36,5.Ako dlho si meraš BT. Po jednom mesiaci merania ti nikto nepovie kedy máš ovuláciu. Musíš si teplotu merať niekoľko mesiacov a potom sama zbadáš kedy máš ovuláciu ty. Skrátka zaznamenávaj si to do grafu a o 5 mes. budeš už krásne vedieť. Tiež nemusíš mať ovuláciu vždy ten istý deň cyklu ako predošlu. Ak máš pravidelný cyklus tak by ste sa mali snažíť okolo 10-15 dni cyklu . Ale to je čisto teoretický.Ja mám napríklad 28 dňový cyklus už 6 mes. a ovuláciu som mala prvé 2 mes. na 19 den cyklu,3mes. na 16 den, 4 mes. na 14den cyklu.A tento mesiac na 12 den cyklu. Meraj si BT vždy ráno po zobudení v tú istú hodinu a na tom istom mieste. Ja si meram v pošve a aj počas menštruácii.

expertka8
29. jún 2006

OGINO-KNAUSOVA METÓDA

Táto metóda predpokladá, že u pravidelne menštrujúcich žien s 28-dňovým cyklom nastáva ovulácia (uvoľnenie vajíčka) medzi 12. - 16. dňom cyklu, ktorý sa začína počítať od prvého dňa menštruačného krvácania.

Keď sa k tomu pripočíta maximálna životnosť spermií (3 dni), tak žena s pravidelným 28-dňovým cyklom môže byť oplodnená medzi 10. - 17. dňom cyklu.

Neplodné dni by mali byť 1. - 9. deň a 18. - 28. deň cyklu.

Táto metóda je málo spoľahlivá, môže byť ovplyvnená náhodnou provokovanou ovuláciou (napr. pri intenzívnom orgazme).

Prakticky to vyzerá nasledovne:
Prvý deň menštruačného krvácania (začiatok menštruácie) je napr. 3. 9.
Možné plodné dni u tejto ženy budú teda v období medzi 12. - 19. 9.
Neplodné dni by mali byť v období 3. - 11. 9. a v období 20. - 30. 9.

katalienka
29. jún 2006

ja tu odporucam temy symptotermalni metoda od 1-6.
tu to zacina
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm
a dalej si klikajte... http://www.rodina.cz/rubrika/oplodneni
je to vynikajuco spracovane a daju sa ta tie tabulky aj postahovat si
a vyplnat.
ja som to skusala asi tri mesiace, teplota mi funguje ale hlien a krcok maternice pri pco nefunguje vobec. mala som v tom dobry chaos.
potom som toho nechala.

nika.r
29. jún 2006

katakata a neskúšala si sa skontaktovať s nejakým odborníkom na tieto metódy? Lebo asi bežný gynekológ v tomto smere neporadí, ale sú aj takí lekári, ktorí sa tým zaoberajú. ja som napr. v telefonickom kontakte s gynekologičkou, ktorá je aj inštruktorkou k týmto metódam. Aj teraz jej pošlem ten svoj divný cyklus, že čo na to povie ona.

madeleine
29. jún 2006

mňa tak zvláštne pichne v podbrušku občas práve v čase, kedy by som odhadla ovuláciu... nie vždy to cítim, ale už sa mi to aj tento rok párkrát stalo... 😕 keďže to ale nesledujem nejako aktívne, neviem vám povedať, či to má,a lebo nemá vypovedaciu hodnotu... ale je to taký zvláštny pocit... 😵

adkag
3. júl 2006

katalienka, preco hlien a krcok nefunguje pri PCO? ja teraz stimulujem, beriem clostilbegyt a vraj ani pri tom sa nemusi tvorit spravny hlien. minuly mesiac som veru nemala a uvidime tento. ale ak neni spravny hlien, tak je na nic asi aj to,ze mam ovu.

mracik
4. júl 2006

Ahoj, ahoj. my používame symptotermálnu metódu viac ako dva roky, zatial je spolahlivá, ja som s ňou veľmi spokojná, a aj môj mužíček si už zvykol, že nie vždy sa dá...
ale hlien som si sledovala už od 14 rokov, chce to aspoň rok, kým sa v tom človek vie orentovať. Pre baby čo chcú vedieť viac odporúčam stránku www.lpp.sk

pappo
4. júl 2006

len tolko ja uz tiez meriam asi pol roka a viem ze nie u kazdeho je to ukazkove ako napriklad u mna. treba vsak merat dlhsie aby sa dalo zistit kedy mas ovu a ci vobec mas. niekedy ovu moze byt aj dva dni pred koncom cyklu, tak to mala kamoska a az ked to zistila otehotnela. len tolko

snemcurka
10. júl 2006

ahojte.
vcera som si merala teplotu a mala som ju 36,7 a som v 4 dni MC. Nie je to nejaka vysoka teplota?

pappo
10. júl 2006

snemrucka, teplotu moze ovplyvnovat viacero faktorov. meraj dalej a az na konci MC uvidis ci ti teploty skacu stale alebo to bolo len raz. ako dlho uz merias? pretoze aj mne to skace, ale vzdy to je okolo tej teploty , ktoru mam ako hranicnu. viac info najdes na http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694

snemcurka
10. júl 2006

ahoj pappo.
Dnes je druhy den co si meriam teplotu, bola taka ista ako vcera.
ja som bola uz na tej stranke co si mi napisala, tam su aj rozne grafy co sa tyka hodnot teploty. Iba mi je cudne, ze na vsetkych grafoch nie je taka vysoka teplot ako som mala ja na zaciatku.

pappo
10. júl 2006

snemcurka, neboj prve dni cyklu je vysoka teplota v normale aked meraz len druhy den tak to uz vobec nemaj strach uvidis ako to pojde po MS. a mas digitalny teplomer?

bam
10. júl 2006

Ahojte, aj ja som si merala teplotu, asi 3 mesiace a tak som viacmenej zistila,ze nemam ovu.Teplota sa skoro vobec nevychylovala. Aj ked merala som si ju digitalnym teplomerom (v ustach) a nebola som spokojna. Niekedy,ked som merala 2 krat som mala rozne hodnoty.Je to velmi zavisle na tom ako a kde sa to meria...Ake mate vy skusenosti?

jj2202
12. júl 2006

ahojte, ja sa teda v tomto nevyznám. ale nie je ten hlien počas ovulácie??? lebo expertka píše pred ovuláciu, ale aj na internete som našla že počas...
ja ho práve mám a snažilkujem o život 😀 😀 😀

adkag
13. júl 2006

jj, je aj pred ovulaciou,pocas plodnych dni.

jj2202
13. júl 2006

ahoj adka,
tak potom dalsia asi divná otázka....
ovulácia neznamená plodné dni? 😕

adkag
13. júl 2006

jj, ovulacia trva len chvilu - prasknutie folikulu a vypudenie vajicka do vajickovodu, ale plodne dni su dlhsie pred ovulaciou,lebo spermie vydrzia v tele zeny 3-5 dni, pocas ktorych tam mozu cakat. a ked dojde k ovulacii, tak plavaju k vajicku 🙂 . dokonca aj asi 1 den po ovulacii je este plodny,lebo to sa vajicko posuva cez vajickovody smerom do maternice.

jj2202
13. júl 2006

jaj tak milióny čakateľov 😀 😀 😀

adkag
13. júl 2006

no presne tak a jeden vitaz 🙂

nevesta
13. júl 2006

jj 😀 😀

peha
13. júl 2006

baby vedeli ste, ze jedna "davka" obsahuje od 80 - az 500 milinovo spermii ... 🙂 to je kvantum, ze ? 🙂 a skutocne len jeden vitaz je najlepsi... no niekedy dvaja 🙂

jj2202
13. júl 2006

nejslabší máte padáka 😀 😀

adkag
13. júl 2006

ty brdo,tak to je ine mnozstvo,to si neviem ani predstavit
jj 😀

peha
13. júl 2006

este ze jedna hemzilka potvorka je taka malinka. este ze to nema ani milimeter, sak by nas to .... 🙂 😀 asi porazilo 😀

jj2202
13. júl 2006

😀 😀 😀 😀

peha
13. júl 2006

jj - a ty si nakoniec nebola tehulka ? v snazilkach davnejsie si mala // takze to bol plany poplach.
??
mne raz tiez test ukazal jednu silnu a druhu slabulinku ciarku ale nebolo z toho nic. takze snazilkujeme 😵

jj2202
13. júl 2006

tak tak....
3x mi ukázal // a nakoniec som dostala mz.
ale už ma aj napadlo to, čo sa prihodilo dorotke, že je tehotna a mz mala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre