Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

svetluska.p
2. nov 2006

valhali - ved povedz, ze sa snazis uz 2 roky 😀

valhali
2. nov 2006

svetluska, to bude problem, v maji som bola u nej si este nechat predpisat 3.mesacne balenie HAK a chodila som ohladne HAK ku nej 10rokov 😒
Ale planujem prejst k inemu doktorovi, tak jemu to poviem 😀

svetluska.p
2. nov 2006

val - to je dobry plan 😀

lubecka
2. nov 2006

val, mne osobne doktor povedal ze mi dava 3 mesiace po vysadeni, ak sa mi nepodari tam potom nieco da...takze takze v decembri tam nabehnem..este mam 1 mesiac sancu... 😉

valhali
2. nov 2006

lubecka, my mame asi fakt rovnake probelmy 😀 . Tak ja sa snazim 2.mesiac. Som sice 3.mesiac po HAK,ale 1.mesiac sme davali pozor, 2.mesiac som brala femigel a ani som nevedela, ze zabija spermie a teraz 3.mesiac snad nic nestoji v ceste a uvidim,ci mrcha dojde. Fam,ze nieeeeeee!!!

lubecka
2. nov 2006

valhali 😀 fakt... no dufam ze to tak bude u mna, no ja by som aj brala kebyze mracha nepride, ale uz z ineho dovodu 😉
uz druhy den ma tak zvlastne boli podbrusko, neviem co to zas je... ja uz nechapem... ☹ kiez by to bolo to co chcem...a mozno je... mozno sa tak uz zahniezduje mimi, tak preto boli...mozno.. ale pravdepodobne nie , uvidim o tyzden..

miriamka
19. nov 2006

Babz,chcela by som poradit.Tento mesiac so zacala merat bazalnu tepltou.Kratko po menzesi som mala asi 2 dni 36,6 a teraz je 15ty den cyklu,a mam stale 36,9.Nie je to nejako vela?Stale cakam kedy pride ovu,a bude teplota vyssia,ale stale nic...Ake mate teploty mimo ovu a ake ked mate ovu?

nevesta
19. nov 2006

Miriamka, ja by som povedala, ze uz ovu bola 😉 tam staci vykyv 0.2 stupna 😉

miriamka
19. nov 2006

Ahoj nevesta,myslis?Nejako sa v to neviem vysomarit 😉nakolko mam 36,9 uz tyzden v kuse,tak som nejaka zmatena,lebo kedy by potom ovu bola,hned na zaciatku cykla?

nevesta
19. nov 2006

No divne to je, ale kazda sme ina a mozno si nachladnuta, tak preto ta azysena teplota a vtedy nemusis narast spozorovat, ked ju mas hore uz dlhsie... Idealne je merat si tak 3 cykly a potom uvidis, podla jedneho sa vela vycitat neda, ako mavas MS? Pravidelnu?

lia
19. nov 2006

miriamka a kam si ju zapisujes??

miriamka
19. nov 2006

No po vysadeni HAK ju mam v podstate pravidelnu,tak +2 dni hore dole.

valhali
19. nov 2006

miriamka, vravi sa, ze ked ma zena po ovulke BT vysoku viac ako 18 dni,ze je tehu.
Ja mam dnes 18.den. 16dni som mala 37 a vcera a predvcerom este mierne vystupila na 37.2. Keby to chcelo byt tehotenstvo...

miriamka
19. nov 2006

Valhali...citala som Tvoje prispevky ze asi si tehulka...Nerobila si si este testik? 😉

nevesta
19. nov 2006

Odporucam v pripade, ze vies po anglicky zapisovat na www.fertilityfriend.com/ tam ti to aj vyrata, ked bola ovu...

valhali
19. nov 2006

miriamka, robila som si teraz v piatok, bol to 16DPO a vysiel negat ☹ . Velke sklamanie. Bud klame bazalka, alebo to bolo este skoro

lia
19. nov 2006

tak to uz mam nevesticka ,neviem anglicky 😠
nejaka podobna nasa stranka neexistuje??

miriamka
19. nov 2006

Valhali...tak to ma mrzi,ale kedze mrcha nedorazila,stale je tu tento mesiac sanca!Drzim palce!

valhali
19. nov 2006

miriamka, dik 😉
drzim palce, aby aj tvoja BT bola prave ta tehulkovska 😉

miriamka
19. nov 2006

No valhali...ja to beriem tak,ze ked to pride tak to pride,uz nie som sklamane ked mrcha dorazi,beriem to skor tak,ze podari sa nabuduce.Vies,stale sa ubezpecujem,ze sa nam skor ci neskor zadari,a ze musim to brat hlavne v klude.

valhali
19. nov 2006

miriamka, robis dobre, ze nestresujes. Ja som hrozny stresman 😖

miriamka
19. nov 2006

No aj ja...ale uz som kupila tolko testov,vsetky negativne a bola som vzdy sklaana ked mrcha dorazila,ze uz to beriem inac.Nesustredim sa na to,ked to nepride tento mesiac,tak snad na buduci...Ale je hrozne,ze niektora baba otehotnie ani nevie ako,a my si meriame bazalnu,krcok,a neviem co a nedari sa ☹

valhali
19. nov 2006

my sme to ponali prilis vedecky, preto to nefunguje

certica
19. nov 2006

ahojte snazilky moje 🙂 . A co takto sa teda vykaslat mesiac, dva na vsetky tie odborno-vedecke zalezitosti, hmm..? Ja viem, ze sa mi to lahko hovori, ale fakt to funguje. A zvlast zakon schvalnosti - ja som napr.otehotnela po tom, co som sa rozhodla, ze si hodim cez leto HAK kvoli vynechaniu mrchy a ked som v lekarni vyhodila tych cca 900Sk za tabletky, buuum...boli zbytocne 😉

loss
19. nov 2006

certica to je suprova sprava,len mne to nejak nejde von z hlavky velmi,velmi si zelam babenko 😔

matja
20. nov 2006

Lia, este je jedna nemecka stranka: www.wunschkinder.net. Pripadne si mozes stiahnut tabulku na zapisovanie aj na www.stm.szm.sk, ale tam si mozes udaje iba zapisovat, nie je tam system na vyhodnocovanie.

miriamka
27. nov 2006

Caute...chcem troska poradit.Mam 23cyklu,a prvy mesiac meriam bazalku.Mala som stale 36,8...na 14ty den mi stuplna teplota na 37 co mohla byt teoreticky ovulka.Potom klasika stale 36,8.Kazdy den meriam v tom istom case,ale dnes zrazu som mala len 36,4.Neviete cim ten pokles mohol byt?

valhali
27. nov 2006

miriamka, mne dnes povedal lekar,ze merianie BT je maximalne nespolahlive. Ja som mala teraz podla BT ovulku a v skutocnosti zistil,ze nebola ovulka. Podla BT som bola tehotna,lebo som mala BT37 uz 24.den a nie som tehu. Povedal,ze ak mas den pred tym stres,alebo zapal o ktorom nevies, alebo sa zle vyspis, tak je uplne falosna BT. Takze ja som svoje merania vyhodila. Podla nich som mala idealny tehu graf a skutocnost bola taka, ze brutalne anovulacny cyklus.

sonicka07
28. nov 2006

ja som si planovala kupit teplomer,ale mozno to vyjde aj s hlienovou metodou. prave na fertility.com je to velmi dobre vysvetlene. nemate s tym niektora skusenosti? zacnem to pozorovat od tohto cyklu,ak dostanem MS.

danu
30. nov 2006

Ahojte snazilky, brala som 10 rokov HAK bez prestavky, s partnerom sme sa snazili 7 mesiacov a vyslo to na osmy mesiac, sranda je ze priatel dosiel z ambulancie bol na spermiograme a v ten mesiac som otehotnela, ale podla mna je to len vdaka meraniu bazalnej teploty+sledovania hlienu, skuste stranku
http://stm.szm.sk vsetko je tam vysvetlene baby tam pridavaju otazku, mozte tam poslat svoje merania a vyhodnotia Vam tam bezplatne kazdy mesiac namerane hodnoty, odporucam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre