Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

deina
27. jún 2007

Mohli to byt kludne aj ovulacne bolesti, niektore zeny to vraj citia.

miriamka
27. jún 2007

No uvidime ci to bola ovulka...lebo dnes uz sa citim dobre,len mam take bublinky v brusku 🙂

sandrika
28. jún 2007

Miriamnka aj sa si myslím, že to mohli byť ovu bolesti ja ich tiež cítim, ale keď dnes cítiš tie bublinky mohlo by to byť aj tehu 😉

miriamka
28. jún 2007

Sandrinka...no teplotka sa mi drzi pekne hore,takze viem ze to boli ovu bolesti lebo to bolo spolu s polodnym hlienom 🙂

sandrika
28. jún 2007

No áno ale kôli tým dnešným bublinkám som myslela, že sa hádam zadarilo a došlo k oplodneniu 😉

miriamka
28. jún 2007

No tak to pochybujem...sice mam take divne bublinkovanie v brusku,ale to asi prejav toho ze doslo k oplodneniu nebude 😉

sandrika
28. jún 2007

no však čas ukáže ale bo by to super nie? Tak či tak to budem držať palčeky 😉

miriamka
28. jún 2007

Dakujem...to nic,ono to pride v ten spravny cas,ja som teraz hrozne rada ze mam ovulku to zistenie mi zatial staci 🙂

ariadna
14. aug 2007

ahojte chcela by som len prispiet niecim ako si vylepsit kvalitu hlienu v jednej mudrej knihe som vycitala ze by mohol pomoct evening primrose oil v slovencine sa to vola gama linoleovy olej.neviem ci to dostat aj na slovensku ale myslim si ze ano.su to take zlte zelatinove kapsule.A mal by sa brat od 1DC do ovulky lebo ak nahodou otehotniete daj pane boze tak tehotne ho uz brat nemozu.a takziez sa tam spominal aj robitusin sirup od kasla.tam ide o to ze ked je hlien moc husty alebo tazko priechodny pre spermijky.Tak ten by sa mal brat asi 5dni pred ovulaciou a potom uz nie.pisali ze to neskodi ale treba si dat pozor ci nan nie sme alergicke.

dicinka1
7. jún 2008

ajojte...aky hlien to je ak je taky bielo vodovy?????

janino
7. jún 2008

ahoj

je to plodny hlien po ňom nasleduje vajcovy bielok, ale aj vodovy sa považuje za plodny... 😉

dicinka1
7. jún 2008

vazne?parada...a ja nemam manzela doma...

janino
8. jún 2008

ešte máte čas... tak držím palce 😵 😵

petrzalkaa
11. jún 2008

ahojte dievčatá,dnes som 21DC a tri dni ma pobolieva jú vaječníky a tri dni som mala len ráno výtok ako bielko pripomínajúci ovu hlien,lenže krčok mám úplne tvrý a dlhý,takže sa chcem spýtať,či to môže bzť aj ovu,aj napriek tvrdému krčku?alebo čo si o tom myslíte?dakujem za odpovede

kikasa
15. jún 2008

Ahojte 🙂 Vedeli by ste mi niektorá poradiť. Tretí mesiac si meriam Bt - v tom mám ako tak jasno, ale v tom hliene sa nevyznám. Musí byť plodný hlien priesvitný ako bielok, alebo môže byť aj s bielymi vláknami - hlavne, že sa dá naťahovať??? 😒

janino
15. jún 2008

môže mať aj vlákna 😉

monulienka81
25. sep 2008

Ahojte, trošku som čítala, čo píšete. Ja som si tiež začala merať BT, lebo mi to odporúčila aj moja gynekologička, ale mám nepravidelný cyklus a tak sa pýtam, či to nie je zbytočné meranie. Čo vy nato skúsenejšie?

slnieckova
2. okt 2008

Dievcata, mam otazku. Od 21 DC som si zacala prvykrat merat a zaznamenavat BT. Dnes mi vsak wunschkinder vyznacil MS az na 36 DC. (Od 21 DC az dodnes sa drzim na teplote 37,1, vcera vecer 37,3). Neviete cim to je? Moze to byt tym, ze som zacala zadavat do tabulky teploty az od 21 DC? Nechapem 😒

iveb
23. okt 2008

Prosím Vás , môže sa stať , že aj napriek tomu , že som mala plodný hlien , ovulácia neprebehla? A ani bazálna teplota nestúpla?

pacmaha
7. nov 2008

ahojte, chcem sa spýtať, už asi týždeň si meriam teplotu ale stále mám 37,3 a raz som mala aj 37,9. mám pred menšt. a pobolieva ma spodok. môže to byť nejaký zápal? je možná taká teplota pri zápale? dakujem

kosta123
23. júl 2009

Povie mi niekto kolko ma byť teplota ak by som mohla byť tehu??

afrika
23. júl 2009

kosta to je individuálne. na to aby si to vedela posúdiť potrebuješ dlhšie meranie. všade ale píšu, že to je nad 37, ale zďaleka to nie je pravidlo. veľa závisí od toho, akú máš BT pri ovulke a po nej. ak ju máš nižšiu, tak nemusíš mať nad 37. 😉

cicimon
26. júl 2009

caute,
ked mi podla roznych kalendarov vychadza ovulacia 22-26. - 10-14DC ale dnes mam bolesti v podbrusku a odvcera "vlhke dni", kedy je naj sa snazit?

barchee
26. júl 2009

cicimon: teraz 🙂 keď máš "vlhké dni" to znamená, že je ovulačný čas...aj keď samotná ovulácia nastane až vtedy, keď bude hlien "ťahavý"... ja to mám tak, že najprv mám deň-dva mokro, potom mám 2 dni taký pevný čistobiely hlien, potom deň úplne nič - to je deň, keď bazálka klesne pred ovuláciou a nasledujúci deň mám "ťahavý" teda ovuláciu...dnes (12 DC) mi ťahanec vyšiel akurát vhod, lebo sme sa hneď mohli milovať...ráno som išla so psom - ešte nebolo nič a keď som sa potom druhýkrát zobudila, už bol ťahanec...takže sme to hneď využili 😀 keď ti ťahanec výjde v strede pracovného dňa, večer už môže byť neskoro....ťakže dúfam, že tentokrát sme to vystihli včas 😵 inak, sex sme mali keď žačalo "mokro", potom 3 dni pauza pre dozretie spermičiek a dnes ráno...je super, ak si vieš ťahavý hlien odsledovať a využiť tú chvílu, lebo môže byť len pár hodín....tých najnajnajplodnejších 😀

cicimon
26. júl 2009

tak sme sa snazili vcera, aj 3 dni dozadu...cize 11. a 13.DC...

barchee
26. júl 2009

tak je to ok 😉 a ťahavý si ešte nemala? ak sa do neho netrafíte, nemalo by to vadiť, keďže drobci prežijú v ovulačnom prostredí aj 4 dni ... 🙂 koľko sa snažíte a koľko si sleduješ ovulku?

cicimon
26. júl 2009

tahavy este nie, len mokro 🙂) a zas kazdy den asi tiez nie je velmi ok, hadam zajtra poistime 🙂
no nesnazime sa az tak dlho, asi len 3 mes - predtym 4 roky HA a po vysadeni mi gyn. zistila ureau, takze mesiac liecenie, ale odvtedy naplno 🙂 akurat ze posledny cyklus bol o 5 dni kratsi ako tie predtym, takze sa radsej na vypocty nespolieham.. ale kedze roky idu, tak uz radsej naistotu

barchee
26. júl 2009

🙂 aj my sme mali ureoplazmu, asi 4 roky dozadu...fuj brali sme tetracyklín, som gracala furt z toho... ☹ ale sme sa preliečili....ja som brala HAK 4 roky - s polročnou prestávkou, teraz už 3 roky neberiem...od štátnic vlastne 🙂 snažiť sme sa začali v apríli pred svadbou, teraz je to bude 5 mesiac... 😖 ale ovulku si sledujem už ale 2 roky...rok som sa dostávala z HAK a počas tých 2 rokov som začala vnímať "zmeny" v cca strede cyklu. Na svadobnej ceste sme mali furt chuť na sex...a to nebolo dobre vymyslené, ostala totiž bez výsledku... ☹ čím častejšie je sex, tým je menšia šanca otehotnieť - aj naši známi lekári - Igorko je jeden zo známych veľmi dobrých urologóv-sexuológov, nám odporučili, najskôr každý 5 deň...to je totiž čas, kedy spermie v tom epitely semenníkovom dozrievajú...takže neviem no...vydržala som len 3 dni 😀

cicimon
26. júl 2009

no ja som pocas HAK vnimala ten tahavy hlien, ale inac som sa nesledovala, kedze som neplanovala otehotniet.
Jj, prave kvoli tomu dozrievaniu to chcem robit tak max kazdy druhy az treti den,,,tak som zvedava. Naposledy ked som bola v tom, ze bolenie v podbrusku by mohla byt ovu, tak na dalsi den prisiel menz...o 5 dni skor, tak som zvedava co pride tento mesiac

barchee
26. júl 2009

počas HAK si ten ťahanec nemohla vnímať....však si vtedy neovulovala... 😕 HAK zabraňuje ovulácii a tá menštruácia je len "akože"...nie normálna... mohla si mať silnejší výtok, ale určite nie ovuláciu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre