Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

nufka
13. júl 2006

jj moja sesterka mala do piateho mesiaca ms a ani nevedela ze je tehu az jej potom zacalo bat zle a isla k lekarovi 🙂 ila ze ??

adkag
13. júl 2006

jj,mala by si ist k lekarovi. ale vraj ak je rovnaka inenzita MS,ako normalne,tak to nebude tehu. vraj ak by bola slabsia,tak je to mozne.a nerobila si si po MS dalsie testy? mozno by si mala aspon vyskusat.

jj2202
13. júl 2006

robila, jeden na // a druhy / a robila som ich zároveň....
mz som mala kratšie a myslím aj slabšie. ale pripisujem to stresom pred svadbou. dostala som to v utorok pred svadbou...

jj2202
13. júl 2006

ale prvý deň som mala nenormálne krče... dala som si aj nalgesin

adkag
13. júl 2006

jj, ak si mala slabsie,tak si rpedsa len sprav este ten test. krce nic neznamenaju podla mna.ale azse ak mas teraz ten hlien,tak asi nie si tehu,lebo pocas tehu zrejme ten hlien taky nebyva,inak by si mohla znova otehotniet a to sa neda.

jj2202
13. júl 2006

aj ja si myslím....

peha
13. júl 2006

hm, tak drzime prsteky, tak snazilkujte, krasne si to uzivajte a potom si za par tyzdnov vymenime skusenosti s // alebo /. 🙂
ale nech to je co najviac // 🙂
myslim co najviac zien 🙂

jj2202
13. júl 2006

teraz už viem, že // na teste nič nemusia znamenať... 😠

adkag
13. júl 2006

jj, sak to. a / tiez asi nie. clovek sa len kvoli tym testom zbytocne tesi alebo naopak,zdeprimuje.

jj2202
13. júl 2006

tak tak a hlavne to ide do peňazí...

adkag
13. júl 2006

no to veru hej. aj ked ja som si ropbila asi dva testy v zivote,m,ne vzdy pride mrcha nacas. ale kupila som si minuly mesiac ovulacne testy a tiez mi nevysli, teda / a to som ich robila 12 a 13.DC,tak nechapem.asi si ich uz viac robit nebudem,skusim si zacat nerat teplotu,ale nechce sa mi,lebo budem musiet skor vstavat.

pappo
13. júl 2006

adkag tak nakoniec si ovulacne testy zavrhla? ja som ich pouzila aspon 4 a stale mi ukazovalo ze mam ovulaciu a nemala som, tak som si povedala ze co je dost to je dost. ide to do penazi a este je to aj nanic. ale skus si objednat tie lacne ovu testy, niekto to tu pisal aspon to nebude take drahe

adkag
14. júl 2006

Pappo,este som to uplne nezavrhla,ale na tento mesiac urcite auvidim na buduci mesiac. mam doma aj ovulacny mikroskop,obca ssom pouzila ten,ale ani to ma uz nebavi,ked mi furt ukazuje len neplodne dni.

nyna23
21. júl 2006

baby mám taku otázočku. Ako a čím sa vlastne meria tá bazálna teplota. 😅

jj2202
21. júl 2006

teplomerom 😀

adkag
21. júl 2006

pappo, neviem,ci som ich zavrhla,ked ma napadne,ze si ich budem chciet spravit na buduci cyklus,tak spravim.ale zatial nie,kedze teraz mi konci cyklus,tak to ani netreba.

snemcurka
21. júl 2006

ahojte snazilky.
Dnes mo konecne stupla teplota z 36,5 na 36,8.Takze cakam manzela a ideme snazilkovat.

pappo
24. júl 2006

adkag niekedy je lepsie netestovat a inokedy zase hej. ja rasšej netestujem aby som sa zbytocne netrapila, lebo je to aj tak jedno. dnes som bola na krv dat si urobit hormonalny profil znova po vybrati liekov tak uvidime co moj prolaktin.

caraida
24. júl 2006

snemcurka, mozno by bolo lepsie, keby ste snazili tak dva - den pred stupnutim teploty, v case prave ked este trosku pred ovu poklesne. stupnutie teploty naznacuje, ze ovu uz prebehla, v akom casovom rozpati je velmi individualne. vela stastia.

matinka
26. júl 2006

no ja som asi divna... zacala som si merat teplotu od zaciatku cyklu, mala som ju cca 36,6-7 a dnes, ked mi mala stupnut, mi klesla na 36,4. Je to normalne, alebo je to len nejaky vykyv?

pappo
26. júl 2006

matinka meras si to naozaj od zaciatku lebo zaciatok je prvy den mrchy?

matinka
26. júl 2006

pappo, no teplomer som si kupila az po jej zaciatku, meriam si asi tak tyzden, co je 6 dni po zaciatku. Myslela som si, ze zo zaciatku to bude asi rovnake, po ovulacii ma stupnut a mne ked klesla... no neviem, asi som otoceny pripad 🙂

pappo
26. júl 2006

lebo tesne pred ovulaciou trochu klesne a potom ide hore a ked sa vajicko neoplodni klesne. ak sa oplodni stale sa drzi okolo 37. skus sa mrknut na http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694
lebo je bezne ze teplota kolise. mala by si si to merat v stale tu istu hodini a minutu. vsetko tam najdes na tej stranke. a hlavne kazda zena ma inu prioemernu teplotu okolo ktorej to kolise takze meraj meraj a potom budes mudrejsia. zapisovat si to mozes na tejto adrese: http://www.fertilityfriend.com/ttc2/login.php len tam sa zaregistruj. vela zdaru. meraj a potom napis ci sa nieco zmenilo. zelam ti aby ti teplota uz viac neklesla 😀 😀 😀

matinka
26. júl 2006

dakujem pappo, to moze byt tym, ze som tesne pred ovu a ona teraz poklesla, uvidime rano 🙂 . Inak sa snazim merat v tu istu hodinu, kedze budik rano zvoni rovnako 😒 , ale este v tom nie som taky profik... este raz dakujem

pappo
26. júl 2006

matinka tak snazilkujte a o 14 dni uvidime 😀 drzim palce

bybi
26. júl 2006

caute babule. A neskusali ste ovulacny mikroskop? Mne akurat teraz vychadza ovu, tak tiez snazilkujeme, uvidime o 2 tyzdne, ako sme dopadli... 😀

snemcurka
26. júl 2006

ahojte baby.
vcera som si kupila ovulacne testy(5 kusov je v baleni) a tam pisu, ze prvy test by som mala pouzit na 9 den MC. Mne sa to zda nejako skoro...ked to pouzijem na ten 9 den ako pisu tak na 14 den MC nemam uz ziaden test

caraida
27. júl 2006

snemcurka, a na co reaguju tvoje testy? na LH hormon a estrogen? ja osobne, z vlastnej skusenosti - testovat staci, az ked mas hlien ciry a najlepsie - aj natahovaci. no a to je u kazdej zeny individualne.

ake testy mas? podla toho by somti mozno vedela poradit, ale su rozne a zalezi od principu. nie kazda zena ma dobre vyhodnotitelny moc.

slenka
27. júl 2006

caute baby
ja som si merala teplotu asi 6 mesiacov. Kym som sa naucila co a ako tak tie prve 2 mesiace boli poriadne chaoticke. Ale potom som si zvykla a nakoniec nam to asi pomohlo, lebo sa to podarilo 🙂 Ja som vsetky informacie co a ako robit nasla na stranke www.fertilityfriend.com Tam pocitac sam vyrata kedy som mala ovulaciu (mozno to je tak inde - neviem). Mala som aj tie lacne ovulacne testy, ale ukazovali bludy. Graf jasne ukazoval ovulaciu ale testy bud vobec, alebo nejasne. Tak som ich nakoniec ani nepouzivala.

nyna23 - na meranie potrebujes specialny teplomer na meranie bazalnej teploty. Dostat by ho malo byt v kazdej lekarni.

snemcurka
28. júl 2006

ahoj caraida.
Moj ovulacny test reaguje na LH hormon. Nazov testu je TESTA MED, neviem ci ho poznas, lebo ja som si ho kupila tu v nemecku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre