Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

cicimon
26. júl 2009

nooo, tak ja uz neviem 🙂) len som velmi zvedava, ako bude vyzerat tento cyklus, ked ten predtym bol taky kratky...to sa ma ako potom clovek v tom vyznat??

barchee
26. júl 2009

no ja som tiež pred svadobnou cestou mala 25 dňový cyklus...sa mi posunul o 3 dni...a to ho mám už od 15 rokov jak hodinky presne na 28.deň 😀 príroda sa s nami ženami furt hrá a poriadne 😀

cicimon
26. júl 2009

a potom nech clovek pozera nejake kalendare,,

barchee
26. júl 2009

hehe 😀 nooo......preto si sledujem furt len hlienik a kalendáre sú len orientačné...podľa nich mám mať ovulku teraz v utorok, ale pritom je/bola dnes 😀 inak, odkiaľ z Ba si? Ja Ružinov-Ostredky 😉

cicimon
26. júl 2009

petrzka

matusik111
26. sep 2009

Ahojte kocky, mozem sa opytat, pozna tu niekto ako sa da vytvorit plodny - vajickovy hlien? Ja som ho dako stratila a myslim, ze to je hlavny dovod preco sa nedari.

makovicka53
27. jan 2010

matusik neporadim ti ale chcem dodat ze nie si sama...ja ten hlien tiez uz dlhsiu dobu nemam...neviem preco:(

pifina
3. aug 2010

@matusik111, @makovicka53 neberiete nejake lieky? vcera som nasla o tom clanok http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

makovicka53
3. aug 2010

@pifina ...ahojky ja som neuzivala ziadne lieky...len ked som bola chora inak nic...a teraz momentalne uzivam estrimax a duphaston...ale zistili mi ze ovulacia prebiehala ...ten hlien nemusi byt vzdy priznakom...ja mavam bolesti v podbrusku tak podla toho viem ... 🙂 ...ale dakujem si mila 😉

pifina
3. aug 2010

@makovicka53 som sa vcera dostala k tejto teme uplnou nahodou a na zaciatku boli spominane nejake clanky a jeden z nich je ten, ktory som Ti napisala 🙂 ja ked som si zacala merat teplotu, tiez som nemala ziaden hlien, ale to som bola po vysadeni HAK a dost dlho trvalo, kym sa z toho telo spamatalo a ocistilo sa ... teraz uz hlien pozorujem 🙂

makovicka53
3. aug 2010

@pifina ...no vidis tak je to fajn....ja mam problemy so sliznicou maternice nedorasta mi tak preto uzivam lieky....

pifina
3. aug 2010

@makovicka53 my sa zatial len druhy mesiac snazime, tak este len na zaklade merani a pozorovani odhadujem, ze by to malo byt ok 😅 dufam, ze sa skoro zadari 😉

makovicka53
3. aug 2010

@pifina ....dakujem a prajem napodobne 🙂

kamillka100
17. sep 2010

ahojte, poradte mi, s manzelom sa snazime uz min.6 mesiacov o babo, skusala som ovulacne testy, ale nepomohli, tak som si zacala merat teraz aj bazalnu telotu, ale neviem ako to ma byt, skoncila mi menstruacia a hned som si zacala merat kazde rano a 7,8 ,9 den od zaciatku menst. som mala 36,6 a na 10 den som mala 36,4 a ,11,12 a teraz opat mam 36,6 tak ja tomu nechapem, nemozem sa riadit na 14 den ovulacie, lebo nema pravidelny cyklus, uz posledne 3 menstruacie mam divne, kazd 24, 25 den a menstruaciu mam 2 dni na treti nic a potom uz len spinenie, ma niekto take skusenosti, dakujem veeeelmi pekne za nejaku radu.

katarina104
6. okt 2010

@kamillka100 vyzerá to tak, že máš anovulačné cykly,To špinenie čo máš asi nie je menštruácia, radila by som ti navštíviť gynekológa,môže to byť skrytá choroba. 😉

katarina104
6. okt 2010

@matusik111 je lepšie sa naučiť aj teplotnú metódu,ak nemáš hlien je to spôsobené nedostatkom hormónu. 🙂

kamillka100
6. okt 2010

@katarina104 ahoj, dakujem za odpoved, ale bola som u doktora a povedal mi, ze je to normalne, kazda zena vraj krvaca inac, ze ked sa maternica vycisti uz do dvoch dnoch a potom je spinenie, tak je to v poriadku, robil mi vysetrenia a mam vsetko v poriadku, ale mam prist 10 den od zacatia menstruacii a bude mi sledovat vajicko ci mi dorasta, nechce to riesit este liekmi,no ked sa nepodari, tak bohuzial budem musiet brat ☹ , este raz dakujem za radu

katarina104
6. okt 2010

@kamillka100 meraj si teplotu, ak stúpne o 2 stupne a je tak aspoň 3 dni, tak predtým bola ovulácia, tak aspoň zistíš či si mala ovuláciu, skús.🙂

pifina
6. okt 2010

@kamillka100 ak mas cyklus taky kratky, tak mozno na 10 den je uz neskoro, teda podla mna ... skus si merat teplotu, ale od zaciatku cyklu, tj. od prveho dna menzesu, mozno mas ovulku skor a ked zacnes merat neskor, tak uz rozdiel teplot nenameras ...

katarina104
6. okt 2010

@pifina presne tak, aj mne sa zdá, že to bude mať skôr.

pifina
6. okt 2010

@katarina104 🙂 mna to napadlo aj pri tych teplotach, co hore pisala, ze od 7-dna mala rovnaku teplotu ... no ved uvidime, co potvrdi lekar 🙂 ale na jej mieste by som asi skusala hned po skonceni ms (4-5 den), aj tak pise, ze ma len 2 dni a potom uz len spini ...

katarina104
6. okt 2010

@pifina len nech si meria stále v rovnakom čase.Ja mám napr. 36,6 predovulačnú teplotu a poovulačnú mám 37,0.

pifina
6. okt 2010

@katarina104 hej, to je dolezite, ty mas pekne vyrazny vzostup, ja mam predovulacnu 36,4-36,6 a ked je 36,7, tak uz som po 😅 chcelo to trochu sledovania, na zaciatku po ms mi to trochu skace, ale ako sa blizi ovulka, tak sa mi to na par dni stabilizuje okolo 36.5 a potom to uz ide hore 🙂

katarina104
6. okt 2010

@pifina vedšinov by to malo byť v čase pred ovuláciou tých 6 dní nižšie ako predtým. 😉

pifina
6. okt 2010

@katarina104 hej, to viem 🙂

katarina104
6. okt 2010

@pifina je to super, že to baby používajú, stokrát lepšie ako antikoncepcia 🙂 🙂 🙂

pifina
6. okt 2010

@katarina104 suhlas 🙂

katarina104
6. okt 2010

@pifina snažíš sa otehotnieť? 🙂

pifina
6. okt 2010

@katarina104 ano, ale mame teraz nutenu prestavku, lebo sme pred mesiacom o babo prisli 😒

katarina104
6. okt 2010

@pifina to je mi ľúto, mi sa snažíme asi 2 mesiac, teraz sme boli chorí, tak nič. Prajem veľa šťastia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre