Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

ajap78
7. dec 2006

dakujem za utechu maca 😉

miriamka
7. dec 2006

Baby...mne meska mrcha tyzden,a teraz mam posledne dni teplotu 37.2 namiesto mojej skoro celomesacnej 36.7.Cim to moze byt?

maca77
7. dec 2006

miriamka, tak myslím že je to na dobrej ceste - tehu 😉

miriamka
7. dec 2006

Maca...tak keby to tak bolo tak to by bolo super!Manzel by dostal krasny darcek pod stromcek!Ale nerobim si este ani test ani nic,aby som nebola sklamana...skor cakam,ze mrcha kazdym dnom dorazi ☹

ajap78
7. dec 2006

miriamka, ked ti meska uz tyzden, ten test by som spravila urcite.

butrus
7. dec 2006

Ahojte snažilky, som tu prvý krát, nečítala som si síce celú vašu diskusiu, ale myslím, že by ste mi vedeli poradiť. 🙂
Vytvára sa cervikálny hlien aj počas tehotenstva? Neviem, možno som otehotnela hneď na začiatku plodných dní a myslela som, že ak otehotniem, tak sa plodné dni skončia na obdobie celého tehotenstva. Lenže ja mám všetky príznaky ako počas klasických plodných dní. Neviem si na túto otázku odpovedať sama, lebo môj rozum je ovplyvnený tým, čo chce srdiečko. 😀

ajap78
7. dec 2006

ahoj butrus, no tazko povedat, hlien mozes mat, ale asi nie taky, aky je pri ovulacii. skus spravit testik a aspon uvidis 🙂

miriamka
12. dec 2006

Ahojte snazilky...takze stale to iste,teplota zvysena uz skoro 2 tyzdne a neviem co teraz.Predvcerom som mala take slape naruzovele spinenie,a bola som v tom ze mrcha dosla,ale kdeze,odvtedy uz nic.Takze som zmatana a neviem co dalej

kila
12. dec 2006

Mirimka, je možné že si tehu, urob rýchlo test! Vyjde to... 😉

lejla77
12. dec 2006

miriamka:
strasne drzim palceky - je to fak moc nadejne. rychlo testuj, nech sa mozeme s tebou tesit. 😎

sandrika
12. dec 2006

Miriamka myslím, že Ti môžeme gratulovať, to špinenie je príznak tehotenstva asi sa malé hniezdilo, držím palčeky

lubecka
12. dec 2006

Ahojte, vcera som mala pocas dna 3 krat hlien, tahavy priesvitny.. inak sa necitim nejao vlhka..myslite ze to mohla byt ovulacia? som 12 DC.. a na 5DC som mala folikul uz 10mm.. je to mozne, tak zavcasu?

kila
12. dec 2006

Lubečka, všetko je možné... a BT si nemeriaš?

lubecka
12. dec 2006

BT si nemeriam, rano nestiham 😅 a zatial sa do toho nechcem tak zatahovat, terza to nechavam len tak.. na nahodu.. ale vzdy ked pridem domov tak si odmeriam, ale to zas z ineho dovodu, vyse 2 rokov ma trapili zvysene teploty cca 37,5, tak teraz pre kontrolu.. no vzdy som mala 36,8-36,9 a vcera som mala omhoho nizsiu 36,4.. zeby to malo nejaky suvis? ale to je opacne, nie? pri Ovu ma tepltoa stupnut, nie?

kila
12. dec 2006

V deň ovulácie máš poslednú nízku teplotu! Po ovu máš vyššie teploty ktoré trvajú až do mrchy... 😉

rstanka
12. dec 2006

Ahojte kocky. Mozete mi prosim poradit? Mam asi 5 dni pred MS a dnes rano som mala BZ 36.9.Viete mi povedat o kolko by mi mala asi tak klesnut tesne pred MS? Dakujem

sandrika
13. dec 2006

To by som rada aj ja vedieť, ja som mala dostať v nedelu a dnešná BZ bola 37 včera však 37,2 znamená, že mrcha už dorazí, alebo mám ešte nádej?

funny
13. dec 2006

rstanka, klesne na tvoju povodnu hodnotu pred ovu, moze skokom, alebo postupne. ak si mala na zaciatku cyklu okolo 36,4-36,5 (moze byt aj nizsie) tak klesne tam. ale vacsinou naozaj tesne pred MS.

kila
13. dec 2006

Presne tak, ráno v deň MS ešte môžeš mať vysokú teplotu, v ďalších dňch teplota klesá postupne alebo môže aj naraz klesnúť, skokom... Pomerne vysoká teplota sa môže udržať aj v prvých dňoch MS, nie je to nič zvláštne. 😉

rstanka
13. dec 2006

Dakujem velmi pekne kocky. 🙂

hellosona
13. dec 2006

ahojte,
som po prvy krat na tomto fore... neviem, ci o tom viete, ale existuje stranka www.billings.sk a je to venovane prave metode cervikalneho hlienu. ak ste zdrave a viete sa spravne pozorovat, tak urcite by ste nemali mat problem s otehotnenim... vraj billingsova metoda je spolahlivejsia ako meranie BT. mate tam aj kontakt na par, ktory vam je ochotny poradit a pomoct. myslim, ze to robia nezistne... v bratislave obcas robi jeden manzelsky par prednasku v quo vadis, zadarmo. 🙂

sandrika
13. dec 2006

Ahojky hellosona vitaj medzi nami a díky za info

loss
14. dec 2006

hellosona dakujeme 🙂

hellosona
14. dec 2006

ahojte, mozno nieco pomoze, ale osobne si myslim, ze "matematicke" vypocty nie su vsetko... niektore "veci" su jednoducho niekde medzi nebom a zemou. verim, ze dve palicky budu prave vtedy, ked nadide ten spravny cas. 😉

hellosona
14. dec 2006

drzim vam vsetkym palce 🙂

ban
16. dec 2006

Ahojte, chcela by som sa opytat na zistovanie najplodnejsich dni. Podla ovu testov je to bud, ked mas stromceky alebo 2 ciarky na teste, podla folikulometrie je to priblizne vtedy, ked ma folikul 23mm,ak som vsetko dobre pochopila 😀
Ale ako je to podla BT? Viem to zistit spätne, ale da sa to aj dopredu, resp. ako zistim podla BT, ze dnes mam plodny den?
Ď 😉

hellosona
17. dec 2006

ahoj ban,
teoriu bt nepoznam, takze ja ti neporadim, ale podla billingsovej je to prave v den, kedy mas hlien najviac "tahavy" a klzky, je tam aj viac dalsich symptomov. vies aj dopredu urcit, kedy ten den D nastane, len to xce dlhsie pozorovanie samej seba. ale vraj folikulometria je absolutne spolahliva... 😉

ban
17. dec 2006

Zajtra idem k lekarke a asi zacnem uzivat Clostil, ale problem je v tom, ze ona nema ultrazvuk ☹ Tak neviem,podla coho sa mam riadit, lebo tester na sliny mi ukazuje bludy 😀 ,hlien takisto.

lubecka
21. dec 2006

AHojte, prosim vas mozem po oplodneni mat biely taky mliecny skor vodovy vytok? Asi cez ovu som mala priesvitny tahavy, ten trval asi 3 dni.. a teraz ma trapi tento...moze sa jednat o tehotensky vytok?

lejla77
21. dec 2006

lubecka:
myslim, ze taky hlien moze byt aj v beznom cykle - myslim, ze sa dokonca objavuje v druhej polovici cyklu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre