Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

albertova
22. jan 2007

ja si tiež myslím, vraví sa, že vyšetrenia, či môžeš, alebo nie by sa mali robiť až po roku a pol, lebo zbytočne sa žena stresuje a sústreďuje len na to jedno. A vtedy to zrovna nejde. Moja známa má teraz v marci termín. Snažilkovali sa 3/4 roka a už jedno dieťa majú a bola úplne v pohode - bez vyšetrení a keď si prestala merať teplotu a nemyslela na to, tak sa to podarilo. Do konca si predtým každý mesiac robila tehu test a ten vydarený ani netušila, že by... a predsa.

mima3
22. jan 2007

ale mne sa to zda dost vela - rok a pol, lebo keby bol nejaky problem, tak by ho mohli najst skor. sama neviem, vsetko ma svoje pre aj proti. je to pravda, ze by sme to mali nechat volne plynut, ale to je tazke. a v mojom pripade to vobec nepripada do uvahy, ked beriem lieky a kazdy mesiac chodim na folikulometriu 😒

albertova
22. jan 2007

A to ako prebieha? Podla mňa zostaneš hneď tehu po tých liekoch. Lebo to je vždy tak.

mima3
22. jan 2007

co myslis, ako prebieha?
no a minuly mesiac som po tych liekoch nezostala tehu, ale ako pisem, pravdepodobne sme nesnazilkovali v ten pravy cas a aj tak to nemusi vyjst, aj ked je to pravy cas. tie lieky ti len podporuju ovulaciu a mne posobia tak, ze sa mi tvori viac folikulov. prave tie folikuly mi potom doktor pozera raz do mesiaca utrazvukom - to je folikulometria - normalny vnutorny ultrazvuk

albertova
22. jan 2007

Nám keď sa to nepodarí po takom mesiaci tak to už nevydržím a pôjdem dr., lebo potom sa na nič iné nesústredím. Bože také všelijaké ženské, čo nechcú deti tak ich majú po jednom styku. A my čo chceme nič...Nie je to otrasné?!

mima3
22. jan 2007

ano, je to otrasne, musime byt asi trpezlive. mne inak doktor pomaha aj psychicky, dava mi nadej a ukludnuje ma, takze sa aspon nebojim, ze by bol nejaky velky problem preco som este neotehotnela

albertova
22. jan 2007

No asi tú návštevu urýchlim. A keď sa môžem spýtať, tak koľko máš rokov? Si vydatá?

mima3
22. jan 2007

no som vydata a uz mam najvyssi cas na babo - 30 rokov!! 😲 😀 a ty?

mima3
22. jan 2007

aj pre ten vek som to nenechala dlho volne plynut, musim si pohnut, ked chcem stihnut aspon dve 😎

albertova
22. jan 2007

no tak to hej. Ja mám 23 a zobratý sme ešte neni, ale plánujeme to, ale hlavne, je že to chceme obaja a vidím ako je aj on netrpezlivý a čaká, či som alebo nie som tehu. Inak sme spolu už veľmi dlho

mima3
22. jan 2007

no tak ty mas este more casu, k doktorovi chod len tak na preventivku, povedz, ze sa chces uistit, ci je vsetko s tebou v poriadku, lebo by ste uz chceli babo a ak bude vsetko ok, tak to nechaj volne plynut a kasli aj na meranie teploty, nestresuj sa tym zbytocne 😉

mima3
22. jan 2007

a buduceho mas rovnako mladeho? 😎

albertova
22. jan 2007

Nie on má už 30 rokov. Ja nemusím takého mladého. My si veľmi dobre rozumieme, aj keď je medzi nami taký veľký rozdiel.

mima3
22. jan 2007

to je v pohode, 30 rokov je pekny vek 😀 a dolezite je, ze si rozumiete, tak vam drzim palce, nech to babo co najskor pride a este viac upevni vas vztah. na dnes sa s tebou lucim, idem si uz lahnut. ahoj, zase sa tu niekedy stretneme a pokecame a informujeme sa ako sa nam dari 😵

albertova
22. jan 2007

No tak zatial sa maj. Aj ja som už unavená a potrebujeme kľud a spánok aby všetko dobre dopadlo. Pá . Dobrú nocku....pá 😉

albertova
23. jan 2007

ahojte je tu niekto, dnes ráno som mala teplotu 36.5. To čo znamená, včera som mala 36.35,ĎAKUJEM

sandrika
25. jan 2007

neviem ti pocvedať lebo aj ja mám od 28 DC stále 37,5 a dnes už 37 DC mrcha nikde, sono aj krv bez negatívne tak netuším a nemám ani zápal tak som sa tešila , že to je tehu normálne až tak vysokú nemávam

mima3
25. jan 2007

albertova, pokial si dobre pamatam, bola si vcera, ked si pisala o tej teplote 14. den cyklu, takze ten vzostup teploty moze znamenat, ze mas okolo ovulacie, ak ti este aj zajtra stupne a potom sa udrzi na vyssich teplotach min. 3 dni, tak to znamena, ze si pravdepodobne ten 14DC mala ovulaciu.

sandrika a ty mavas bezne ake dlhe cykly? a kedy mavas podla teploty ovulaciu? lebo s tou tvojou teplotou a nepotvrdenim tehu je to zvlastne

sandrika
25. jan 2007

Ahojky mima, mávala som 28 dňový, posledné 2 mesiace 38 dňový, do 15DC som mala 36,3 potom do 28 DC 37,1 a od vtedy 37,5 - 37,6 a aj telesnú mám už 2 týždne 37,1 a chorá nie som a nemám ani žiadny zápal, robili mi kopu vyšetrení a nič nenašli no ani príčinu mojich bolestí v podbrušku. ☹

lienka2
25. jan 2007

dievčatá, bola som u lekárky a radila mi merať si bazálnu teplotu. Viete mi niektorá poradit aký teplomer si mam na to kupit? teda co si to mam vlastne v lekarni pytat 😅 prip. ak pridate nejake osobne skusenosti budem rada 🙂

mima3
25. jan 2007

sandrika a neuzivas nejake lieky? ja som napr. zistila, ze ked som uzivala kys. listovu, mala som zvysenu telesnu teplotu.

ahoj lienka, zevraj su aj specialne teplomery na meranie bazalnej teploty, ja taky nemam a mne doktor odporucil, ze mam pouzivat obycajny ortutovy teplomer. ze digitalny nie, ze ten nie je velmi presny a tu treba presne merania.

miriamka
25. jan 2007

Ahojte baby...troska mam v tom chaos.Cyklus mam tak 38 dnovy.Zaciatkom cyklu mam vzornych 36,8...potom mi stupla na 2 dni na 37 a na dalsi mi klesla naspat na 36,8.Lenze teraz uz tretim dnom mam 37,3 takze neviem cim to moze byt.Ako sa prejavi ci je kocka tehulka alebo nie je?Moze sa stat,ze sa mi tepoloty menia,ale neprebehla ovulacia?

mima3
26. jan 2007

miriamka, nenapisala sa, ktory den cyklu si dnes. z toho tvojho prispevku sa velmi neda precitat aku mas krivku. neskusala si si teploty zapisovat napr. na fertilityfriend, tam by ti to aj vyhodnotilo.

sandrika
26. jan 2007

Ahoj mimka, tak mne dnes klesla BT na 37,2 a dorazila dosť silná no hlavne bolestivá mrcha ☹ len mi je trochu divná tá teplota, lebo normálne mi v deň mrchy klesne na 36,5 , inak lieky neberem žiadne a telesnú mám stále 37,3, neviem prečo a ani DR. 😒

mima3
26. jan 2007

sandrika, to je zvlastne, ked aj telesnu mas taku vysoku, tak jasne, ze aj bazalnu mas vyssiu a bola si aj u vseobecneho lekara alebo len u gynekologa?

sandrika
26. jan 2007

U oboch nič mi nie je , chápeš? Som podľa nich zdravá ako ryba, ale ešťe pred 3 týždňami som mala telesnú 36,3 to je moja normálna, nie táto, brali mi krv - 5 skúmaviek, stery, moč no proste nič, fúh ja mám také bolesti, ani panadol nezabral 😠

mima3
26. jan 2007

sandrika, to je zvlastne, ale super, ze si taka zdravucka, tak sa tym nezatazuj. ozaj, neviem, ci som sa ta to uz nepytala, ale neberies nahodou kyselinu listovu? lebo ja ked som ju brala, mala som zvysenu teplotu a ked som ju prestala, teplota sa zase znormalizovala. alebo nejake ine vitaminy?

sandrika
26. jan 2007

VeĎ hej nechcem sa s tým trápiť, len som z tej teploty unavená, pália ma oči a chce sa mi vkuse spať...neberiem nič, brala som, ale už dávno, iba teraz chcem opäť začať

mima3
26. jan 2007

hm, ozaj zvlastne, tak drzim palce, nech sa ti coskoro polepsi, dolezite je, ze ti potvrdili, ze si zdrava, tak nic vazne to nebude.

sandrika
26. jan 2007

No tomu sa snažím veriť aj ja , ešte mám podotrenie či to nemám zo psíka, kúpila som si pred 5 mesiacmi šťeňa, v dectve som prekonala toxoplazmózu, vtedy som mala teploty, ale myslím si, že by to asi začalo skôr tak hádam to rýchlo prejde. Nevieš niečo dobré na tie menšt. bolesti? Dala som si ten Panadol Femina, ale nepomohlo, už nejdem vydržať v robote a to dnes ťahám 12 - ku. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre