Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

mima3
2. feb 2007

natali, ovulku si mala pravdepodobne 14. den. a to nevadi, ze nemas take vysoke teploty, nie je dolezita vyska teploty, ale krivka. a tiez zavisi, kde si teplotu merias, v ustach je vzdy nizsia ako v posve.

bihan
2. feb 2007

natali_pn, výška teploty závisí od toho, kde si teplotu meriaš. ja som našla na nete, že úplne stačí v ústach, keď máš si meriaš teplotu pravidelne. Ja som mala najnižšiu teplotu 36.2, po ovulácií 36.6, uhnieždenie vajíčka 36.7 a odvtedy mi stúpla na 36.9 a zatiaľ sa tam drží už štvrý deň.

natali_pn
2. feb 2007

meriam si ju dole.tak som to citala,ze je to presnejsie.no a ked budem mat mrsku tak to si ju mam merat dole?brrr. 😖 alebo cez tie dni nemusim-teda by vobec nemusela dojst,ja by som sa nenahnevala 😀,vsak uvidim bud tyzden.papa pekny vikend baby 😉 a drzim palce

mima3
2. feb 2007

ano, tak som aj ja citala, ze dole je to presnejsie - to je vyhoda, vyhoda merania v ustach je zase taka, ze mozes merat cely cyklus. ale ked merias dole, tak proste tie mrchovske dni nemerias.

maca77
2. feb 2007

natali, cez mrsku nemusíš merať. Ja zvyknem ešte v prvý deň a potom nejaký štvrtý deň, keď mám MS veľmi slabú.

lentilka1
4. feb 2007

viete mi poradiť, môžem mať ovu keď mávam len 22 až 24 dňoví cyklus???

natali_pn
9. feb 2007

ahojte,tak lentilka v tom ti neporadim,vyskusaj si merat BT.ani ja som nevedela kedy mam ov. tak som si to zacala merat.V stredu mi svinucha dosla ta hnusna mrcha 😠 ,tak zase nic ☹ .no mozeme sa zase snazit o par dni,ked ta potvora odide. 🙂 inak akosi je moc babeniek co prisli o mimi a nedari sa im to.kedysi muz len kukol na zenu a bola v tom!!!no co uz musime skusat dalej,pekny vikend papa

linle
9. feb 2007

lentilka, môžeš mať ovulku aj pri 22-24 dňovom cykle. Najlepšie je si merať bazálnu teplotu niekoľko mesiacov a presvedčiť sa. 22-24 dňový cyklus sa ale považuje už za problém. Môže sa stať, že aj keď máš ovuláciu, môžeš mať krátku poovulačnú fázu (od ovulácie po menštruáciu) a nestihne sa ti maternica pripraviť na oplodnené vajíčko. To sa nezahniezdi a bábo sa nepodarí. Na tvojom mieste by som sa o tom porozprávala z doktorkou.

alexis005
10. feb 2007

ahojte, som tu dnes prvykrat a chcela by som vas poprosit o radu. Snazime sa s priatelom o babetko. Zacali sme na nom pracovat v ovu a hned na druhy den som dostala krce do podbruska, zacali sa mi nalievat prsia a strasne boliet, okrem toho som dostala strasnu plynatost a zapchu a hlavne sa mi strasne zacalo odgrgavat. Dnes som ale dostala menstru, avsak bez bolesti, ktore zvyknem mat. Kamoska mi radila aby som si odmeraza bazalnu teplotu. Mozem si ju merat aj pocas menstru? A myslite, ze by som mohla byt tehotna aj ked som dostala menstru? Robila som si aj TT ale vysiel negativny. Prosim poradte mi. Budem vdacna za kazku odpoved. Dakujeeeeeeem

bublinkajasminka
11. feb 2007

ahojte holky, ja vás prosím o radu.,...nooo v strede cyklu to bolo včera som mala bolesti ako mávam v strede cyklu a myslela so že je to vu..môže byť že ovu nemám a pritom mám bolesti???? ale hlien nemám silný, mám číry a teplotu som mala posledné dni okolo 36,7 a od včera 36,9 - nemusím mať 37 aby bola ovu?? môhla mi ovu prebehnúť???

miriamka
11. feb 2007

Ahoj Bublinka...no a aku mas beznu BT?

bublinkajasminka
11. feb 2007

miriamka - noooo ja si meriam tých pár dní len a to od skončenia mrchy a nebola nižšia ako 36,6 a od včera je tých 36,9 - rozumieš tomu???ty to máš aké???

nane
11. feb 2007

bublinkajasminka
vsetko zavisi od zajtrajsej teploty...ak ti neklesne tak si mala ovu..

bublinkajasminka
11. feb 2007

nane - díííky a chcem sa spýtať že nie je zlé ak som nemala ani jeden deň teplotu nižšiu ako 36,6?? väčšina báb mala okolo 36,5 prvé dni a ja ani raz

nane
11. feb 2007

vobec nie....kazda sme ina....ovu prebieha ked mas tri po sebe nasledujuce teploty nizsie nej je ta tvoja 36.9...a 0.2 supnovy rozdiel v teplotach....a u teba to tak je...ale len pokial zajtra neklesne...lebo to moze byt aj tvoja nevyspatost a teplota ti stupla a zajtra klesne a pozajtra stupne a potom zalezi na kolko stupla a to moze byt ovu....

bublinkajasminka
11. feb 2007

nane - dakujeeeem za vysvetlenie - si zlatá 😉 inak dva dni som mala 36,9 a deň pred tým 36,8 tak neviem

nane
11. feb 2007

kedy si mala 36.8?...je to 0.2 stupna....takze uz tam mohla byt ovu...a potom si mala 36.9 a je tam uz dva dni...ano?

bublinkajasminka
11. feb 2007

tých 36,8 som mala v piatok a v sobotu a nedeľu som mala 36,9 a to je len 0,1 rozdiel ale mala som včera a v piatok bolesti v ľavom vAJEčNíKU riadne pichanie - je možné že pichanie v strede cyklu mám a ovu nie??

nane
11. feb 2007

a vo stvrtok si mala 36.6?

bublinkajasminka
11. feb 2007

ano presne tak ale hlien mám taký slabší....čo nato vravíš?? inak dakujeeem ti za rady

nane
11. feb 2007

nie je zaco...aj ja sa doteraz informujem...mne to dobre vysvetlil dr... 😀
tak si ovu mala v noci tri dni dozadu....hlien si kontrolujes na cipku alebo na spodnom pradle...vraj ked nepijes dostatok tekutin tak hlien vobec nemusis vidiet, iba ho citis, ze si vlhka, ale ked si skontrolujes cipok tak vidis aku konzistenciu ma hlien...a zaroven vies, ci mas cipok vysoko alebo nizko, ci je otvoreny alebo nie...ci je makky alebo skor tvrdsi a to ti tiez pomoze pri urceni ovu...

bublinkajasminka
11. feb 2007

nane - si milá a aký má cipok byť???? ja neviem a vy koľko snažilkujete???

nane
11. feb 2007

ma byt vysoko, ze mas problem si ho nahmatat, ma byt makky a otvoreny...
snazilkujeme sa uz rok...a vy?

spapulka
11. feb 2007

Alexis, si tu este ? Ja len k tym bolestiam. Nie je mi jasne kolko dni po ovu si mala bolesti a kedy si dostala mrchu. Ja mam silne bolesti posledne mesiace asi tyzden pred mrchou a na mrchu uz len male. Tento cyklus na mna prisli strasne krce s vetrami len dva dni pred mrchou. Bola som u doktora, pretoze sa to nedalo vydrzat a ten mi povedal, ze som oka a ze tie bolesti mozu byt sposobene zltym telieskom, alebo odlupovanim sliznice pred mrchou. Moze to byt sposobene aj psychikou, pocasim, mozno aj zmenou prostredia a aj vekom (31). Najlepsie je zajst k doktorovi. Na bolesti mi odporucil len aspirin.Snazilkujeme len druhy mesiac. Prsia ma zacinaju boliet uz cca 3 dni po ovu, meriam si druhy cyklus teplotu v posve od 5 dna cyklu.Zacinam od 36,6 - 3 dni, potom 35,5 - 4 dni, potom mi stupne na 36,8 a este raz na 37. V den mrchy klesne na 36,6. Este neviem kedy presne mam ovu, ale nieco medzi 15-17 dnom, podla teplot. Ak mas nejake otazky kludne sa pytaj... 😉 Zatial pa

bublinkajasminka
11. feb 2007

nane - my snažilkujeme tretí mesiac a si mi pomohla dakujeeem 🙂

julanka
18. feb 2007

ahojte snazilky, vase otazky a odpovede mi vyjasnili urcite veci, rada by som sa este na nieco spytat.Zatial sa nepokusame o dietatko, ale toto ma trapi: napriek tomu ze hlieny mam presne tak, ako sa pise v kazdej tabulke, priam ukazkove, ale priblizne kazdy 2.mesiac mi vynecha MS.A parkrat do roka mam uprostred cyklu slabucke "krvacanie"- iba "spinenie"- doktorka mi povedala ze to ma kazda 3.zena a ze mam asi malo C-vitaminu. Musim sa priznat, ze zijem velmi hektickym zivotom a a iba kazdy druhy mesiac sa napchavam nasilu ako hus, aby som pribrala.Mam totiz postavu vychudnutej modelky, hoc sa prejedam a hybem sa velmi malo.Ale prave ked jem poriadne, dostanem ten MS.Pisem, lebo sa bojim tzv.polycistickych ovarii ktore su vraj z vynechanych cyklov.Nevie niekto odpoved, ci je to pravda?

kafulienka
18. feb 2007

julanka, a nemoze to byt tym, ze mas taku nizku vahu? Vajecniky potrebuju dokonca cholesterol, aby fungovali tak, ako maju 😉

laisa
19. feb 2007

Ahojte snažilky,som tu nová snažíme sa už 3,5r .2-krát som potratila,naposledy v auguste 8tt.Meriam si bazálku už skoro rok a po tom potrate to tam mám nejaké divné,v druhej fáze mi nejako pomaly stúpa teplota a na maximálne 36,7-36,8,čo pred pol rokom som mávala hned po ovulácii 37,0-37.2.Neviete niekto čím to môže byť?

nika251
19. feb 2007

Ahoj Laisa. Zalezi na tom , aku BT mas pred ovulaciou. Mnohym babam nevylezie BT nad 37,0 snad nikdy.Dolezity je rozdiel 0,2-0,3C oproti LH faze. Aj mne lezie pomaly - ovulacia pri 36,5, potom dva dni 36,8 a potom 2 dni 36,9 a potom 37,0 , a dva dni pred MS na 37,1°C. Ale ak citis ze nieco nie je o.k, daj si urobil hormonalny profil, ci tam nie je nerovnovaha. MS ti chodi pravidelne?

laisa
19. feb 2007

Pred ovu.mám nižšie teploty 36,3-36,5,len pred tým som to takto nemávala,vždy som skrátka mala tú teplotu nad 37 dokonca niekedy až do MS,len raz za čas nejaký anovulačný.Mám takého lekára ,že musím z neho všetky informácie dolovať,tak by som ho nerada navštevovala.Ani neviem aký má názor na meranie BT.Ale Ms mám pravidelnú 30-32dní.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre