Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

bullinka
25. jún 2013

Ahojte babuchy,
teplotu si meriam vzdy 5:20 rano. Dnes ale musela ist na malu potrebu rano o 3tej.
Je teplota namerana v beznom case tymto velmi ovplyvnena?
Ďakujem 😉

katkaking
25. jún 2013

@bullinka nie nemala by byt ovplyvnena pokial si sa napr.nenapila. Az hodinu po zobudeni pokial nejes a nepijes by nemala byt zmenena. Tot moje info a skusenosti.

bullinka
25. jún 2013

@katkaking heh, nie 🙂 len som sa ledva dotackala na WC a potom zase ledva do postele, tak dobre sa dnes spalo 🙂

taja27
4. júl 2013

ahojte baby ja som tu nova asi neveim či osm se pisala...ja si meriam BT 3 mesiac....ovu mavam okolo 24-29 dna...teraz som 31 dc a ovu podla BT nemam..mam už 4 den rovaku teplotu a to len 36,4 ..pred tým som mala 36,6 aj 36,5 len proste som myselal že už ide ovu a nič proste som z toho na nervy neveim či je tu dáka čo ma taký dlhý cyklusa stalo sa jej niečo podobne...mnohi hovoria BT je o ničom mnoho veci ju ovplyvnuje dalši že je suepr uznavaju neviem ani sama som z toho v strese a neviem či to neblokuje ovu alebo ako neviem ozaj

tinika
16. júl 2013

ahojte, začinam si znova merat BT a tento cyklus som mala rekordne dlhy 37 dni kym dosla mrcha mrcha skončila 12.7. a uz dnes mam hlien to je nejako skoro na ovu nie?

tinika
16. júl 2013

ale zrejme to je ten lepkavy

tinika
16. júl 2013

este sa chcem opytat mam vyznačene v kalendari tri dni svetlo zeleneou a tri tmavsou zelenou ktore je ovlulka predpokladana? robim si vo fertilityfriend graf

granulka
29. mar 2014

baby mam otazku 🙂 spermie vraj preziju v tebe aj 3 dni, co ak v den styku si nameriam teplotu ako normaln a na treti den mi stupne (cize zistim ze uz je ovulkacia a teda ziadny sex) ale v podstate dojde k oplodneniu ajtak nie? ako viete podla teploty ze ci o 3 dni vam nestupne a teda "dnes" uz nie je bezpecny den?

lauritka
29. mar 2014

@granulka ty BT chces ak ochranu ?? tak potom musis pockat kym stupne , plus aspon dva dni a az takje bezpecno..
a pred ovulaciou vynechat aspon 5 dni... treba si sledovat plody hlien a vtedy sa sexu vyhybat

dovea
1. apr 2014

Ahojte chcem sa spytat, ci máte niektorá skúsenosť so znižovaním bazálnej teploty pri uzivani inofolicu. Beriem ho asi tyzden a napriek tomu ze ovulacia podla folikulometrie prebehla, teplota mi nevystupila ako predošlé cykly... Moze inofolic ovplyvňovať BT? Dakujem

granulka
1. apr 2014

@lauritka dakujem moc, ucim sa tejto technike a konecne zacinam chapat ze zena je plodna ked teplota klesne a nie ked stupne - to by som poondila uplne :D vdaka za rady 🙂

lauritka
1. apr 2014

@granulka nie ja zaco ;) pridaj sa do skupiny spoznajme svoje telo.. 🙂 poslem ti pozvanku..
tam konzultujeme, grafy teploty, hlien.. vsetko okolo plodnosti..

bombonka
1. apr 2014

@lauritka Prosím Ťa , koľko dní pred ovu je plodny hlien ? Mám ho od nedele večera , ovu testy zatiaľ negatívne ...drahy príde domov štvrtok. ..myslíš ,že ovu do štvrtka nebude ?

lauritka
1. apr 2014

@bombonka moze sa objavit aj 5-6 dni pred. ;)

bombonka
1. apr 2014

@lauritka Ďakujem za info ...aj vaječníky pobolievaju ,som po prvej dávke clostil. ..

lauritka
1. apr 2014

@bombonka jj , to je normalne ;)

bombonka
1. apr 2014

@lauritka takže aj vaječníky môžu bolieť pár dní pred ovu ? Som myslela, že len V deň ovu

lauritka
1. apr 2014

@bombonka pri stimulacii ich mozes citit ;)
ja som ich citila aj pri clostyle aj ked som brala inofolic..

bombonka
1. apr 2014

@lauritka A zabralo ?

lauritka
1. apr 2014

@bombonka no nie, u nas je problem inde.. zial.. na druhej strane

bombonka
1. apr 2014

@lauritka A U nás aj aj ...V januári mal zápal semenníkov , A spermiogram celý zlý ...od vtedy nebol ...Už som ho nútiť nechcela ...tak uvidíme

lauritka
1. apr 2014

@bombonka tak nech sa t skoro zlepsi.. 🤐 🤐

zuzicek88
11. júl 2014

Ahojte babulky,mam taku otazku uz niekolko mesiacov si meriam bt a vzdy po ovulacii my pomalicky vzdy vystupila a drzala sa hore az do ms,co nechapem,ze posledne dva mesiace mi po ovulacii postupne stupne az na 37-37,1 a potom zasa zacne klesat na 36,9-36,8 a ms mam dostat az o tyzden,preco my teplota uz klesla,ked BT ma klesnut az tesne pred MS ? ovulaciu som podla BZ teploty aj podla ovulac. pasikov mala. Dufam,ze niekto mi poradite. budem moc vdacna dakujem

sono2
28. júl 2014

@zuzicek88 tak prišli krámy skôr. Mne sa to tiež minulé stalo. Bolo to tak.? Či čo bol problém.

zuzicek88
29. júl 2014

@sono2 predstav si,ze docitala som sa,ze ked napriklad sa zmeni teplota v miestnosti,ked spavame pri zavretom okne a potom pri otvorenom,aj to moze znizit o nieco bazalnu teplotu a odsledovala som,ze to naozaj bude asi tym,lebo ms prisla na den presne. no uz bt nemeriam,vykaslala som sa nato,tento mesiac ak neotehu,ideme do centra,uz som tam volala a informovala som sa

leellee
29. júl 2014

Dobré ránko. Potrebujem radu, bazálnu teplotu si meriam ešte len tretí mesiac, takže tomu ešte nie úplne rozumiem. S meraním som začala kvôli nepravidelnostiam v cykle, dohodla som sa s mojím lekárom, že podľa grafu sa potom pozrieme čo tie nepravidelnosti spôsobuje. Klasické ovulačné príznaky som mala v piatok (búriace sa hormóny a hlavne kŕče v podbrušku na jednej strane), ale bazálna teplota má ešte stále nízke hodnoty. Potrebujem si čo najskôr zariadiť dovolenku a veľmi nerada by som sa trepala k moru s menštruačnými problémami, ktoré mávam... Mám ten piatok považovať za ovuláciu, alebo nie?
Ďakujem za rady.

pifina
29. júl 2014

@leellee ak nestupla teplota, tak nie

lauritka
2. aug 2014

@leellee mas grafik ?

lenna71
3. aug 2014

Ahojte,mozete sa mrknut na moj graf? Meriam len 2 mesiace a z tohoto som jelen kedze prvy mesisc som mala ukazkovy graf. Neviem ci ovu bola alebo nie...mozu teploty vystupit aj bez ovu? Lebo som dost vysoko.a este jedna otazka mam zapal priedusiek a zaciatkom tyzdna bola aj silna nadcha, beriem antibiotika.myslite ze tie teploty mozu byt tym ovplynene? Lebo som z toho jelen ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre