Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

maminka12345
8. sep 2016

Baby ja sa sledujem uz cez pol rok a stale nechapem ovu hlienu nikdy ho nemam natahovaci a ciry ale ked ma dost boli v podbrusku spravim ovu test je pozit ale hlien mam zakaleny mliecny a trochu sa natahoval viete mi poradit ze preco??

jajoda
11. sep 2016

Ahojte. Chcem vas poprosit o radu. Prvy mesiac meriam BT a skusala som aj ovu testy. Ani jeden test sa mi nezafarbil uplne. Myslite ze ovu uz prebehla? Prikladam aj grafik😃 citala som uz tolko prisprvkov, ze sama sa v tom nevyznam😃 dakujem za kazdy koment😃

lauritkatesty
11. sep 2016

@jajoda 8-9 dc si ebola nachladnuta, nepila alkohol .?? meriaš stale rovnaký čas ?

jajoda
11. sep 2016

@lauritkatesty pila som 7dc, ale to nejaké dva poháre rýbezlaku 🙂 nachladnutá nie som. meriam teplotu rovnaký čas, každé ráno po zobudení. Ovu testy som robila tiež každý deň rovnaký čas poobede ked som prišla z práce. Skúsila som urobiť ovu test teraz ráno a vyšiel pozitívny 🙂 Len mi to nejak nepasuje zase s teplotou 🙂

lauritkatesty
11. sep 2016

@jajoda ktory den vyšiel rano pozitivny ?

jajoda
11. sep 2016

@lauritkatesty 11dc vyšiel pozitívny a ešte čo mám poznačené pichanie v podbrušku od 5-7 dc

lauritkatesty
11. sep 2016

@jajoda tak to ti potom sedi. sice sa nema testovat rano, lebo potom uz si mozes vycikat cely hormon, ale v tvojom pripade je to v podstate uz jedno, lebo BT stupla na 13 dc a drzi sa hore. takze ovulka bola 12 dc

jajoda
11. sep 2016

@lauritkatesty si strašne zlatá, ďakujeeeem 🙂 🙂

lauritkatesty
11. sep 2016

@jajoda ✌💋

adelma
25. okt 2016

Ahoj lauritka,poprosila by som ta o radu,ci je to správne ? Pred ovuláciou som mala dost nádchu ,,

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma a toto je vlastne prvy cyklus ked meriaš ? a ovulačne testy si robila kazdy den ?
nejak mi nesedia s teplotou. a ktorej meravaš , mast ich dost vysoke.

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty toto je prvý cyklus,meriam si okolo ôsmej rano,tak sa zobúdzam ,,ani mne sa nejak nezdajú tie teploty,preto som rozmýšľala ,ci to nemohlo byt aj tým nachladnutim,teda mala som nepríjemnú nádchu . Ovulacne testy som si robila tie 3 dni a potom este dva,ale boli úplne slabunke . Tak neviem,mozno nieco robím zle

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty to su tie 3 a tie ďalšie dva som uz neodfotila,boli slabunke

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma hmm tak ano tvaria sa pozitivne, ale meriaš stale rovnaký čas ano ?

adelma
25. okt 2016

No niekedy to bolo o pol ôsmej ,niekedy o ôsmej ,taká pol hodinka urcite môže byt rozdiel,,raz bolo 8.10 ,,ale vzdy po prebudení ,, myslis,ze tam by som mohla robit chybu ?

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty no niekedy to bolo o pol ôsmej ,niekedy o ôsmej ,taká pol hodinka urcite môže byt rozdiel,,raz bolo 8.10 ,,ale vzdy po prebudení ,, myslis,ze tam by som mohla robit chybu ?

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma nie,polhodinka by nemala.. ale nejde mi do hlavy, ze sa ti nezvyšila Bt po testoch...

nivea777
25. okt 2016

@adelma ovu testy sa maju robit od 10

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty ja tomu celému este skoro vobec nerozumiem 🙂 mozno další cyklus bude lepší😊 a skúsim aj ten iný graf co si mi poradila

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma ale ako ani tato aplikacia nie je zla, je to prehladne 😉

adelma
25. okt 2016

@nivea777 ahoj,tie som si robila okolo druhej poobede,,len teplotu som si merala okolo ôsmej :/ snáď sa to vsetko rýchlo doučím a další graf bude lepší 😊

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma a prechladnuta si bola ktore dni cyklu ??

nivea777
25. okt 2016

@adelma zle som precitala :D malo spanku za posledne dni :D

adelma
25. okt 2016
adelma
25. okt 2016

@nivea777 v pohode,chápem 🙂 ja niekedy preskocim slovíčka 🙂

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma podlla BT mi by sedela teda ovulacia na 17 dc, tie teploty na začiatku cyklu mohli byt ovplyvnene prechladnutim. a testy si robila aj predtým?? 14,15,16 dc ?

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty no ja som si kúpila az neskor tie testy,ked som skúšala prvý ,myslela som ,ze mozno nieco z grafu vycitam predtým ,ale samozrejme ,ze som sa nevyznala ;))

adelma
25. okt 2016

@lauritkatesty este som sa chcela veelmi poďakovať za odpovede a cas ❤️

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma 😉

lauritkatesty
25. okt 2016

@adelma nevadi,, uz domeraj a uvidíme ako skonči grafik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre