Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

gurags
27. okt 2016

Ahojte, zacala som merat bt, nevyzera moj graf cudne? Teploty su tak ako som namerala po zobudeni, vstavam o siedmej, no par dni v tyzdni o siestej. Bola ovulacia podla vas na 13dc? Dakujem

sushia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sushia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejuska2586
21. nov 2016

@sushia No to nevyzera dobre. Ze by ta telo oklamalo a ovulka este neprebehla?

sushia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejuska2586
22. nov 2016

@sushia Zaujimave. No vyzera totak, ze ovulka az vcera. Uvidime, ci aj zajtra bude hore.

sushia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritkatesty
23. nov 2016

@sushia ak sa uz budes drzat.bola.cca 16-17dc.niekedy moze teplota az o den neskor zareagovat

sushia
23. nov 2016

@lauritkatesty
@ejuska2586
Dakujem vam pekne

No ked bola 16-17dc, hlien uz tomu vobec nezodpovedal - husty biely, uz nie vodovy natahovaci + co tie pozit ovu testy 13dc?

lauritkatesty
23. nov 2016

No nie vzdy vsetko sedi presne.aj hlien sa uz moze kazit v den ovully..a tej teplote moze trvat proste kym poriadne zareaguje na progesteron.nie je to standart
Ale stava sa to.

lenka_vi1
8. feb 2017

kto mi poradí? Moze byt toto priebeh prebehnutej ovulácie? Teploty takto:
36,4 - 36,1 - 36,3 - 36,5 - 36,3 - 36,3 - 36,5 - 36,4 . Dnes som 14 DC. Nerozumiem tomu. Pred kyretazou som mala teploty cca o 0,2 stupna vyssie. t.j. predovulacne 36,5 a poovulacne 36,7 - 36,8.

ejuska2586
8. feb 2017

@lenka_vi1 Podla mna su stale predovulacne. Mne to tiez takto skakalo. Ale po ovulke krasne stuplo.

lenka_vi1
11. feb 2017

Baby je mozne ze ovulacia bola vcera aj ked teplota prudko neklesla? Ak nie, kedy teda bola? Dakujem. Takyto neisty graf som este nemala, nepaci sa mi to nejak. Poradte vy, skusenejsie.
36,4 - 36,1 - 36,3 - 36,5 - 36,3 - 36,3 - 36,5 - 36,4 - 36,5 - 36,5 - 36,8

bevab
14. mar 2017

@lauritkatesty nehnevaj sa, ze ta otravujem, ale ty si v tomto najvacsi odbornik. Ako je to s bielkovym hlienom. Mala som pozitivne testy v piatok, sobotu, nedelu a aj vcera vyzeral este pozitivne. Dnes sa mi pri kazdej navsteve wc ukazuje krasny bieklovy hlienik. Je to ok ? Dakujeem.

ejuska2586
14. mar 2017

@bevab To by malo znamenať, že máš práve ovuláciu. Takže je ideálny čas zamiesiť 😉

bevab
14. mar 2017

@ejuska2586 fuu, no uz uz bol v sobotu. Dnes je utorok ! Miesili sme od piatka....

ejuska2586
14. mar 2017

@bevab Uz v sobotu bol bielkovy hlien, ci len dnes? Ono spermijky vydrzia v tele aj 3 dni, ked je plodny hlien. Takze podla mna sa moze ujat aj nieco z vikendu. Ale ak by sa dalo, poistila by som aj dnes - pre istotu.

bevab
14. mar 2017

@ejuska2586 ano bol v piatok ci v sobotu uz bol. Preto sa cudujem, ze co to je ..... 😲

ejuska2586
14. mar 2017

@bevab Mozno mas dlhsie plodny hlien - z toho sa len a len teš 🙂

bevab
14. mar 2017

@ejuska2586 Tesim a dnes znova miesim 🙂. dakujeeem

lauritkatesty
14. mar 2017

@bevab nemaš foto testov, kedy bol najviac pozitivny ?? je mozne ze vrchol bol v nedelu a ovulu mas dnes, preto ten hlienik

lauritka
14. mar 2017

daj foto ak maš. a BT nemeriaš ??

bevab
14. mar 2017

@lauritka nie bt nemeriam :(

bevab
14. mar 2017

@lauritka dakujeeem 🙂

lauritka
14. mar 2017

@bevab a ktory je z nedele ?

bevab
14. mar 2017

@lauritka tie 3 spolu.dakujeem.Posledny je zo vcera.

lauritka
14. mar 2017

@bevab a to stale mavaš taK DLHO POZITIVNE ? 😲
no ja by som sa priklanala k verzii , ze mas este plodny den. apotom uz by sa mal hlien zmenit na husty a kremovy. a mozes mat aj viac estrogenu . preto vela hlienu, kym ustupi progesteronu...

bevab
14. mar 2017

@lauritka no prvykrat testujem a sama sa cudujem 🙂 Snazime sa druhy mesiac. Prvy bol podla pocitov a teraz takto profesionalnejsie. Hormony mi lekar pozeral tyzden.dozadu a su ok. Tutmut bolo v piatok, sobotu a nedelu. Vcera sa nedalo. Este dnes budeme zkusat. Tak snad staci ci ? Dakujeeeem 🙂

lauritka
14. mar 2017

@bevab ano- kym je hlien este poisti 🙂

bevab
14. mar 2017

@lauritka dakujeeem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre