Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

miriamka
2. jan 2007

Baby...ja som mala az do 14 dni cyklu 36,8 a zrazu teraz mam posledne dni len 36,5.Neviete cim moze byt ten pokles sposobeny?Cyklus mam dlsi,ovulka zrejme este neprebehla,takze neviem co sa zase deje 😠

sandrika
2. jan 2007

miriamka ani len netuším, vyčkajdo zajtra či stúpne, alebo nie
leila veď hej, len keď ja som až do júla každé dva týždne preč a obávam sa, že práve tie nesprávne 2 týždne, asi budem musieť počkať do leta vtedy mi konečne skončí škola a ja budem doma.

linle
2. jan 2007

sandrika a nie je možné, že si tehu? Pri tehulkách bývajú také vysoké teploty. Ale rovnako to môže byť, že ovulácia už prebehla, alebo, že si práve tá "nešťastnica", ktorej sa ovulácia nedá zistiť podľa bazálnej teploty. Skús si merať BT aspoň tri cykly. Z prvého cyklu sa dá len ťažko predpovedať, ako mávaš ovuláciu.

miriamka, ak ti teraz poklesla teplota, je možné, že ti brebehne ovulácia. Sleduj sa ešte pár dní a ak ti teplota znova stúpne, to znamená, že ti ovulácia prebehla. Ak by ti do niekoľkých dní dorazila menštruácia, to zníženie BT môže znamenať aj to.

sandrika
2. jan 2007

Linle, keby si tak mala pravdu a bola by som tehu 😀 bola by som fakt najšťastnejšia žienka pod slnkom, ale aj posledný mesiac sa mi po ovu držala okolo 37,0 a v deň mrchy 36,5, uvidíme lebo to podbruško bolí, ale nechcem si nič nahovárať.

zrzuska
2. jan 2007

ahojte.
ja si BT nemeriam, prestala som. ale ovulka mi vychadzala vzdy okolo 20DC. a chcem sa spytat na ten hlien. tento cyklus sa mi hlien objavil uz na 13DC a potom teraz na 21DC (co by aj vychadzalu u mna na ovulku). lebo mavam 35dnove cykly. ale nechapem preco bol aj v ten 13DC a vtedy bol naozaj ucebnicovy a aj na ten 21DC bol krasny bielkovy s troskou bieleho. to akoby som mala dve ovulky ci co. nechapem.
ake mate skusenosti s hlienom? ako sa vam prejavi ovulka? najprv je ten hlien, ktory sa niekolko dni "vyvija" a meni a potom nastane ovulka nie?

lubecka
2. jan 2007

zrzuska, ja mam to iste 😀 ale nechcela som sa pytat ci moze mat zena dve ovulacie aby som nevypadala ako pako 😀
ja som prvy krat ukazkovy hlien mala okolo 13 DC a dalsi mam teraz 35DC.. som z toho magor.. posledna dlzka cyklu bola 45dni, tak neviem..

zrzuska
2. jan 2007

vies co lubecka? to asi sa ten hlien tak vyvija, ze napr. mne zacal na ten 13DC a potom bol stale az do 21DC kedy v tomto obdobi ho bolo vela. takze asi na 22DC bola ovulka.
ale zevraj moze mat zena aj dve ovulacie. ze idu nejak tak po sebe, neviem kolko hodin tam minimalne musi byt.
ale som z tohto uz tiez magor

vavka33
2. jan 2007

Lubecka,dve ovulacie?No asi nie.Ak mas dlhy cyklus tak ta ovu je skor teraz.Aj ja som mavala dlhy cyklus a ovu my sledovali cez UZ a vzdy bola ku koncu cyklu-teda tych 1O-12 dni pred dalsim cyklom. 😀

linle
2. jan 2007

kočky, mať dve ovulácie počas cyklu je dosť nepravdepodobné. Podľa mňa sa môže počas cyklu uvoľniť aj viac ako jedno vajíčko, ale to určite nezbadáte sledovaním hlienu ani bazálnej teploty. Vzhľad hlienu závisí aj od iných faktorov ako len od ovulácie. Niektoré ženy vôbec nespozorujú, že majú nejaký hlien. Napríklad ak nepijú dosť tekutín. Niektoré zase vidia vajíčkový hlien stále. Ja som to mala tento posledný cyklus tak. Bola som chorá a stále som kašlala a tým som si podporila to vylučovanie hlienu. Stále vyzeral ako ten vajíčkový a trval dva týždne. A predsa nepredpokladám, že som mala plodné dni 2 týždne 😉
Skrátka tie informácie berte z rezervou. Nikde nie je isté, že sa vám bábätko podarí len keď máte vajíčkový hlien alebo len keď ste sa znažilkovali v čase, keď ste mali správnu BT.

zrzuska
2. jan 2007

linle urcite mas pravdu. to o dvoch ovulkach som volakde citala, ze sa to moze stat ale je to vynimka. ja mam cyklus 35 dnovy takze si myslim, ze ovulka bola teraz.
a coho sa drzat ked nie hlienu? ten asi len naznacuje prichod ovulacie nie ovulaciu. nie?

linle
2. jan 2007

zrzuska, hlien naozaj len predznačuje ovuláciu. Samozrejme týka sa to prípadov, keď si zdravá, keď dobre poznáš svoje telo a vieš si dobre vysvetliť faktory určujúce ovuláciu. Podľa mňa je to naozaj ťažké. Nikde neexistuje pravidlo, za akých okoľností sa bábo podarí a za akých nie. Ak sa nad tým zamyslíme, ak by to bolo naozaj tak, že bábätko sa dá "urobiť" len v čase plodných dní, ktoré trvajú maximálne 5 dní z cyklu a väčšina žien ani nevie, kedy má ovuláciu, tak potom kde by sa zobralo toľko detí? Takže ja by som radila snažilkovať sa často, nečakať na správny deň a hlavne nemilovať sa s pocitom, že teraz musím, lebo mi tak vyšla bazálna teplota, alebo mi to povedal doktor. 😉
Ak chceš vedieť, kedy máš presne ovuláciu, najlepšie je ísť za doktorom a sledovať to sním. Alebo si kúpiť jednorazové testy. Ale aj tak si myslím, že aj bez týchto sledovaní sa nám podarí mať deti.

vavka33
2. jan 2007

Ja som vulaciu aj citila.Vzdy ma bolel vajecnik na tej strane,kde som ovulovala a aj som citila to uvolnovanie folikulu,potom vzdy ta ostra bolest presla a hlien bol pritom uplne vodnaty.

linle
2. jan 2007

vavka, plodný hlien je vajíčkový alebo vodnatý. Predpokladám, že u každej ženy plodný hlien môže vyzerať úplne inak. Ak cítite, že máte v pošve vlhko a máte zvýšenú chuť na milovanie, tak vtedy je ten správny čas na bábo.

Inak aj ja každý cyklus aj bez merania BT viem kedy mám ovuláciu a plodné dni a aj tak sa nám bábo nedarí už 9 mesiacov. A mám pocit, že je to práve preto, že sa na to veľmi upíname a ja sa veľmi sledujem.

zrzuska
2. jan 2007

linle ked zena pocne babatko tak je to, podla mna, taky zazrak. lebo naozaj to nie je take jednoduche ako si vela ludi mysli. ja to budem povazovat za zazrak ked otehotniem. 😵 krasny zazrak.
ja uz sa teraz az tak nesledujem, ze kde ma pichne a tak. ale zda sa mi, ze ked mam tie mokre plodne dni, tak ma bolieva vajecnik. ako sa mi zacne tvorit hlien, zacne ma aj vajecnik boliet. a zevraj tato bolest je ked rastie folikul a potom ked praskne, to je len okamih, a vtedy je to taka pichava bolest. myslim, ze to mavam. ale nejak si to neznacim a nesexikujem s drahym prave vtedy silou mocou.
myslim si, ze zena vie len priblizne kedy je ovulacia.

vavka a ty si si to takto uvedomovala, ze kedy presne mas ovulku? ked vravis o tej bolesti. lebo ja ked si teraz tak spätne chcem spomenut tak ani neviem. bolel ma vajecnik (väcsinou ma boli pravy) ale neviem kedy ma tak pichal. myslim, ze v sobotu v noci ale neviem ci to pripisovat ovulke lebo mi bolo nejak zle a prehanalo ma. tak som skor myslela ze to bolo nieco s crevami ako ovulka. 😕 neviem.

vavka33
2. jan 2007

Ano a prehananie je s tym spojena.To je ako pred porodom,tiez to vacsinou zacne prehananim.Inak ja som tiez vacsinou citila pravy vajecnik,ale to je normalne,moze ti pracovat viac ako lavy.
Ja som si ako mladsia myslela,ze to mam daky zapal ked ma tam boli az ked som chodila na folikulometriu,tak som si uvedomila,co je to.Vtedy mi aj lekar povedal,ze ma lutuje mat taky obrovsky folikul,mala som aj injekcie od bolesti,lebo ked sa mi uvolnoval taky velky bola to hrozna bolest.Niekedy to bolo v pohode,take normalne a niekedy som necitila nic a to boli anovulacne cykly.

katy2
4. jan 2007

Ahojte, chcem sa spytat jednu vec. Meriam si BT, mam 34DC a 13 den po ovu. Vcera som este mala BT zvysenu a dnes mi klesla na 36,65. Neviem, co si mam o tom mysliet. Totiz taku istu teplotu som mala aj 5.den po ovu. Myslite, ze by este mohla byt sanca, ze zajtra zasa stupne a ze by som mohla byt tehu? Nejake priznaky by sa nasli, ale uz ani sama neviem, ci to nie je len PMS. MS mi zacne meskat zajtra (ak nedorazi). Poradte, prosim...

katy2
4. jan 2007

Zabudla som podotknut, ze telesna teplota sa stale drzi na 37,1...

vavka33
4. jan 2007

Nechcem ta moc sklamat,ale myslim,ze to tehu nebude,snad sa mylim. ☹

nane
6. jan 2007

linle
ahojky, dakujem za odpoved...
no pre zaujimavost...dr. mi povedal, ze podla teploty som mala ovu pri teplote 37.2 a to bol 19DC....a na 24DC som dostala periodu... 😀 super...dr bol taky vykolajeny...ze si ma musel pozriet cez usg ci je to ozaj perioda...a ze ozaj....takze uz treti den si davam pichat merional...a teplotu uz nemeriam, lebo ma z nej len hlava boli...vies, ja som clovek, ktory musi mat na vsetko vysvetlenie...ked nieco nechapem a u 90% ludi to tak funguje, tak sa pytam, preco ja som tych zvysnych 10? no proste desne komplikovany clovek... 😀

linle
8. jan 2007

Ahoj nane,

no tak to je pekné 😉 Možno sa ti naozaj ten cyklus uvoľnili dve vajíčka. Jedno počas ovulácie, kde sa to ukázalo aj podľa grafu bazálnej teploty a potom to druhé na 19DC, kedy to videl aj doktor. Veď nevadí, hlavne, že sa vôbec nejaké uvoľnilo. Ak to je takto, naozaj je zbytočné merať si bazálnu teplotu. Už som to vravela, meranie bazálnej teploty nie je vhodná metóda pre všetky ženy.
Tak držím palce, aby bolo ostatné všetko v poriadku.

nane
13. jan 2007

linle...dakujem...urcite to vyjde tento mesiac
mimochodom...ako sa dari tebe? vidim, ze si tiez snazilka... 😉

miriamka
13. jan 2007

Baby,mate niekto skusenost ze pri nepravidelnom cykle mate ovulaciu podla merania BT az okolo 29 dna cyklu?

linle
15. jan 2007

nane, no nám sa veľmi nedarí. 😒 Snažíme sa 9 mesiacov a stále nič. Inak vyzerá všetko v poriadku. Bazálnu teploty mám v poriadku, aj menštruáciu mám pravidelnú. S manželom sme sa dohodli, že po roku snaženia ideme k doktorovi. Tak sa s tým začínam pomaly zmierovať. A hádam aj tak budeme obidvaja zdraví a je v tom len psychika 😉

miriamka, pri nepravidelnom cykle môžeš mať ovuláciu hocikedy, takže aj na 29 DC.

albertova
16. jan 2007

Čítam čítam a nechápem. Chcela by som to mať v jednej odpovedi. Vie mi to niekto ochotný napísať? Ako sa to meria, celý presný postup, ktoré dni a tak. Nech viem na čom som?! Ďakujem. Som netrpezlivá 😀 ☹ 😒

bybi
16. jan 2007

skus tu, je to tu celkom dobre vysvetlene:

http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

lia
16. jan 2007

albertova,meria sa teplota z posvy,vzdy rano ,este pred postavenim,musis mat teplomer pri posteli,lebo keby si vstala a zmerala si neskor teplotu,budes mat uz inu teplotu ako hned po prebudeni.
merat si musis vzdy o tej istej hodine,to znamena,ze ked vstavas cez tyzden do roboty,vstavas asi skor,tak cez vikend vstavas asi neskor,ja si cez vikend nemeriam,aby ma to nemylilo,lebo cim vyssia hodina,tym sa ti zvysuje aj bazalna teplota 😉

bybi
16. jan 2007

Ja som si merala pod jazykom a na vikend som si dala budik, odmerala a spala dalej 😀

lia
16. jan 2007

bybi,ty si rychlejsia 😉

bybi
16. jan 2007

😀

albertova
16. jan 2007

Ďakujem... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre