Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

nane
11. mar 2007

ahojky,
no teraz ma uz slak triafa....mavala som 30 dnove cykly...dnes je 39DC a podla BBT som mala ovu 36DC...jezkove ociska...co sa to so mnou deje...tehu nie som, bola som na krvnom teste 34DC...a bol negativny...toto sa mi stalo prvy krat...

bublinkajasminka
21. mar 2007

kočky, ja mám tento grafík
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
ak mi BT klesla 11 DPO tak už tuším nemôžem byť tehu nie?? vraj vtedy ak si tehu tak po 7-10 dni po DPO BT len stúpa??? neviete??

blumka
21. mar 2007

ahoj bublinka, ja v tvojom grafe vidim to, ze sice ti na 11 DPO teplota klesla ale potom znova zacala stupat. Ja si myslim, ze sanca ze si tehu tu este je 😉

bublinkajasminka
21. mar 2007

blumka - hmmm ak uvidím - díkkkky

cucuska
21. mar 2007

aj aj vám chcem ukázať svoj grafík, že čo mi naň poviete 😀 je tam nádej? baby odborníčky radte: 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bublinkajasminka
21. mar 2007

cucus - ako odborníčka!!!!!! ti vravím že to bude bábenko 🙂 🙂

cucuska
21. mar 2007

bubli tak dobre 😀 😀 😀

bublinkajasminka
21. mar 2007

cucus - 😀 😎

len
21. mar 2007

Cucuska - přijímám tvé "pozvání" - tahle diskuze probíhá jenom na sk, ale našla jsem ji 😀 Grafík je opravdu krásný, ovulace jistojistě proběhla, troufnu si souhlasit s programem (i když, pokud si dobře pamatuju, tak tohle datum jsem odhalila dřív než Wunschkinder 😀 ), takže jsi asi 10.DPO a nezbývá než čekat... Pokud to neklesne do pondělka, zkusila bych testovat 🙂 Podle alba to vypadá, že jsi na to plně připravena 😉

cucuska
21. mar 2007

len dakujem ti pekne. máš pravdu odhalila si to skôr ako táto stránka.aspoň vidíš ako si úspešna. 😀 😀
ja som sama zvedavá ako to cele dopadne. 😀

evelyin
29. mar 2007

Ahojte, potrebovala by som poradiť:
Beriem druhý mesiac clomhexal a až tento druhý mesiac mi bol pichnutý pregnyl na 15 DC /14 DC bol folikul veľký 19mm/.
Bazálna teplota mi vyskočila o 3 stupne až na 19 Dc.
17 DC som však bola na kontrole či folikul praskol a už tam nebol.
Ako je možné že mi BT vystúpila až tak neskoro?
Rovná sa vôbec prasknutie folikulu okamžite ovulácii?
Ďakujem

cucuska
14. máj 2007

Mám otázku na tehulky alebo na začinajúce tehulky alebo na kohokoľvekj kto mi bude vedie´t odpovedať. Som po ovulke to viem, ale neviem kedy presne bola, veď to je jedno, a do MS ostáva ešte 8 dní ale otázka je:
Keď sme mali s mužikom keksík tak po keksíku si manžel našiel na .... také biele hrudky hlienu zo mňa a aj ja som ich mala tam dole. Vôbec nezapáchakli a nič ma nesvrbelo, takže mykózu a candídu vylučujem, a boli čisto biele. Neviem si to vysvetliť, nikdy predtým sme to nepozorovali. Boli to také /pardón za výzar / biele husté šušníky. Neviete mi povedať čo by to mohlo byť alebo čo by to mohlo značiť ????
ďakujem

siska78
14. máj 2007

cucuska, no ja si myslim ze by to mohol byt ejakulat. Niekedy ma omnoho hustejsiu konzistenciu a zavisi od jedla co partner v poslednej dobe mal. Bolo to len po sexe, alebo to pretrvava.

cucuska
14. máj 2007

len po tom sexe ale to bolo naozaj veľmi husté a nevoňalo to ako ejakulát. Bolo to bez vône 😒

jeja1505
14. máj 2007

ahojte,
no ale zase hrudkovity ejakulat?hm.

siska78
14. máj 2007

Nerozumiem ako by to malo vonat? Hustota a vona zavisia od zivotospravy. ja som raz mala partnera ktory mal taky hrudkovity ejakulat stale abol bez vone

jeja1505
14. máj 2007

Mohol by byt aj hrudkovity keby ste to robili pod sprchou,teplotou sa zmeni.Potom uz neviem... 😝

cucuska
14. máj 2007

ani ja tomu nerozumiem ale podľa mňa to nebol ejakulát
To boli akoby oddelené šušníky totálne husté šušníky a źiden hlien len tie šušníky akoby no neviem to popísať. ale viete prečo by to namal byť ejakulát???? lebo kď som, sa postavila z postele ejakulát zo mňa vytiekol. Prepáťcte za podrobný opis ale inak to neviem podať 😅

jeja1505
14. máj 2007

Hm,tak mozno to mozes mat nejaku infekciu,zajdi si s tym na gyndu cucus,aspon budes vediet co to je z pvej ruky.

cucuska
14. máj 2007

ešte počkám nič ma nebolí, nepichá nesvrbí nepáli,neviem počkám do nabudúceho týždňa či príde mrcha a hneď po nej sa vyberiem 😉

alex21
14. máj 2007

cucus mne sa to uz raz stalo. Nikde som stým nebola takže neviem čo to je.
Ja som si to odôvodnila tým, že to bol moj hlien, ktorý sa vytvoril pri styku.

jeja1505
14. máj 2007

Urcite si tam zajdi cucus.Drzim palce 😉

cucuska
14. máj 2007

uvidím 😉

sonicka25
16. máj 2007

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

skus tu cucuska,myslim,ze to je ono 🙂 😉

linle
17. máj 2007

cucuska, hlien sa môže počas celého cyklu meniť. Odborníci ho rozdelujú do 4 skupín:
vajíčkový (ako bielok z vajíčka) - to je ten plodný hlien, ktorý sa tvorí počas plodných dní,
vodový (ako taká tekutina) - tiež sa označuje za plodný,
krémový (biely, niekedy aj hrudkový) - objavuje sa po ovulácii, alebo, keď sú neplodné dni,
lepkavý - tiež sa považuje za neplodný.
Ako som už povedala, počas celého cyklu sa môžu objaviť všetky štyri druhy hlienov. To ako hlien vyzerá závisí aj od iných faktorov - od stravy, koľko tekutín žena pije atď. Okrem toho každá žena môže na sebe pozorovať úplne iný hlien.

Pokiaľ ťa nič nebolí, nesvrbí, hlien nezapácha a nie je to krvácanie mimo menštruácie, netreba ísť k doktorovi. Je to úplne prirodzený prejav ženského tela. Takže žiadny stres.
Predpokladám, že keď si mala vtedy pár dní do menštruácia, spozorovala si práve ten krémový neplodný hlien. 🙂

arturinka
21. máj 2007

Ahojte,

chcela by som sa opytat ci je mozne aby aj napriek zvysenej bazalnej teplote, ktora mi v strede cyklu stupa a ostava zvysena az do menstruacie by sa mohlo jednat o anovulacny cyklus.....dakujem

linle
21. máj 2007

arturinka, možné je všetko.
Ja si meriam BT už asi 14 cyklov. Každý cyklus mi bola v grafe potvrdená vzostupná teplota a tým aj ovulácia. Po roku znaženia sme začali chodiť po doktorov a tam mi bolo povedané, že ani vzostup bazálnej teploty nie je dôkazom ovulácie. Niekedy môže folikul aj rásť a tesne pred ovuláciou sa môže rast zastaviť a folikul nepraskne, čiže ovulácia nenastane. Napriek tomu môžeme zaznamenať zvýšenú teplotu.
Jediným dôkazom, že ovulácia nastala je folikulometria (sleduje sa rast folikulov ultrazvukom).

Ale nemusíš sa strachovať, to že sa ti zvýšila bazálna teplota a aj tak by išlo o anovulačný cyklus, je veľmi nepravdepodobné. 😉

libeth
21. máj 2007

mna by zaujimalo, preco mam uz dva tyzdne bielkovy hlien ako pri ovulacii, cele dva tyzdne kazdy den a je ukazkovy. A stale nechapem co to ma byt, lebo ovulaciu nemam.

gresa
21. máj 2007

Ahojte, potrebovala by som poradiť od tých, ktoré dostali mrchu a aj tak boli tehotné. Včera som mala slabučké špinenie. Dnes ráno nič a okolo obeda som dostala mrchu /nemeškala/. Ale divné je to, že je slabá. Vždy mávam prvý deň dosť silnú. Celý cyklus som si BT nemerala, až včera, bola 36,9. Dnes ráno 36,5. Bolo to síce o 3 hodiny skôr. A chcem sa spýtať, že aj keď je žena tehotná a dostane mrchu, aká má byť vlastne BT?

sandrika
21. máj 2007

ahoj neviem ti povedať s určitosťou, ale myslím, že by tak či tak trochu klesla, no určite viem, že aj ja keď som si BT merala o 2 hod skôr bola podstane nižšia..takže nádej tu je vyčkaj do konca mrchy a ak bude slabá a krátka tak testni. Držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre