Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

bybi
16. jan 2007

dufam ze sme pomohli 😉

albertova
16. jan 2007

áno super, ráno budem merať...ha ha

bybi
16. jan 2007

mala by si ale zacat merat na zaciatku cyklu, teda hned po mrche, pripadne aj cez mrchu, ak merias pod jazykom

cucuska
17. jan 2007

keď je hustý hlien tak by som mala byť po ovu. a meni sa nejak keby som tehu?

linle
20. jan 2007

cucuska, ženy, ktoré sú tehotné tak majú väčšinou hlien, ktorý sa nazýva neplodný - krémový. Ale je aj možné, že žiadny hlien nepozorujú. Po ovulácii začína byť hlien hustejší, niekedy až zmizne a po vynechaní menštruácie sa objaví zase ten hustý krémový, prípadne žiadny. Niektoré kočky majú miesto menštruácie len špinenie. Aj to je dôvodom urobiť si test. Zistiť známky tehotnosti z hlienu pred vynechaním menštruácie ale nie je možné.

natali_pn
20. jan 2007

dobre ranko,baby dik za vsetky rady co su tu.ja som si tiez zacala merat BT-uz 3den.vcera som bola u doktora a schvalil mi to-ze to je dobrý nápad 🙂 .sice tomam merat az3 mes-to je dlho,ale ja to vydrzim-dufam 😀 .vsak co by ste nespravili koli drobcekovi.uz s tym hlienom som to skusala,min.mes. a akosik som si nic nenesla.mozno je to preto,lebo som zacala brat dufaston.neviem-ale mavala som.a to som si myslela,ze sa nam drobcek cez vianoce podari-a nic ☹ .dufam,ze to tento mes budu //.uz je to 7mes co som prisla o drobceka ☹

linle
20. jan 2007

natali_pn nebuď smutna, určite ti to vyjde. 😉 veď už sa vám to raz podarilo. Chce to len čas. Tak držím silno palce.

natali_pn
20. jan 2007

dik za povzbudenie linle🙂.ja viem,ze vsetko je na volaco dobre.niet zivota bez prekazok.to tu poznaju asi viacere babenky,no nie?len ja som,ako hovori moj manzelik z rychlich vajec 😀-moj tato je taky-hned a vsetko.no musela som volaco zdetit 😀.aj tak sa tesim ked raz budeme mat drobca po kom bude.moj tato je rychli a svokor total smotko-dufam, ze to bude tak pol na pol 😀

albertova
20. jan 2007

Ahojte dievčatká, tak ako? Chcem sa spýtať koľko sa už snažilkujete. Inak chcem sa spýtať, keď má žena ovu tak koľko to trvá: deň, dva... 😖 ja neviem. A funguje to tak, že keď mám styk tak sa spermie vraj držia v tele 5 dní. A keď sme to robili keď som ešte nemala ovu a do tých 5 dní to príde, tak môžem ostať tehu?

sandrika
21. jan 2007

albertova áno môžeš 🙂
Baby aká vysoká je asi Bt keď je žana tehu?
Ja mám 37,6 😒 a 33 DC

linle
21. jan 2007

sandrika a aký dlhý máš cyklus? Máš ho pravidelný. 37,6 °C je fakt dosť vysoká teplota. Ak máš cyklus kratší ako 33 dní, tak si sprav test. Držím palce.

Inak nejde presne povedať aká má byť teplota ak si tehu. Závisí to aj od celkovej teploty akú mávaš počas cyklu. Bazálna teplota napovedá, že si tehu vtedy, ak ti prebehne počas cyklu ovulácia, teplota po ovulácii sa potom drží vo vyšších hodnotách a po zahniezdení vajíčka (ak bolo oplodnené) do 5-10 dní po ovulácii sa teplota tretí krát zvýši ešte nad tie vyššie hodnoty.

Napr. Ak má žena pred ovuláciou teploty okolo 36,3-36,4°C, po ovulácii sa jej zvýši na 36,6 - 36,8°C a po uhniezdení vajíčka na 37°C, je to známka toho, že môže byť tehu. Ale nezabudnite, u každej ženy je to inak, každá žena má inú teplotu. Vysoká bazálna teplota môže znamenať aj to, že je v tele nejaký zápal, prípadne, choroba.

linle
21. jan 2007

albetova, ovulácie je moment, keď sa ti uvoľní vajíčko z váječníka. Je to len okamih. Snažilkovať by ste sa mali nejaké 3 dni pred ovuláciou až do dňa ovulácie a to z týchto dôvodov:
To kedy prebehne presne ovulácii nikto nevie. Ale je isté, že spermie v tele ženy vedia prežiť 3 dni (tie vytrvalé za vhodných podmienok aj 5 dní). Spermie sa dostanú do vajcovodu a tam prežívajú a čakajú na vajíčko, ktoré sa uvoľní. Po uvoľnení vajíčko putuje vajcovodom do maternice 12-72 hodín a na tejto ceste sa môže stretnúť so spermiami a byť oplodnené. Potom ako sa oplodnené vajíčko dostane do maternice, tak sa delí a do nejakých 5-10 dní po ovulácii sa uhniezdi. Ak nedošlo k oplodneniu, vajíčko sa v maternici neuchytí (nezahniezdi) a spolu s časťou maternice, ktorá sa každý mesiac pravidelne obnovuje, odchádza z tela von. To je menštruácia.

Takže albertova, je celkom možné, že ostaneš tehotná ak ste sa snažili 5 dní pred ovuláciou. 😉

albertova
22. jan 2007

Potešili sme Ťa! Inak dnes ráno som si prvý krát odmerala teplotu, mala som 36.35 , to čo znamená? Mám asi 13 deň cyklu.Inak aj sme niečo riešili 😀 s priateľom. No ale neviem

mima3
22. jan 2007

ahoj albertova, je tazko povedat, ked si si teplotu merala prvykrat, ale zda sa mi dost nizka, tak to moze byt predzvest ovulacie, skus zajtra rano a ak ti vystupi aspon o 0,2 stupne, tak uz ovulacia mohla prebehnut.

albertova
22. jan 2007

Čo???? A to potom v ktoré dni mám ovuláciu??? To potom nebudem tehu nikdy! 😖

albertova
22. jan 2007

veď ovu je keď je teplota zvýšená, nie?

mima3
22. jan 2007

albertova a podla coho si urcujes ovulaciu? 13DC je to celkom mozne. aky dlhy cyklus mas? poviem ti moj priklad, ja mam cca 29 dnovy cyklus a ovulaciu 14 - 15 den.

albertova
22. jan 2007

Ja mám taký 24-28 dňoví nie je to vždy presne. Mala som dlho HAK, tak sa s toho asi ešte dostávam, alebo neviem. Ale aj pred tým som mala skrátený cyklus. Kolko máš ty teplotu keď máš ovu?

mima3
22. jan 2007

takze presne ti to pisem z fertility fried grafu:
13DC - 36,4
14DC - 36,6
15DC - 36,7
16DC - 36,9
od 17dna cyklu az po dnesny 20DC - 36,9 - 37,1
vo fertility mi vypocitali den ovu na 15DC, cize posledny den nizkych teplot.

albertova
22. jan 2007

Nízkych teplôt? Ja som s toho blbec! To nie je teplota zvýšená?

mima3
22. jan 2007

no hranicu medzi tymi dvoma fazami - teda pred ovulaciou a po ovulacii - mi urcili na 36,76, cize ked teplota vystupi nad tuto teplotu, tak je uz po ovu a som v lutealnej faze a zacinaju sa pocitat dni po ovulacii. ono, najnizsiu teplotu mas tusim den pred ovulaciou.

albertova
22. jan 2007

aha,čiže fakt,keď bude teplota zajtra nízka, tak už mám po. A dnes ma boli nejak divne brucho a to mám vždy tak vstrede cyklu. To je čo?

mima3
22. jan 2007

vies po anglicky? ak ano, skoc na www.fertilityfriend.com a tam su aj prakticke ukazky kriviek, resp. si daj vyhladat v internetovskom vyhladavaci bazalnu teplotu a tam ti najde linky, z ktorych to lepsie pochopis, asi to zle vysvetlujem, prepac ☹

mima3
22. jan 2007

ta bolest moze byt ovu bolest, cize mas vtedy ovulaciu a to by aj sedelo, ked ju mas v strede cyklu. a praveze, ked ti zajtra teplota stupne, tak uz pravdepodobne ovu prebehla. ale skutocne si tu teplotu musis merat dlhsie, aby si sa v tom vyznala, ja som to zacala chapat a vediet v tom citat asi tak po dvoch mesiacoch

albertova
22. jan 2007

Nevysvetluješ mi to zle! Po anglícky bohužial neviem. Dúfam, že Ťa neotravujem.

Tak nevieš, čo to znamená keď ma každý cyklus takto bolieva podbruško?

mima3
22. jan 2007

moze to byt bolest pri ovulacii, niektore zeny pocituju pocas ovulacie bolest, niekedy aj ja to citim. a vobec ma neotravujes. mas e-mail? poslala by som ti obrazok - priklad takeho grafu, aby si videla ako sa ta teplota pocas cyklu vyvija.

albertova
22. jan 2007

aha,no super dík za vysvetlenie 🙂
a ty sa kolko snažilkuješ?

mima3
22. jan 2007

ja 6 mesiacov a ty?

albertova
22. jan 2007

my od leta, ale ukludňujem sa tým, že som tri mesiace nemala ms.Takže to rátam od normálneho cyklu a ten som mala až po vyvolávačke a to bolo cca v októbri. Čo Ty na to?

mima3
22. jan 2007

to este nie je dlho, my tiez od leta, teda od augusta, teplotu meriam asi od oktobra, bola som uz aj na vysetreniach, vysledky dobre a stale nic, tak mi doktor na stimulaciu vajecnikov minuly mesiac predpisal clomhexal.aj zabral, vytvaraju sa mi pekne folikuly. minuly mesiac som ho brala prvykrat a predsa sa nezadarilo, ukludnujem sa tym, ze drahy nebol v spravny cas doma. uvidime tento mesiac, lebo mi to vychadza, ze sme snazilkovali v spravny cas. ale neverim tomu velmi, som na to prilis upata, niekedy je lepsie vykaslat sa na to, aj na meranie teploty, takto sa zbytocne stresujem. ale nejde mi na to nemysliet. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre