Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lucinka1104
14. jún 2012

@riana12 dakujem

bubinko83
5. aug 2012

baby dnes mam cevikalny hlien taky ako bielok ,chceme babatko ale mm je na nočnej 😒 .Ako dlho trva tento hlien a kedy su plodne dni?

lauritka
7. aug 2012

@bubinko83 hlienik mozes mat aj par dni pred ovulaciou, takze pokial je,snazte sa.
v den ovulacie sa uz zvykne kazit -a kremovatiet,po ovule je husty a biely.

lenkadovolenka
1. okt 2012

@lauritka ahoj, po ovulácií je hlien hustý a biely? lebo mne teraz vyšlo, že by som mala ovulovať až 03.10.2012, ale ten hustý hlien biely som pozorovala už 30.09.2012 - je možné, že by som mala ovuláciu tak skoro po menštruácií? 😕 ďakujem za odpoveď, akosi sa v tých veciach ešte moc nevyznám 😀

lauritka
1. okt 2012

@lenkadovolenka moze byt aj pred ovulkou hned po mrche. potom sa zacne menit.. na vodovy a pripadne taky bielkovy tahavy..
cize sleduj dalej ;) on moze rychlo zmenit konsiztenciu

lenkadovolenka
1. okt 2012

aha, dakujem pekne 🙂 už som dačo naštudovala aj na nete - mení sa to akosi rýchlo, to máš pravdu 😵

26lenka6
4. okt 2012

Babule, je normálne ak mám po ovulácii krémový hlien? Graf mi teplotu ešte nevyznačil ale na 99,9% som si istá že bola na 18DC (teraz som 21DC). Nemá po ovulke nastať "obdobie sucha" ?? A okrem toho ma pobolievajú vaječníky ako pred menzesom, resp. aj pred ovulkou ma takto v poslednej dobe pobolievajú 😕

mojedieta
14. okt 2012

@26lenka6 aj ja som 6.den po ovulke a stale mam biely čiry vytok nieje ho vela ale je tam.Baby mali ste ho daktora ked ste uz boli v tom?

26lenka6
15. okt 2012

@mojedieta ahoj, ja som si tiež už myslela že možno sa konečne zadarilo , že taký hlien mávajú niektoré tehulky ale teplota klesla, ja dnes, max. zajtra začínam nový cyklus. A možno to je tým Mastodynonom ktorý užívam. Takže už viem že sa nemám toho hlienu držať keď si zas budem namýšlať že som hádam už aj tehu 😔 . ale každopádne, držím palce 😉

syssu
15. okt 2012

@26lenka6 ahoj s hlienom je to individualne.. niekto uz po ovulacii ziadny nema, niekomu sa iba zmeni jeho farba a konzistencia.. v zasade ak je husty a biely alebo len nie je ako ten pocas ovulacie nie je to nic nezvycajne..

mojedieta
15. okt 2012

@syssu tak neviem ale ja som to takto este nemala...po ovulke som mala vzdy uz husty biely vytok a to som vedela ze uz mam neplodne obdobie..

rosegirl2013
21. jan 2013

Ak mam od dnes tahavy lepkavy hlien,konzistencie bielka a mam 17DC tak kedy by sme mali mat sexik najlepsie.zajtra idem do nocnej.nechcem to prepast.

katra52
25. jan 2013

@lauritka
ahoj lauritka.dúfam,ze ta neotravujem ,ale ako som čítala vo viacerých témach tak sa celkom vyznas🙂 potrebujem poradiť.dnes som 15dc a včera poobede som mala bielkovy tahavy hlien a dnes sucho,teplota predovulacna...bola to ovulka,alebo čo?

lauritka
25. jan 2013

@katra52 ahojki.. no ovulka moze byt, dnes, v den ovu sa uz moze hlienik kazit ;) zajtra by si mala stupnut..

katra52
25. jan 2013

@lauritka
a ak nestupne? ja už som z toho všetkého jeleň :/

lauritka
25. jan 2013

@katra52 tak mala by zajtra, najenskor pozajtra , ale hlienik sa niekedy objavi aj mimo ovu hmm.. a ake mas teraz teploty ?? nemas graf ??

katra52
25. jan 2013

36,3-36,5 graf si robím v mobile

katra52
26. jan 2013

@lauritka
ahoj lauritka🙂 tak teplota stúpla ako si písala ale merala som o hodinu skôr 36,7🙂 tak ovulka bola az včera?nie ked bol ten vajcovy hlien?🙂 kedy si mam znacit?

lauritka
26. jan 2013

@katra52 noo super. ovulacia je den poslednych nizkych teplot, takze vcera . v den ovu ako som pisala, sa uz moze hlien kazit. dnes si teda 1 dpo ale je dobre si to potvrdit este aspon dalsimi 2-3 teplotami, ci budes aj nadalej vysoko.

katra52
26. jan 2013

@lauritka
ďakujem si veľmi zlatá 🙂 konečne niekto ochotný mi poradiť,keďže aj môj dr. je neochotny.:/

lauritka
26. jan 2013

@katra52 kludne, ved som tu uz nieco zazila a videla.. :D 😉

katra52
26. jan 2013

@lauritka
minulý cyklus som mala anovulak,menstruacia s meškaním ak sa to tak dá nazvať bo mávam nepravidelne a to taka ze som mala 6dni spinenie 3 dni normal a potom zase jeden den spinenie.na 7 den u dr. robil sono,ze všetko je ok.2roky sa s mm snažíme a on mi povie ze sme mladý.tak mi dr.krajanovi zo šale poslal do prievidze papiere pre mm na spermiogr 🙄 am a mne na vyšetrenia do blavy tak som zvedavá čo poviedia výsledky...dvanásť rokov mi môj dr. nerobil žiadne testy ...prepáč že som sa tak rozpisala,ale nemám s kým o tom pokecat 😅

lauritka
26. jan 2013

@katra52 no po dvoch rokoch snazenia uz sa patri nieco poriesit, mladi nemladi.. to uz moze indikovat nejaky problem . takze ti asi urobia hormonakny profil. mm spg- to je super- ale este aj meraj teplotu, tam to tiez pekne vidno ci ovulacia prebieha alebo nie.

janula18
26. jan 2013

@katra52 a ku ktorému dr. chodíš? bývaš priamo v PD? Ja som z bojníc.
Dva roky snaženia a nič to treba už riešiť. My sme po roku snaženia, a po doktoroch sme chodili 3roky, a teraz máme dvojky

katra52
26. jan 2013

@lauritka
no veď práve ,že ked nerieši on tak to riešime cez iného dr.ten mi hneď poslal tie papiere,tak v pondelok ide mm k urologovi a pak uvidíme čo mi povedia ked budem volať po jeho výsledkoch do blavy...so synčekom sme sa pokúšali tiež dlhšie ale ten sa na 8. mesiac zaradilo...

katra52
26. jan 2013

@janula18
ahoj🙂 ano priamo z pd...chodím k Perkacsovi,chcela som sa k Hudecovi dat,ale je v takom stave :(

janula18
27. jan 2013

@katra52 no ja som chodila s hudecovi, ale bola to tak trocha strata času. Na všetko mal čas, keby to bolo na nom ešte by sme deti nemali. Ja som si musela všetko vybaviť.

katra52
27. jan 2013

@janula18
to fakt aj Hudec je taky lenivý? tu v pd su asi všetci gyn. takí:( a teraz máš koho? ja tiež pôjdem kvôli tomu do ba...a neviem ku komu sa mam preradit....

ivec16
13. feb 2013

ahojte, vidim, ze sa tu venujete hlienu krcka maternice, mam otazocku, mozem mat plodny hlien, aj ked sa neuvolni vajicko, ak je anovulacny cyklus, popripade ak nepraskne folikul a vytvori sa cysta?

tana85
14. feb 2013

baby, viete mi poradit? ovulaciu mavam skoro po MS. tento mesiac som si vsak vsimla, ze menzes presiel, ale po jednom cistom dni sa mi objavil plodny hlien svetlo ccervenej farby. najskor som myslela, ze je to este nejake spinenie ako dozvuk MS, ale to uz by bolo dlho a je to svetlo cervene a zretelne ide o hlien. mam s tym bezat k lekarovi alebo to moze byt sprievodny znak ovulacie? ovulacny test mi zatial vysiel negativne (velmi slaby pruzok oproti kontrolnemu)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre