Chyby pri meraní bazálnej teploty

11miuska11
4. mar 2013

Ahojte kocky, zaujimalo by ma, ake chyby sa robia najcastejsie pri merani BT. Napriklad. Vraj sa ma merat maximalne do 8 hodiny rannej, ale co sa stane, ak si pravidelne meriam napriklad o 9:00 ? Ake tam vzniknu odchylky? A naopak, co ak musim niekedy vstavat skor, ako v moj termin? Napriklad o take 4 hodiny skor? Je teplota nizsia, alebo vyssia? A co ak ma nieco zobudi pred mojim budickom? Napriklad manzel, co ide do prace? JA sice nevstavam, ale zobudi ma to a som chvilu "pri vedomi". Moze to zmenit teplotu? Lebo sa hovori, ze BT sa ma merat po sustavnnom spanku. Lenze co v take rano, ked nas nieco zobudi o hodinu, ci dve skor a my sa potom pokusame zaspat a zobudit az na NÁŠ budik? A co ak nedajboze zaspim a zobudim sa o hodinu neskor? Mam vobec take meranie brat do uvahy? Dakujem za vsetky postrehy a rady 🙂

mariankamk
4. mar 2013

@11miuska11 ked merias pravidelne kazdy den v rovnaku hodinu a mas pravidelny spanok, kludne meraj o deviatej... ked merias velmi skoro, BT uz neber do uvahy, 4 hpodiny su moc... bud este nebudes po kratsom spanku dostatocne oddychnuta a telo nebude zregenerovane, tak mozes mat kludne aj BT vyssiu... pripadne uz moze byt telo iupokojene, bude ti sice ten kratsi spanok vyhovovat, no vtedu bude BT este nizka...
a ked sa len nakratko preberies, no nevstavas, ostanes lezat, napr. stale prikryta, neprehadzujes sa stale sprudka, je to ok, teplotu to vyrazne neovplyvni... ine by zas bolo, ak musis z postele vstat a chvilu chodit hore dolu, to uz by som potom radsej nemerala...
ak sa napr. zobudis o hodinu skor, zmeraj, teplotu si zapamataj, zapis... potom, ak mozes, zmeraj v normalny cas a porovnaj... teoreticky, co hodina merania neskor, to 0,1°C viac... potom mozes zapisat teplotu nameranu v normalny cas... a ak ti to bude robit vacsi rozdiel, tak si ju nezapisuj vobec... takisto mozes kludne zapisat aj teplotu nameranu o hodinu neskor... pripadne mozes niekedy, ked to este nezavazi, spravit test... zmerias pre teba v normalnom case, teplotu si poznacis a ostanes este hodinku spat alebo aspon driemat, polihovat... a zmerias si este o tu hodinu neskor znova BT... ak ti bude takisto sediet normalny posun v teplote, tak sa mozes podla toho zariadit do buducna...
dolezite je zistit sama na sebe, ake podnety na teba vplyvaju, co konkretne tebe BT ovplyvni, co je u teba v norme... kazda z nas totiz reaguje na tu istu vec odlisne...

11miuska11
autor
4. mar 2013

@mariankamk jeej, dakujem pekne. Nno presne tohoto som sa tento mesiac zlakla. Merala som po ovulke o 4 hodiny skor, lebo som isla k lekarovi a teplota bola nizsia, tak som sa zlakla, ze nic z ovulky, ale ked som sa vratila a teraz po 4 dnoch merala, lebo som bola odcestovana a bez mojho teplomeru, uz som mala zase 36,6 a hodinu predtym som si merala, ked som sa zobudila kvoli muzovi, ze pre zaujimavost a uplne to sedi, mala som 36,5 hodinu pred mojim meranim. Tak sa tesim celkom, lebo to vyzera slubne. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra... to je moj tohtomesacny. Myslis, ze aj ked je ta teplota nizsia, ako minuly mesiac http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra... , ze by to mohla byt ovu tento mesiac? Lebo lekar ma vo stvrtok presviedcal, ze to ovu nie je, ked pozeral sono. hmmm.

mariankamk
4. mar 2013

@11miuska11 BT máš v norme, oba grafy sú úplne v poriadku, sú ovulačné oba, nevadí, že máš maličké rozdiely medzi teplotami, dôležitá je krivka, či je dvojfazova...doki to len nemusel postrehnut tak zavčasu...

11miuska11
autor
4. mar 2013

@mariankamk a myslis, ze lekar mohol vo stvrtok, co bolo 15 DC prehliadnut na sone ovulku?

mariankamk
4. mar 2013

@11miuska11 doplnila som ti to do predošlej správy...

11miuska11
autor
4. mar 2013

@mariankamk no dobre, tak budem dufat teda. Dakujem krasne, velmi si mi pomohla. Uz som sa chcela na cele meranie BT vykaslat, kedze mi to povedal a mne graf vsetko krasne ukazal 😒 dokedy sa vytvori zlte teliesko?

mariankamk
4. mar 2013

@11miuska11 žlté teliesko sa tvorí hneď, len je vždy otázne, či to vie gyn rozpoznať... ja som bola raz na utz 2dpo a raz 4dpi a teliesko bolo dobre vidieť, ale aj gyn ho pekne našiel (akurát, že to na 2dpo označil za cystu), už som však nie raz na mk videla tehu grafy, kde htm tvrdil,že ani len ovu nebola 😀

11miuska11
autor
4. mar 2013

@mariankamk no dobre, tak si ma upokojila a budem stale dufat, ze som tento mesiac ovulovala. Minuly mesiac (ten graf je az od realneho meriania BT 30Dni) som mala 60 DC a ovulka vychadzala na 45 DC (v grafe 15 DC) , tak dufam, ze ak toto tento mesiac nebola ovulka, tak aspon toho 45 DC pride, ako minule. Som po vysadeni HAK 5 mesiacov, tak mi cyklus robi, co chce, ale stale verim, ze tento mesiac to uz je OK 🙂 Zacala som dnes brat aj inofolic, tak verim, ze ked toto nebola ovulka, tak s inofolicom pride cim skor 🙂

iwulqa
22. júl 2017

Aha talze baby u mna nema zmysel merat bazalnu teplotu keze ma za noc maly zobudi aj 5x a nikdy mespim dlhsie ako 2 hodiny v kuse sice on nepota jest len sa prehadzuje a sada si v postielke a ja ho musim ulozit spat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre