Čo znamenajú 2 čiarky na ovulačnom teste?

jaruska8
3. jún 2009

Ahojte,
zdravim vsetky, je super, ze som nasla tuto stranku a ze som tu zaregistrovana. 🙂 Tak, uz aj my sme sa s manzelom zacali snazit o babatko.
Sledujem si ovulaciu od minuleho mesiaca pomocu ovulacnych testov-Woman Secret a tento mesiac mi v pondelok, minuly tyzden vysli dve kiarky, tak druha sice slabsia, ale robila som si dva a oba vysli rovnako, aj som mala ine priznaky, tak sme sa posnazili. 🙂 Ake ale bolo moje prekvapenie, ked som len-tak o tyzden urobila znovu test a vyiel mi pozitivny-robila som si az tri, boli tem dve zretelne ciarky.🙂)))) A pritom ine priznaky (hlien, pocit v podbrusku) uz neboli. Stalo sa aj vam nieco podobne? Som z toho jelen!!!!!

ladenka77
3. jún 2009

Ahoj Jaruska,ta druha ciarka na ovu teste musi byt bud rovnako,alebo trosku silnejsia ako ta prva...ak tak nie je test sa povazuje za negativny,a mali by sa robit v rovn.cas aspon 6 dni po sebe...akurat som citala v novom cisle mama a ja,ze ani BT a ani testy nie su 100 perc.,vraj najspolahlivejsi je prave ten tahavy priesvitny hlien.... 😉

bettynka222
3. jún 2009

jaruska, ja mam taky iny tester, analyzuje sliny a podla ziarovky, ktora sa rozsvieti bud ovu prave prebieha, alebo nie. no ale v navode je est enapisane, ze vacsine zien ked bolo po ovu vajicko oplodnene, tak dva tyzdne ukazuje ze ovu stale prebieha (mne to pri oboch tehotenstvach tak ukazovalo). mozno to takto funguje aj s tymi ocikavacimi testami a mozno si teda tehu 😉 to by bolo fajn, ze? 😎

och
3. jún 2009

ahojte kocky 😀 ja som si ovu test nikdy nerobila ale ked vam mozem poradit nerobte si ich a nesledujte sa a majte sex ked mate chut 😀 viem ze sa to tazko hovori ale strasne vela robi psychyka a okrem toho ako prve by som poslala partnera na spermiogram ono je pravda ze dnes maaz 60% muzov problem so spermiami tak aby ste neboli zbytocne velmi sklamane 😅 hovorim to z vlastnej skusenosti a ked mozem rada poradim aby ste sa vyhli zbytocnemu vyhadzovaniu penazi a kazdomesacnemu sklamaniu a prechadzaniu roznymi depkami atd atd 😀 😀 😀 takze moc moc drzim palce vsetkym a zbytocne sa baby nepozorujte 😀 😀 😀 nakoniec ako ja 😉 budete tehotne a aj tak vam nic nebude a nebudete mat absolutne ziadne priznaky 😀 😀 😀 a keby ste deculo nevideli na monitore tak ani neviete ze ste tehotne 😉 😀

bettynka222
3. jún 2009

nooo, ja som tiez proti pozorovaniu sa. ale po tych dvoch potratoch chce teraz dr. zacat s folikulimetriou...lebo mi zisitli trombofiliu a mam zakazane neplanovane otehotniet. iba planovane 😒

och
3. jún 2009

betty to je potom ine ked mas zakazane 😝 to ma naozaj velmi mrzi ☹ dr ti pomozu 😀 😀

janemari
3. jún 2009

Takze aj ja sa vyjadrim k ovu testom.Presla som tymto testovanim a vyhodila koooopu penazi a zbytocne.Kupovala som aj lacnejsie aj drahsie ktore su vraj sto percentne.Chcem ti povedat,ze momentalne si nadsena zo zaciatku snazilkovania ale ver,te po nejakych 3-4mesiacoch budes znechutena ak sa to nepodari.Aj ja som pozorovala hlien a velakrat nesedel z testami a to som mala rovnako silnu alebo silnejsiu T ciarku.Kasli na testovanie mozes jednym ockom sledovat ci mas plodne dni ale naozaj milujte sa ked mate chut.Lebo pozorovanie sa a testovanie meni milovanie na vyrobu dietata a poriadne dokaze zatriast vztahom.Inak aj ja mam novu mama a ja a je to tam pekne napisane.Ziadne testy ani BT ti nezarucia,ze otehotnies.

majcik
3. jún 2009

Mam ovulacne testy doma a este som ich nikdy nepouzila, akusi mam voci tomu averziu, aj tehotensky test som si robila asi len 3x za cely svoj zivot doteraz 😀 Ale ovulku si viem urcit aspon zhruba uz par rokov - sledovanim hlienu a pocitu na vonkajsich rodidlach a funguje to - overujem si to skuskou spravnosti - dlzkou lutealnej fazy cyklu. Bazalnu teplotu si zatial nemeriam - jednoducho na to rano zabudam, ale chcem to otestovat, ze co mi to ukaze a ako to bude fungovat.

Och - tak potom si asi ta stastna, ktorej sa vyhli tehotenske tazkosti ako nevolnosti, zvracania a podobne ...ci nie? Mne to zacalo cca 3 tyzdne po otehotneni a trvalo skoro az do sameho konca, ale nastastie po porode som uz mala pokoj 😀

bettynka222
4. jún 2009

och neboj, pomozu 😎 len ma trosku desi, ze mi v spetembri povedia - tak mate lieky, vsetko sme zabezpecili a teraz sa snazte...dvakrat som otehotnela ani som nevedela ako a ked to ma byt planovane, znie to dost desivo....ale zase lepsie ako ublizit babatku alebo sebe...

a co sa tyka tehu priznakov, tak ja som vracala 3 krat denne, jedine co sa vo mne udrzalo boli tie hnusne polystyrenove chleby, prsia ma boleli uplne strasne, praskali sa mi cievy, nevladala som ani chodit a vkuse som spala...no ale to bolo asi tym, ze to bolo cele zle 😝

och
4. jún 2009

ahojte 😀 😀
no ono soma asi fakt ta stastnejsia mamicka ktorej absolutne nic nie je a ma plno energie a papaka vsetko co jej nalozia 😀 😀 😀 a zatial ani raz negrckala 😀 klop klop klop 😀 😀

betty ja viem ze to znie hrozne hrozne desivo 😝 ako keby ti niekto povedal ze START a ty musis zacat trtkat ako kralik 😝 😝 neboj pomozu ti aj nam pomohli a pojde to, proste ina moznost neni 😀 by som to mozno riesila peknou dovolenkou, modre more, krasny piesok, teplucke slniecko 😀 😀 😀

lucinka1104
4. jún 2009

my sa teraz tiež tak snažíma ako napísala och, že štart a poviem vám je to riadne o ničom mužovi sa ani nedá trvá tovečnosť a to mam ovu až zajtra ,ale začali sme skôr 😝

och
4. jún 2009

luci a skusala si navstevu sex shopu? 😀 😀 😀 boze minule som tam bola a len mi huba padala co vsetko existuje 😲 😀 😀 😀 (ako bezne tam nechodim len kamoska mala rozlucku so slobodou tak dary sme zhanali 😀 😀 😀 )

lucinka1104
4. jún 2009

prosím vas dnes som boal na sone a dr povedal , ež mam v pravom vaječníku folikuly čiže vajíčka a endometrium 8 mm, kedy podľa vas mam teda čakať ovu? ovu bolesti mam

bettynka222
4. jún 2009

och ale mi nesmieme len task otehotniet. moja krv by babatko zase zabila. mne ju musia nariedit vies? a v com ti dr. pomahal?

luci to ja netusim. ja sa v ovu vobec nevyznam. tento mesiac budem chodit na folikulimetriu....ale to sa musime ovu praveze vyhnut a od buduce mesiaca uz ideme asi na to - ale zakaz mame az do septembra....no ale snad to nejak zvladnem 😀

jaruska8
autor
5. jún 2009

Ahojte dievcata,
no, tak s tymi testami... Veru, kaslem ja uz na to!!!! 🙂)) Ja len, ze kamaratke tiez presne ukazovalo tu druhu ciarku slabsiu a pred tyzdnom porodila malu Sofiu. 🙂)))))) Takze asi tak. 🙂))))) Inak, drzim vam vsetkym palce a ja sem budem teraz prispievat castejsie. 🙂))) Papa.

tinpet
5. jún 2009

Ahojky, jenom rychle přidám můj názor. Já mám ovu testy běžně jasně pozitivní, ale včera jsem u doktora zjistila, že je to falešně pozitivní. tělo se sice chová, jako by ovu mělo, vyplavuje hormon, ale ve skutečnoti ovulka není 🙂 mám anovulační testy....

pikusa
5. jún 2009

Ahojík....tak já....
ovu testy pozitivní a pak v centru asistované reprodukce překvápko 🙂 anovulační cykly....ovulka nebyla a nebyla

shaarka
6. jún 2009

aj pozitivne ovulacne testy je treba si spätne overit bud meranim bazalky a zistenim poovulacneho vzostupu teploty, + skuskou spravnosti, ako pise majcik.

co sa styka "najspravnejsej" indicie - hlienu, tak pozor na to. hlien sa vyskytuje vdaka rastucim folikulom, resp. vdaka dominantnemu. ale nie je zarukou, ze naozaj praskol a doslo k ovulacii. 😉

jaruska8
autor
7. jún 2009

No, tak na tento mesiac mi nadeje skoncili, lebo mi dorazil menzes, sice len spinenie, ale ja sa uz poznam. ☹ Tak zase o mesiac... Najhorsie je, ze ja s detmi pracujem... V zivote som bola vzdy optimista, tak sa snazim tak postupovat aj teraz, do vsetkeho som sa s takou chutou vrhla... Asi az prilis, to som cela ja. 🙂 Vsetky v mojom okoli otehotneli na prvy sup, tak to cloveka normalne prekvapi, ale tak hadam... 🙂

bettynka222
8. jún 2009

jari a ty mas spinenie kolko pred ms? si nedavno vysadila HAK? lebo ja osm prve dva mesiace po vysadeni HAK maval tiez toto spinenie pred ms (asi 5 dni) a vraj to znacilo nedostatok progesteronu (co je zle, lebo potom nedokaze sliznica udrzat embrijko)....skus sa spytat dr.

jaruska8
autor
8. jún 2009

Ahoj bettynka, ved prave.:((((
Vcera som sa to docitala, mne sa spineneie (niekdy aj 5 dni) zacalo objavovat po vysadeni HA, ale to je uz pekne davno (2 roky). Nemam to kazdy menzes, niekedy je to v poho. Doteraz som to neriesila, lekar o tom vie, nic mi na to nedal, vraj sa to upravi, lenze to bolo tesne po vysadeni, potom som u neho nebola vyse roka, nuz neriesila som to, ale teraz... 🙂 Ved uvidim, snad to nebude take strasne, aj ked sa uz biojim, ked som si o tom precitala na nete...

jaruska8
autor
8. jún 2009

Ozaj a okrem toho, moje spinenie nie je hnede-to tak max. jeden den, potom ruzovy, potom mam normalnu krv, ale velmi slabucku. Tak neviem...

bettynka222
8. jún 2009

noooo, ja fakt neviem. ja zas cakam druhu ms po potrate a ona nikde ☹

jaruska8
autor
8. jún 2009

☹ Ach jaj...

bettynka222
9. jún 2009

jari co sa deje? preco ach jaj? ta moja ms inak stale nikde...zase len to blbe spinenie 😒

maja2
9. jún 2009

Ja mam doma tiez ovu mikroskop, ktory ukazuje ovulaciu zo slin. Teda by mal ukazovat. Podla mna ukazuje blbosti, niekedy mi ukaze ovulaciu v case menstruacie. Alebo rano ukaze, ze prebieha, na obed uz nie a vecer zase ze ano. Proste si zo mna robi sprtouchlata.

reivka
9. jún 2009
maja2
9. jún 2009

To je ten, co mam doma. Nie som spokojna. Ak mate niektora iny nazor, alebo reivka napis ty - mas s nim dobre skusenosti?

reivka
9. jún 2009

ja nepoužívam, len som to našla na nete a chcela som pomôct

jaruska8
autor
9. jún 2009

Ja len tak, že ach jaj, nestalo sa nic, inak menzes este nedorazil a to co mam sa ani len spinenim neda nazvat, normalne som si mslela, ze mozno predsa... Tak som bezala do lekarne, ale bola tam len jedna ciarka. ☹ Aj ked predpokladana ovulaia mohla byt (podla testov) 31.5.-1.6. Tak ja sa uz v tom nevyznam. 🙂 Cim vaic o tom citam, tym som z toho blbsia. 🙂

bettynka222
9. jún 2009

jari uz o tom necitaj, vykasli sa na to a zachvilku pride aj babtko, uvidis 🙂 ved si povedz, ze tento mesiac to nevyslo, skusis buduci. my napriklad mame zakaz otehotniet uz od aprila a az do septembra...a to ked si predstavim, ze v novembri som mala mat dve babatka....no ale ved zivot ide dalej, no nie? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre