Čo znamenajú 2 čiarky na ovulačnom teste?

jaruska8
3. jún 2009

Ahojte,
zdravim vsetky, je super, ze som nasla tuto stranku a ze som tu zaregistrovana. 🙂 Tak, uz aj my sme sa s manzelom zacali snazit o babatko.
Sledujem si ovulaciu od minuleho mesiaca pomocu ovulacnych testov-Woman Secret a tento mesiac mi v pondelok, minuly tyzden vysli dve kiarky, tak druha sice slabsia, ale robila som si dva a oba vysli rovnako, aj som mala ine priznaky, tak sme sa posnazili. 🙂 Ake ale bolo moje prekvapenie, ked som len-tak o tyzden urobila znovu test a vyiel mi pozitivny-robila som si az tri, boli tem dve zretelne ciarky.🙂)))) A pritom ine priznaky (hlien, pocit v podbrusku) uz neboli. Stalo sa aj vam nieco podobne? Som z toho jelen!!!!!

petra2505
10. jún 2009

Baby kolky den od ovu mate menzes?Lebo niekde na nete som sa docitala, ze by mal dorazit 14 dni od ovu, nie je to nahodou blbost?

bettynka222
10. jún 2009

podla toho kroty den tu ovu mas. niektore ju maju presne v strede cyklu - a vtedy to je aj najlepsie, aby sa spravne pripravila sliznica a taaaak. no ale amnohe ju maju posunutu, takze tak..

flamenga
10. jún 2009

petra fáza od ovulácie po mrchu je u každej baby iná. Najideálnejšie je, ak je tých 14 dní, pretože oplodnené vajko sa uhniezďuje v maternici cca medzi piatym a desiatym dňom po oplodení. Takže ak je táto fáza príliš krátka, vajko sa možno oplodní, ale prv, než sa stihne zavŕtať do maternicu 🙂 bude mrchou vyplavené. Takže ideál je aspoň 12-13 dní od ovu do mrchy. To, akú dlhú máš túto fázu ty si najlepšie odsleduješ meraním bazálnej teploty 🙂

petra2505
10. jún 2009

diky za vysvetlenie baby 😉

tigi
10. jún 2009

ahojte zienky 🙂

tak ja som ovu testy skusala dvakrat (mam aj foto v albume) ale nic sa nezadarilo. ked som bola u doktora, povedal mi, ze za to nemam vyhadzovat peniaze, ze je to velmi nepresne. tak neviem. tento mesiac nekupujem ziadny test, viacmenej budeme skusat castejsie krat okolo ovulky, ale aj to mam problem zistit kedy ju mam. ovu hlien nebadam, takze to bude pre manza asi dlhyyytyzden ci dva. 🙂 😉

bettynka222
10. jún 2009

ved sa milujte kedy chcete a urcite to vyjde. a ak nie, tak bude niekde problem, navstivis gyn. a on to vyriesi 😎

barchee
10. jún 2009

ahojky babulky...my sa o bábo snažíme od apríla a ja sa riadim len hlienom... 😉 nejaký ča som si aj merala bazálku, ale strašne ma to obmedzovalo hlavne deptalo... 😖 stále som musela na to myslieť, furt som sa sledovala...to nie je dobré...v apríli ma chrípka o mimi v úplných začiatkoch pripravila...mala som // test a po chrípke už bol len / ☹ ...poplakala som si, ale ideme ďalej...v máji som sa tak sústredila na otehotnenie, že to nevyšlo...máj som nechala na prírodu...sexík máme keď máme na to chuť 😀 ...prestala som sa akýmkoľvek spôsobom sledovať...nie je to ľahké, lebo telo neustále vysiela nejaké signály...ale snažím sa... 😅 potichúčky si dúfam, že 23.6. budeme na svadobnú cestu odlietať už 3 😀 Verím, že keď sa na to prestanem sústrediť, príde to samo 😉 cyklus mám jak hodinky presne 28 dní...ovulku mávam na 12-14 deň - viem to podľa hlienu a zvýšenej chuti na sex 😵 niekedy ma pobolieva pri nej podbruško...občas dosť silne... 😕
tigi: ak si nevieš odsledovať hlien, skúšaj krčok...pri ovulke sa podsunie nižšie a je mäkký a otvorený...tak isto ako aj pri menštruácii...ja túto metódu moc nemusím...príde mi to nehygienické si ošmatlávať a skúmať krčok s mojimi dlhšími gelovými nechtami ... 😝 ale podľa krčka to pekne vieš zistiť 😉

barchee
10. jún 2009

pomýlila som sa...nie máj ale jún som nechala na náhodu... 😉

bettynka222
10. jún 2009

co ja viem, ja by som ten krcok nechala n apokoji. tiez sa z toho mozes scvoknut ako pri testoch alebo merani teplotky...barcheee neboj, urcite to teraz uz vyjde. ja som po dvoch potratoch a viem ze uz to bude dobre...teda dufam 😎

barchee
10. jún 2009

držím palec 😀

jaruska8
autor
10. jún 2009

Presne tak, aj ja to uz nechavam na prirodu, ak to ma prist, tak to pride.🙂 Zakze jun-priroda.🙂 A Drzim palce-Bettynka a Barchee a vsetky ostatne.🙂

bettynka222
10. jún 2009

dakujeeeem, aj ja vam. ale nasa priroda pride az v septembri, dovtedy mame zakaz. tak snad vas potom dobehnem 😀

jaruska8
autor
10. jún 2009

OK.🙂))

rimmel
3. dec 2009

ahojte, chcem sa opytat....uz asi tretikrat od porodu mam take cudne bolesti v podbrusku..nie menstruacne ale take skor ako keby to tam horelo trosku alebo tak neviem to popisat..

rozmyslam ci to nebude ovulacia? neviem ale ako ovulacia boli nakolko si to uz nepamatam, hak berem od 18tich a ked som chcela otehotniet, podarilo sa hned po vysadeni hak pri prvej ovulacii a to uz si fakt nepamatam..iba ze ma bradavky boleli resp boli citlive a teraz to tazko zistim, nakolko stale kojim a vlastne aj ma bolia ale neviem ci si to len nenamyslam.

ps kramy som este nedostala.

petah82
11. nov 2010

ahojte dievcata,
ostalo mi nepouzitych 12 ks pruzkovych ovulacnych testov RAPI CLEAR, spotreba do 8/2011. ak by ste mali niektora zaujem, mozme sa dohodnut, cena za 7 euro vratane postovneho. piste IP. predam aj po kusoch.
ja ich uz nevyuzijem.

zuzanaca
11. nov 2010

@petah82 ja by som mala záujem 😉

petah82
16. nov 2010

@zuzanaca uz ich nemam, posielam ich prvej zaujemkyni, ktora sa ozvala este pred tebou...

kamillka100
16. nov 2010

ahojte, mozem sa opytat, doktor mi predpisal clostilbegyn, lebo som bola na 10 den a zistil mi, ze pravy vajecnik je prazdny a lavy ma strasne malo foliklu, ale ja ovulaciu citim, aj teraz som ju citila od 14 dna, bolia ma prsia a aj dole vajecniky, moze folikul dorast tak rychlo? alebo ozaj mavam anoulacne mesiace, dakujem za nejaku radu

kamajota25
29. jan 2011

baby, môže byť ovulácia toto: dnes ma strašne bolí ľavý vaječník pri chôdzi a prudšom pohybe, ale nie ako pri MS, inak... mám redší číri hlien už pár dní, ale krčok sa mi nezdá otvorený a mäkký a mám strašne nafúknuté brucho, ako v 3-4 mesiaci a to som chudá, to ja nemávam. som 32 DC, MS mám strašne nepravidelnú, bez liekov, alebo injekcie by som mala MS tak 4 krát za rok, teraz ale nič neberiem... Na 13 DC som bola na folikulometrii a podľa Dr. mala byť ovulka 13-15 DC, aj Pregnyl mi pichol, ale nič som necítila, tehu test mi dnes ukázal 1 čiarku...

kamajota25
31. jan 2011

včera som sem pisala, ze mam asi ovulaciu, ze mam číry redší hlien a že ma bolel vaječník pri chôdzi a dnes necítim žiadnu bolesť a hlien mám už hustejší a biely... ale krčok sa mi zdá stále taký istý ...

vianocnystromcek
19. aug 2011

caute baby!

asi tyzden skoro (v strede cyklusu) mam nenormalne vykyvy. migrena, boli ma strasne chrbat, dole pri oblickach, vela vody mam v sebe, som nafucana jak balon, ako keby som mala prvy den menzes ale nic. brala som take tabletky na upravu pco (homeopatia). inak je vsetko ok ale tieto bolesti resp nevolnost - ide ma urvat z toho.
dobre mi je ked si dam horuci kupel a lezim 🙂 to aj vy mavate takto niektora???? zeby bola taka ovulacia ci co?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre