Kedy mám plodné dní?

nadaa1
6. júl 2017

Dobrý deň chcela by som sa opýtať kedy sú plodné dni? Ja som mala 30.06.17 začiatok menštrulácie a koniec 05.07.17. Chcem len vedieť či sú aj prvé dní po menštrulácií plodné alebo ku koncu ? Čítala som si už aj články snažíme sa o bábo a chcem tie dní vystihnúť mám pravideľnú menštruláciu vždy po 20 dní a dĺžka 5 dní. Kalkulačka mi vyločítala tak okolo 15 - 20 sú plodné je to správne ? Len chcem vedieť ako to funguje dik

ejuska2586
6. júl 2017

@nadaa1 Ahoj, tých 20 dní je bez menštruácie, či aj s ňou? 1 deň cyklu sa považuje prvý deň krváciania, posledný deň je deň predtým, ako si začala opäť krvácať. Ťažko sa dá presne určiť ovulácia bez testovania a sledovania sa. Je tam veľa ukazovateľov. Mávaš počas obdobia, keď nemáš menštruáciu nejaké výtoky? Že máš "mokro" aj bez toho, aby si bola vzrušená? To je tzv. hlien. Ten je na začiatku hustý biely (akoby sa ti čosi šúpalo z ohanbia pri utretí papierom), potom sa mení na tekutý biely, akoby mlieko a nakoniec na vodnatý. Ten vodnatý (akoby lubrikačný) je plodný. Vtedy je dobré sa snažiť. Objavuje sa tak 2-3 dni pred ovuláciou.
Ak si však chceš byť istá - pre mňa bolo najlepšie merať si bazálnu teplotu (meranie teploty hneď po prebudení v pošve, alebo v ústach v ten istý čas každý deň) + testovanie ovulačnými testami. Testy ti dopredu povedia, kedy bude ovulácia a teplota ti ju následne potvrdí...

carrot_apple
6. júl 2017

@nadaa1 hovorí sa, že pri pravidelnom cykle 28 dní(7dní krvácaš + 21 dní=28)je ovulácia presne v strede, čiže ak máš menzes od 1 do 7 dňa v mesiaci, ovulácia bude 14teň. urob si test ovulačným testom z lekárne. ja napr neviem presne aký je môj cyklus lebo je kadeaký, ale cca na 11-12sty deň po menzese mávam ovulku...bolí ma v podbrušku a mám chuť sexovať aleže nehoráznu...

sirikami26
6. júl 2017

Mne pomohla aplikácia v mobile menštruačný kalendár - červená knižka s kvietkami,tam ti všetko ukáže 🙂 za dva mesiace rodím 🙂 tak sme sa trafili hehe

ejuska2586
6. júl 2017

@carrot_apple @sirikami26 To je fajn - pri idealnom cykle. Ale nie kazdy ma idealny a pravidelny cyklus. Preto je lepsie sledovat aj priznaky a testovat sa.

zuzi0911
6. júl 2017

Ja som otehu na 6 dc posledny den ms,,,,kazda ma ovu inak,,,dokonca som ju mala uzaj 6dni pred ms potvrdene dr,,,,snazte sa kazdy den a sanca je vysoka

sirikami26
7. júl 2017

@ejuska2586 áno to je pravda, ale ak chces mať ako takú predstavu to pomôže 🙂 my sme sa nechranili skoro rok.... Tiež veľa záleží aj od psychickej stránky ženy a pod. 🙂 Držím palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre