Mám ovuláciu ak nemám menzes kvôly kojeniu?

maca28
25. apr 2009

ahojte,chcem sa vas spytat,kojim uz rok a mesiac,menstruaciu stale nemam,s muzom mame sex tak raz dva krat do mesiaca,nie ze by to neklapalo ale je pracuje v zahranici..chcem sa spytat je ovulacia aj ked nie je menstruacia? badam na sebe vetsie brusko tak mi to cele divne je..je mozne ze by som mohla byt tehotna aj ked menzes nie je?? dakujem..

miracko
25. apr 2009

Ahoj maca, tehotná môžeš byť aj keď menzes nie je, ja somotehotnela 3 mesiace po porode takže o tom viem svoje 😀
Ale pre istotu si urob test a uvidíš

maca28
autor
25. apr 2009

no dobre,ale kam ide to vajicko ked ovulacia asi je a menzes nie je? som s toho totalny debil..

miracko
25. apr 2009

to neviem ani ja, aj ja som nad tým rozmýšlala, že ked sa neoplodní tak by malo odísť aj so stilekou matrnice ako normálne krv ale kde sa to stráca neviem - dobrá otázka 😠 ale to brucho môžeš mať väčšie z hocičoho,možno že už ideš menštruovať, ja som mávala vždy cez menzes brucho ako balón, no a ked nie tak ti možem len pogratulovať k miminku

maca28
autor
25. apr 2009

ach jaj,ked ja dalsie dieta uz nechcem ☹

danulka0011
25. apr 2009

urob si testik, budes mudrejsia...a uvidis ci budu || alebo nie...

mracik
25. apr 2009

maca, vajíčko má menej ako jeden milimeter, takže to sa jednoducho vstrebe 😉 , menštruácia neslúži na to, aby sa vyplavilo vajíčko, ako si to mnoho žien myslí.

tehotná samozrejme môžeš byť, ale nemusíš. Ja som dnes dostala prvú menštruáciu po pôrode 😒Dúfala som, že počká ešte aspoň do jesene, aby som si užila leto a kúpanie naplno. Ovuláciu som zatiaľ nemala.

Veľmi záleží aj od toho, ako kojíš. Pokiaľ kojíš každú chvíľku, teda tak, že to ani nevieš spočítať (tak nejako kojím aj ja), je dosť možné, že sliznicu maternice máš vďaka prolaktínu takú tenučkú, že by sa prípadne oplodnené vajíčko ani neuhniezdilo.

No samozrejme najväčšou istotou je tehotenský test, ale ako viem aj podľa seba, moc sa mi do testovania nechcelo. Dokonca som mala zábrany ísť na gyndu, lebo som mala takú utkvelú predstavu, že mi MUDr povie, že som tehotná (aj keď som si bola takmer istá, že je to blbosť)
a asi 10x som cítila "pohyby dieťatka" a mala "tehotenské nevoľnosti". 😀

Každopádne držím palce, nech to zvládnete, nech už test ukáže čokoľvek 😉

maca28
autor
25. apr 2009

dakujem vam,no vidim to tak ze nabehnem v pondelok do lekarne..

rose86
26. apr 2009

ja som v piatom mesiaci 🙂 dozvedela som sa to iba nedavno kedze som kojila a menzes som nemala a k tomu som brala este antikoncepciu. takze nikdy nieje 100%ˇistota :D 😀 😀 😀 😀

lucinka1104
26. apr 2009

maca ono je to tak že ovulácia predchádza mrchcde čiže si mala asi svoju prvu ovuláciu a mrcha sa nedostavila lebo si otehotnela iank ked je ovulucia musí byť aj mrcha no v tých prípadoch ked žeba otehotnie hned pri prvej mrche tak vtedy nie

maca28
autor
26. apr 2009

lucinka ze by sme to trafili? minuly mesiac bol sex len raz 🤐

maca28
autor
26. apr 2009

rous,sak to uz vieme 😀

kaskya
27. apr 2009

maca, drzim palce nech to dopadne akokolvek. ja som tiez otehotnela skoro - 8 mesiacov po porode 😅 a v ten mesiac sme mali sex len raz 😅 no chapes? 😵

miracko
27. apr 2009

Ahojte,
maca nočo??? Si či nie???
Mračik ja som to tiež cítila tak nejak ked som otehotnela 3 mesiace po porode a na prvý sex poporode tak teraz mam taký strach ze az no a uz sa mi aj parkrat zdalo že mi ide byť zle , že cítim pohyby a tak ale tehotná hadam zase nie som 😀
Rose, to si zistila až v 5. mesiaci??? tohoto ja sa bojím že to zistím až ked ucítim pohyby a potom prídem k lekárovi ako....no neviem akoby som sa cítila, že dobrý deň, ja som asi tehotná...už ma kope" asi by som sa ušúlala od hanby aj od smiechu nas absurdnosťou tej situácie
ale vážne tretie dieťa teraz tak do by chcelo peeeeeeeevné nervy, tí moji dvaja mi zataiľ stačia

maca28
autor
28. apr 2009

miracko este nie,sa nejak zdraham..

anavila
8. apr 2011

@miracko
@maca28
@rose86 ahojte...len sa vas chcem opýtať, či ste ten sex mali "do konca" alebo ci si dal manžel pozor a aj tak ste otehotneli...ja som este menzes od porodu nemala ale mam taký strach,že som tehotná, až mi zviera žalúdok...je piatok a najbližšia lekáreň je 30km. Ja totiž kojím, manžel si dáva pozor, nerobili sme to ešte "na plno" ani raz, ale milujeme sa strasne casto a vášnivo...čítam tu už aj o kvapkach lasky ci co...asi mi šibe, a možno si o mne myslíte že som primitívna,kedže mám už tri deti a aj tak nepoužívam HAK ani ochranu...ale ked to bude planý poplach, slubujem, že viac sa radovánkam bez ochrany NIKDY neoddám...je to v keli....neviem prečo ma premohol taký strach...nahodne som terz o tom čítala na internete

miracko
8. apr 2011

@anavila neviem či ti pomozem, my sme si pozor nedavali ale cielene ja som chcela z istych dovodov ostať tehotna čo najskor po porode, takže pozor sme si nedavali a menzes som od porodu ani nedostala pretoze som tiez kojila
Kojenie nie je antikoncepcia
A vobec si nemyslim ze si primitvna ked nepouzivas HAK, to je kazdeho vec ci uziva alebo neuziva ak ta to ukludni ja som ju nepouzivala nikdy v zivote a nemienim to meniť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre