Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

tinkapn
17. feb 2010

A vecernice - preco nechcete vianocne miminko? Ja by som bola veru rada 😀 Alebo by sa narodilo pred Vianocami ako ja 😀 😀 😀
Od piatku zacinas testovat? Hmm.... ja asi zacnem od nedele alebo od pondelku 😉
Prajem vam vela stastia a Babe, neboj, isto sa dockas pozitivneho ovu testiku aj ty, treba len mysliet pozitivne 😵

babe19
autor
17. feb 2010

HM,veru stále ho to neprešlo,je ako dieťa. Ale necham to tak,nech si robí čo chce. Nebudem za nim kazdy den plazit sa!

BT si asi budem merat od marca. Uvidim,ci aj tam budem len zufala, ja neviem,uz naozaj si myslim ze mam PCO-
sorry baby ze som taka smutnucka,ale je to na hovno takto. viem,prejde ma to,ale ja nerada cakam :D

vecernice
17. feb 2010

babe - jen si tu klidne postezuj na cely svet, obcas to ze sebe potrebujem dostat vsechny. a jeste kdyz mas doma tracujiciho manzilka, tak to moc neprida. tak se tu klidne vypovidej, a my te budeme presvedcovat, ze jednou to vyjde!!!!! a to uz velmi brzy.
a proc si myslis ze mas PCO?

tin - teplotky muzou byt stejne, to neni zadny problem 😉 ja je mam jen pro srovnani takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/29da65

hlavni je ten jejich bifazicky prubeh, tedy v prvni pulce (nebo do ovulace) nizsi, pak narust a x dni aby se drzely vyssi. ze trosku kolisaji taky nevadi, zalezi na spouste faktoru, ktere je muzou ovlivnit 😉 treba vinko den predtim, bezesna noc, nachlazeni, spani nekde jinde .....

jo a k tomu vanocnimu decku: nam by se narodilo asi presne okolo 20.12., a ja proste chci, aby melo vanoce a narozeniny oddeleny, aby si kazdou oslavicku uzilo 😉 a nejak jsme se na tom doma shodli, takze to berem takto. aspon si treba i procistime hlavu, ja nebudu analyzovat kazde radoby tehu priznaky 😉 a pak se na to vrhnem znovu 😉

ovu zacnu testovat uz tak brzy kvuli tomu, ze mam zas clostik, tedy nevim, co mi to presne s cyklem udela, a jednak mam v patek narozky, tak treba budu mit dvoucarkovy darek, ktery po x dnech bude potvrzen dalsima dvema carkama 😀

tinkapn
17. feb 2010

Vecernice - dakujem, ze si mi to tak fajn vysvetlila, vies, ja sa v tom este vobec nevyznam 😀 😀 😀
Juuuuuj, takze v piatok narodky? Tak ti vopred prajem vseeeetucko len to naj naj najlepsie,nech sa ti splni vsetko po com tuzis a nech ste zdravi a stastni 😵 😵 😵

A k tym vianociam - veru, nebolo by to bohvie co, tiez ma to napadlo, ale ved ak sa zadari, nebola by som veru proti 😀 😀 😵 😵

Babe - len sa vyrozpravaj, my ta s radostou "vypocujeme". Ved od toho sme tu 😵 Neboj, bude dobre, uvidis 😉

vecernice
17. feb 2010

tin - no ja jsem zas bez svatku, me jmeno neni v kalendari, a taky se to da prezit 😀
a moc diky za gratulace, no bude ze me holt starsi mamka, ale hlavne, kdyz se dockam 😀

tinkapn
17. feb 2010

A ake je tvoje meno ak sa smiem spytat? 🙂
Nevadi, ze budes starsia, ale isto sa uz tento rok dockame, uvidis 😉

babe19
autor
18. feb 2010

VECERNICE, TINKA, ahoj babenky, no konečne ten moj manzel dostal rozum a uz je vsetko OK!
Som mooooc mooooc stastna !
Pytala si sa ma vecernice ze preco si myslim ze mam PCO. no vies,tie testy ma nejako nepresvedcili,ani ten "slavny" hlien nevidiet. len preto si myslim.
inac aj moj svagor ma zajtra narodky,bude mať 34 rokov. nevadi,ze starneme,je to sucast nasho zivota,ale u zien je to troska horsie,no nie? ja som ked bola mladsia,vzdy som hovorievala,ze ked budem velka vydam sa a budem mat deti. uz som velka a dieta nemam. ale kazdy den si to prajem coraz viac. viete co,verim ze sa nam to tento rok podari. predtym som nechcela byt uz v poslednom trimestri na vianoce,na leto,teraz by to bolo jedno,vtedy som eset vyberala a teraz by som brala hoci co,aj ked by sa bolo treba viac alebo menej obliekat.

vecernice
18. feb 2010

babe - no tak to je parada!!!! hura, mam z vas radost 🙂

ty nemeris BT, vid? grafik by mohl ovulku potvrdit ci vyvratit. ovulacni testy nemusely treba zachytit tu nejvyssi hladinu, u nekoho to skoci strasne rychle, proto se nemusi ty dve stejne silne ukazat 😲
ale na ff je i par grafu, ktere pres negativni ovu testy skoncily // holt priroda je mocna carodejka 😉

balisek
18. feb 2010

Ahoj holky, jaký je rozdíl v příznacích ovulace a zánětu vaječníků??Mám už tři dny křeče do břicha, a průhledný hlen společně s tím obvyklým bílým výtokem, ale nikdy jsem neměla ovulace takhle dlouhou dobu, vždy mě boblelo břicho pouze dva dny a konec, mám strach že mám zánět vaječníků...mám jen ty křeče v podbřišku a výtok,teplotu a ani nic jiného nemám..díky moc za rady

vecernice
18. feb 2010

bali - rada bych ti poradila, ale jelikoz jsem nikdy nemela zanet vajecniku, a ani necitila podbrisek pred ovu, tak neposlouzím 😔

balisek
18. feb 2010

Jsi hodná i tak děkuji moc🙂

tinkapn
18. feb 2010

Ahojte kočky 🙂
Prave som sa vratila od kadernicky 😀

BABE - no vidis to, to je super, mam veeeeelku radost 😵 😵 😵 Sup sa do uzmierovania 😀
A nebud smutna z negativnych ovu testov, mozno to bolo tak ako pise Vecernice, ze si len nezachytili peek 😵 a co ty vies, mozno o tyzden - dva spravis tehu testik a budu tam // 😵 😵 😵 😵 Juuuj, to by bolo super, velmi ti to zelam!!! 😵 😵 😵

VECERNICE - dnes som zase mala rovnaku teplotu - uz treti den mam rovnaku, je to normalne? 😖
Aha: http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

BALISEK - tiez ti neviem poradit, je mi luto 😒

vecernice
18. feb 2010

tin - kdyz davat graf do diskuze musis pres Sharing - Homepage a zkopirovat tu adresu nahore 😉
takto jsem se koukla na svuj, nebot mi to najede na moji domovskou stranku 😉

a kdyz si das na ff Main - Chart gallery - Search a zadas do kriterii flat temperatures, tak ti vyjedou ruzne grafiky taky se shodnou teplotkou nekolik dni po sobe, a jsou ovulacni, anovulacni, tehotenske ..... takze klidek. uvidime jak to pujde dal 😉

babe19
autor
18. feb 2010

Vecernice - no veru nemeriam si BT,pozrela som si tu stranku,ale ja tomu bohuzial nerozumiem a tie grafy??? hm,to je pre mna mooooc zlozite. ani ostatnym babam neviem odcitat tie grafy :/

TINKA - a aky mas uces? ostrihala si sa,zafarbila? ja som predchvilou dokoncila pecenie pre svagra,ktory ma zajtra narodky :D a strasne rad ma sladke. hm,mozno mate pravdu,ze sa mi to na ovu testoch nezachytilo,no ale ani na jednom???? je to mozne ze ovu uz bola a ja o tom ani neviem? ty mas take pekne testiky 😒

vecernice
18. feb 2010

babe - no neprectu vsechny grafy, ale zaklady uz zvladam. minimalne poznat ovulacni cyklus od anovulacniho a stanovit ovulku (on ji vetsinou ff sam vyznaci na zaklade teplot). takze ti vlastne napovida.
hlen se mi plodny objeviuje i vickrat za cyklus, podle toho bych to moc nepoznala.
ale mereni neni slozite, kazde rano ve stejnou dobu jeste hned po probuzeni 5 minut a je to. pak sup s tim do grafu, on uz to zanalyzuje. sice ovu potvrdi az pote co byla, ale aspon clovek tusi kdy ji mava a ze ji miva 😉

tin -tak si me inspirovala, ze jsem se hned objednala taky ke kadernikovi 😀 jdu v pondeli misto obeda 😉

cizu
18. feb 2010

Ahoj holky, po odmlce se hlasim....jeste jsem nevstrebala ten muj grafik ☹ Porad nic, tak uz jenom cekam na stredu a na Dr., kde dostanu asi injekci na vyvolani a asi zacneme ten muj cyklus resit.

Chtela jsem se zeptat, nemate nekdo zkusenosti s utrogestanem? Ja jsem ho brala po IVF i po KET a nevim, jestli to bylo tim, ze pokus neuspesny, a nebo necim jinym, ale MS prisla do 14 dni od cca 15-18 DC, tzn. celkove asi 30 dni, coz by se me i ted libilo...no zkusim zjistit i toho dr, snad budu pak chytrejsi.

Zitra si jdu konecne pro vysledky z pitvy po revizi (zdravotnictvi naprd, zprava se pry toula nekde po poste - a to ji posilali dvakrat, asi jim tam zitra zvednu mandle).

Vidim, ze jste probirali termin porodu...ja jsem narozena na konci roku a manzel na zacatku, takze vse s vanocema spojeno, takze naprd...ale mimino bych uz ted brala klidne i kdyby se melo narodit 24.12. nebo 1.1., je to jedno.

Babe: dobra zprava, tak at manza uz nezlobi 😉

Tin: bud rada, ze je stejna, lepsi nez kdyby cestovala nahoru a dolu 😉

Vecernice: k zitrejsim narozkam vse nej, uzij si to a oslav to 🙂

vecernice
18. feb 2010

cizu - Utros mam taky 😀 mam ho od 17DC do 26 DC, vetsinou 3 dni po vysazeni dorazi ms (nedostatek progesteronu, coz mi zpusobovalo nizke a skakajici poovu teploty). takze bastim, a jsem s nim spokojena. hlavne se casto dava na udrzeni tehu na pocatku, takze aspon budu mit dobre priravenou sliznici pokud by se podarilo 😉

drzim ti palce na stredu, prala bych ti, aby uz dalsi cyklus behal jako hodinky. toto je o nervy, vsak ja vim ☹

cizu
18. feb 2010

Vecernice: a jak dlouho ho uz beres? A nejake vedlejsi ucinky? Ja jsem teda pribrala, ale to je tezko rict po cem....asi po tech hormonech celkove (a nedostatek pohybu, protoze po IVF a KET doporucuji nejlepe lazaret🙂)) Nebo jeste i unava? (to zase nemuzu posoudit, protoze jsem pak byla rovnou tehu a to bylo z toho ☹

Jj, nervy teda mam jak na spagate...... 😲

vecernice
18. feb 2010

cizu - ja ho mam uz od cervence, od zari ci rijna mam davku 3x2. no ja mam pocit, ze mam permanentni unavu. na zacatku cyklu po clostiku, v druhe pulce po utrosi ☹ jine vedlejsi ucinky ne, obcasna nespavost, ale to jsem mivala i driv.
a jinak od te doby, co se cpu hormany jsem naopadk asi tri kila shodila. nejak to slo samo 😲

tinkapn
18. feb 2010

Vecernice - nejak sa v tom nevyznam, ako to mam skopirovat? A ktoru adresu? Prepac, ale ja som z toho uuuplny jelen 😀

Babe - bola som si dat zafarbit vlasy, lebo uz boli dost odrastene, kedze cez skuskove nebolo casu 😀 Inak uces mam stale ten isty 🙂 A myslim, ze ovulka bola a testik to nezachytil (ten peek). Stava sa to, takze klidek 😉 😵

Cizu - a prave som nad tebou rozmyslala, ze si tu dlho nebola medzi nami 🙂 Mrzi ma, ze MS este nedorazila hmm ☹ Uz aby bola ta streda, vsak? 😉 Neboj, dr. sa na teba pozrie a snad uz bude len lepsie a lepsie 😵 Tak myslis teda, ze je to ok, ked je stale rovnaka BT?

tinkapn
18. feb 2010

Vecernice - zeby takto? http://www.fertilityfriend.com/home/2c86e6 😀 😀 😀 ani len netusim 😀 😀 😀

cizu
18. feb 2010

Tin, sikulka...ja jsem s tim predminuly tyden taky maturovala🙂)) Kdyz budes mit cca stejnou teplotu, pak budou ty vykyvy vypovidajici, si myslim ja.....asi pak poznas vic, co se deje...kdyz to nebude skakat nahoru a dolu,nebo ne? Co myslis vecernice? (ty jsi tady v tom odbornik 😉

tinkapn
18. feb 2010

Veru veru kočky, prosim vas poradte mi, ja som z toho mimo 😀 chi chi chi

vecernice
18. feb 2010

ahoj holciny 😉
tak uprimne, zatim se z toho fakt nic vyvodit neda 😀 teploty by mely byt zatim nizsi (absolutni hodnota zcela individualni), a po ovulce vyskocit a drzet se nahore. male vykyvy po ovu nevadi, ale nesmi to skakat moc, to by ukazovalo na problem s utrosem.
jak dlouhe mivas cykly? abychom mohli tusit, kdy zacnou stoupat?

tinkapn
18. feb 2010

Ahojky vecernice, tak ja mavam cykly uz okolo 30-31 dni 🙂
Viem, ze pred ovulkou by maly byt teploty nizsie, ale zaujima ma to, ze ci nevadi, ze su rovnake 😅

vecernice
18. feb 2010

neboj, nevadi. grafy byvaji dosti ruzne.
takze ovulka by mohla byt nejdriv 14 DC, to uz mas za chvilku 😉 tak jsem zvedava, jak ti teploty vystreli 🙂

tinkapn
18. feb 2010

uuuf, vecernice, tak na to som veru zvedava aj ja 😀
idem si uz lahnut, tak vam prajem vsetkym dobru noc 🙂 Vecernice - a dakujem 😵

cizu
19. feb 2010

Dobre ranko holky,
vyspane do ruzova? 😉
Me to v noci nejak samo nedalo a premyslela jsem a po te ranni teplote jsem se rozhodla, ze si ty grafy rozhodim...ten puvodni do te doby, jak teplota poklesla a ten novy od ni....a kdyz se na ten novy kuknete, tak vypada jak normalni "startovaci" novy,ne? Tak jak se rika, jsem z toho jelen (a i ten by me ted mohl zavidet). No chudak Dr. to uz abych si ty otazky zacala psat, a on aby si prodlouzil ordinacni dobu - no nastesti jsem k nemu objednana jako posledni pacient,aleto asi zase nerozchodi sestricka, ze tam bude muset trcet 😎
Ja padim do nemocnice pro zpravu, tak uvidim, co tam se dozvim..
Hezky den, pa

cizu
19. feb 2010

Komu se nechce hledat link,je az na str.10 http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

vecernice
19. feb 2010

ahoj cizu - na grafik vypada takto velmi pekne 😉 nemela si aspon spineni okolo terminu ms? ze by se treba z toho tela nic moc neodplavilo, nebo byla moc nizka delozni sliznice (ktera pry tvori hlavni cast ms), takze to nebylo znat? uff, to jsem zvedava, co ti rekne.

jinak ja se nekde docetla, jak je lnene seminko prospesne na tvorbu pohlavnich sekretu, tedy i hlenu. tak uz par dni chroupu a chroupu, a hlenu zatim dostatek 😀 no vsak uvidime. dnes si preju na ovu testu // 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre