Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
8. sep 2010

@nanuskal jeee to zni vsechno bajecne, lokse jsou super, ac na ty pecienky, ty nemusim 😉 a burcak mnam mnam
my jdeme v Praze do botanicke zahrady na vinobrani .... a pry taky bude burcak ...

baru7
8. sep 2010

@nanuskal ženy a burčák..to je super program🙂) to se mi líbí...v pátek mám malou dámskou jízdu doma ,takže asi zvolím podobný program. Díky za inspiraci🙂

@vecernice hmhmhm..to zní tedy zatím dost drasticky..asi to nebude taková brnkačka, jak se všude píše...

nanuskal
8. sep 2010

@vecernice mmmmmm....tam som bola pred dvomi rokmi alebo to boli už 3 už ani neviem na vinobraní....mali tam skvelý burčiak, mňam...a predávali tam aj syry, korbáčiky...no mňamky 😝

A ako dlho si mávala predtým???? 😀 Si ju vychutnaj pekne 😀

baru7
8. sep 2010

babenky, já se pomalu loučím...valím na kosmetiku a domů za miláčkem, neb zítra a celý víkend zase slouží, tak si ho musím užít🙂 papa zítra🙂

nanuskal
8. sep 2010

@baru7 Za málo 😉 v takéto strašné dni...no čo nám pomôže zohriať sa, keď nie burčiak 😀 a poriadna dávka smiechu 😀

nanuskal
8. sep 2010

@baru7 Pa pa 😉

vecernice
8. sep 2010

@baru7 krasne odpoledne a uzij si mliacka!!!!

no kalisek mi moc easy neprijde byt, ale mozna jsem jen ja extremne nesikovna 😀 driv jsem ms po lecich mivala tak dva max tri dny slabou, takze v noci treba vubec nic, to bych ani vlozku nepotrebovala. ted i na noc 😀 no ta davka agolutinu asi fakt byla konska 😀

nanuskal
8. sep 2010

@vecernice No ale super 🙂 len nech ide všetko takto pekne 🙂

Aj ja sa lúčim, papa 😉

vecernice
8. sep 2010

@nanuskal diky a papa 🙂

maliana
9. sep 2010

ja som mala Rapi clear, ale tehotenský test a našu maličkú sme počali okolo mikuláša a ešte 2O-teho ukazoval len 1 čiarku.V návode sa pritom píše, že test je citlivý už 5 dní po oplodnení...Preto asi radšej vyskúšať inú značku.

nanuskal
9. sep 2010

@maliana No podľa mňa je blbosť ak sa na hociakom teste píše, že ukáže už 5 dní po oplodnení. V tej dobe nie je ešte ani vajíčko uhniezdené, tak ako už môže zachytiť hcg....To sú také ťahy marketingové 😖 Ono to všetko záleží aký máš dlhý cyklus a akú máš luteálnu fázu.

baru7
9. sep 2010

@maliana ahoj...absolutní souhlas s nanu. Jednak těžko víš, ve kterém okamžiku přesně došlo k oplodnění, může tam být klidně rozptyl minimálně 24 hodin, případně je-li sexík 3 dny před ovu, tak klidně k oplodnění může dojít až 4. den od styku. Navíc, i kdyby se jednalo o 5. den po oplodnění, tedy splynutí vajíčka se spermií, tak v té době zhruba dochází teprve k nidaci oplodněného vajíčka, tělo zatím nevytváří hcg, to začne vytvářet až po uhnízdění. A všechno je hodně individuální, takže odhadnout ten přesný den, kdy došlo k oplodnění, je opravdu hodně těžké, za předpokladu, že k němu tedy došlo přirozeně.

Jinak dobré ránko všem, děvčátka..taky je u vás tak hnusně?? tady prší, prší jen se leje..... 😖

nanuskal
9. sep 2010

@baru7 Bré ránko a bré ránko všetkých....tu je tiež strašne...človek by najradšej ľahol do postele a spal 😔

Baby, skoro som pred chvíľou padla zo stoličky, bola som u šéfky, niečo tam riešime a prišla tam druhá kolegyňa a pozrela na mňa a pýta sa ma, Naďka vy čakáte bábätko????? 😅

baru7
9. sep 2010

@nanuskal no teda..třeba ví něco, co ani ty nevíš🙂

nanuskal
9. sep 2010

@baru7 inak na to som myslela aj ja, ale až ako na druhú možnosť...pri tej prvej som sa vyhovárala, že to som tak naobliekaná 😀 v skutočnosti som trochu pribrala...no trochu...od svadby 4kg 😔

Inak, niektorí ľudia fakt vedia skôr...to som už zažila v pár prípadoch...teda nie ja osobne...ale na známych... 🙂

baru7
9. sep 2010

@nanuskal 4kg nic není, Nadi...podle fotek jsi hodně štíhlá, takže myslím, že se to ztratí...ale já jsem teď viděla pár svých fotek...a... ☹ hlavně se nějak necítím dobře...zavazí mi špek.. 😀 takže od příštího týdne najíždím na pořádný cvičící režim, teď jsem to nějak flákala, protože nebyl čas, ale musím makat..mám na to jen 10 měsíců🙂

nanuskal
9. sep 2010

@baru7 No ja mám trošku viac viditeľné bruško...doteraz som mala ploché ale teraz tam už niečo vytrrrrrča 😀 A to si všimne každý, myslia si, že som tehu....Dokonca sa ma to už aj môj tato pýtal 😔
Ale nič to preto...robím lepšiu - mäkšiu výstelku pre bábo 😀

Baru, ale, však možno ani nebudeš musieť do svadby....ja som kašlala na všetko pred mojou...až posledné 3 dni som schudla, lebo som bola na silných antibiotikách...ale potom mi padali šaty zase...
Ale keď budeš tehu nevesta....budeš najkrajšia nevesta 😉

baru7
9. sep 2010

@nanuskal jojo...výstelka pro miminko, to je potřeba...🙂 no se cvičením pořádně stejně zase začnu, protože mi to chybí a baví mě to....a fakt se teď nějak necítím, takže nevadí, když se trochu zpevním a dám do formy, i kdybych pak otěhotněla🙂 dneska jsu na první šatičky, foťák jsem si přibalila, tak uvidím, co mi řeknou🙂

nanuskal
9. sep 2010

@baru7 tak to budem dúfať a veriť, že ti dovolia fotiť...som taká zvedavá 😵 😵 😵
Ja by som tiež mala cvičiť, cítim to na sebe ako mi odchádza kondička...a to úplne.... 😠 Len kým ja prídem domov, tak som totálne KO....

vecernice
9. sep 2010

dobre ranko holcinky moje 🙂
jak se mate? ja zas v pelechu, hlas furt hapruje, jiank mi nic neni. ale tak jsem si rekla, ze moje telo musi byt tento mesic v te nejlepsi kondici 😀 tak se valim a flakam 😀

mayerka
9. sep 2010

ahoj holky. Večernice, ty se máš! Malý mi teď přestává nějak spát, ráno už tu straší, a popolední spánek, který byl 2 - 3 hodiny (to jsem si většinou na chvíli lehla), se smrsknul na 20 minut, takže nestihnu ani umýt nádobí... Jsem nějaká unavená, ostružinka mě asi začíná pěkně vysávat 🙂 Když jsem čekala Járu, byla jsem od začátku na neschopence, bylo mi dost blbě, shodila jsem 5 kilo, furt na omdlení, tak jsem spala 12 hod.denně. O tom se mi může teď leda zdát.
Menstruace se ti pěkně rozjíždí, to je moooc dobře! A četla jsem to o tom domečku včera, to je teda drzost!
nanuska, no vidíš, třeba ty 2 dny vydržely, mršky! Ale zatím radši nedoufat, viď, to zklamání potom...
baru, na šaty jsme všechny moc zvědavé!

baru7
9. sep 2010

@nanuskal no jak mi dovolí, tak hned poprosím o konzultaci🙂
@vecernice to je dobře, že se šetříš, je to potřeba....tak se mi zdá, že tvé tělo opět ví, co dělá a schválně jsi přišla o hlas, abys mohla sedět doma v teploučku a připravovat se🙂

baru7
9. sep 2010

@mayerka juj, tak to mě mrzí, že jsi utahaná a ještě si s malým moc neodpočineš. Ale snad se to utřepe..kámoška, co nedávno poodila druhou holčičku, to měla podobné..starší je nespavec, tak byla pořád unavená, ale říkala, že je neuvěřitelné, co tělo nadopované hormony vydrží🙂 takže se drž!! bude líp, uvidíš...třeba je malý nesvůj z té změnyp očasí, do toho jste měli starosti, jakmile se uklidníš ty, přenese se to i na něj..takže hlavně klííídek. já vím, že se mi to dobře radí....;)

nanuskal
9. sep 2010

@vecernice Juj ahojky moja....tak tak pekne ležkaj a vylež tú mrchu chorobu...potrebuješ byť teraz fit 😀 Aby prišla krásna ovulka a nebránila jej nejaká choroba v tom 😉
Ja mám dneska celodenku so šéfovou, na etapy hľadáme tú chybu, čo som včera písala.... 🙄

@mayerka Ďakujem ti 🙂 podľa zadaných všetkých údajov sa mi zmenil terím ovu na vtedy, keď sme boli ešte s manželom spolu a snažilkovali sme sa....ale tiež sa nechcem tešiť dopredu...veď ešte nie je prečo...zatiaľ sa teším z ovu, že bola 😉
Ono druhé tehotenstvo je asi ťažšie, že? Už nemôžeš oddychovať koľko by si chcela, lebo dieťa si vyžaduje svoju pozornosť....

mayerka
9. sep 2010

@nanuskal hmm, druhé těhu je o mnoho těžší, ani jsem si to předtím neuvědomovala, na to špatné člověk rychle zapomíná. Teď se mi připomínají ty situace, kdy jsem byla těhu prvně, ale teď si nemůžu sednout a chvíli si odfrknout, jak si sednu, malý mi hned leze na záda a chce nosit, nebo jen dosednu na gauč, vzpomene si, že má hlad, chce čurat, nutně potřebuje postavit něco z kostek... a šidit ho nechci. Taky začíná období vzdoru, na to se holky těšte, až budete mít prcky, to je žůžo, jo-ne-jo-ne- pořád dokola, chci-nechci... než vyrazíme ven, půl hodiny ho lovím, abych ho oblíkla atd... hahaha

vecernice
9. sep 2010

@baru7 myslis, ze me telo je az takovyo koumak? 😉 😀

@nanuskal Nadi, za chivlku zacnu byt nerovzni za tebe 😀

@mayerka drzim palce, at unava prejde, ale smekam, jak vse zvladas!

baru7
9. sep 2010

@mayerka bobku...tož to je na palici....tak nezbývá, než ti držet palce..posílám hrozně moc energie. A výhoda je, že jsi ženská a my všechno zvládáme mnohem lépe...to je stará známá věc. Je jasné, že to nemáš jednoduché, ale příroda by nenakládala někomu, kdo by to nezvládl🙂 drž se, holka!!🙂

@vecernice no...tak vždycky se to u vás nějak zamotá...napřed s domečkem, abys myslela na jiné věci....pak přijde MS, což je dle plánu a je to OK...no a tělo si řekne..jojo, to je ten správný postup, ale trochu bych si po tom všem odpočinulo, aby se mi lépe ovulovalo, přece jen to stojí spoustu energie a sil.....tak si holt ten odpočinek zařídí svým způsobem🙂

vecernice
9. sep 2010

@baru7 teda to moje telo by se se svym iq dostalo do menzy 😀 ale krasne to vysvetlujes 😉

mayerka
9. sep 2010

díky holky. Na palici to trochu je, ale jsou to moje srdíčka oba dva, tak se to dá zvládnout, když člověk chce 😉 zkusim se někdy domluvit s MM, aby vzal Járu někam na výlet sám a já budu doma relaxovat 😎

mayerka
9. sep 2010

@vecernice - úplnej Albert Einstein, to tvý tělo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre