Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
15. máj 2011

@tebi No je to náročné ale už to nebude dlho trvať 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a dúfam, že s príchodom MM príde aj to druhé 😀 Práve som sa vrátila z WC a takže som dopadla ako ty nedávno...zdá sa, že mrcha prichádza 😠 vrrrr....

Ovu nastáva, keď po troch nízkych teplotách prichádza k zvýšeniu o min. 0,2-0,5 °C... Ale ak sem budeš dávať tvoje grafíky, tak ti pomôžeme 😉 a fertility to dokonca vyhodnocuje samo 😉

tebi
15. máj 2011

@nanuskal tak to mi je veľmi ľuto naozaj........ale ked budete uz spolu tak neboj potom tovyjde budem držať palčeky.....

ja som sa zaregistrovala cez to free onlyne course lebo sa mi podla navodu nezobrazilo ta 1 join now its free a este napisala som tamdatum minulej MS nie co somdostala teraz v piatok.....to som ale ťapa....co?

tebi
15. máj 2011

@nanuskal no a teraz mi stále vypisuje na dátume v tabulke že je 47 den cyklu...už sa neviem dostať do 13 .5. aby som tam napisala že vtedy som dostala MS

nanuskal
15. máj 2011

@tebi Nie si ťapa, nevadí...proste choď v kalendáriku na ten deň teraz čo si dostala MS a napíš tam, že si mala MS a ono ti rozdelí už na ďalší grafík 😉
Takže to sprav takto, klikneš si na My chart, zobrazí sa ti graf s kalendárom, na tom kalendáriku si klikneš na 13.5. a otvorí sa ti tabuľka, kde sa zadáva teplota a je tam možnosť Menses/Spotting a tam si zadáš akú si mala MS 😉

tebi
15. máj 2011

@nanuskal už som tam zadala a potvrdim to čim ...jajaja ďakujem pekne

nanuskal
15. máj 2011

@tebi Dole sa ti ukáže v tej tabuľke, kde zadávaš teplotu a ostatné veci, že Save, tým to uložíš a potom ti napíše, že rozdeľuje grafíky a dáš pokračovať 😉

tebi
15. máj 2011

@nanuskal jej už som to dokončila so slovníkom ....a to som začala chodit aj na anglinu.... ďakujem

nanuskal
15. máj 2011

@tebi Nemáš za čo...ak by si čokoľvek potrebovala, tak sa ozvi 😉

tebi
15. máj 2011

@nanuskal určite sa ozvem ďakujem dobru noc..

nanuskal
16. máj 2011

@vecernice Ahoj Rituš, tak tuším som tu zostala sama 🙂 Peťuška sem už tiež málo chodí, asi má tiež plné ruky radostí z Evky 😉
Ale som šťastná, že vy ste zdraví a darí sa vám...
Inak už majú krásnu hmotnosť, už začínajú rásť do krásy 😵 maminka má dobré mliečko 😉 😵 fakt sa z vás teším 😉
Do IP ti napíšem ako je to so mnou 😉

tebi
16. máj 2011

@nanuskal ahoj tak dnes som merala ráno o 7.00 hod ortuťovým teplomerom a mala som 36.7 z toho sa má aj odpočítať niečo....kolko mam zapisat do grafu? a objednala som si digitálny to tiež treba zaznamenať do tej tabulky že?

petap1
16. máj 2011

Ahojte děvčátka 🙂

Nanuskal: Poslala jsem IP 🙂

Večernice: Zatím jsem nic nedočítala...hned jak dočtu napíšu 🙂

betina1984
16. máj 2011

@vecernice ahojky moja. Ani som ti negratulovala k dvojičkám. Nech sa Vám darí a pekne rastiete. Ja mám tiež prekvapko. Čakám dvojičky...🙂, dvojvaječné.

vecernice
16. máj 2011

@betina1984 no tak to je paradni zpravicka, tva snaha byla odmenena!!!! tak mco drzim palecky, poradne odpocivej a chystej sily 😀

tebi
20. máj 2011

@nanuskal ahoj tak chcela by som sa spýtať či to nejak ovplyvní BT keď som si začala merať ráno o 7.00 a teraz v posledné dni sa malá budí už o 6.15-6.30 tak som už hore ale nevstávam a meriam o tej 6.50....ďakujem ...to je otázka čo??? 🙂

nanuskal
21. máj 2011

@tebi Ahojky, áno, myslím, že áno. Keď si to zaznačíš do fertility tabuľky, tak ti to tam aj dá do prázdneho krúžku, nie do plného a znamená to, že teplota nebola nameraná v rovnakom čase....
Ja mám skúsenosti s mojim meraním, že vstávam o 4:30 a keď som vstávala raz o 6:00 tak už som mala až o 0,2 stupňa vyššiu nameranú....

tebi
21. máj 2011

@nanuskal a je to veľmi zlé lebo mám na grafe tie prázdne krúžky.....asi by som si mala merať skôr že?

tebi
21. máj 2011

@nanuskal pre pána o 4.30 no to ja by som nezvládla ...ešte niečo akeď nespím tých 6 hod. pred meraním....lebo malá má nejaké čudné noci si pomrnkáva ...ale spí no len ja sa hneď zobudim...

nanuskal
21. máj 2011

@tebi No mala by si si merať každopádne stále v rovnaký čas....tak si daj budík napr. na 6:00 a potom spi ďalej 🙂
Lebo keď si meriaš rôzne, tak to môže mať skreslený údaj....
Mne menej spánku neskreslí meranú hodnotu, ale neviem ako to je u teba....
...a na ten čas vstávania sa dá zvyknúť 🙂 býva to aj horšie o 4:00 😀

tebi
21. máj 2011

@nanuskal zas ďakujem tak prajem vždy príjemné vstávanie....🙂 no tak od zajtra budím na 6.00. jaj ☹ ale čo žena nespraví pre bábo....a ešte ked sa zobudím o 6.30 a budem merať o 7.00ale nevstanem z postele... tiež to bude mať nejaky vplyv ...joj to vstávanie....

nanuskal
21. máj 2011

@tebi Ďakujem 🙂
Presne tak, čo žena nespraví pre bábo 😉
No myslím, že ak vstaneš o 6.30 a budeš merať o 7.00 by to nemalo mať vplyv ak nevstaneš z postele....ale je to istejšie ak si dáš budík na jednu hodinu a stále v rovnakom čase po prebudení si zmeriaš 😉

vecernice
3. jún 2011

@nanuskal ahoj Nadi jak se vede? tady to nejak usnulo .... vim, ze i diky me prilisne absenci. tak se ozvi, myslim na tebe 🙂

nanuskal
6. jún 2011

@vecernice Ahoj Rituš 🙂 no už sem chodím málo, lebo vlastne sem už nikto nechodí 😔 Ale tak máte iné starosti teraz a je to pochopiteľné 😉 Ja myslím tiež na vás 😉
Ja sa mám po starom, nič nové...chodím od cykla k cyklu.....tento mesiac som zase prestala si merať teplotu... takže netuším či bola ovu alebo nie a ak áno, tak kedy....proste som tak makala, že sa mi ráno ani nechcelo...
Aspoň na to tak nemyslím...Viem len, že by som teraz mala byť za polovicou cyklu 😀
A vy sa ako máte? Krásne rastiete 😵

vecernice
6. jún 2011

@nanuskal ja vim, ja to dost flakam, ale to je i pocasim, snazim se byt venku, kdyz je tak krasne 🙂 ale porad nakukuju, zda ses tu neopbjevila 😉 drzim ti palecky, at se to jednou prolomi. co baracek? uz musi byt zas vyrazne pokrocily ...
a co manzilek? uzila sis ho? kdy se ti vrati naporad? to bude hned hej ..... 🙂
my se mame po trech hodinach 😀 tedy den rozdeleny na etapy kojim a zrovna nekojim 😀 ale zatim dobry 🙂 kluci spi a rostou, takze si nemuzu stezovat 🙂 jen ten pupek kdyby chtel zmizet ☹ je to nezvyk mit takovy pandero 😀

tebi
7. jún 2011
micak
12. jan 2012

Ahojte, zajtra by som mala dostat menzes. Vcera (26dc) aj dnes som si robila ovu test a na tom dnesnom je testovacia ciarka silnejsia ako vcera, skoro az rovnaka ako kontrolna. Ovvulaciu som uz ale mala, co to moze znamenat ?

magic08
12. jan 2012

@micak mohlo by ist o tehotenstvo... skus este urobit tehutest... a podla mna ti zarucene ukaze // 😀 drzim palce...

micak
12. jan 2012

@magic08 no praveze tehu su take nejasne, tie skusim o par dni neskor, ked bude viacmenej iste.. a vdaka 🙂

chcem sa ale este spytat - mozu byt aj ine dovody, preco sa mi to stalo ?

magic08
12. jan 2012

@micak podla mna nie... jediny dovod, ktory ja poznam, preco ovutest na konci cyklu ukayuje // je tehotenstvo... skus testnut zajtra, ked mas dostat mrchu... :_D

lauritka
12. jan 2012

@micak ovulaciu si mala na 100% ??? alebo si len myslis, ze bola. lebo niekedy sa moze posunut.. merias BT:
ako vravi
@magic08 moze sa jednat o tehotenstvo, ak teda ovulka uz bola . a ak ho mas silne pozitivny, tak ti uz urcite vyjde nieco aj na tehotenskom. ak by bol negativny tehotensky, tak mas ovulku az teraz.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre