Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vrtenka
8. máj 2010

Ahoj holky, prosím prosím, jsem nováček a v měření teplot se totálně nevyznám, vysvětlí mi někdo, klidně za pozvání na zmrzlinu 🙂, jak na to a jak hlavně zjistím den ovulace, koukám na grafíky, kde teploty skáčou, nahoru, dolů a netuším jak poznat, která je ta správná. Strašně děkuji za vysvětlení, přeci jen jsem blondýna, tak pomóc.

babe19
autor
8. máj 2010

ahoj vrtenka. no síce aj ja som v tom novácik, ale uz teraz si meriam tretí cyklus. ani ja som o tom nic nevedela ale dosla vecernice a tá nam vsetko pekne vysvetlila. mozno uz v pondelok príde sa na nás mrknut,ta ti odpovie na vsetky otázky. ked sa ti dostavi ovulka tak ff ti vyznaci. aj predpovedanu ovulku ti vyznaci,treba klik na chart a calendar. este ani ja nie som v tom expert. najlepsie je ked si ju merias kazdy den rovnaky cas,na rovnakom mieste. pred ovulkou vraj teplota klesne. neboj sa prídes do toho aj ty. my si tu kazdy pondelok dáme nase grafy,mozes kludne porovnat 😀

vecernice
9. máj 2010

ahoj holciny, preju krasny nedelni vecer. my zahradnicili a zahradnicili, ale uz mam zasazeny rajcata, jahody, brokolici, kedlubny, a jeste dalsi. tak jsem zvedava, co z toho bude 😀 jeste tak dva trik vikendy, a budem mit snad konecne klideeeek!!
ta zahrada je super na hlavu, aspon jsem prestala myslet na teploty. ale nejak ve me vcera prevladl pocit, ze zas nic. nevim proc, ale nejak to tak citim .... ale tak holt priste 😉

vrtenko - klidne chod mezi nas a klad dotazy, pokud m´budu vedet, rada zodpovim. jinak zakladni informace jsem nasbirala na techto strankach:
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
tak tam zkus kouknout. jinak princip krivky je jeji bifazicita. tedy v prvni pulce cyklu (do ovu) jsou teploty celkove nizsi. ovu se potvrdi, pokud teploty vzrostu a po dobu aspon 3 dni budou vyssi nez predchozich sest. zjednodusene receno maji byt po ovu celkove vyssi, absolutni vyse neni dulezita, dulezity je ten bifazicky prubeh. jo a merit kazdy den ve stejnou dobu jeste predtim, nez vstanes z postele 🙂
ovu je posledni den nizkych teplot. pred ovu muze doji k poklesu teploty, ale neni to pravidlem (ten pokles je na tak kratky okamzik, ze ho zrovna clovek nevystihne) 😉 tak a ted tve dotazy 😉

vecernice
9. máj 2010

cizu - vypada to, ze ovu byla. jen me napada, ta teplota v sobotu prvniho - nebyly jine podminky? nevstala si treba pred merenim z postele, ci nebyla nemocna nebo nemerila v jinou dobu?

vecernice
9. máj 2010

tak jeste fotecka nasi zahradky 🙂

cizu
9. máj 2010

ahoj holky,
vecernice: zahradka parada....ta prace za to stoji🙂)
A k te moji ovu........ja jsem ji verila od zacatku🙂 A toho 1.5. ja fakt nevim, kdy jsem merila, ale je fakt, ze jsme byli do noci na carodejnicich a pak jsme rano vylezli z postele pred obedem...ale v kolik jsem merila, tak to nevim☹
Grafik mas super, tak jeste nehazej flintu do zita....treba prekvapis - verim tomu🙂
Jinak me je ok, akorat me boli prsa, takove napeti v nich mam...ale je to mozne, ze je to asi normalni stav......ja totiz nevim, jak se telo chova po ovu🙂)))) A co vidim tady na tech diskuzich, tak clovek si je schopen vsugerovat kde co 😀

vecernice
10. máj 2010

cizu - tak dej toho 1.5. teplotu discarded, a uvidime, co si o tom bude myslet ff (pokud bys zkusila zmenit metodu zas na advanced 😉 😀 ale leze to pomalu ale jiste nahoru, tak zenska, gratuluju k ovulce 🙂
jinak priznaky - snazim se zadny nezkoumat, nebot psychika je mocna carodejka ... vsak za par dni bude jasno .-D

babe19
autor
10. máj 2010

ahojte holky. čo nového máte? nooo,ja som sa práve vrátila od gynekologa 😒 dal mi este dva mesiace,teraz bez clostylu a duphastonu, čize sa musíme snazit prirodzene 😀 ale ak neotehotniem o dva mesiace tak idem na HSG vysetrenie ☹ dost sa toho bojim,je to vraj nepríjemné. ozaj,neviem preco mi nikdy nezoberie krv ☹ joj,drzte mi palce baby aby som to nemusela podstupit. jaj a zabudla som,predstavte si,ako ma pochválil,brala som si vytlacene grafy BT. hovoril ze ja som druha pocas toho co je on gynda a to uz bude mat 60rokov v novembri,ja som druhá,ktorá zobrala grafy. tá prvá uz ma tehu knizku 😀 aspon nieco,no nie?

vecernice
10. máj 2010

babe - to zni nadejne!!!! jinak netusim co je HSG, ale doufam, ze ty to ani nebudes muset zjistit 😉 budu drzet palecky 🙂

babe19
autor
10. máj 2010

dakujem vecernice,si milá. no hsg vysetrenie je: vyšetrenie kontrastnou látkou pod röntgenovou kontrolou - pacientky ju obyčajne volajú "prefuk". Pri vyšetrení nie je potrebná narkóza, nevýhodou je mierna bolestivosť zákroku a záťaž vaječníkov žiarením
a ked ani toto nepomoze ide sa na laparku.joj toho sa az moooc bojím,este nikdy ma neuspali 😉 😀

vecernice
10. máj 2010

teda babe - proc nejdriv nezkusi hormonalni profil, aby zjistil, zda vse funguje, jak ma? proc rovnou takoveto vysetreni? vzdyt u vas problem neni, ne?

babe19
autor
10. máj 2010

veru nie je,dufam. neviem preco hned toto ☹ joj chcela som sa ta opytat,preco mi uz na FF nevyznaci pred ovulkou zelenou farbou? mala som ju len jediny raz,prvý krát. vies,ked príde k ovulke,tak predtym som mala 3 zelené kocky 😀

vecernice
10. máj 2010

babe - asi uz nemas VIP 😉 to je jen prvni mesic zdarma, jinak se za to plati ...

babe19
autor
10. máj 2010

aha,diky.ja by som ani toto nevedela hihi 😀

babe19
autor
10. máj 2010

a ozaj ,ked je niekto tehu tak az do porodu ma BT 37C?

vecernice
10. máj 2010

babe - nevim, jestli nekdo vydrzil merit bt 9 mesicu 😀

cizu
10. máj 2010

ahoj holky........
babe: ja jsem na HSG byla.....poslal me tam muj Dr. jeste predtim, nez jsme se rozhodli pro IVF (umele). Je to pry kvuli tomu, aby do tebe nervali leky a nakonec nezjistili, ze ty sice ovulujes, ale vajicko se zadrhne nekde ve vejcovodech a nedojde tam, kam ma.........tak vecernice, toto vysetreni nema vliv na to, jak hormonalne fungujes/nefungujes.
A jake to je?
Popisovat ani strasit te nebudu.......akorat je to hoodne neprijemne......tak jak rikal muj Dr. je to neprijemne, ale je pravda, ze to neboli!
Holky, taky vas pred MS boli prsa??? Ja jsem cetla i na tom moje sarapisu, ze minimalizuje PMS syndrom jako napr. boleni prsou...ale me pripadne, ze je maximalizuje🙂)))

vecernice
11. máj 2010

cizu cizu tobe se ty teploty teda splhaji 😉 no me prsa neboli ani nidky nebolely, tak neporadim 😀
a diky za vysvetleni. ono asi kazdy doktor na to jde z trosku jine strany 😉

babe19
autor
11. máj 2010

ahoj cizu. fíha,tak to si mi pekne vysvetlila. mozno mas pravdu,mozno aj ovulujem len to vajicko sa nedostane tam kam ma. a pomoze mi to? aké si mala ty s tym skusenosti? mna tiez vzdy pred mrchou strasne bolia prsia,vyzeraju ako o cislo vacsie 😀 také naliate sa mi vzdy zdaju. ale mozno to pripisat aj k tehu 😀

babe19
autor
11. máj 2010

cizu a vecernice vás graf vypadá senzačne! baby asi vám to vyslo,ze? a naraz,ako sme to predpovedali. joj tak strasne vam drzim palce 🙂

vecernice
11. máj 2010

babe - si zlata, ale zatim jen vypada pekne rozhazene, ne ukazkove, ale dokud nedojde ms, tak tu nadeje je 😉 a cizu to pekne stoupa, takze ovu u ni proste byla!!!! a uz tim mi udelala velkou radost 😉

cizu
11. máj 2010

ahoj holky, nejsem dneska na netu, tak jenom ve zkratce....
vecernice: kdy budes testovat? dneska by uz melo byt neco videt,ne?
babe: HSG ti nepomuze k nicemu, max k zjisteni, ze mas pruchodne vajecniky...a pokud ne, chodi se na laparku..........takze druha strana HSG je ta, ze si musis prozit HSG a pokud to neni Ok, tak jdes na laparku..........nekdo posila na laparku rovnou a oni kdyz neco najdou, tak to rovnou odstrani.............
a co ja a pripadne tehu? neverim tomu .......ale mam radost z ovu..........tak kdyby to tak pokracovalo, tak bych byla nejstastnejsi, ze telo funguje samo a bez hormonu..........no zatim to vypada na zlaty sarapis🙂))
mejte se, pacek,Z*

cizu
11. máj 2010

holky, kde jste kdo? kde nam to zamrzlo? ☹

babe19
autor
11. máj 2010

hm,cizu moc si ma nepotesila. uz teraz mám z toho migrénu 😝 drzim vam nadalej palčeky. kiez by som aj ja mala graf taky,aky mate vy dve. urcite na konci mesiaca uvidíme pozitívny tehu testík 😀

cizu
11. máj 2010

babe: neboj, me to bylo neprijemne i kvuli tomu, ze mam delohu trosku zahnutou a tudiz se Dr. spatne podarilo chytnou cipek.........ale za mimco toto vysetreni stoji, ver mi🙂 a HSG je mensi napor pro telo, tak proc do sebe nechat rovnou pichat,ne? 😉 pak zjistis, ze je vse ok a ze neni treba zadne dalsi operace🙂
a vecernice - u ni budeme cekat na // kazdym dnem🙂))) a muj grafik poprve vypada k svetu...........tak uvidime, co se bude dit dale - dalsi a dalsi mesic....snad mu to vydrzi.............
a co babe ta tvoje nemoc, uz je vse ok?

babe19
autor
11. máj 2010

ano cizu chvála bohu je to uz prec,vylezané a čaj som pila cely tyzden :D len ma dnes nejak boli hlava. asi ten frond 😕

cizu
11. máj 2010

co to je frond???

babe19
autor
11. máj 2010

jaj prepáč,preklep, front to mal byt 🙂

kikusa100
11. máj 2010

kocky je ten ovulacny test rapi spolahlivy..?ja som si kupila pat v jednom baleni....neviete mi poradit..prvy som si robila n a10dc a bol negativny..inak nepila som dve hodiny a nerobila rano.tak sa to ma zda sa mi.. 😒
aj si meriam teplotu takze som sa poistila z kazdej strany xi xi
inak mozem sa k vam pridat pozeram ze celkom slusna diskusia sa rozbehla..
inak babe..tie prefuky sa robia este bez nakrozy..mne raz doktor hovoril ze to robia v narkoze po novom tak neviem.. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre