Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
22. júl 2010

cizu je už možno na dovolenke a oddychuje 🙂

@vecernice: my sme tiež rozmýšlali, čo ďalej...ale berieme si úver na stavbu a potrebujeme, aby jeden z nás mal stály pracovný pomer, takže to som ja a nemôžem dať teraz výpoveď a odísť...a manžel má do februára zatiaľ zmluvu a potom sa uvidí čo bude ďalej....
Len keby bol bližšie, bolo by to ľahšie...

vecernice
22. júl 2010

@nanuskal ja ti poviem, co bude dalej, on bude otecko a ty mamicka 😀

nanuskal
22. júl 2010

@vecernice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si úžasnáááááááááá.....to bolo skvelá poznámka 😉

vecernice
22. júl 2010

@nanuskal jsem rada, ze jsem te pobavila 😉

nanuskal
22. júl 2010

@vecernice strašne moc si ma potešila....fakt ďakujem ;)

vecernice
22. júl 2010

@nanuskal tak to mam hned lepsi den 🙂 dekuju 🙂

nanuskal
22. júl 2010

@vecernice ja tiež 🙂
Lúčim sa s vami dievčatá, zajtra cestujem, takže tu nebudem a v pondelok sa vám hlásim s úsmevom na tvári 😉
cmuk a krásny víkendík prajem všetkým

vecernice
22. júl 2010

@nanuskal koukej si to poradne uzit!!!!!! papa

babe19
autor
22. júl 2010

stastnu cestu nanuskal 🙂
vecernice diky za info o cizu,ani som nevedela 😉

vecernice
22. júl 2010

@babe19 nejak to psala, ze ji z genetiky zjistily, ze si jeji telo vytvari protilatky na bicikovce, takze maji lecbu, ale nic, co by se nedalo resit 🙂 nastesti 🙂

petap1
22. júl 2010

nanuskal: Tak si to užijte a přivez si sebou pěkné a odolné osásky 😀 😀

Taky se loučím..pádím dom.

Hezké odpoledne
Mějte se

babe19
autor
22. júl 2010

@vecernice takze ma asi tu imunologickú neplodnost. o tom som uz pocula. a mozno aj ja to mám ☹

mayerka
23. júl 2010

ahoj holky. Delší dobu sleduju vaší diskuzi. S manželem se snažíme o druhý mimi od února a zatím nic... Tak jsem se vámi nechala inspirovat a na tenhle měsíc jsem si nakoupila ovutesty Rapiclear. Dnes mi vyšly dvě stejné čárky (jak vy píšete, hupky dupky pod peřinu - ale až Jára večer bude spinkat 🙂 ) Dnes jsem 12.den od prvního dne menstruace, kterou mívám tak po 31 - 33 dnech, ale měla jsem mimoděložní těhotenství a vzali mi jeden vejcovod. Chci se zeptat, může mi ten test ukazovat ovulaci, ale na tý straně, kde nemám vejcovod? To by se mi tam to vajíčko nedostalo, že? Nebo víte jak to funguje? Děkuju moc za rady...

mayerka
23. júl 2010

a prosím, co znamenají vaše značky DC a FF? Díky moc. Jinak taky vám všem moc držím palce, Večernice - u tvého průběhu jsem uronila slzu... je mi to líto... Po takovým snažení to bolí. Taky jsem se radovala z pozitivního testu, a nakonec mě vykuchali... chjo, tak hodně sil do dalšího kola 😉 vyjde to, vyjde to, vyjde to!!! 😀

petap1
23. júl 2010

ahoj mayerko: Ovu test ti ukáže ovulaci podle hormonů v těle. Takže pokud máš ovulaci i na vaječníku, kde není vejcovod (a to asi jo), ukáže ti i tuhle. Bohužel se dá zjistit, na jaké straně ovulace je, pouze na UZ.
Jinak DC je Den Cyklu 🙂 FF nevím ani já 😅

vecernice
23. júl 2010

@mayerka ahoj mayerko, vitam te mezi nami 🙂 a mrzi me, cim sis prosla.
ohledne tohoto ti neporadim, ale jsou tu diskuze na otehotneni s jednim vajecnikem .... 😲 ale jen tu bud s nama 🙂
ted se zeptam hloupe - kdyz berou vejcovod, tak vajecnik se nechava? moc tomuto nerozumim.
no drzim palce, at je to z toho spravneho vajecniku a at vam snazeni prinese kdyzeny vysledek 😉
jen mi jeste prijde, ze mas nejak dlouho LF (Viz dole 😀), nebot s ovu na 12DC mi to vychazi 19 dni 😲

a zakladni pojmy v konikovske mluve 😀
DC den cyklu
DPO den po ovalaci
FF - nas verny kamarad fertility friend, kde se zaznamenavaji bazalni teploty a on z toho vyvodi spoustu chytrych veci 😉
LF . lutealni faze, tedy pocet dni DPO 😀 to byva vzdy stejna (tedy kazda mame jinou delku, byva od 10-16 dni, a nemeni se)

mayerka
23. júl 2010

@vecernice - no, vaječník mi zůstal, prý někdy ten jeden vejcovod "kmitá" mezi oběma vaječníky, podle ovulace právě. Ale já si to moc nedovedu představit, jak mi v břiše putuje vejcovod.. 😕
viz dlouhá LF - hmm, já tomu právě vůbec nerozumim. Proto jsem si koupila ty ovu testy, aby mi to trochu pomohlo. Na návodu píšou, kdy asi je ovulace dle délky menstr. cyklu, a u mě psali cca 14 - 18 dní. Začala jsem testovat ve středu, chtěla jsem si ten jeden cyklus nějak zmapovat. A dnes toto 🙂
Je ale možné, že je to třeba posunutý kvůli tomu zákroku, dřív jsem měla cyklus tak 28 - max. 30 dní... no jsem z toho jelen - nebo srna?

mayerka
23. júl 2010

@petap1 díky 🙂

vecernice
23. júl 2010

@mayerka pockej, ja jsem trdlo, dnes byl pozitivni test, takze ovu tak do dvou dnu 😉 takze to uz by pak tak nejak odpovidalo 🙂 ale budu drzet pesticky, at se trefite, a vyjde vam to 🙂

mayerka
23. júl 2010

@vecernice - když je pozitivní test, tak ovu je do 2 dnů ? 😕 to jsem nevěděla!!

mayerka
23. júl 2010

to se pro jistotu budeme snažit celý víkend, jestli to manžel přežije 😀 😉

vecernice
23. júl 2010

@mayerka muze byt uz ten den, nebo den nasledujici, ale myslim, ze nastat muze do 72 hodin ... jukni na navod 😉
ale pekne vyuzit 🙂

mayerka
24. júl 2010

ahoj, návod jsem prostudovala. Píšou tam, že zvýšené hladiny hormonu (LCG?) znamenají ovulaci, která může být do 6 - 24 hod. Dneska mi ovutest vyšel negativní. Tak uvidíme, jestli to včera vyšlo, byla to tedy šichta! 😀 😀

vecernice
25. júl 2010

@mayerka tak drzim palecky, aby uz bylo zadelano 🙂

nanuskal
26. júl 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Bré ránko všetkým 🙂 tak som tu po víkendíku a bol úúúúúúúúúúúúúplne úúúúúúúúúúúžasný......Hoci som dnes stráááášne unavená ale za to taaaaak veľmi šťastná 🙂 bolo nám fakt úžasné a mestečko bolo krásne 🙂

@mayerka: ahojky a vitaj medzi nami...čítala som si príspevky, tak dúfam, že vám to vyjde ;)

petap1
26. júl 2010

Dobré ranko,

nanuskal...úplně vidím jaký máš na tváři úsměv 😀 super, že vám to vyšlo a užili jste si to 🙂 🙂

baru7
26. júl 2010

Ahoj kočky, promiňte, že vám se vpadám do rozjeté diskuze. Máte některá zkušenosti s ovulačním testem YourDays? Už tři dny mám viditelnou testovací čárku, ale je slabší, než kontrolní. Podle návodu to znamená, že ovulaci přijde velmi brzy...tak mi přijde divné, že má přijít velmi brzy už tři dny 😀 se někde fláká, ne🙂)) Mám stále testovat?? Případně bych byla ráda, kdybyste mi doporučily nějaký spolehlivý ovulační test. Díky

nanuskal
26. júl 2010

@petap1: no ten môj úsmev je nad všetky dnes v práci 😀 😀 😀

@baru7: ahoj baru, s tým testom nemám skúsenosti, ale naposledy, keď som si robila ovu testy (rapi), tak som mala ten istý problém...tiež mi 3 dni ukazoval slabšiu čiarku....neviem čím to môže byť....
Ale tento mesiac som si povedala, že žiadne testy, žiadne analyzovanie čiarky...proste pohoda 🙂

petap1
26. júl 2010

Baru7: neomlouvej se a vítej mezi námi 🙂 Testovací čárka musí být stejně tmavá, nebo tmavší než kontrolní...teprve pak je test pozitivní a ovulace dozazí to 2 dnů. Pokud je testovací slabší je test negativní. Takže testuj dál, dokud se testovací nezbarví stejně jako kontrolní 😀

baru7
26. júl 2010

@nanuskal děkuji za odpověď🙂 tak já to zkusím ještě dneska, příapdně zítra a uvidím...já testuju tento cyklus poprvé a hlavně proto, že asi týden před menstruací špiním až lehce krvacím, tak jsem chtěla vědět, kdy mám vlastně počítat začátek cyklu. Zda od špinění nebo od regulérního krvácení. Jinak mám menstruaci pravidelnou, takže by se to dalo odhadovat bez testování. Jen si chci udělat pořádek 😀

A tobě tedy ukazoval jen tři dny slabší čárku a pak nic? Jednu silnou neukázal?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre