Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

enanena
26. júl 2010

ahojko @vecernice potrebovala by som od teba radu ohladne ovu testov...Mozem?

petap1
26. júl 2010

vecernice: howgh 😀 😀 😀

nanuskal
26. júl 2010

samozrejme, že sa k tomu howgh pripájam 😀 😀 😀

lauritka
26. júl 2010

baby tak ak chcete nejake ovu testiky, mam doma. napiste mi potom IP. 🙂

vecernice
26. júl 2010

@enanena leni jasnacka, ptej se, pokud budu vedet, poradim rada 🙂

enanena
27. júl 2010

dobre ...20.7. a 21.7. som robila ovu testy a vysli negativne a teraz cez viikend vysli pekne ruzove ale nia tak ako kontrolna ciarka a vcera zasa len tak slabucko....myslis ze to mohla byt ovulka? a teplota v stvrtok 36,3 a potom sa zdvihla na 36,5 cez vikend a dnes rano dokonca 36,6...som z toho vsetkeho zmatena 😖 😔

vecernice
27. júl 2010

@enanena leni, teploty bych potrebovala videt jeste pred ctvrtkem, zda ten narust je ted vyssi nez v predchozich 6 dnech. podle teplot by to pak mohlo vypadat, ze ovu byla ve ctvrtek. a jestli jsem to dobre pochopila, tak 22. si netestovala. ovu test muze byt pozitivni zrovna v den ovu, pokud ta hladina LH ma rychly vzestup a rychly pokles. takze pokud si merila vzdy za stejnych podminek a krivka je bifazicka (takze teploty pred patkem celkove nizsi), a teploty se udrzi, tak asi probehla. grafik nemas, vid?

nanuskal
27. júl 2010

Ahojte dievčence....u nás sa ukázalo dneska slniečko, tak hneď mám krajší začiatok dňa.... 😎

baru7
27. júl 2010

@nanuskal dobré ránko 🙂 taky nám tady vysvitlo sluníčko..a máš pravdu, hned je lépe 😉 tak jsem včera večer zase testovala a testovací čárka se objevila, ale ještě slabší 😠 tak si říkám, jestli OVU nebyla o víkendu a já jsem si testy zkreslila tím, že jsem v tom vedru hodně pila....a včera mě opět potěšil můj drahý, když jsem jančila, že je to v pytli, protože nemám ovulaci....tak říkal, ať jsem v klidu, že nemusím ovulovat každý cyklus, že je to přirozené 😉 tož uvidíme...dneska ještě testnu, ale jak bude ta čárka ještě světlejší, tak už na to kašlu.....a půjdu k doktorce, ať me pořádně prozkoumá 😎 jo a taky jsem se dočetla, že první den cyklu je až den, kdy regulérně krvácím...

enanena
27. júl 2010

vecrnice no tak dufam ze sa zadarilo...budem cakat 😀

petap1
27. júl 2010

Dobré ranko děučátka 🙂

baru..myslím, že Ovu byla, ale propila jsi jí 😀 😀 A je to tak...první den MS je od regulérního krvácení..špinění se nepočítá 🙂

A já dnes hlásím MS..hurááááá..začíná snažení...musím to spočítat a objednat se na UZ...máme ale dovču, tak snad budeme v ČR...jinak se budu muset spolehnout na OVU testy 🙂

nanuskal
27. júl 2010

ahoj @baru7...no mám taký pocit, že si ovulku už mala....
Je pravda, čo hovorí tvoj drahý, ovulku nemusí mať žena každý mesiac, vraj je to normálne aj u zdravých žien....
Ja som mala v máji svadbu a o týždeň po nej sme išli na svadobnú cestu....mala som mať ovulku práve cez ten týždeň na svadobnej ceste a ona nebola :( tiež som bola sklamaná, ale čo som si teraz dala ako prioritu "kľud"...nestresovať sa tým, či je alebo nie je ovulka, či som alebo nie som v poriadku...uvidíme, ak sa nám to ale do jesene nepodarí, tak zájdem k doktorke aj ja... 🙂
Podľa mňa si vyskúšaj ešte jeden cyklus, možno aj ako radila večernica aj s meraním BT a uvidíš, čo ti to ukáže....
Bude to ale OKa si myslím 😉 len treba byť trpezlivá a hľavne kľudná 🙂

nanuskal
27. júl 2010

@petap1 Ahooooooooooj....no tak super, tvoje pocity včera boli správne 🙂 a ms prišla načas....teším sa 🙂
A teraz sa môžete začať snažilkovať 😀

petap1
27. júl 2010

nanuskal...jj tento měsíc dostane manžílek zabrat 😀 😀 už jsme se objednala na UZ...sice na 11DC páč 12DCje sobota a v pondělí 14DC tam zase není můj Dr ☹ ....no snad už bude folík vidět i ten 11DC (tento měsíc byl) 🙂

baru7
27. júl 2010

tak to se fakt může podařit jen mně 😀 propít to 😀 😀 ale nic, jak píšete..žádné dramatizování, zkusím ještě ten příští cyklus, pro jistotu si budu to pití hlídat 😉 a BT zkusím taky..a to by bylo, aby nebylo....tak děkuju za podnětné rady a přeju vám všem, ať se brzy zadaří 😉

nanuskal
27. júl 2010

@petap1 ale snáď hej...11DC by už mal, nie?
Myslím si ale, že manželovi uuuuuuuuurčite nebude to zabratie vadiť 😀 😀 😀 Ten môj by sa snažil stále, aj keď som sa to snažila držať na každý druhý deň počas plodných dní, teraz som to už nechala tak... 😀 😀 😀

petap1
27. júl 2010

baru: JJ žádný stres...však ona bude 🙂 🙂

nanuskal: já mívám ovulaci tak 17-18DC, ale i tak tento měsíc byl 11DC folík 14mm, takže snad bude vidět o teď 🙂
Jj manža by se taky snažil pořád 😀 😀 takže teď bude rád, že to je i podložené tím, že se přeci musíme snažit, aby bylo mimi 😀 😀

nanuskal
27. júl 2010

@petap1 chcela by som sa ťa spýtať, keď sa chceš objednať na UZ, aby ti pozreli folikul, to ste sa predtým dohodli s gynekologičkou, že pred ovuláciou tam prídeš, alebo ako to chodí? Musíš ísť najprv na vyšetrenia, a ona ti to potom doporučí?
Ja teda chodím zatiaľ ku gynekologičke iba raz za rok na preventívnu prehliadku...Neviem si predstaviť čo ďalej, ak sa nám nebude dariť...iba sa k nej objednám, nech mi povie ona čo ďalej, alebo mám od nej už aj vyžadovať nejaké vyšetrenia?
Lebo ako som počula u niektorých, tak ich odbijú, že do jedného roka snaženia sa je to normálne a že ani nevyšetrujú príčinu.... 🙄

petap1
27. júl 2010

Nanuskal: Já chodím do CARu (centrum asistované reprodukce). Já jsem neměla MS a ani jsem neovulovala...tam se zjistilo, že mám vysoký Prolaktin...no a plánovali jsme IVF...než k němu došlo, tak jsem otěhotněla...nu a teď tam chodím na kontroly po revizi...asi jim tam řeknu, že se těď chvilku zasnažíme sami (když mi po snížení Prolaktinu naskočil cyklus, proč to nezkusit 🙂 )....tak si myslím, že pak už mi UZ taky dělat nebudou...leda, že se pak případně zase domluvíme na IVF 🙂
No moje gyn. říká, že pokud se nedaří půl roku, že do CARu posílá. Kdyby jsi tam chtěla dřív než doporučuje tvoje gyn., je možné se tam objednat i bez doporučení gynekologa.

nanuskal
27. júl 2010

@petap1 aha, tak tak to je 🙂 tak ale je super, že ti ten cyklus naskočil...to je dobré znamenie 🙂
Ja teda počkám do toho septembra-oktobra a potom sa vyberiem za mojou gynekologičkou a uvidíme, čo nám povie...je veľmi dobrá odborníčka, tak dúfam, že nám poradí.... 🙂
Ale ešte viacej dúfam, že sa to dovtedy podarí 😀 a nebude príčina tam ísť 😀
Ja mám dneska ovulku, nerobila som si síce test ale tak nejako to cítim a vnútorne viem, že to je dnes....som zvedavá, či tie potvorky malinké vo mne vydržali od nedele rána... Ale veľkú šancu tomu nedávam... 😔

petap1
27. júl 2010

nanuskal: Jj jsem nadšená...každou ovulku a MS s manžou oslavujeme 😀 😀
Jasan, nebude potřeba..však jsme řekly, že léto, max podzim je náš..na vánoce jsme ve stádiu 2v1 😀 😀
Neboj, spermoňky jsou odolné a 3-4 dny vydrží v pohodě...některé dokonce 6-7 dní 😀

nanuskal
27. júl 2010

@petap1 no však uvidíme, či sa im chcelo vydržať alebo nie 😎

To je krásna oslava 🙂 taká životná....a najlepšie, ak sa manžela spýtajú v práci, čo si včera oslavoval??? "No predsa so ženou ovulku." 😀 😀 😀

petap1
27. júl 2010

nanuskal : 😀 😀 😀 Když si to tak vezmu, tak vlastně tohle bude náš historicky první měsíc snažení s ovulkou 🙂 Když jsem otěhotněla, tak jsem myslela, že OVU není, takže to se nepočítá...no a pak jsme se nesměli snažit kvůli revizi....takže nyní naše premiéra 😀 😀

nanuskal
27. júl 2010

petap1, tak to vám budem veeeeeeľmi držať palčeky aby všetko vyšlo, tak ako má 😉

vecernice
27. júl 2010

@petap1 velika gratulace k ms, a taky velka zavist 😀 ale ja se taky jednou dockam, sice asi ne ovu, ale te ms snad jo. a pak uz sup na snazeni. mam tak strasne bajecneho chlapa (vcera mi slozil basnicku o tom jak mi zas budou male kalhoty.... a bude z nas mamka a tatka), ze se fakt nemuzu dockat, az ten tatka bude 🙂

nanuskal
27. júl 2010

@vecernice jej ten je ale zlý 😅

vecernice
27. júl 2010

@nanuskal naopak, moje zlaticko 🙂
joj tesim se, az se budem moct aspon snazit, toto cekani je na palici 😉 ale dnes jsem se i donutila cele dopoledne pracovat, a prokonovala jen asi 20 min 😀

petap1
27. júl 2010

nanuskal: Děkuju..musím se držet při zemi...přeci jen by to byl asi veliký úspěch kdyby to vyšlo napoprvé 🙂

vecernice: Jé ten je úžasný...můj manža mi taky píše, tedy né básničky, ale dopisy a dá mi je vždy pod polštář 😀
Já tě úplně chápu...taky jsem chtěla, aby už bylo čekání pryč a my se mohli snažit. A co kdyby jsi zašla na gyn, ať se podívá jak to vypadá...páč, pokud není narostlá sliznice, čekala by jsi zbytečně ☹
Já dnes tedy koníkuju a jaksi práci se snažím stíhat taky....no budu asi muset té práci začít dávat víc 😀 😀

Stejně..máte to taky tak, že mimi hrozně chcete, ale nejvíc se stejně těšíte, až uvidíte, jak jsou manžové poprdění z mimi 🙂

vecernice
27. júl 2010

@petap1 ja po decku touzim nejak strizlive, ja nevim, jak to vysvetlit. jako neni to alfa omega zivota, ale mimco chci. ale vim, ze Dada z ej bude uplne vedle (ted to zni dosti v muj neprospech 😀)

jinak jsem byla na obede s holcinou, co mi loni sla za svedka a nejak jsem se navezla do toho, ze jsem nakonec musela vysvětlit, ze jsem byla tehotna a ze jsme o male prisli. A bud jsem přecitlivěla, nebo nevim, ale jeji reakce me zklamala. Reakce typu, no vyjde to priste, aspon vis, ze to jde a na moji reakci, ze to tvralo ¾ roku, tak rict, no ale Mine to trvalo dyl. Me to prijde malo, toto ma byt moje asi neblizsi kamoska a neumi rict ani, to je mi lito, jsi v poradku? A proc?
Proste něco. Chapu, ze ji deti aztim nechybi, a naopak mi vysvetlovala, ze si mame užívat jeden druhého, neboť dite vztah zmeni, no na to jsem asi sama neprisla 😲 no nejak me to zklamalo, asi jsem precitlivela a vztahovacna, a mam pocit, ze se svet ma tocit kolem moji "smuly" 😉

vecernice
27. júl 2010

@petap1 jinak ja asi pockam tech 6 tydnu (takze uz jen par dni) a pak se objednam k dr. at treba udela utz, zda tam neco roste, at necekam do vanoc ☹ a ja tak doufala, ze i diky tem bylinkam se to telo rozbehne samo ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre