Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nikuse
31. júl 2010

Ahojky holky, potřebovala bych poradit.Snažíme se s manželem o miminko a tak jsme si řekli, že si to trochu urychlíme ovulačním testem.Dnes jsem si ho udělala.Na letáčku je napsané, že by se měl provést 10-13dní od prvního dne MS.Dnes je to 16dní a mě se objevili dvě čárky.Kontrolní je silná a ta druhá poměrně slabší.Tak jsem se vás chtěla zeptat jestli některá nevíte zda-li můžu být po ovulaci nebo mě teprve čeká.Děkuji moc za odpověď 🙂

babe19
autor
1. aug 2010

@betina1984 ak uz mas na teste // tak uz treba snazilkovat vtedy a nasledujuce dni 😀 takze hor sa do toho, inač pekny test 😉
@nikuse to iste ako pri betine ak uz mas // treba byt spolu. ovu testy ukazuju kedy nastane ovulacia. je to priblizne 12-24hod od pozitívneho testu.drzim palce 🙂

betina1984
1. aug 2010

babe19, ja tam mám dve čiarky už 8 dní...🙂

babe19
autor
1. aug 2010

fíha,tak betina dufam,ze ste dali do toho vsetko počas tych osmich dni. inac si nemerias bazalnu teplotu?

nikuse
1. aug 2010

babe19 díky moc za tvou odpověď 😉 Snažili jsme se ,ale bohužel dneska se dostavila ms takže asi nic 😒 Ale aspoň vim pro příště

babe19
autor
1. aug 2010

@nikuse joj je mi to strasne luto. viem aky je to pocit,ale ked ms odide tak bude dalsia nadej a potom to uz vyjde. 🙂 🙂

nikuse
1. aug 2010

Jo jo řekla jsem si ,že srpen bude náš měsíc 😉 .Tak jsme teprve v začátcích tak se to ještě dá co mají říkat holčiny které se snaží už pekně dlouho a pořád nic 😒

nanuskal
2. aug 2010

Ahojky dievčence 🙂

@babe19 dúfam, že dneska ideš k tomu lekárovi, som taká zvedavá 🙂 a tiež som počula to, že bábo je vidno už od 4-5 týždňa...teda od poslednej ms 🙂 tak už by mala byť fazuľka viditeľná 🙂
Ozaj, aj si to už oznamila na oslave, že si tehu? 🙂

baru7
2. aug 2010

@nikuse Ahojky...jak jsem byla poučena kolegyňkou večernicí a jak je napsáno na návodu, tak testovací čárka musí být silnější než kontrolní, až pak se jedná o pozitivní test.

nanuskal
2. aug 2010

@betina1984 @baru7 dievčatá, ako hovorí baru7, čiarka by mala byť silnejšia....je to niekedy ťažko vystihnúť práve to obdobie, kedy je hormon najsilnejší a zachytiteľný na teste...niekedy to ovplyvňuje pitie...
Asi by bolo dobré, ak to chcete vedieť presne si merať aj teplotu, aby ste presne vedeli, kedy máte mať ovu... 😉
Ale betina u teba je to teda fakt dobré, že 8 dní // ... ja som síce mala 4 dni za sebou ale vždy slabé...ale 8? tomu nerozumiem.... 😕

baru7
2. aug 2010

@nanuskal je to fakt věda, co...už aby se nám všem podařilo🙂 jinak jsem zvědavá na zážitky večernice z vody🙂

nanuskal
2. aug 2010

@baru7 no veru...mi hovor....ja som ich odložila bokom (myslím tie testy), lebo ma to vytáčalo, že tam nikdy nie sú 2 rovnaké //... 😠 a aj nepiť v takomto teple, je tiež umenie, aby to neskreslilo údaje...
Treba sa proste v tom období veeeeeeeeľa snažilkovať 😀 a nestresovať sa nad čiaročkami 🙂 živým dôkazom je aj babe, tej sa to tuším tiež teraz podarilo, keď sa prestala merať a testovať 😎
Na večernicu som tiež zvedavá....počasíčko je pekné, tak dúfam, že si to riadne užívajú 😎

baru7
2. aug 2010

@nanuskal joj..je to na levačku s těmi testy, spolehlivost zhruba jako věštecká koule 😎 asi je třeba chvíli pozorovat své tělo a naslouchat všem změnám a pak to člověk všechno objeví sám 😉

nanuskal
2. aug 2010

@baru7 presne ako hovoríš...ja som si to tiež iba chcela potvrdiť ale neaplikovať to dlhodobo...potom to už človek pozná sám 😉 Ja ale dúfam, že sa nám to čoskoro podarí 😉 😵

baru7
2. aug 2010

@nanuskal budu držet pěsti 😉 určitě podaří...nám všem tady 🙂

baru7
3. aug 2010

dobré ránko...tak co babe?? pořád s napětím vyhlížím zprávičku 🙂

nanuskal
3. aug 2010

Dobré ránko 🙂

@baru7 ja tu tiež netrpezlivo čakám na správičky od babe 🙂 už odvčera 🙂

betina1984
3. aug 2010

@babe19 , meriam, od 4.DC, pohybuje sa tak okolo 36,4-36,7. Dva dni sme boli na chalupe, tak som nemala ako. Ale dnes bolo 36,7, uvidíme zajtra. No, neviem, či by vládal manžel každý deň...🙂

betina1984
3. aug 2010

@nanuskal, ani ja. Najprv som si robila 5 DC, ešte nič, potom 6-9 DC prúžkový test, boli tam duchovia, potom len tie drahšie som si kúpila a na všetkých boli dve čiarky... Teraz som si kúpila ten test v tvare rúžu, tak uvidíme. Píšu tam sliny, ale to je na prd, teraz som objavila, že je to aj na hlien, tak skúšam ten...

nanuskal
3. aug 2010

@betina1984 a na tých drahších si mala rovnako silné čiarky? Tie testy čo si mala 6-9 deň sú negatívne...je to čudné, že ukazujú ducha, ale netreba si to asi všímať pokiaľ sú tam neni dve krásne čiaročky 🙂
Som zvedavá čo povieš na ten rúžový tester...mne sa moc nepáči 😒

vecernice
3. aug 2010

ufff, holky, tak uz jsem vas docetla 😀
prezili jsme, trikrat se cvakli, trochu jsem se nalokala Vltavy, ale jinak super, pohodicka, opalovacka (az na ten prvni den), a toho piti, co jsme sbouchali 😀 😀 😀
no ale jinak ta moje ms potfora potforna neni ani takovy previt, ze by dorazila na vode. proste je v nedohlednu, takze jdu volat doktorovi a vmacknout se tam, co to pujde nejdriv. jen me s..e ze po rocni lecbe jsem presne tam jako po vysazeni HA, telo proste bez leku fungovat nehodla ☹ ale ja chci malicke, tak do sebe radsi ty svinuchy hormony jeste chvili rvat budu 😉
@babe19 - kolo obecne nevadi, casto chodi holky i na spinning, ja na kole byla jeste kdyz jsem byla tehu a dali jsme 60km 😀 ALE jelikoz jsi spinila, tak se ted setri!!!! okolo a spin zpusobuji vyssi prokrveni dolnich partii, coz by mohlo byt spatne nasledky. takze sup k doktorovi, zatim asi uvidi dutinku (teda taky cekam na zpravikcy) a porad se s nim. kazdy rekne neco jineho, dvema kamaradkam povolili jejich doktori i lyze, ale hlavne na co se clovek citi, aby misto toho prozitku nebyl jen zbytecny stres. ten je pro tehotntou to nejhorsi 😉

jinak ovu testy - druha musi byt stejne silna nebo silnejsi, jinak je opravdu negativni!!!!
@mayerka - moc me mrzi vase trapeni, ale verim, ze lecba zabere, manzel at se setri, a moc vma preju ty // aby bylo neco krasneho co prebije ty spatne zpravy!!!!!
@petap1 - at se dovca vydari se vsim vsudy!!!!

tak a urco jsem neco zapomnela ... 😀

baru7
3. aug 2010

@vecernice vítej 🙂 tak super, že jste si to užili...moc jsem na tebe vzpomínala, jestli tě tam mrška nepřepadla....ale ona je ještě větší mrška, protože se někde toulá,co 😒 tak přeju, ať co nejdříve dorazí, potvůrka a pak ať už nedorazí z jiných důvodů 😉

vecernice
3. aug 2010

@baru7 mam pocit, ze bez hormonu zas nedorazi ☹ coz me mrzi, ale zas na druhou stranu diky hormonum uz jsem byla chvili tehu, tak tentokrat uz to vydrzi dyl 😀 az se povede, jestli mi bude nejdriv zas 6 cyklu rovnat cyklus, tak teda fakt nevim, jak se budu premlouvat k optimismu ... ☹

nanuskal
3. aug 2010

@vecernice júúúúúúúúúúú ahoooooj 🙂 a ako chutná Vltava???? 😀
Som strašne rada, že dovča je super 🙂 toľko pozitívneho ide z tvojho písania.....čerpám energiu z tvojich riadkov 😀
Tej ms mi je ľúto, že neprišla a tak som dúfala, že sa to na dovči rozbehne.... ale nič to pre to, uvidíš, čo povie lekár a či ti zase nasadí hormonálnu liečbu...
Presne ako hovoríš, s tými lekármi je to individuálne, jeden ti niečo odporučí, druhý ti to zatrhne...k tomu treba zapojiť aj svoj vnútroný pocit, či sa človek na to cíti... 🙂
ja viem už teraz, že by som sa necítila 🙂 my máme ísť na konci mesiaca do Paríža a máme tam behať po meste na bicykli, asi by som to všetko oželela, keby som bola tehu 🙂 ale nie som a dovtedy asi ani nebudem....

baru7
3. aug 2010

@vecernice no já taky nakonec budud muset baštit ten Duphaston, i když je mi chemie dost proti srsti, ale zase v tomhle si člověk nevybere...a nějaké bylinky jsi zkoušela, že?? Ten Femigard nezabírá?? Kolegyně si fajně srovnala cyklus kontryhelem...ale pokud je to hormonální, tak stejně nic nenaděláš 😒 jo a kup si nějaký šperk s měsíčním kamenem - zkusit se musí všechno 😎 a zase na druhou stranu je třeba to brát z té lepší stránky, aspoň se budeš na miminko hrozně moc těšit a vyhneš se těm pocitům, které musí řešit z počátku ty, které k tomu přišly, jak slepé k houslím 😉

vecernice
3. aug 2010

@nanuskal dovca byla fajna, hlavne kdyz jsme bekali na cely kemp (ale nebyli jsme jedini 😀), a hlavne ta pivecka pres den na slunicku. no vynahradila jsem si za asi za dobu tehu 😀
no Vltava az taka fajna neni 😀 ale pri tom prvnim cvaknuti jsem se tak nezorientovala, ze jsem ani nevedela, jak vyplavat 😀 no docela panika 😉 ale co, sranda musi byt a slibila jsem svemu muzickovi v dobrem i ve zlem 😀

@baru7 no ja naivne doufala, ze diky tomu kratkemu tehu se telo uz nastartuje samo. porad vaham, zda dat jeste sanci Femigardu, nebo zda jit do hormonu. spis ted chci vedet, zda tam uvnitr neco roste (pokud ano, tak ja vydrzim), asi bych holt potrebovala soukromy ultrazvuk 😀

baru7
3. aug 2010

@vecernice tak utíkej k Dr., ať koukne jestli něco roste 😉 třeba roste..moc bych ti to přála 🙂 popis řádění v kempu zní dost dobře, musela to být fakt zábava 😉

vecernice
3. aug 2010

@baru7 sranda byla, sjela se fakt super parta, pilo se umirnene (v provnani s ostatnimi vodaky), takze proste spis tak na pohodu 😀 jdu volat, pak dam vedet 😉
jeste se musim objednat na imuno....

nanuskal
3. aug 2010

@vecernice tak tomu verím, že Vltava zase tak nechutnala ako to pifko 😉
Ja si inak myslím, je to aj na tom Femigarde napísané, že užívať 3 mesiace.... skús ísť k Dr. a uvidíš čo ti povie a podľa toho sa rozhodni, ktorou cestou pôjdeš.
Ja idem zajtra za svojim mužíčkom do Nemecka a budem tam až do nedele. Tak sa na to teším, na spoločné večery s vínkom....aaaaaaach 😎 😀

betina1984
3. aug 2010

@nanuskal , nie je to bohviečo. Zo slín je to ťažké a z hlienu, no neviem... Na tých drahších som mala najprv trošku slabšie a 12 a 14 DC som mala také tmavšie, asi ako na tom obrázku, čo som tu dala. V nedeľu a pondelok som si nerobila, ale podľa toho rúžového som nemala plodné dni. Dnes si idem kúpiť do lekárne normálne. Kupovávam Women Secret "Right Time". U nás majú len kazetové - 2 kusy a ten, čo je na obrázku, tých tam bolo 5, boli najlepšie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre