Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
10. feb 2010

mako - no ja vyplacam spis kopu ovaulacnich testu, ony teploty samy napovi, ze ten druhy test je jaksi zbytecny. tak jsem ho nekdy zkusila, abych nevysla ze cviku 😀 ale proste mam same jednocarkove 😀
teplotmer by mel stacit obyc, ja mam taky. a ja si to vedu na fertilityfriend, tam to i pekne vyznaci ovulku, a vubec to pekne keca kdy co, daj se porovnat graifky, apod. a prsote to "pomaha", aby na to clovek nemyslel 😀

makovicka53
10. feb 2010

jajkaz...no tak zrejme nastala..sup sup pod perinku 😀
noo vecernice velmi rada..len mam maly problem dajak neovladam AJ ...sice som sa zaregistrovala ale dalej sa pohnut neviem ☹

tinkapn
10. feb 2010

Makovicka pozri si tuto stranku: tak sa dozvies vsetko 😉
http://merenibt.xf.cz/index2.html

tinkapn
10. feb 2010

A nemusis ani AJ ovladat 😉

vecernice
10. feb 2010

tak se ptej, co potrebujes. nebo na konikovi je pekny navod, staci dat do hledacku fertility frind
anebo dobra napoveda je i na strankach http://www.merenibt.xf.cz/
existuje i program v nj, ale ten tu ovu naznaci jen priblizne ....

jaj -zkus dalsi zitra a uvidis, ale radsi bych to vyuzila. kdy si mivala normalne ovulku?
a jeste jinak - neni to ovu test LH 28? za jak dlouho vykoukla takhle silna testovaci?

makovicka53
10. feb 2010

aj ako zapsovat do grafu? 😉 ...lebo ja to mam precitane asi do polovice je tam toho mooooc 😵 ....

tinkapn
10. feb 2010

jajkaz - tiez si myslim, je ovu testik je pozitivny, sup sup pod perinku 😀

tinkapn
10. feb 2010

Maku, myslim, ze aj to je tam 😉

vecernice
10. feb 2010

mako - tak si tam rozklikni jen tu zalozku fertility friend, tam je to popsany, jak co vkladat a co co znamena. a kdyztak se zeptej 😉

makovicka53
10. feb 2010

no to je to pdstatne co potrebujem lebo registraciu som dako zvladzla 😀 ...ved ked nie tak budem zapisovat na papier a snad sa to casom dako naucim🙂

vecernice
10. feb 2010

to pujde, neboj. z papiru ja toho tolik nevylustim 😉

tinkapn
10. feb 2010

Teda kočky, ja sa normalne na to meranie zacinam tesit 😀 V piatok po ceste zo skusky obeham lekarne a kupujem teplomer, ktovie za ako dlho by to doslo postou 🙂

makovicka53
10. feb 2010

vecernice a tin...uz som to nasla naozaj tam je vsetko takze ma to bude navigovat..takze po ukonceni zaciname no som riade zvedava...a to ked ma moj uvid ako si meram teplotu sa bude pukat od smiechu 😀

tinkapn
10. feb 2010

Makovicka, aj ten moj, viem si ho uplne zivo predstavit 😀

vecernice
10. feb 2010

no ja nejdriv merila potaji, pak jsem mu to vysvetlila. ja mam nakazano merit od dr., on me dle vysledku davkuje 😀

makovicka53
10. feb 2010

musim to stihnut ked bude este prispatý 😀 😀 ....a ako dlho sa to ma merat dnu 😅

vecernice
10. feb 2010

ja nechavam asi 5 minut 😉 u digitalnich se doporucuje asi taky tak, i kdyz pipnou druv 😉

cizu
10. feb 2010

já měřím cca 1-2 minuty - do pípnutí....ale podle grafu, tak změny zaznamenal...a dělám to tak pořád (pořád, frajerka, měřím 14 dní a že už pořád 😎

makovicka53
10. feb 2010

vecernice a to sa meria az dokym nedostanem dalsi MC...ci dokedy

vecernice
10. feb 2010

tak nejak. ono pokud okolo ms ti vyrazne klesne, tak ti napovi, ze ta mrcha uz ceka za dvermi (nemusi tomu byt tak vzdycky). ale idealni je merit a merit a ona bude furt nahore 😀 a k tomu se hodlam dopracovat tento mesic 😀

tinkapn
10. feb 2010

Nooo, to aj mna zaujimalo, ze ako dlho sa to ma vlastne merat.... lebo napriklad tie digitalne, po minute alebo po dvoch pipaju.... tak neviem.... 🙂

jajkaz
10. feb 2010

Večernice, je to LH28. No zprvu byly obě čárky dost slabé, kdy se to začalo vybarvovat nevím, mrkla jsem na to znovu cca za 10 minut a bylo to tam. Paradox je, že jsem začala cviči Mojžíšovku a bylo nám doporučeno 3 měsíce se nesnažit. Protože jsem nečekala ovulku tak brzy, tak jsme se včera tulili jen tak, nechránili jsme se...

vecernice
10. feb 2010

tin - ja nekde cetla, ze jeste vydrzet i po piptnuti. ale nemam s nima zkusenost, mam klasickej 😉 a hlavne nestridat treba digitalni a klasicky, nebot ukazuji trochu jinak 🙂

tinkapn
10. feb 2010

Vecernice 😀 😀 Tak budeme stale len merat a merat a ostane teplotka hore 😉 chi chi chi

makovicka53
10. feb 2010

presne tak...inak ortutovy je podla mna naj...aj pri merni normalnej teploty vzy ukaze ako ma a tie digitalne...no ja nemam s nimi daku dobru skusenost

vecernice
10. feb 2010

jaj - no ja s temi Lh prave nemam dobrou zkusenost, popisovala jsem to tu minuly cyklus. me prave taky nekdy ke konci cyklu ukazaly dve carky mirne po limite, o tyden pozdeji hodinu po limite taky dve stejne silne. ale klasicke testy RapiClear mi to nepotvrdily, vždy jen duch (ani dlouho po limite zadna zmena). ty Lh jsou citlivejsi, myslim 20, ostatni byvaji 25. tak jsem je zavrhla .... ale nemam to potvrzene
tak mozna poradim zkusit jinou znacku 😉

jajkaz
10. feb 2010

Na zítra mám objednané v lékárně, tak zkusím, jen nevím, jestli to ještě bude průkazné. Prý se to rychle mění. Nevím teda jak rychle hladina klesá, vím, že nastupuje dost rychle. No nic, stejně to už nezměním. V hloubi duše doufám, že by to mohlo vyjít, ale bojím se, aby to nevedlo k dalšímu potratu... Tak díky za odpovědi a mějte se tu krásně 😉

tinkapn
10. feb 2010

Maku, tak ja skusim a poviem potom 😀
Cizu - alebo nam povedz ty, aj ty mas digitalny, ze?

makovicka53
10. feb 2010

dobre kocky ja sa lucim zase zajtra papa

tinkapn
10. feb 2010

Idem aj ja pozerat do knih, ved este pridem, ahojte 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre