Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

cizu
10. feb 2010

Tak k těm digitálním: měla jsem nějaký no name - z Lidlu (první dig. teploměr),ale ten nebyl nic moc. Ale u toho Hartmannu (druhý rodinný teploměr - můj osobní🙂), tam jsem i zkousela třeba tříkrát po sobě a kupodivu změřil stejnou hodnotu, takže já tomu věřím!

No dnešní debata byla bouřlivá.....tak se kočky mějte, možná večer 😉

tinkapn
10. feb 2010

Cizu - veru, dnes to bolo zaujimave 🙂

cizu
10. feb 2010

Holky, měla bych dotaz: které ovu testy jsou dobré (v poměru cena/výkon) a které naopak ne?

vecernice
10. feb 2010

cizu - ja mam docela rada a verim prave RapiClear, u nas v lekarne maji 5ks za 160 Kč ...

tinkapn
10. feb 2010

Cizu - ja si objednavam ovu testy od Lauritky a som velmi spokojna, neviem aka je to znacka, myslim Egens alebo take nieco? No minuly cyklus som s nimi bola velmi spokojna, teraz ma uz ine, ale tiez nejake dobre 🙂

babe19
autor
10. feb 2010

Ahojte Kočky!
nestačím sa divit,ako sa to tu rozbehlo,čo ma velmi tesí,opat je o niecom novom rec. zase sa nieco nové naucim :D
TINKA - ale ten test si prosim sprav,aj ked mas to spinenie. mozno,ze tvoj organizmus sa chysta na to takto,ze budes spinit. ja poznam taku babu ktora mala dva mesiace este menzes a nevedela,ze je tehu. musi ten test byt pozitivny. prajem si,aby si mala co najkrajsieho valentina. mozno sa drobcek uz uhniezduje,preto je to spinenie 😉 nevzdavaj sa!

cizu
10. feb 2010

Vecernice: diky za link na ten odkaz k tem grafum.
Kukam do sveho, ale nenachazim vubec vysvetleni pro ten radet STATS, co se mě tam objevil a co znamená to číslo 5? Nevíte náhodou některá?dík

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

noe
10. feb 2010

Ahojte babulky trosku sa vam sem primiesam. Kupujem si ovulacne testy First Response z UK 5ks asi za 20 libier (dost) 😠 na to ake su presne 😠 . Doktorka usudila, ze su az velmi citlive a v porovnani s folikulometriou mi testy ukazuju, ze mam ovulaciu aj vtedy ked nieje, ale ukazuje aj vtedy ked je 😀
Takze nie vzdy plati, ze drahe = dobre. Praveze, je na skodu, ked su velmi citlive na zmeny LH.

tinkapn
10. feb 2010

Babe, aj ja by som si to zelala, ani nevies ako, ale uz to nie je len spinenie, je to uz normalna mrcha ☹ Neviem si to vysvetlit ☹ Najskor som si myslela (ked som len spinila), ze sa drobcek uhniezduje. Na nejakej stranke som nasla, ze to moze byt aj 12 DPO. Ale dorazila mi normalna mrcha, tak asi z toho nic nebude ☹

Cizu - ty nie si nahodou tehu?

cizu
10. feb 2010

Tinkapn: to je škoda a to já jsem si říkala, že by ses mohla těch // už dočkat...... ☹ ale nevadí, tak nejpozděj za měsíc 😉
Nene, to určitě nejsem...jedině že by to bylo neposkvrněné početí 😀
1) v po ráno jsem si dělala těhu test - negativní (ale s tím jsem na 99,9% počítala)
2) manžela mám služebně od ledna mimo ČR a jiné aktivity opravdu nemám 😀

tinkapn
10. feb 2010

Aha, tak prepac, ja sa v tych grafoch nevyznam este 😀 Len som si myslela, ze ak sa potom drzi teplotka hore, tak si tehu 😅

cizu
10. feb 2010

nic se neděje...já těm grafům taky ještě nerozumím...... 😀
Ale doporučovala bych mu, ať klesne a už konečně přijde MS ☹

tinkapn
10. feb 2010

Juj, tak snad coskoro, skus si dat pohar cerveneho vinka 😀 😉 😵

vecernice
11. feb 2010

ahoj holciny, to mame tady pekny miniklubik snazilek 😉

tin - to me mrzi, ale nevadi, nevyslo ted, tak vyjde prsite!!!

jinak cizu - grafik vypada slibne, teplota jde dolu, tak byt tebou tak nejpozdeji do dvou dnu ocekavam ms.
ta cisla odpocitavaji dny do testovani (obcas se to kryje s ocekavanou ms). takze kdyz bys uz se byla snazila, tak ti odpocitava, kdy bys dle ff mohla testnout 😉

a pripojuji se k tomu, ze citlivejsi ovu testy jsou zkreslujici. ja proste pujdu pres Rapiclear 😉 a uz naposledy 😀

vecernice
11. feb 2010

jo a jinak ja ted ms taky vyvolavala cervenym vinem 😀
ale zas ji mam tak slabou, jako kdyby nebyla ☹ cert aby se v tom tele vyznal, sliznice mela byt dostatecna, tak nevim, proc je ms tak slaba ☹ misto aby po tech prascich mohutnela, tak slabne 😠

tinkapn
11. feb 2010

Ahojte damy 🙂 Veru pekne sa nam to tu rozrastlo 😉

Vecernice - aj mna to mrzi, ale ved co uz, hor sa do noveho cyklu a v tomto to uz vyjde 😀 A to vadi ked je MS taka slaba? Ja by som to hadam aj vymenila, zakazdym mam taku silnu ze az 😖

Cizu - veru, teplotka uz klesa, tak ocakavaj kazdym dnom MS 😉

Aj podla mna tie citlive ovu testy nie su az take dobre, ale na co vlastne vymyslali ovu testy s roznou citlivostou? Mala byt jedna citlivost na nich a basta, no nie? 😀 😀

tinkapn
11. feb 2010

Inak kočky zbadala som tu novu temu - Pre Seed...
Je to vraj taky lubrikant, co sa sprava ako ovu hlien a pomaha spermijkam rychlejsie dnu, tu mate link a kludne si to precitajte: 😉

www.preseed.szm.com

vecernice
11. feb 2010

tin - slaba ms bohuzel znamena, ze v tele neco nedorusta, jak ma. muze to byt nizka delozni sliznice (tudiz oplodnene vajicko by nemelo dost mista, kam se zavrtat). protoze ms je tvorena zejmena sliznici, vajicko samo o sobe je miniaturni. no jdu si vyhledat, co vse tedy tu ms tvori 😀 koukam, ze mam porad mezery 😉
ale jelikoz jsem byla v pulce minuleho cyklu na folikulometrii a utz, tak vim, ze sliznice byla 7-8mm, coz neni zadna slava, ale melo by to stacit (v cervenci, kdyz jsem zacala se zobanim vsechn piluli jsem mela 2mm, takze pokrok .-D)

tinkapn
11. feb 2010

Vecer - tak to teda pokrok rozhodne je 😉 Neboj, teraz bude este vacsia a vajko sa tam usidli tak, ako ma 😉

Inak Lauritka mi poradila, ze ak nie je ten egg ovu hlien, tam mozme vyskusat pupalku na skusku od zacatia MS po ovulku 😵
Ja neviem, vy ste mali cez ovu ten egg hlien? Ja teda nie 😕

vecernice
11. feb 2010

tin - no ja radsi ty bylinky vzhledem k lekum moc nekombinuju. koupila jsem si Femigrad kapky, ale pak mi dr. nasadil clostik, a nekde jsem vycetla, ze toto se dohromady nema. takze radsi jen zobam pilulky, jediny, co jsem zkousela, byl kontryhel 😉

jinak hlen - no ja uz i zazila egg v malem mnozstvi, ale spis mivam watery, ten je taky v pohode. sice obcas vaham, jak to tedy zanalyzovat 😀 ale kfyz clovek projede grafy ff, tak lze najit takovy, ktere otehotnely bez egg, a dokonce nektere i bez watery.
tam v tech grafech se toho fakt da najit dost zajimaveho 😉

tinkapn
11. feb 2010

Ahaaaa, tak dobre, pockam aj ja... ale este minuly pondelok, teda 2.2. som si objednavala Femigard a predstav si, ze este ho neposielaju. Tak som im tam dnes uz poslala mail, ved co ma toto znamenat? Aby si na objednanu vec cakala 2 tyzdne? No kde sme? Juj, ale som sa rozcertila 😀 😀 😀

cizu
11. feb 2010

Teda, tady je zase rozdebatováno 😉

Tak Femigard jsem brala asi mesic a pul a MS porad nikde (opět při dlouhém cyklu), takže jsem ho brát přestala. Teď jedu na kontryhelovém čaji a na listovce. Ale dívala jsem se, že asi začnu brát i Vit E, ten slouží k celkové regeneraci organismu, tak třeba taky nějak pomůže. Jinak já neberu ještě žádné tabletky, takže můžu experimentovat s bylinkama.

Tinkapn: jo, tak já jsem se vztekla včera, taky mám pro manžela objednaný dárek a po týdnu ještě ani nepřišlo, že by ho aspoň vyexpedovali☹

A novinka dne: MS sice stále nikde, ale teplotka šla o 0,2 C dolů 😀

A sledovat ještě hlen? To zatím nevzládám ho analyzovat, zatím to nechám na teplotách.........ale jestli si se mnou začne FF zahrávat, tak asi do toho budu muset jít ☹

Mějte se a hezký den - i když za oknem to vypadá opět na kalamitu, ale na druhou stranu, kdy má ten sníh padat, když ne v zimě,ne?

vecernice
11. feb 2010

cizu - teplotka spadla, on ten graf se ti aktualizuje automaticky, tak nam staci vcerejsi link 😉

hlen je dobry na to, ze dokaze ovu predpoved dopredu, kdezto BT ji potvrdi zeptne 😀 ale to aby se jeden uzkoumal :D

tinkapn
11. feb 2010

Cizu - tak to je super sprava, pozerala som rano tvoj grafik a veru veru, mrcha je predo dvermi 😉
Ja som pri dlhom cykle tiez uzivala femigard, no ale mne pomohol a hned prvy cyklus bola aj ovulka, tak neviem, na kazdeho to ma iny vplyv... Ja som predtym mala cyklu aj 60 dnove a teraz mam 30 dnove.... 😅

No ale k inej teme - ved clovek si to aj cez internet objednava s tym, ze to skoro pride... a uz tyzden (vyse tyzdna) cakam a este ani nevyexpedovali. Teraz u nich nakupujem posledny krat. Kocky, zo stranky zazdravie.sk si neobjednavajte 😀

Idem aj ja odtialto - majte sa zatial krasne, papa, ahojte 😵 😵

babe19
autor
11. feb 2010

Tinka- dufam,ze ti čoskoro dorazi ten femigrad,ako je to mozne,ze tolko nan treba cakat,no nie? A este ze ludia radi nakupuju cez internet! teraz si predstav ze by sme chceli ovu testy,vyratali by sme si,ze odkedy a oni by nam neposielali. hmmm,hrozne,ako vravis. 😝

tinkapn
11. feb 2010

Babe - presne, ved to 😒 Aj som im pisala mail, no a predstav si, oni mi ani neodpisali! 😀 Toto je ozaj posledny krat, co od nich daco beriem, uz nikdy viac, dakujem 😀
Babe, a co noveho? 😉

tinkapn
11. feb 2010

Kocky ja si idem uz lahnut, zajtra ma caka posledna skuska, tak mi drzte palecky 😵
Ideme potom na vikendik na tu nasu chatu, tak po vikende sa vam ohlasim, majte sa mi tu krasne, ahojte 😵 😵 😵

vecernice
12. feb 2010

tin - tak drzim palce, doufam, ze zkouska dopadla na vybornou 😉
my mame pred sebou pohodovy vikend, dnes kino, zitra nejaka mistni valentynska diskoteka a v nedeli pivni lazne 😉 tak aspon nacerpame spoustu pohody, nebot to je zaklad uspechu 🙂
tak se mejte krasne!!!!

babe19
autor
12. feb 2010

ahojte holky.
u mna nic nového,test stale negativny ☹
tinka-ako ti dopadla skuska? dufam,ze dobre. ako ti je dobre,vikend na chate.aj ja by som to brala. oddychni si moja,ziadny stres,uzivajte si!
vecernice-beres uz clostyl? ako sa po nom citis? ja teraz normalne,ale tie male vyrazky boli na cele :D

tinkapn
14. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Dakujem vam, skuska mi dopadla vyyyborne 😵 Takze uz mam na chvilocku pokoj s ucenim 😀
Aky bol vikendik? Juuj, ja by som sa hned vratila na chatu, bolo super 😵

BABE - neboj, len vydrz a isto bude coskoro aj pozitivny, uvidis 😉 mooooooc moc drzim palceky 😵 A ako si vikendovala moja?

VECERNICE - tak to vam je tiez super 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre