Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
23. jan 2011

@skvele zkus hodit fotk. kolikaty si DC?

@si31si ja bohuzel neporadim, ani jedno jsem nepouzivala 😉

skvele
23. jan 2011

@vecernice Dnes mam 15 DC. Hodila som sem aj fotku tych testov

skvele
23. jan 2011

no, nevidno to bohvie ako, skusam este raz

vecernice
24. jan 2011

@skvele z tech fotek se mi jevi testovaci slabsi nez kontrolni ..... 😕

skvele
24. jan 2011

@vecernice ale vsak kontrolna je ta, ktora je blizsie pri moci nie? A ta je slabsia. Dnes sa mi zazdalo ako keby ta druha ciarka bola o nieco bledsia ako predtym.

vecernice
24. jan 2011

@skvele testovaci je ta bliz moci, kontrolni je ta bliz zelene casti ....

skvele
24. jan 2011

@vecernice nechapem, v letaku pise ze negativny vysledok je vtedy, ked v testovacej casti sa objavi len jedna ciarka, pripadne sa objavi druha ciarka, avsak vyrazne bledsia. Som z toho popletena...

skvele
24. jan 2011

@vecernice obrazky su ukazane smerom od mocu. Skusim teda kupit este jednu sadu testov, co mi ukazu.

masinka
24. jan 2011

@skvele
neviem ci to bude dobre vidiet, ale takto nejako by to malo vyzerat - par dni pred ovu by mala testovacia ciarka silniet, ale kym nie je taka silna ako ta kontrolna, ktora je stale rovnako silna, tak ovu nenastala (a test sa povazuje za negativny). Ovu je ked je testovacia ciarka rovnaka, alebo silnejsia ako kontrolna (na tom druhom teste odspodu) 🙂

nanuskal
25. jan 2011

Ahojte dievčatá...tak ja som včera volala mojej gyndoške kvôli výsledkom z urologie a tú to totálne vytočilo...že to určite nie je v poriadku a že som musela mať ten zápal močových ciest...bola strašne rozčúlená a povedala mi, že podľa nej to nie je teda v poriadku, a že si to mám vyriešiť....tak sa idem objednať mojej všeobecnej lekárke, čo mi ona povie ☹ Ja ale žiadne antibiotiká nechceeeeem ☹ snažím sa dať si dokopy organizmus a tie mi to zase iba zhoršia... som z toho na prášky...veď keď mi tá baktéria nič nerobí...a to čo budem, každý mesiac jesť antibiotiká keď sa zase objaví???? vrrrrrrr

petap1
25. jan 2011

Ahojte děvčátka 🙂

skvele: Podle tvých obrázků si myslím, že ovu nebyla...testovací čárka se mi zdá také slabší než kontrolní 😒 Ukázkové testy má na obrázku masinka 🙂

nanuskal: Tedy to je dobré..tak ona ti řekne ať si to vyřešíš !!! A jak asi..to máš toho Dr. chytit pod krkem, aby s tím něco udělal ?? Krom toho on je odborník přes urologii, tak snad tomu rozumí, ne. Já bych se ještě tedy objednala k té obvodní, ale pokud by mi i ona řekla, že to ničemu nevadí, že to tak někdo má, tak bych žádné prášky nebrala. Bohužel, pokud by gyn. pořád skřečkovala, musela by jsi ji asi vyměnit...páč by pak asi bojkotovala snažení o mimi z důvodu tvého "nevyléčení" od bakterie ☹ Tedy to je zase situace 🙄

Jinak já byla taky u Dr. Vše je v pořádku a na další kontrolu jdeme 15.2. 🙂 Na horách bylo pohádkově a vůbec se nám nechtělo zpět. Hrozmě moc jsme si to užili 🙂

Vecernice: Nebyla jsi včera na velkém UZ ? 🙂

nanuskal
25. jan 2011

@petap1 Ahoj Peťuš, to je skvelé, že ste si to tam užili, oddýchli...juj, závidím 🙂

Ja tú moju doktorku nechcem meniť, ona je inak super....vo svojom odbore odborníčka....ona chce mať proste všetko na poriadku...a ona býva takáto rázna....
Povedala mi, že si mám nájsť iného urologa. Kam chodím na kliniku, tak tam je už len jeden iný, ale u neho sa za každé vyšetrenie platí 33€ a to som teda neni ochotná teraz dať, keď tam platím navyše 150€ na rok...
Tak sa skúsim spýtať tej obvodnej a ak by ma odporučila na urologiu, tak pôjdem inam...Moja mamina má nejakého dobrého, len musím mať odporúčanie od obvodnej, u neho sa inak nedá...
Jaj, zase mi takáto blbosť zobrala vietor z plachiet... 😠

petap1
25. jan 2011

nanuskal: JJ já vím, že je dobrá. Snad ti poradí obvodní, anebo se pak dostaneš k tomu urol. od mamky. Neboj, ono to nějak dopadne. A krom toho, ty OVU máš, takže se i během téhle doby můžeš snažit a pokud by se zadařilo, tak si s tím Dr. poradí. Jen nepropadej nějaké skepsi, prostě se jen objednáš k jinému url. a do té doby se budete stejně snažit 😀 Jo a ty přeci máš bakt. jen v moči, v pochvě už ji máš zaléčenou, takže si myslím, že případnému otěhotnění teď nevadí 🙂

nanuskal
25. jan 2011

@petap1 Vieš Peťuš, len po antibiotikách sa mi aj cyklus zase rozhádže...a ten som si začala dávať dokopy...
No nič. však uvidíme budúci pondelok čo mi na to povie...

petap1
25. jan 2011

nanuskal: Jj antibiotika jsou potvory, ale přesně jak píšeš... uvidíš co ti ještě poví..třeba to nebude tak hrozné a nějak se to vyřeší jinou méně radikální cestou 🙂

vecernice
25. jan 2011

@petap1 gratulace ke kontrole!!!!! ja mam velky UTZ az zitra vecer, tak se tesim 🙂

@nanuskal Nadi, budu drzet palecky, mozna je gyndoska jen prilis opatrna ..... a boji se, ze v pripadnem tehu by se bakterie rozjela, mela by lepsi podminky, jak je to tam vsechno prokrveny. zase zapal mocaku bys asi poznala, ja s tim mam dost zkusenosti .... ale uvidis, co obvodni. treba by stacila jen nejaka podpurna lecba, a ne hned antibiotika (jako brusinky s necim apod.). drzim palecky a dej vedet!!!!

nanuskal
25. jan 2011

@petap1 @vecernice Díky baby, ja dúfam, že sa to bude dať inak...hoci niekde tuším, že asi nie...lebo 2 mesiace som brala brusinky, pila urologické čaje a bola tam stále tá baktéria... Urolog mi na tie vitamíny povedal, že mám veľa peňazí, že na také dávam, že to je len reklama.... Tak ja už neviem fakt.... ☹
Len škoda, že nemôžem ísť tento týždeň k tej Dr., máme v práci audítorky, tak sa odtiaľto nemôžem pohnúť ☹

petap1
25. jan 2011

vecernice: Děkuju 🙂 Aha, tak já myslela, že to mělo být 24.1...jsem to nějak popletla 😀 JJ to bude zážitek..už jsou pěkně velcí tak se pokocháte 🙂 A necháte si říct co to bude ?

nanuskal: Chjo, s těmi dr. jsou to ale starosti...každý má jiný názor a člověk aby se v to vyznal 😒 Neboj, uteče to jako voda a zase se posuneš kousíček dál 🙂

si31si
25. jan 2011

ahojte vy ste tu skoro všetky tehulky ako sa vám to podarilo a ja chcem 🙂 ale nedarí sa 😒

petap1
25. jan 2011

si31si: Taky jsme si užily své, ale nakonec to klaplo 😀 No minimálně jsme si zjistily zda máme ovulku a pak se podle toho zařídily 😉 Neboj, jednou to klapne 🙂

nanuskal
25. jan 2011

@si31si Ahojky 🙂 ja ešte nie som 😀 ja som tiež čakateľka 😉 Koľko už snažilkujete?

baru7
25. jan 2011

Ahojk holky moje, ani vas nestiham docitat...prace je fakt nad hlavu a vubec se nedostanu ke konikovi....ale zase hlavne, ze je prace, ktera mi hodne dava, ziskam zkusenosti a nucim se toho hodne 🙂 jinak u me zadne novinky..krome toho tedy, ze jsme dneska objednali snubaky 🙂 mejte se vsechny moc krasne, drzte se, at vsechno klape..snad se tady zase brzy objevim 🙂

si31si
26. jan 2011

@nanuskal ahojky tak ja od septembra ale brala som dufaston stale potom mi Katuška napisala že dufaston až po potvrdenej ovulke tak teraz 1m merám ale je to anovulák tak nech už príde mrcha a začnem nový cyklus dúfam že úspešnejší a papam vitaminy ale žeby to pomáhalo ...

nanuskal
26. jan 2011

@si31si My sa snažíme už nejaký ten rok....len mám manžela v zahraničí, tak je to ťažšie a navyše mám strašný cyklus, raz 28 dní, raz 35, potom 38.... dokyna mi nič nezistila, vraj som v poriadku (okrem jednej baktérie v moči)...
Tak u nás je plánovanie zázrak 😀
A ty mávaš ovulku v poriadku? Kvôli čomu ti dala ten dufaston? A aké vitamíny berieš? ja sa snažím si dať teraz cyklus doporiadku alchemilkovým čajom 🙂

si31si
26. jan 2011

@nanuskal ja som brala HAK vysadila som a ms som nedostala tak dufik potom zasa nič tak dúfik potom 3mesiace dúfik potom som išla k dokymu robil mi hp a to som čakala na svoju ms ktorá prišla až po 54 dnoch a zas dúfik na zaklade toho hp ešte mi dal aj clostil ale mám pocit že nezabral a tu na fore mi katuška poradila že dufikom sa nič nerieši že si ho treba davať až po potvrdenej ovulka a ja som si ho dávala od 16dc či mám ovu neviem ale podla tohto cyklu ju asi ani nemám ☹

nanuskal
26. jan 2011

@si31si Tak v tomto ti neporadím, s tými liekmi nemám skúsenosti. Ja som po vysadení HAK dostala MS a dokonca 3 mesiace chodila načas na 28 deň, ale potom sa to zhoršovalo... Ale ovu mávam, to som si potvrdila meraním...
A kontrolovala ti dokyna, či máš v poriadku hormony? Nezúfaj, tento cyklus skončí a príde ďalší, lepší 😉

petap1
26. jan 2011

Dobré ranko 🙂

si31si: Tak já jsem na tom byla jako ty...po vysazení HA MS nikde..braní Duphastonu a zase MS nikde...pak jsem šla do CARu a tam mi podle HP zjistili vysoký Prolaktin...to zapříčinilo, že nebyla OVU a pak ani MS....upravili mi Prolaktin a cyklus naskočil sám 🙂 Pokud máš HP v pořádku a stejně MS nechodí je to hodně divné, protože příčinou Anovulace i nechodící MS jsou většinou rozházené hormony. Opravdu máš HP v pořádku ? Myslím, že by se tím měl Dr. zabývat..nechodící MS a anovulace je známka, že je něco špatně. Držím palce ať DR. přijde na to co to je 🙂

Nanuskal: tak jak Nadi..je dnes nálada lepší ? 🙂

My jsme včera vybrali kočárek...v polovině února ho objednáme....nakonec je to jako u Ritušky Dorjan Danny Sport 2011 😀 MM dokonce řekl ať udělám seznam, a že začneme odškrtávat..hurá, už se trošinku chopil iniciativy 😀 Jen ještě, aby jsem ho dotlačila k tomu vymalování 🙂

nanuskal
26. jan 2011

@petap1 Ahoj Peťuš...no moc ani nie...ale snažím sa 😉
Dneska som ale dostala MS...môj cyklus zase nový rekord ale tentoraz nízky 26dní 😀 Neviem, či je to tým čajíkom, ale budem ho piť naďalej a uvidíme čo bude 😉

Ja sa vám musím priznať, ja už mám doma od tej mojej kamarátky kolísku, je úžasná 😵 už ju nemali kam dať, tak som si ju zobrala k sebe....

Inak Peťuš, teraz máš úplne úžasné "starosti", že spísať zoznam a to odškrtávanie 😵 😵 😵 paráda....teším sa s vami...Ten kočík mrknem, lebo vôbec netuším aký to je 😉

vecernice
26. jan 2011

@petap1 sup sem s linkem, doufam, ze aspon nemas stejnou barvu 😀 ale je paradni, vid? 🙂
ja jdu dnes na ten utz, tak jsem zvedava. pak se vrhnem pomalicku na objednavani, zatim mam jen nejake hadriky, vetsinou z druhe ruky, ale nektere ulovky jsou paradni 😀

@si31si
@petap1 ja mela HP v poradku (az na nizky progesteron, na coz je prave duphaston, ci utros), a ovulka sama ani za boha 😀 a ms jakbysmet 😉
sisi - ja po vysazeni HA nedostala ms asi 75 dni, pak mi novy doktor rekl, ze proste nerostou foliky ani sliznice. takze nejdriv 3 mesice estrefoem a utrogestan (ten je to samy co duphaston), pak clostik. ten mi zabiral, foliky zacaly dozravat, a ovulka chodit, a stejne to trvalo jeste nekolik mesicu ... a to jsem merila teplotu a vedela presne, kdy je ovu. takze neves hlavu, zkus sem supnout grafik, my ho omrknem. jinak ja mivala ovu nejaky 19DC, a utrogestan od 16 do 25 😉

@nanuskal jaj taky kratky cyklus, no ale je to super, protoze teoreticky muzete stihnout dalsi ovu, ty jedes 8.2.? to bys byla tak 14DC?

si31si
26. jan 2011

@vecernice no myslís že na niečo prídeš 😉 už som grafik ukazovala a že anovulacny síce mi Katuška povedala že ak sa zajtra bude teplota držať hore tak potvrdime ovulku http://www.fertilityfriend.com/home/32a75e
ale šak kuk a ty si brala ako clostil od 5dc 1 tab a potom 16 dc duf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre