Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

petap1
20. apr 2011

Dobré ranko,

tak KO dopadla dobře. Zatím se nic nechystá. Podle měření máme už něco kole 3,4kg...jsme pěkní mackové 🙂 Jinak příští týden poradna a pokud neporodíme, tak v SO nástup a jde se na to 😅 Měl by mít službu ten můj DR. takže by jsem opravdu rodila s ním.Jinak mu můžu kdykoli volat..prý je pořád na mobilu...takže pokud něco, tak mě snad odrodí i kdyby to přišlo nečekaně 😀

Vecernice...držím palce na KO...ať je vše OK 🙂

nanuskal
20. apr 2011

@petap1 Jej Peťuš, tak to je krásna babuľka 🙂 To má tak akurát 🙂 hoci žena by si želala aby malo tak okolo 3kg na rodenie prirodzenou cestou 🙂
Takže budúci týždeň to už budeš mať za sebou....skveléééé....som už na Evku zvedavá 😵 😵 😵

nanuskal
20. apr 2011

@vecernice No veru Rituš, potom to už pôjde pomaličky....už to nebude veľmi vidieť ako teraz, keď to tak porástlo rýchlo 🙂

petap1
20. apr 2011

nanuskal: JJ nejpozději příští víkend už bude Evka na světě 🙂 Tak tak..na porod by to chtělo malinkaté mimi...doufám, že už Evka moc nepovyroste 😀 Už se těším, ale mám i strach,,,no přežily to jiné tak já snad taky 🙂 A co máte v plánu teď ... okna ?

petap1
21. apr 2011

Vecernice: tak což, jak jste dopadli ??

petap1
22. apr 2011

Halooo, kde jste všici ? 🙂
Vecernice, ty mě tedy napínáš...jste OK ?

puckal
22. apr 2011

@petap1 Ahojky neznáme se ale já znám vecernici z jiné diskuze a napsla nám její kámoška toto: vecernice-20.4.2011 v 8:55..........Štěpán a Matěj 🙂 a snad jsou v pořádku. Nic víc nevíme. Snad se na mě vecernice zlobit nebude, že jsem vám to také dala vědět.....

petap1
22. apr 2011

puckal: Moc děkuju za informaci...teedy tak jsou to klucííí...moc na ní myslím a hlavně hodně zdravíčka pro všechny 😀

kapibara
22. apr 2011

Ahoj 😵
Nakoukla jsem, co se tady děje a koukám, že super novinka 😵 přeju moc a moc zdravíčka a hlavně ať ti chlapáci mamku moc nezlobí, tatínka můžou 😅 veliká gratulace 😵
@petap1 ahoj, koukám, že už se to blíží, tak přeju pohodový porod 😉

vecernice
23. apr 2011

@puckal moc dekuju, ze si nenechala holky dlouho napnute 🙂

ahoj holciny, jsem chvili na netu 🙂
jojo ve stredu se nam trosku z niceho nic narodili dva nejkrasnejsi klucici 🙂
prdla plodovka, ve ctyri zacaly kontrakce, v sest jsme byli v porodnice, ale uz to nezastavili. nakonec akutni cisar, ja pak problemy s placentou, ale rizika zazehana, kluci se drzi dobre 🙂 1765g a 1895g 🙂 a pekne prospivaji. jdu na ne juknout, tak dobrou noc 🙂

tebi
24. apr 2011

Ahojte môžete mi prosím vás pomôcť mám nepravidelnú menštruáciu......používam rapi clear ovul.testy ale nejak sa v tom nevyznám....ukazuje mi už vyše 5 dní taku silnejšiu test.čiarku...nie je taká silná ako kontrolná ale veľa tomu nechyba tak neviem....je ružova nie je taká bordová....snažime sa o bábätko a ešte by som sa chcela spýtať aku máte snimi skúsenosť...či su dobre alebo radšej nejaké iné mam používat....vopred dakujem

vecernice
24. apr 2011

@tebi ja s nima mela zkusenost dobrou, mela jsem ty prouzky, nevim, zda delaji i jine.
jinak testovaci musi byt stejne silna nebo silnejsi. jeste je dulezite dodrzovat omezeni prisunu tektuin ca 2 hodiny pred testem. a idealni doplnit merenim bazalni teploty, ta, tedy jeji narust ovu potvrdi. je taky mozne, ze dlouhe cykly maji bud ovu posunutou ke konci (ca 10 az 16 dnni pred ms), nebo ze jsou anovulacni ....

skvele
25. apr 2011

@tebi najistejsie je ist k doktorovi a dat si pozriet ci prebieha ovulacia. On ti ju najde presne na den, ak byva. Ja mam tiez take divoke cykly, rozpatie mam priblizne 10 dni a mam problemy s ovulaciou. To je moj nazor, ja som teraz bola na sledovani prvy mesiac a nasiel mi tam ... asi tak. Na buduci cyklus to ideme skusat s liekmi, tak hadam sa uz zadari.

nanuskal
25. apr 2011

@vecernice Ahoj Rituška naša, no tak to si ma teda prekvapila 🙂 nebola som na nete, tak ti píšem až tak neskoro ale fakt sa strašne teším z vás 😵 😵 😵 😵 😵 a na ten dátum nezabudnem, lebo vtedy má narodeniny aj MM 😀
Takže takto nečakane to prišlo? Teeeeeda.....mrňúskovia vás teda riadne asi prekvapili 🙂 ale teraz už máš tie uzlíčky pri sebe, to musí byť pocit 😵

@petap1 Peťuška a ty čo? ako sa nám mávaš???? už je to aj u teba fakt za pár...no baby, potom už na mńa ani čas nebudete mať ☹

vecernice
25. apr 2011

@nanuskal ¨nemam Nadi, jsou v inkubatoru, ale prospivaji dobre 🙂 jinak ve fotoalbu mam prvni obrazky 🙂 bylo to dosti necekane a dosti rychlovka, ale co, hlavne ze vsechno dopadlo, ti moji palicaci uz chteli videt mamu zvenku 😀

nanuskal
25. apr 2011

@vecernice Jasnééééé, to určite 😉 už boli zvedaví a nedočkaví.... Som to tak aj myslela, že už ich môžeš vidieť a aj keď ich nemáš ešte úplne pri sebe....
Idem omrknúť teda ten albumík 😉 😵

tebi
25. apr 2011

@vecernice ved ked bazálku sa mi moc nechce merat.....ale asi to budem musiet skusit....jej a gratulujem k dvojičkám držkajte sa a vela zdravička...

tebi
25. apr 2011

@skvele ked ja mam doktorku až 30 km od bydliska ....tak neviem ako sa to bude dať.....

vecernice
25. apr 2011

@tebi no ona jen ta bazalka fakt hodne vypovi. testy mohou byt nepresne udelane, navic jsou pripady, kdy LH stoupne (pozitivni ovu test) ale vajicko proste nepraskne (nedojde k narustu bazalni teploty). mozna to mereni vypada jako otrava, ale dokonale poznas sve telo, a pak uz staci jen spravne nacasovani 😉 kdyz too tak reknu, je to minimum co zena v touze po miminku muze udelat 🙂

petap1
25. apr 2011

Vecernice: Tak to byla tedy rychlovka 🙂 Jsou nádherní ...závidím ti, že už to máš za sebou, a že je vše OK 😀 A jména jsou supeeer .-)

Nanuskal: Nadi, nebooj, my si čas uděláme 🙂 Přece by jsme tě tu nenechaly 😀

Jinak u mě nic nového. Zítra volám Dr. a domluvíme poradnu na ČT. Tam se domluví nástup na SO a jde se na to. Byla bych radši, kdyby se Evka rozhodla a drala se na svět sama...to vyvolání mě tak nějak znervózňuje 😅

babe19
autor
26. apr 2011

@vecernice ahoj babenka,gratulujem k tvojim dvom syncekom,su strasne zlati,prajem vam vela zdravia a lasky!!!! aká náhoda,tvoji synovia sa narodili 20.4 a moj 20.3 😉 super. ktorá bude dalsia a porodí 20teho? 😉 🙂
@petap1 uz aj tebe sa to kráti moja,uz to onedlho budes mat za sebou!
@nanuskal ako sa mas? este chodis na vysetrenia do GA k tvojej doktorke?

skvele
26. apr 2011

@tebi tak to je trochu komplikovane, ale podla mna je to tak najlepsie, je to na tebe. Mne da doktor nasledujuci cyklus dake tabletky a ze by to mala byt tutovka, hadam bude mat pravdu

nanuskal
27. apr 2011

Ahojte babulky 🙂 @petap1 ďakujem, si zlatá 🙂 uvidíme ako ti dá Evka zabrať, či budeš stíhať aj mňa 😀 a ako sa inak cítiš?
@babe19 Nie, teraz nechodím na kontroly...posnažilkujeme ešte do septembra a keď príde MM na trvalo domov a stále nič, tak potom to začnem riešiť s lekárom....zatiaľ som si nasadila Sarapis a pijem ten alchemilkový čaj a musím povedať, že dva cykly som mala skoro rovnaké....len čo ma trápi je krátka LF, fakt je to málo tých 10dní.... doteraz som si to nejako neuvedomovala ale fakt je ten, že toto môže byť u mńa ten problém.... 😒

petap1
27. apr 2011

Ahojte 🙂

Babe: JJ už to máme za pár...už aby to bylo za námi a my byly zpátky doma 🙂

Nanuskal: To víš, že budu mít čas...přeci i mamky musí mít nějaký čas prro sebe 🙂 Nevím jistě, ale ta LH fáze se dá snadno prodloužit prášky...tak si je nech napsat a bude to v pohodě..já je taky brala a ničemu nevadí 😀
Jinak jsem byla včera na kontrole...zatím se nic nechystá, takže máme nástup v SO na desátou a jde se na to 😨 už to na mě začíná trošinku doléhat 😅 ....snad to půjde hladce...prý by jsme mohly v SO večer porodit, tak uvidíme 😀 Mě je zatím skvěle a nijak omezená se necítím..klidně bych takto ještě nějakou dobu vydržela 😀

babe19
autor
27. apr 2011

@nanuskal aj ja som mala 9-11dnové lutealne fazy ☹ tiez som bola z toho hotová,ale vidís,podarilo sa. nevzdavaj sa,o rok uz aj ty budes maminkou,uvidís 😉 v tejto téme,kazdá kto píse,otehotnie 😉 🙂

nanuskal
27. apr 2011

@petap1 Ahoj Peťuš, tak to je dobre, že sa tak cítiš 😉 Inak, verím, že to na teba dolieha, predsa len keď to príde nečakane tak je to sila okamžiku a teraz keď vieš, že máš v SO nastúpiť a bude sa rodiť je to trošku na psychiku...
Ale vy to zvládnete ľavou zadnou 😉 😵

@babe19 Ty si mala tiež také krátke? A nebrala si nič na to?
Ja sa na to skúsim spýtať doktorky keď tam pôjdem najbližšie...ale to bude asi až v septembri...neviem, či má zmysel tam ísť skôr...zatiaľ budem brať ten Sarapis a alchemilku....Dokonca teraz som nemala vôbec bolestivý menses, čo ja v prvý deň vždy umieram...takže to má svoj zmysel 😉 teda dúfam 😀

babe19
autor
27. apr 2011

@nanuskal veru mala som aj ja také krátke LF ☹ tiez som bola z toho paf a vidis,podarilo sa,takze asi aj pri kratkej LF sa da otehotniet ,matka priroda je nevyspytatelná 🙂 nebrala som na to nič :( ako sme sa zacali snazit,dostala som lieky clostylbegyt a duphaston,to bolo vsetko,brala som to 3mesiace. tu alchemilku som pila v poslednych tyzdnoch tehu,aby som mala "lahsi" porod,aj chutil a mozno mi naozaj pomohol k tomu 😉 urcite ma pozitívne ucinky

nanuskal
27. apr 2011

@babe19 No uvidíme ako to všetko pôjde ďalej... 😉 ďakujem za rady 😉 Budem informovať 🙂

babe19
autor
27. apr 2011

@nanuskal no v kazdom prípade informuj !!!! inac ja si vas citam,aj ked neprispievam az tak casto ako predtym 🙂

nanuskal
27. apr 2011

@babe19 No ani my až tak veľmi už neprispievame..... ja teraz chodím dosť na modrustrechu a tam sa inšpirujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre