Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
15. feb 2011

@baru7 Myslíš homeopatiu na tú baktériu? myslíš, že je také niečo? Len to mi asi moja všeobecná lekárka nebude vedieť povedať, že? Oni o homeopatii tuším veľa nevedia....
Ja sa dosť bránim antibiotikám...ale čo už...

baru7
15. feb 2011

@nanuskal to bys musela primo za nekym, kdo se na homeopatii specializuje....skoda, ze jsi tak daleko, mam tady vybornou homeopatku...zkus se povidat na netu, pripadne nekoho poptat....lekari se deli na dve skupiny - ti, kteri tomu neveri vubec a jsou skepticti a potom ti, kteri na homeopatii veri, takze se nenechej odradit..pripadne to sve lekarce ani nerikej a domluv si to sama na vlastni pest...ublizit ti to nemuze..ja bych tedy do antibiotik nesla....

nanuskal
15. feb 2011

@baru7 No skúsim sa popozerať ;) už mám dohodnutú návštevu u mojej...skúsim sa jej na to spýtať a uvidím ako zareaguje 😀
Ďakujem za radu 😉

baru7
15. feb 2011

@nanuskal ono homeopatie vychazi z trochu jinych principu, nez klasicka medicina a leci spise pricinu, nez nasledky...takze dobry homeopat by mel prijit na to, proc tam ta mrska bakterie je a tu pricinu odstranit...kdyz se antibiotiky odstrani jen ta bakterie, tak se stejne vrati.....

nanuskal
15. feb 2011

@baru7 No ja si to myslím tiež ☹ a antibiotiká ti narušia celý bioritmus ☹ a to ma štve najviac..

baru7
15. feb 2011

@nanuskal prave, prave...tak zkus pohledat nekoho, kdo se zabyva homepatii...treba to fakt pomuze 🙂

nanuskal
15. feb 2011

@baru7 už hľadám na nete 😉 moja kamarátka chodí u nás v meste k jednému, možno tam skúsim 🙂

miathecat
15. feb 2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda se někomu stalo, že měl celou dobu ovulační testy úplně negativní (nebo jen nepatrný náznak ducha druhé čárky) a pozitivní se mu ukázal až těsně před očekávanou ovulací, nebo vám tam ten druhý proužek je znatelný vždy?

baru7
15. feb 2011

@miathecat ja jsem tam pokazde nejakeho ducha mela, ale mela jsem ho tam, i kdyz mel byt test zcela pozitivni...ale rekla bych, ze pokud ti testy vychazeji takto ukazkove, tak neni co resit a asi dobre testujes 🙂 mne osobne pripadala v mem pripade spolehlivejsi metoda mereni BT.

@nanuskal super...drzim pesti...mne homeopatie moc pomohla, takze na ni opravdu nedam dopustit...

miathecat
15. feb 2011

@baru7 Tak uvidíme. Já zkouším i BT, ale mám to nějaké podivné http://www.fertilityfriend.com/home/3223e1

baru7
15. feb 2011

@miathecat hmhmhm...ja se v tom moc nevyznam, mne totiz graf vysel hned na poprve naprosto ukazkove, ale v tomto doporucuji obratit se na @vecernice 😉

nanuskal
15. feb 2011

@miathecat Ahojky, ja si občas meriavam BT a to na potvrdenie ovulky....podľa tvojho grafíku to zatiaľ vychádza, že nebola...aké dlhé cykly mávaš?
Ja som si tento mesiac robila ovu testy a vyšli mi úplne silné dve čiarky, jeden deň vyšla testovacia rovnako silná ako kontrolná a druhý deň bola dokonca silnejšia...Ovulka prebehne od prvého pozitívneho testu od24-36hodín....Takže to nie je tak, že hneď vtedy ju máš...
Ja som mala pozitívne testy v sobotu a v nedeľu a podľa teploty si myslím, že bola včera max. dnes v noci...

miathecat
15. feb 2011

@nanuskal No já mám cykly tak 33 dní (soudě podle posledních dvou, které přišly přesně), takže teoreticky by ovulace ještě mohla být až tak ve čtvrtek/pátek. Ale zatím mám ty teploty takové uskákané a testy úplně bílé, nebo jen s nepatrným duchem

baru7
15. feb 2011

@miathecat ja jsem mela teplotu taky uskakanou, ze dne na den to skokalo hore dole...proste divne...ale pak najednou prisel zlom a velky pokles a pak to stouplo a graf to krasne vyhodnotil 🙂

nanuskal
15. feb 2011

@miathecat No môže byť, že ešte len bude.... a teraz meriaš prvýkrát?
A ešte je tam písané, neviem či si si všimla, že tie testy sa robia v poobedňajších hodinách a nemalo by sa nejaké 3 hodinky piť, aby nebol zriedený moč....
Ale podľa teplôt si myslím, že ovu nebola, takže testík nemohol byť pozitívny 😉

miathecat
15. feb 2011

@baru7 Děkuju za povzbuzení. Včera jsem z toho už byla děsně špatná, protože mi to snažení už asi leze na mozek. Teď jsi mi vlila optimismus do žil 😀

miathecat
15. feb 2011

@nanuskal No já testuju odpoledne, ale je fakt, že pití omezím až tak hodinku dvě před testováním. Já jsem totiž strašná pijavice, vypiju toho denně hodně, takže dvě hodiny bez pití jsou pro mě síla 😀

nanuskal
15. feb 2011

@miathecat Mne to tiež občas lezie na mozog 😀 😀 😀 človek keď sa na niečo sústredí...možno sa ani nechce až tak, ale je to mimo nás, že 😀
Koľko už snažilkujete?

nanuskal
15. feb 2011

@miathecat No tak to skús aspoň na tie 2 hodinky aspoň tento týždeń a hneď na to vypi celý liter 😀 pre reálnejší obraz toho testu 😉

baru7
15. feb 2011

@miathecat tak to jsem rada, ze jsem te povzbudila....ja jsem taky pijavice, takze te uplne chapu, myslim, ze jsem ty testy mela zkreslene prave svym pitnym rezimem...navic jsem testovala v lete, kdy jsem pila fakt hodne, protoze bylo teplo

miathecat
15. feb 2011

@nanuskal Zatím to zkoušíme asi půl roku, první MS po vysazení mi musela doktorka vyvolat, pak jsem asi předminulý cyklus měřila zkušebně BT a ukázalo mi to krásnou ovulaci, ale propásli jsme ji, protože byla až 23 den. Minulý cyklus byl anovulák (přikládala jsem to prodělaným horečkám cca uprostřed cyklu), ale teď mi vychází ty teploty takové uskákané a testy pořád buď úplně negativní, nebo jen se slaboučkou čárkou. Uvidíme, ještě zkusím omezit to pití a testovat až do konce týdne, jestli se něco neobjeví

baru7
15. feb 2011

@miathecat vydrz...uskakane, neuskakane...ono se to pak zlomi a bude krasny grafik 😉 ja jsem to na sobe navic jeste pozanala znatelne zvysenou chuti na sexik 😎

nanuskal
15. feb 2011

@miathecat No tak to máš ešte čas 🙂 dnes si 18 DC, takže pekne testíkuj do konca týždňa a uvidíš, príde to 😉
A veľa grafov som videla takých ako máš ty, že im to skáče...u každej to je inak 😉

vecernice
15. feb 2011

ahoj holky moje, ja se dneska zas trosku poradne vyspala 😀 zacalo kopat i druhe mimco, nekde kousek pod zebry, tak mam veselo 🙂
jinak vcera jsem mela krasneho Valentyna 🙂 vecere, kyticka, bonbonky ve tvaru srdce, a caj pro zamilovane, a jeste mi slozil manza rymovacku, no mela jsem slzy v ocich 🙂
tak vam jdu predat trosku optimismu.
@baru7 neboj, vsak ona se ukaze, hlavne to neuspechat, ty jsi sikovna a chytra holcina, takze si pak budes vybirat 🙂
@nanuskal - holka moje zlata, me se ty ATB moc nelibi. ja mela E-coli, bohuzel delala neplechu, ATB jsem braval 4/rok, nakonec mi nasadili lecbu, a po nejakych 7-8 mesicich byl klid. ale cpat se ATB nepomahalo, to zmirnilo problemy, ale ta bakterie tam vesele prezivala a pak zas vystrcila ruzky ...

@miathecat skoda ze tam nemas i ten predminuly grafik. jaka byla luetalni faze, tedy pocet dni po ovu? podle toho se doberes zhruba k mozne ovulce (delka cyklu minus LF). zatim teplotky poskakuji, ale nijak dramaticky, ovu teprve muze doorazit u delsich cyklu 🙂 takze spravne ziznit, testit a ony vykouknou 😉
jinak ja mivala duchy vetsinu cyklu, ale pred ovu proste jasne zesilila 🙂 drzim pesti!

miathecat
15. feb 2011

@vecernice Děkuji za uklidnění. Ten předchozí cyklus jsem měřila až později, ne od začátku, ale ovulaci mi to našlo 23 DC (a jsem fakt přesvědčená, že tam byla), cyklus trval 33 dní, takže luteální fáze byla jen 10 dní. Zatím nepropadám panice a doufám, že by ovulace mohla ještě dorazit (zase třeba později), jen ty skoky a ovulační testy téměř bílé (když jsem u ostatních viděla většinou aspoň náznaky druhé čárky) mě trochu rozhodily.

vecernice
15. feb 2011

@miathecat jenze on naznak druhe carky u ovu testu nic neznamena, tim nepanikar. ona v tele je stale nejaka hladina LH, ale k ovu musi stoupnout a pocita se test jen s obema stejnyma ci jednou silnejsi (tou testovaci samo 😀). pokud byla LF 10 dni, tak ma ovu jeste nejakych 5 dni cas 😉 tak vydrz!!!

miathecat
15. feb 2011

@vecernice Jo jo, já vím. Jen člověk je už asi nějak na to snažení moc upnutý a vystresovaný, tak hledá problémy a chyby ve všem. Jsem asi pakouš 😀 a nechala jsem se rozhodit tím minulým anovulákem. Ale děkuji mockrát za podporu, budu to ještě chvíli sledovat a třeba se zadaří a tělo se umoudří 🙂

baru7
15. feb 2011

@vecernice ahoj, ahoj..moc dekuju za podporu 🙂 snad mate vsechny pravdu....problem je v tom, ze zatim neni zadna nabidka...tak uvidime, snad se to na jare rozjede 🙂

vecernice
15. feb 2011

@miathecat anovulak se muze vyskytnout, pokud je treba jeden do roka, neni duvod plasit, ac vim, ze to cekani je na palici 😉

vecernice
15. feb 2011

@baru7 neboj, ona prijde 🙂 vse ma svuj cas!!!! a ty jsi nase sikula, ty urco najdes neco mocinky zajimaveho 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre