Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

kapibara
24. feb 2011

@petap1 taky jsem toho názoru, jen ať se pěkně v bříšku připraví na svět 😉 tak to jedna ukončí šestinedělí a druhá začne šestinedělí 😀 jen možná Žížalky budou chtít rychleji na svět, ale taky třeba ne 😵

petap1
24. feb 2011

nanuskal: Tak to budu držet palečky, aby byla bakterie pryč 🙂 Třeba stihneš odebrat vzorek, ještě před MS...kdov ví 😀

kapibara: Jj čím déle tam vydrží tím lépe 🙂 I když s mojí cukrovkou to budeme mít asi nejpozději na termín...ale to mi nevadí...třeba to bude na svátek práce 1.5. 😀 😀

nanuskal
24. feb 2011

@petap1 No neviem, mala by prísť podľa všetkého okolo pondelka ale ak nepríde, tak v pondelok zoberiem vzorku...
Ja si myslím, že bude preč...lebo tie ATB sú fakt silné....len sa modlím, aby sa mi po čase tam neobjavila zase...

petap1
24. feb 2011

nanuskal: Uvidíš, jak se MS bude chtít..když tak šup šup rychle odebírej 😀 😀 A to se pak dělají nějaké kontrolní odběry třeba po měsíci ?

nanuskal
24. feb 2011

@petap1 No mne povedala iba, že mám prinieš moč, a že spravia chemický rozbor...ale čo sa bude diať potom, sa musím dohodnúť s ňou, lebo netuším ☹

petap1
24. feb 2011

nanuskal: Tak to se určo domluvíte až budou výsledky. Myslím, že by se třeba po nějakém čase mohli zase udělat kontrolní testy, že 🙂 A až tě zbaví té bakterie, tak jdeš zase na gynd. ?

meduzka35
24. feb 2011

ahojte baby 🙂 mám jednú otázku..tento mesiac som nemala ovu..neviete mi poradiť prečo neprišla?? 😕

petap1
24. feb 2011

meduzka35: Říci proč, asi nebudeme umět nikdo, ale co vím, tak někdy prostě jeden anovulační cyklus je a je to normální. Uvidíš, jak to bude dále..kdyby nebyla OVu ani příště, tak bych se obrátila na Dr. 🙂

dicinka1
24. feb 2011

ahojte baby..dnes som 45 den cyklu..blbne mi nejak cyklus..od porodu..nekojim..mala som 4 ovulacne testy.neviem značku..ale len take obyčajne...stále boli čiarky slabulinke..ale dnes je silnejšia..je možne že aj napriek takemu dlhemu cyklu budem mat ovulaciu? pijem bylinkove cajiky..a papam vitaminky..inač nič..Len chcem vediet ci aj napriek tak dlhemu cyklu možem mat ovulku..dakujem.. 😉

nanuskal
27. feb 2011

@dicinka1 Ahojky, ja s týmto skúsenosti nemám...len ťažko povedať, keď si urobila iba tieto 4 testy počas celého 45 dňového cyklu...ono by to chcelo asi meranie BT aby si si bola istá, či ti ovu chodí alebo nie...

petap1
28. feb 2011

Ahojte 🙂

Nanuskal : Tak jak Nadi ? Dorazila MS, nebo jsi stačila "odebrat" vzorek pro laboratoř ? 🙂

nanuskal
28. feb 2011

@petap1 Ahoj Peťuš 🙂 dorazila veru, v piatok večer som začala špiniť, v sobotu ešte viac a v nedeľu dorazila veru.... Ale takááááááááááá....skoro som umrela ☹ bez liekov sa to nedalo vydržať...

petap1
28. feb 2011

nanuskal: Tedy to je opravdu MRCHA...ne, že nepočká, ale ještě tě takhle hrozně potrápí 😠 Doufám, že už je ti lépe a zase brzy odejde potvora jedna 😉

nanuskal
28. feb 2011

@petap1 No ja tiež dúfam....Dnes mi je už dobre, len včera to bolo na nevydržanie...ale to je vždy v prvý deň....

baru7
1. mar 2011

Ahoj holky moje...jakpak se mate??? ja mam zitra pohovor, tak mi drzte palce 😉

nanuskal
1. mar 2011

@baru7 Ahoj Baruš, supeeeer teším sa a budem držať všetky palčeky ktoré mám 😵 😵 😵

baru7
1. mar 2011

@nanuskal poprosim po treti hodine 😉

nanuskal
1. mar 2011

@baru7 Ja budem aj celý deň, pre lepší pocit a účinok 😉 😀

baru7
1. mar 2011

@nanuskal super...dekuji 😉 jinak vcera jsem si cetla v chytre knizce meho milacka a mimo jine jsem zjistila, ze vajicko sice zije az 70 hodin, ale schopno oplodneni je jen par hodin po ovulaci....takze je to fakt docela nahoda spravne se trefit....

nanuskal
1. mar 2011

@baru7 no ja som tiež niečo minule čítala o tom, a ja som sa dočítala niečo také, že priamo keď už je ovulácia je už čiastočne krčok uzavretý, čiže je potrebné spermijky dodať ešte pred 🙂
Je to fakt na palicu....

baru7
1. mar 2011

@nanuskal no o ten uzavreny krcek ani tak nejde....ale vajicko pak meni sve vlastnosti, ci co....je to hodne odborna knizka 😀 ty spermijky se do vejcovodu dostanou docela rychle, mrsky 😀

nanuskal
1. mar 2011

@baru7 No hovorím, na palicu 😀 😀 😀

baru7
1. mar 2011

@nanuskal jojo...a predstav si, ze jakmile je v 1ml mene nez 20 milionu spermijek, tak je to spatne a v podstate se jedna o neplodnost...toz ani 20 milionu nestaci...to jsou veci....ze ja jsem to cetla 😀

nanuskal
1. mar 2011

@baru7 😀 😀 😀 tak rýchlo na to zabudni 😀 😀 😀 kým začnete pracovať na bábätku 😉
A si predstav, že aká to je malá šanca....a my s manželom ju ešte znižujeme tým, že sme od seba.... 🙂
Inak, mne moja gynekologička hovorila, že dnešná mládež (snažiaca sa) málo sexuje 😀 že by sa malo pekne pravidelne, nie len počas plodných dní...

marekpeter
1. mar 2011

@baru7 Ahoj, Prepac, ze sa zamiesam, ale ja som bol na SPG a ma som 18 mil, čo je menej ako 20. Doktorka mi povedala, ze vsetko je OK. Mam dobru zivostnost, tvar, napredovanie pohybovanie smerom dopredu a pod. Takze bud ma klamala doktorka, alebo klamu clanky...

baru7
1. mar 2011

@marekpeter tak ona to byla odborna lekarska literatura...tim te samozrejme nechci desit..je pravdou, ze se ty referenci meze vyvijeji a co bylo drive povazovano za nepolodnost je dnes ok. Takze u tebe je urcite vse v poradku 🙂

nanuskal
2. mar 2011

@vecernice @petap1 Halo tehuľky, kde ste obe????? Dúfam, že ste v poriadku a len nemáte čas na koňovanie 😉

petap1
2. mar 2011

Dobré ranko 🙂

Já jsem měla včera volníčko...byla jsem na Diabetologii..tam mě pochválili, že hezky držím cukr na uzdě a prý si můžu dát dortík, ale pak se neměřit ať nejsem nervózní 😀 Jinak prý, jestli jsem si jistá, že čekám jedno mimi..prý mám velký pupík 🙂..ale je to prý tím, že jsem jinak štíhlá a roste mi je pupoš 🙂 ani jsem od minule nepřibrala 🙂
Pak jsem byla na Předporod. kurzu s porodníky...říkali tam spíše o anestetikách..tj. o epidurálu..zajímavé, ale jinak nic moc.

nanuskal: Tak více sexovat, ju....jj moje kamarádka si hlídala plodné dny, aby neotěhotněla, takže si kolem nich dávala pozor a teď má čerstvého chlapěčka 😀 Dr. se jí smál, že se vajíčko klidně může uvolnit i jindy a ne jen kolem plodných dní, že to tedy není žádná antikoncepce 😀

Baru, tak taky moc moc držím palce 🙂 🙂 ať to vyjde 🙂

nanuskal
2. mar 2011

@petap1 Ahoj Peťuš, tak to je skvelé...A štíhlim ženám vždy viac rasie bruško, resp. to je vidieť 😉 z toho si nič nerob...len nech rastie 🙂 A dúfam, že si si ten dortík dala 😉 😵
Peťuš, to si tuším začnem aj ja dávať pozor 😀 😀 😀 a potom sa to podarí 😀 😀 😀

petap1
2. mar 2011

nanuskal: Nadi, no po pravdě nedala 🙂 Jen malilinkatý kousíček čokošky 😀 Radši nechám Evku v klidu a nebudu jí dělat sladké šoky 🙂 Já si dávám ke sváče termixi a jogurty a ty jsou také sladké, tak mám aspoň něco a ty jsou povolené 🙂 JJ to je dobrá taktika...začít si dávat pozor a bát se otěhotnění..to je pak rup šup 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre