Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
4. aug 2010

fuj hrubka, ma byt sesly 😀

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 manžel je vedec - technológ 🙂 viem, znie to hrozne ale on nie je taký pošahaný ako niektorí vedci 😀
Neviem ako zložité by to bolo, ťažko povedať.... teraz, keď všade málo práce a veľa ponúk... U nás na Slovensku je to hrozné s prácou, ja môžem byť rada, že akú taká mám a nemôžem teraz vyskakovať a žiadať vyšší plat už vôbec nie...odpinkajú ma slovami, ak sa mi nepáči môžem ísť, ďalších 50 ľudí čaká na vaše miesto 😖

nanuskal
4. aug 2010

@vecernice ďakujeeeem 🙂 také holky z naší školky 😀
baby, tuším ste ma z tej depky vyliečili 🙂 teraz môžem spokojne sadnúť do lietadla a odletieť za drahým (a znásilnííííííím ho tam hneď medzi dverami) ale pssssssssst 😀 😀 😀 😀

baru7
4. aug 2010

@vecernice já bych si taky mateřskou nenechala ujít, i kdybych vydělávála 5x tolik, co přítel..peníze nejsu všechno. Samozřejmě musí být na živobytí, ale člověk se kvůli dětem rád trochu uskromní 🙂 taky tady sedím ve státním za pár supů, mohla bych pracovat sama na sebe, ale nechci dopdnout tak, že budu sedět u kompu, pracovat a dítě mít posazené na klávesnici...chci si to užít..pracovat můžu, až děti odrostou... jejda jsem zvědavá na všechny ty fotky večer..to bude fajn "večírek" 🙂

@nanuskal vědec náhodou nezní vůbec hrozně..to je záslužné a málo zaplacené, stejně jako lékaři 🙂

S tou prací je to dnes blbé..naštestí jsem ve státní správě a mám smlouvu na dobu neurčitou, takže sice málo peněz, ale jistota, práce od do a pak zavřu kancl a nic mě nezajímá...

baru7
4. aug 2010

@nanuskal jééé..to jsem ráda, že máš lepší náladu 🙂 tak se mi to líbí 🙂

nanuskal
4. aug 2010

Baby, ja by som si materskú tiež nenechala újsť 😀 veď na to čakám 🙂
@baru7 presne ako hovoríš, je to málo platené...ale to asi len u nás...lebo napr. v Nemecku je to úúúúplne o inom v porovnaní s nami... 😒

baru7
4. aug 2010

@nanuskal taky právě uvažujeme, že bychom vycestovali někam na západ, tam mají lékaři o dost jiné platy..zvláště odbornost, kterou má můj přítel.

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 takže nad tým rozmýšlate? A čomu sa venuje?
Je fakt, že na západe je to úúúúúúplne inééééé.....mať tu ich platy, žijem si ako kráľovná 😀

baru7
4. aug 2010

@nanuskal jojo...rozmýšláme 🙂 možná by jel i sám na zkušenou a vydělat penízky..je anesteziolog. Vydělává tady slušně, ale má dvě práce a slouží od nevidím do nevidím, takže přepočteno na hodiny strávené v práci je to zaplacené uboze....

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 uf...tak to teda je...dver práce...nezávidím...fakt sme na tom v počte spoločných hodín skoro rovnako 😔
za skúšku by to stálo, aspoň by zistil ako to tam chodí...Môj manžel určite nechce zostať v Nemecku, lebo predsa len je to iné, iná mentalita ľudí, iné chovanie k cudzincom a príliš veľa cudzincov.... Ale za skúsenosti to stojí a hlavne za tie peniažky... Na porovnanie ti môžem uviesť, že to čo on odloží-ušetrí za mesiac ja za 7 mesiacov 😖

baru7
4. aug 2010

@nanuskal jiný kraj, jiný mrav..toho bych se taky bála...

normálně..teď jsem zůstala úplně paf...volali mi z jedné firmy, kde jsem kdysi dělala výběrové řízení, ale odstoupila jsem z něj, protože mi tam něco nevyhovovalo....a že prý o mě mají stále zájem..... 😵 😵 😵 tak snad asi taky začnu vydělávat, nebo co 😀 😀 a na mateřskou půjde přítel.... 😀

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 asi sme to privolali 😀 😀 😀 kecáme o robe našich drahých a aha čo sa z toho vykľuje 😎

baru7
4. aug 2010

@nanuskal no to jo teda..jsem z toho úplně vedle..tak uvidíme, jdu tam v pondělí 🙂

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 babulky moje, rozlúčim sa s vami, lebo odchádzam na bus do Viedne odkiaľ večer letíííííííím... tak majte sa mi tu krásne a ja sa skúsim zajtra a možno aj v piatok prihlásiť z Dojčlandu 😀 Som zvedavá ako dopadne večernica na kontrole....
Tak papa a pekný zvyšok dňa 😉

baru7
4. aug 2010

@nanuskal Šťastnou cestu a užij si to tam🙂 auf wiederzehen, či jak se to píše...něměcky neumím 😎

vecernice
4. aug 2010

@nanuskal also auf Wiedersehen und viel Spaß und nicht nur im Bett 😉

cizu
4. aug 2010

ahoj holky, vsechny po delsi odmlce zdravim.-)
vecernice, babe, kapibara aspol - holky, nestiham a nemam ani naladu. Od zacatku cervence jsem mela dovcu na chalupe, pak jeden tyden pololetni review, pak 14 dni na sluzebne v Polsku, tento tyden resim mozne i nemozne, ale v patek letime na dovcu na kanary na 14 dni, tak uz se tesim jako male decko🙂
Jinak proc me tu neni videt? Holky, nejak mam pocit, ze bych tu kazila naladu - nam totiz rikali i doktori, ze pokud se nam to povedlo uz jednou, ze na to posledni chybejisi imuno vysetreni ani nemam chodit, ze je to blbost....a co nezjistili - moje mimco me zabilo moje telo, protoze bojovalo proti gen.materialu od manzela - tak ted do 1.10. jim nejake leky, mame "dusledny kondomovy styk", zadne srandy a mam si davat max pozor na to, aby se moje sliznice (zadna) nesetkala s manzelovym sperma - takze asi tak....ale uvidime, co po kontrole bude dale.
Jinak 14 dni jsem nebrala sarapis, v Polsku jsem ho nesehnala, a tak se me ovulka opozdila, ale ted uz cekam jenom na MS - a ma prijti na dovci - no super, ale co uz, hlavne kdyz sama zase prijde, dela me to moje telicko aspon v tomhle neskutecnou radost🙂 Takze to je asi tak ve zkratce..... 🙂
Docitat vas opravdu nebudu, ale podle grafiku vim a mooooc gratuluju BABE - koceno, moc drzim palce at je babusatko zdrave a ani se nenadejes a budes ho mit u sebe....super zprava....... 😉
A vsechny ostatni - holky vitam vas a zdravim - zase tu asi bude veseli, kdyz tu bude vic lidi.....
Tak se mejte krasne a drzte se..........pacek, Z* 😀

baru7
5. aug 2010

@cizu ahoj cizu, my se asi ještě neznáme, těší mě 🙂 mrzí mě, že jsi smutná:( ale kvůli tomu se nemusíš diskusi vyhýbat, my tě rády podpoříme 🙂 výsledky imuno jsou fakt blbé...to člověk pak moc neovlivní a jen může bezmocně čekat, co se stane...:( držím pěsti, ať nasazená "léčba" zabere. Snažíme se tady s holkama šířit pozitivní energii, tak i tobě jí hromadu posíláme 🙂

@vecernice @nanuskal tak jsem včera koukala na vaše fotky, tož jedna větší kočka, než druhá 😉 jak píše večernice, hezky jsme se tady sešly 😉

babe19
autor
5. aug 2010

dobre rano holky. ako sa mate? aj u vas sa mraci?
@vecernice kukla som na fotky tvoje svadobné,baru ma pravdu mas pekne meno a aj tvoj mužík 😉

ozaj ked sme uz pri menách,urcite ste uz aj vy snivali a krstnych menach pre vase babatko. mate uz nejaké vybrané baby?

@baru7 tusim ani u nas sa nemusia zeny trapit na nocnych smenach tak aspon nieco 😉

joj baby čo budete dnes varit? dajte nejaky typ

baru7
5. aug 2010

@babe19 dobré ránko..u nás je sluníčko a příjemně🙂 dneska nevím, co budu vařit..asi udělám jen nějaký salátek na večeři. Ale v úterý jsem udělala výborného lososa na másle a k němu v troubě pečené bramůrky, kousky cukíny, papriku - vše ochucené česnekem, rozmarýnem a ještě jsem mezi to poházela měsíčky citronu...a bylo to výborné🙂 lososa jsem měla z akce, takže to nebyla večeře za všechny peníze 😀

A já mám holčičí jméno jasné - Magdalénka, ale pro kluka nemám ani tušení 😨 a ty?

babe19
autor
5. aug 2010

@baru7 mnami,to znie velmi dobre. lososa aj mame doma,tak mozno to aj vyskusam. mam rada ryby,priamo zboznujem ich. takze magdalénka je to krasne meno. mne sa pacia vivienn,ema,lara a pre chlapca alex alebo po tatinkovi gabriel 😀 no kto vie,ci to potom nebude nieco uplne iné.... ale az tak dopredu nebudem utekat. radsej by som sa tesila uz z toho ze pocut srdiecko a pekne sa fazulka vyvíja 😉

baru7
5. aug 2010

@babe19 ema a garbriel jsou super 😉 taky se mi moc líbí...tak držím všechny pěstičky, určitě to dobře dopadne🙂 a rybka je zdravá a ještě si k ní udělej špěnát nebo brokolici - obsahují kyselinu listovou 😉

babe19
autor
5. aug 2010

baru7 este v sobotu som si kupila kyselinu listovu a mali k tomu aj krem na strie zadarmo 😀 inac milujem brokolicu,kupim si a spravim kremovu polievku. mnammmm.

baru7
5. aug 2010

@babe19 jaja..mňamky..až mám z toho hlad a jdu na oběd 🙂 dobrou chuť všem k obědu 🙂

vecernice
5. aug 2010

ahoj holčiny, jsem zpět od doktora, bohužel si nenesu dobré zprávy. slzy už jsem zamáčkla,a připravuju se ne na běh na dlouhou trať ale rovnou na maraton 😅 sliznice neroste, takže tělo nefunguje. nasazena stejná hormonální léčba jako před rokem (aloni to zabralo asi po 1/2 az 3/4 roce ☹ ) a udělán hormonální profil. tak budu zas o něco moudřejší. dochází mi trochu trpělivost a síla na to neustálý čekání a pořád špatný výsledky ☹ ale nakoupila jsem bylinky a rozhodla se s osudem bojovat, my prostě mimčo mít budem a věřím, že třeba už letošní vánoce malou blikající tečku 😉

baru7
5. aug 2010

@vecernice ajajaj...to mě tak mrzí ☹ ☹ ☹ držím palce, ať to všechno jde rychleji, než minule...a drž se!! líbí se mi tvůj pozitivní přístup..tak je to správné - šikulka 🙂

vecernice
5. aug 2010

@baru7 no ten pozitivni pristup mi trval dve hodiny, predtim se ve me misil vztek a smutek ☹

nanuskal
5. aug 2010

Ahojte bambulky, tak sa vám hlásim z ďalekého Nemecka 🙂

@babe19 @baru7 ja som akurát dovarila a dopapala úžasné cestovinky s tuniakom, rajčinkami a olivami 🙂
Ozaj a Baru, ďakujem za kompliment 🙂

@vecernice je mi to hrozne ľúto, že to nedopadlo podľa tvojich (našich) predstáv, ale ty si silná bojovnica, proste sa nedáš ďalšou zlou správou položiť...páči sa mi tvoj prístum, si proste úžasná.... 😉 😉 a ak to bábo bude bojovník po tebe, tak už vidím ako tá fazuľka bude rýchlo rásť 😉
A čo ti povedala tá doktorka? Môžeš kombinovať tie lieky s bylinkami? Aký mala ona na to názor?
Já verím, že teraz tá liečba zaberie oooveľa skôr a tie dve čiarky sa na max. na tie Vianoce objavia...jaj dievča, tak veľmi ti to prajem 😉

@cizu ahojky... vôbec nemusíš vynechávať diskusie kvôli tomu, že máš zlú náladu alebo si smutná...my ťa tu veľmi rady uvidíme a podporíme, veď preto sme tu 😉 ja viem, že sa mi to ľahko hovorí a že to máš teraz ťažké...možno ťa aj chápem v tom, že nechceš počuť o tom všetkom našom snažilkovaní, keď sa vy s manželom nemôžte ☹
Len chce tým všetkým povedať, že sme kedykoľvek tu pre teba, ak by si chcela a potrebovala povzbudiť 😉

vecernice
5. aug 2010

@nanuskal halo halo Praha zdravi Nemecko 😀
diky moc za krasna slova. no uz mam v sobe zas bojovny pocit, proste my to mimco budem mit, ac to teda vubec neni snadne. bylinky by snad vadit nemely, zatim nemam clostilbegyt, s tim se to myslim tluce. no ted mam leky na sliznici, ale ty zas zbrzdi vajecniky 😔 😀 tak si vyber. a za mesic k memu doktorovi, at si se mnou poradi dal. a jsem zvedava, zda nezjisti neco z krve, proc to moje telo nejak neprodukuje hromony. jinak mela teorii, ze mozna diky vsem tem lekum sliznice sice narostla, ale nebyla kvalitni, a jak jsem ted vycetla, tak sliznice na zacatku vyzivuje ten zarodek, takze nase tecka proste nemela dost jidla 😲 no zajimave, jen co s tim priste .....

jsem rada, ze vas tu mam kocky. my to tu do zdarneho konce dotahnem :_)

@cizu kocko jsem rada, ze ses ozvala, ac nemas zrovna naladu tu travit vic casu, rozumim ti, ale budeme tu na tebe myslet, at lecba zabere, a ty zas nekde najdes sovji davku viry a optimismu, ze to nakonec vse dobre dopadne. a kdykoliv budes chtit, v jakemkoliv rozpolozeni, tak sem za nama jukni 🙂

nanuskal
5. aug 2010

@vecernice Halo halo, Nemecko pozdrav dostalo 😉 a zdraví naspäť Prahuuuu 😎 😎 😎
Ak som to dobre pochopila, ona ti dala lieky na sliznicu, ktorá ale zastavila činnosť vaječníkov??? čiže to vyzerá tak, že tento mesiac by si ovu nemala mať ale mala by si dostať ms z tých liekov???? 😕 😕 😕 Bože, to sú mi veci, kto má tomu všetkému rozumieť....najprv nás učili o včeličkách a kvietku, potom ako z ockovho semienka vyrastie bábätko v mamičkinom brušku, ale toto???? Na toto nás nikto nepripravil, musíme sa stať učiteľkami mi 😀 😀 😀
Inak to som fakt nevedela, že sliznica vyživuje zárodok 😕 to sú mi veci...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre