Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

micak
12. jan 2012

@lauritka moj problem spociva v tom, ze mam PCO a tym padom som sa dozvedela, ze ovulku nemusim mat a ak ano nemusi byt ako u vacsiny zien- v strede cyklu. tak som si merala teplotu a podla teploty to vyzeralo na ovulku na 8DC..ovu testy som si vtedy nerobila. v strede cyklu som si kupila jedno balenie, ze vyskusam co to spravi. A na zaklade ovu testov (a bolesti vajecnikov) mi ovu vysla na 19DC. takze ovulaciu som mala, len teraz neviem ci verit teplote alebo testom (moja gyneko sa vsak viac priklana testom, takze neviem ).

lauritka
12. jan 2012

@micak uhm a nemas grafik ?? inac ze vraj pri pco vychadzaju ovu testiky aj mimo ovulky... 😔

lindusik
21. feb 2012

ahojte babenky, Chcem sa opytat na ovutestiky. ste si iste ze ovutest vzdy ukaze spravne??? lebo ja som bola u svojej doktorky a ona ze podla ultrazvuku mi onedlho(tak o dva dni) praskne fol. a nastane ovulacia,no tak som si zacala robit testy a podla nich vooobec nic,stale len jedna ciarka. Takze sa pytam - ked podla ultrazvuku ovu mam mat a podla testou ani nahodou,ako presne su tie testy???to uz tu nikto nic negarantuje emoticon emoticon emoticon emoticon

fiallinka
21. feb 2012

@lindusik a dělala ti ultrazvuk i potom, že opravdu praskl? Nebo krevní test? On totiž prasknout nemusel... nebo taky jsi mohla ovulaci prošvihnout, pokud se ti hladina LH zvedla a klesla rychle...

lindusik
21. feb 2012

@fiallinka no,potom uz nie. no tak to ma nenapadla tato moznost a to sa moze stat?

fiallinka
21. feb 2012

@lindusik no stát se to může, ale nevím o tom nic podrobnějšího... zkus googlit... často se na chodí na ultrazvuk ještě po ovulaci, aby se to ověřilo...

lindusik
21. feb 2012

@fiallinka aha,tak dakujem za radu 🙂

lauritka
21. feb 2012

@lindusik a kedy si urobila test ?? az po usg ? uz si totiz mohla mat vrchol pred. 😉

lindusik
21. feb 2012

@lauritka hned v ten den a potom este dalsich 7 dni...

lauritka
21. feb 2012

@lindusik no, takze si vrchol mohla mat den predtym. lebo ovulacia nastava po pozitivnom teste do 48 hodin.
cize si ho nezachytila.

lindusik
21. feb 2012

@lauritka no neviem v kazdom pripade sa asi nebudem spoliehat na testy ale na muzika 😀 😀 😀

lauritka
21. feb 2012

@lindusik mozes sa spolahnut, ale je to dobre kombinovat aj s pozorovanim hlienu a meranim BT. ona potvrdi spatne, ci ovulka prebehla. vrchol LH pred ovu musi byt, inac by nepraskol folik. 🙂

deniska2
14. apr 2012

ahojte ma niekto skusenosti z ovulačnim testom -- kazetka s kvapatkom za 3 až 5 minut sa mi to ma potvrdit či je ovulka že kedy nastane no včera som si ju robila čiže piatok a mala som dva slabulinke čiarky tak vravim nič a dnes som sa nato pozerela a boli dva silno rovnake čiarky // 😕 no tak dnes som si zas robila teda a čakala som 5.6 mnut a slabe čiarky boli tam ale prešlo niekolko hod a testovaca mala silnejšiu farbu ale musela som dlho nato čakat ma niekto s timto skusenosti mal niekto taky to test diky za odpoved 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre