Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

tinkapn
2. feb 2010

Presne tak, treba mysliet pozitivne 😀 a ono to pride 😉 chi chi chi

tinkapn
3. feb 2010

Kočky, čo je s vami, že ste sa tu dnes ani neukázali? 😕

cizu
4. feb 2010

Ahoj holky,

tak trochu s tim bojuju a nemam na to cas....ale vypada to, ze moje premiera vysla a ze jsem vytvorila i graf a dokonce i web odkaz🙂))

Pro ty kdo si nevzpominaji, tak jsem hodila prispevek na str.4.

Pls, nekukli byste mi na to, co si o tom mam myslet? a jesti je to pravda, to co vidim🙂))

Dekuju moc, mejte se a hezky den.

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

vecernice
4. feb 2010

ahoj cizu 🙂

no vypada to, ze ovulka proste byla, ac pozdeji, tak dorazila. tak doufam, ze jste to vyuzili, a ze za par dni na tebe vyjuknou // 🙂

cizu
4. feb 2010

Diky ale neni treba jasat☹

Jeste porad neprobehla ani prvni MS po revizi, kdy jsme o mimco prisli (revize byly dve za sebou, proto to asi rozhasilo cely dalsi prubeh)......ale jenom se modlim, aby ted uz prisla a ze by telo zacalo normalne fungovat? (Dr. rikal, ze po tehu se muze stat, ze i drivejsi anovulace a PCO muzou uplne zmizet...co ja bych za to dala.....) Ale naznak teplot par dni za sebou tak vysokych jsem opravdu jeste nikdy nezazila, takze dobra zprava to je.-)

Ale na // necekam - zatim, porad mame jeste cervenou ☹ ale cekam na // aspon na ovu testu, to by me udelalo fakt velkou radost🙂))) To by byl vyhled na svetlejsi zitrky.......

Ale moc diky....aspon to nase zakazane obdobi vyuziju a budu sledovat co se ve me deje......🙂))

vecernice
4. feb 2010

cizu - promin, ja nejukla, cos psala predtim.
ale ovu byla (i kdyz si nemerila predtim), ovu test by byl pozitivni den dva nebo v den narustu teplot. tak ti drzim palce, at se udrzi jeste par dni vys, a pak prijde ukazkova potvora. jak dlouho mate jeste zakaz?

a zkus treba sledovat i cipek a hlen, ten ovu napovi dopredu 🙂

cizu
4. feb 2010

vercernice: tak to mozna zacnu pozdej, ted jsem nadsena z tech teplot a zjistit ovu ex post mne zatim bohate staci.-))) Jenom jsem zjistila, ze me tam chybi je udaj k 31.1. a to byla nejvyssi - 37,1 😉

A na MS cekam jako na smilovani.....ale jestli me bude chtit vynahradit cely ten "zmeskany" cas, tak se mam na co tesit. 😎

Jenom teoreticky (jeste nemam nic nastudovano a nikdy jsem nic podle techto BT neplanovala), za jak dlouho by mela prijit? Tak do 14 dni od ovu?, takze snad cca u me do tydne?

Protoze ta druha byla rerevize po prvni revizi a byla jsem na te prvni v 13 tt, tak se shodli v doporuceni i na prvni revizi i na druhe revizi (kazda v jine nemocnici) i muj gyn., ze tak cca 6 mes - ale muj Dr. slevil na 4🙂)) takze az tak od dubna? ale ted jsem porad jeste hodne zklamana a nejak se tehu bojim...a v lete chceme podniknout dovcu nejakou exotiku - takze uvidime...ale kazdopadne od dubna tomu nechame volny prubeh a uvidime...poprve se zadarilo po 2 letech, tak mame jeste cas ☹

vecernice
4. feb 2010

cizu - neboj. neumim si predstavit, jak je to tezky, tak se mi asi hure hledaji slova povzbuzeni. ale verim, ze do tretice vseho dobreho vam to vyjde, a za rok se budete tesit z maleho urvaneho uzlicku 😉

Lutealni faze, tedy faze po ovu, ma trvat od 12-16 dni. muze byt i kratsi, to znamena nedostatecnou fuknci zluteho teliska. takze pocitej nejakych 14 dni od ovu, to by se mela objevit. a at stoji za to (ono i toto obcas dokaze potesit). a kam se chystate do exotiky? to mate pekny plany 🙂

babe19
autor
4. feb 2010

ahojte baby,aho TINKA PN,VECERNICE,CIZU
ako sa mi máte? ja v pohodicke,MS trvala dva dni,no waou, od zajtra beriem clostylbegyt. konečne som dobrala aj calibrum babyplan,mozem povedať,ze sa citim a vidim ze som pribrala. ☹ som velmi velmi smutna z toho. teraz ani dietu nemozem drzat,povedal mi doky,lebo vraj ked zacnem brat hormony tak aby "spoznalo"terajsie telo,organizmus.

tinkapn
4. feb 2010

Ahojte 🙂
BABE, nebud smutna, ved urcite si nepribrala az tak vela 😉 A nechudni - aj tak ked otehotnies priberes, ber to z tejto stranky 😉 Hmm?
Od zajtra pekne zacnes brat clostylbegyt a uvidis, ako rychlo tu bude tehu 😉 😵
Ja sa mam dobre, dnes som bola v lekarni, kupila som si listovku, lebo uz som mala poslednu tabletku 🙂 A tiez som si kupila mamatesty, ved ked uz som bola v lekarni, nemusim tam chodit opat o tyzden, no nie? Dve muchy jednou ranou 🙂 chi chi chi

cizu
4. feb 2010

Holky a co bastite?
Ja jim jaksi kontinualne listovku a k tomu MEGACecko (a musim zaklepat, zadna nemoc me jeste nepotkala) a nic vic.
A pred 14 dny jsem zacala sem tam pit kontryhelovy caj, ale ten ma pry pit jenom do ovulace. Nevite, co "prirodniho" (vitaminy nebo caje) pomaha mezi ovu a MS (treba aby vubec prisla🙂))?

tinkapn
4. feb 2010

Cizu ja len tu listovku, ale nejak v decembri som to flakala a teraz zase zacinam, no ved uvidime, nemyslim si, ze by to nejak extra pomohlo k otehotneniu, ale aspon budeme mat dostatok listovky v tele ked uz nic ine 😀

cizu
4. feb 2010

tinkapn: tak k tehu ti to urco nepomuze, ale telo bude nachystane a u prcka se eliminuji vyvojove vady, coz je prokazane a doporucuje se i pred planovanym otehotnenim - a hlavne, pomaha to k rychlejsi regeneraci bunek, coz taky neni k zahozeni,ne? 😉

tinkapn
4. feb 2010

Ano, vedela som o tom ake je to prospesne pred otehotnenim a tak, ale nevedela som, ze pomaha k rychlejsej regeneracii buniek, dobre vediet, dakujem 😉

elisabet
4. feb 2010

Ahoj holky, nevím jestli jsem svůj dotaz zařadila správně ale co, každý dotaz se počítá, ne? 😀 Já jen jaké máte zkušenosti, jesli máte, mám Ovu asi 7-8DC, dost brzy,a MS mám dostat teď v pondělí, to je za 4dny, mám je pravidelně po 27dnech. Týden už mě dost pobolívá břicho jako bych to měla dostat, občas mě píchá podbříšek a teď to hlavní, včera jsem si dělala test, cca po 5min byla slabá ale zřetelná druhá čárka, ale jak jsem později koukla na test, asi po dvou hodinách tak tam byla jen jedna a kontrolní zůstala, dnes jsem si dělala ten samý test a nic, jen jedna čárka, vím že je to brzy, že se testy dělají až v den vynechání ale znáte to jak je člověk nedočkavý. Jenže si zase říkám že když mám tak brzy OVu tak by už to mohlo být vidět, v podbříšku mě pobolívá skoro pořád. tak co ?

babe19
autor
4. feb 2010

TINKA - juj,strasne ti drzim palce aby ti tie mamatesty co najskor ukazali dve vytuzene ciarocky. myslim na teba,aj ked sme sa nikdy nevideli,nepozname sa,ale ako keby som ta poznala uz bohvie od kedy :D
samozrejme rada vidím aj naše české kamosky,snazilky.
CIZU - podla mna neexistuje ziadny čaj čo vyvoláva ovulaciu,tehotenstvo,piť sa musí,a ked budes piť čaje tak aspon spravis nieco zdrave pre svoje telo i dusu. no nie? 😉
ELISABET - to mas fakt skoro tu ovulku. ja som si tiez raz robila testik,najprv som tam videla druhu slabulilinku ciarocku,potom o hodinu uz tam nebola,ani potom,ani nasledujuci den. neviem od coho to moze byt. treba cakat,ci dorazi MS ak nie sprav si este jeden test a uvidis na 100%. alebo je tu moznosť ze si este moc moc na zaciatku tehotenstva :D

tinkapn
5. feb 2010

Ahojte kočky 🙂
BABE, juuuuuj ani nevies, ako velmi si ma potesila, dakujem ti velmi pekne a ja citim to iste, bodaj by nam to obom uz konecne vyslo, teda aj ostatnym snazilkam 😉
Vcera som mala hrozny den, uz o jednej poobede mi zacala unava, bola som unavena cely den, no nedalo sa mi zdriemnut si, bohuzial. Bola som nervozna, podrazdena, vzapeti zase mila... no neviem co to ma znamenat. A vecer som sa citila ako nafetovana alebo co 😀 No hroza.. Ale to je asi tym vycerpanim zo skoly - uz konci skuskove obdobie pomalicky a uz mi zostala len jedna skuska, tak asi je to tym.
ELISABET - juj, tak v tomto ti veru neporadim..skus spravit tak, ako ti radi Babe, skus pockat do MS a ak nie, tak hned rob testik 😉

vecernice
5. feb 2010

ahoj holčiny, krásné páteční ráno 🙂

elisabet - ta doba ovulky se mi nezda. ne ze by nemohla byt takto brzo, ale lutealni faze narozdil od folikularni ma ustalene rozmezi trvani, mezi 12(10)-16 dny. v tvym pripade by to bylo dvacet, coz mi prijde prilis dlouho. jak vis, ze ovulka byla?
jinak drzim palce, aby ms nedorazila, ale to nam vsem, krom cizu, te ji preju 🙂

a s testy neporadim, ja na tt nemela zatim ducha pod zadnym svetlem ci uhlem, leda bych si ho tam dokreslila 😀

cizu
5. feb 2010

Ahoj holky,

vecernice: diky, uz pocitam dny a tesim se.....a podle grafiku co je ze dneska si rikam, ze proste prijit musi a ze ta ovu snad taky byla, protoze se ty teploty porad drzi a neklesaji....to by v tom byl cert 🙂 A jestli prijde,tak to snad oslavim 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

elisabeth: s tim ja taky neporadim. // jsem mela na testu, kdyz jsem to nahodne zjistila v 6-tem tydnu a to bylo asi do 10 sekund, ale to byl jiny pripad. Po IVF i KETu (neuspesnych) jsem mela cisty, bez naznaku druhe carky, takze u me zatim testy nelhaly 😉

babe19
autor
5. feb 2010

TINKA - fíha,možno že si už tehu a takto sa to prejavuje. zo zeny vtedy vyzaruje klud a zaroven aj nervozita. čiže naladovosť. ale este sa nechcem tesit moc dopredu. ale ja niekde v kutiku srdca citim,ze ti to vyslo 🙂

tinkapn
5. feb 2010

Babe, dakujem ti moja, no neviem z coho to moze byt 😒 Ale tiez sa vopred neradujem, lebo nechcem dalsie sklamanie, vies ako to chodi... 😉
A mozno obidve otehotnieme buduci mesiac, chi chi chi 😀 To by bolo dačo 😉

vecernice
5. feb 2010

cizu - graf vypada paradne, co ja bych za takovy dala 😀 se mnou si tento mesic teploty naopak pekne pohravaji, i ty testy. ale nejak me to uz nerozhazi, proste jsem se dostala do pohody. jednou to vyjit musi.
http://www.fertilityfriend.com/home/29da65

tin- budu ti drzet palecky. do kdy mas cekaci fazi?

tinkapn
5. feb 2010

Cizu - pripajam sa k vecernici, tvoj graf vyzera super 😵
Vecernica - je super, ze to beries takto a mas pravdu, raz sa to urcite podari 😉 Cakam do buduceho vikendu - tak som dnes nad tym premyslala a ved to bude Valentin - juuuuuuuj to by bol ale najkrajsi darcek 😀 No ale nechame sa prekvapit... ak nie, tak na buduci mesiac to vyjde a basta 😀

cizu
5. feb 2010

No musim priznat, ze takovy graf mam asi poprve v zivote....nez jsem zacala resit tehu, tak jsme zjistili, ze moje nejvyssi teplota byla cca 36,5 a na vajecnicich perlovy nahrdelnik,takze mam opravdu radost, to priznavam🙂)) Asi tomu to IVF, KET i to tehu pomohlo - teda snad to nezakriknu! A dokonce mam i radost, ze jsem pockala a nakonec se dockala, kdybych sla po 6 ti tydnech na vyvolavacku, zas bych nic nezjistila. Timto grafem Dr. oslnim 😀

A MS, tu si dobrovolne beru za vas vsechny a vsem preju na testiku // (me staci zatim na ovu testu)🙂))

A v jednom je pravda.....tehotenstvi se me podarilo presne v dobu, kdy jsme meli "stop stav" a cekali na vysledky z genetiky a trombofilni stavy, aby se zjistilo, proc to IVF a KET nevyslo.......takze jsme vedeli, ze tech 6 tydnu zadny progres nebude, tak jsme to hodili za hlavu a cekali na vysledky....no a kdyz byli vysledky hotove, tak jsme zjistli, ze jsme 6+5🙂) Takze je to I o psychice (ale neplati to samozrejme vzdycky) - i u nas to byl asi zazrak.

Takze vsem drzim pesticky!

vecernice
5. feb 2010

tin - ja se taky jeste uplne nevzdavam nadeje 😀 tu mi zcela prekazi az ms 😀 prosla jsem si grafy na ff, a nektery jsou dost divoky 😀

tinkapn
5. feb 2010

Vecernice - a kedy by si mala mat MS? Ktory si DC dnes?

awalancha3
5. feb 2010

ahojte mam testy ovulacne woman secret pruzky... meriam si bazalnu teplotu druhy mesiac. Podla bazalnej teploty som mala ovulaciu minuly mesiac, tento mesiac som si kupila ovutesty a chcela som si potvrdit, ze mam naozaj ovulaciu..... tak som testovala, ale par dni pred dnom kedy mala byt ovulacia nebola ziadna ciarka v T zonelen v C zone a potom sa zjavovala aj v T zone slabunko, a silnejsie a silnejsie a v den kedy som cakala ze bude ovu bola T ciarka silna ale nie az taka silna ako v C zone....... merala som si kazdy den poobede.... hm, mala som ovu aleo nemala? je mozne, ze na ovu staci aj trochu slabsia T ciarka? teraz si meriam bazalnu teplotu, ak bude po celu lutealnu fazu vyssia, tak to som ovulaciu mala? nie, ved tu zvysenu teplotu produkuje zlete teliesko, ci sa uplne mylim?

vecernice
5. feb 2010

tin - u me je to slozite. uz jsem nekolik mesicu na hormonalni lecbe. prvni mesice jsem mivala cykly 26 dni, ovu asi dle BT 15DC. minuly mesic se ovu posunula na 19DC, a cyklus protahnul na 33 dni (ovu poptvrzena testy i BT). no a tento mesic dle ff (podle hlenu a cipku) mohla byt 12DC, ted jsem 25dc. pak se v tom vyznej, kdy asi muze byt ms 😀

awi - pokud se LH zvysil prudce, nemusela si testovat v tu spravnou dobu. mozna kdyby si udelala test i vecer, tak uz by byly stejne silne. ale pokud ti stoupne teplota a aspon 3 dny bude vyssi nez predchazejicich 6 dni, tak ovu byla 🙂

elisabet
5. feb 2010

vecernice, dělala jsem si ovulační test, a podle něj bych měla ovulovat hned po Ms. není to poprvé, zjistila jsem že to tak mám asi delší dobu, podle ovu testech. No, já jen jestli s tím náhodou nemáte zkušenost, budu to muset to čekání nějak vydržet, už jen tři dny a budu to vědět jistě 😒 , tak uvidím, zatím se holky mějte hezky, všem držím palečky ať výjde to co si přejete.

vecernice
5. feb 2010

elis - a nemuze to byt tak, ze ovu dorazi do 48 hod po pozitivnim ovu testu? pak uz by mi to sedelo 😉
ale moc ti drzim palce, at ti ty tri dny rychle utecou. a hlavne uz zadnou ms na dalsich 9 mesicu!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre