Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

kapibara
4. jan 2011

@vecernice super zprávy 🙂 opatrně na ledu a jinak se nemáš čeho bát...malá procházka Vám udělá dobře na duši 😉

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice ahojky moj doktor nic ako sme sa rozhodli ze chceme male jedine jeden ultrazvuk a same len vyteri a stale mu tam vyskakuje nejaky zapal dak mi dal cipky do posvy a tak som mala ist na kontrolu a ked som dosla na kontrolu tak zase len vyter a nic viac ay tak mi kazal prist na kontrolu koncom januara takze sa tam este len chystam v oktobri som mala mendzes novembri som nemala tak som to brala tak ze som brala antibiotika lebo som mala chripku tak som ze sa mi to posunulo tak som to nechala tak a v decembri som mala iba take rano som spinila ked som sa utrela tak bola krv ale aj na druhy den a tak uz nic no a dnes som to dostala no neviem ze ci to je normalna menstruacia ako krvacam tak normalne ale ci to budem mat aj zajtra neviem doktor sa ma spital iba ze co ma zomnou robit ze mu tam vyskakuje zapal ja som si pomyslela sak ti si doktor ne ja by si mal vediet ja uz neviem co mam robit s partnerom skusame ale nedari sa nam to uz neviem co mam vyskusat

vecernice
4. jan 2011

@janickaaa24 tak zacni merit bazalni teplotu, to ti potvrdi ovulaci, coz je zaklad. slaba ms muze znamenat i nizkou delozni sliznici, to by pak se vajo nemelo kde ustlat. doktor ted resi zanet, ale pak bych chtela folikulometrii v pulce cyklu - tedy vnitrni utz, tim zkontroluje rust vajicek a rust sliznice 🙂 dale muze byt hormonalni profil, krev se bere hned po ms a pak v druhe pulce cyklu. ale uz by to mel zacit resit! pripadne zmenit doktora 😉

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice kolko by mala byt teplota na plodne dni lebo kazdy mi hovori nejako inak uz som aj nad zmenou doktora rozmyslala ale len nedavno mi ho poradili ze je perfektny on ma vela pacientiek

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice este si tu???

vecernice
4. jan 2011

@janickaaa24 ono nejde o absolutni miru teploty, ale o bifazickou krivku, ted pred ovu celkem nizsi, po ovu vystoupi a drzi se do ms 🙂 dulezite je merit ve stejnou dobu, vzdy pred tim, nez vstanes z postele 🙂
pekne je vse popsane tady 🙂

www.merenibt.xf.cz

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice dakujem uz som vsetko skusala aj meranie tak som si potom povedala sak ked sa tim nezaoberam nebudem nato mysliet tak ono to pride necakane ale neda sa nato nemysliet

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 presne ako hovorí @vecernice , skús nám viacej popísať svoju situáciu... Niekedy stačí vymeniť gynekologa a všetko je hneď krajšie 😉
Ja som pred nedávnom vymenila gynekologičku a tá odbornosť a prístup sa nedajú porovnať...
Janulka nezúfaj, všetky chceme bábätko...a proste niektoré máme ťažšiu cestu...uvidíš, všetko bude dobré 😉

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 presne ako hovorí @vecernice , skús nám viacej popísať svoju situáciu... Niekedy stačí vymeniť gynekologa a všetko je hneď krajšie 😉
Ja som pred nedávnom vymenila gynekologičku a tá odbornosť a prístup sa nedajú porovnať...
Janulka nezúfaj, všetky chceme bábätko...a proste niektoré máme ťažšiu cestu...uvidíš, všetko bude dobré 😉

vecernice
4. jan 2011

@janickaaa24 a co úprozradily teploty? vedla sis nekde grafik?

janickaaa24
4. jan 2011

@nanuskal ahojky moj doktor nic ako sme sa rozhodli ze chceme male jedine jeden ultrazvuk a same len vyteri a stale mu tam vyskakuje nejaky zapal dak mi dal cipky do posvy a tak som mala ist na kontrolu a ked som dosla na kontrolu tak zase len vyter a nic viac ay tak mi kazal prist na kontrolu koncom januara takze sa tam este len chystam v oktobri som mala mendzes novembri som nemala tak som to brala tak ze som brala antibiotika lebo som mala chripku tak som ze sa mi to posunulo tak som to nechala tak a v decembri som mala iba take rano som spinila ked som sa utrela tak bola krv ale aj na druhy den a tak uz nic no a dnes som to dostala no neviem ze ci to je normalna menstruacia ako krvacam tak normalne ale ci to budem mat aj zajtra neviem doktor sa ma spital iba ze co ma zomnou robit ze mu tam vyskakuje zapal ja som si pomyslela sak ti si doktor ne ja by si mal vediet ja uz neviem co mam robit s partnerom skusame ale nedari sa nam to uz neviem co mam vyskusat uz som skusala hocico aj meranie teploty

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice kazde rano som si merala a aj tak nevychadzalo tak som to potom nechala tak nechala som si vypraznit mysel stale som len nato myslela a sak pride samo ked to najmenej cakas a i tak nic

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 A tvoj priateľ sa dal skontrolovať tiež? Či náhodou nemôže byť aj tam pes zakopaný?
Ja viem, že je to na palicu...ja mám manžela v zahraničí a trafiť sa do správnych dní je úplný zázrak, najmä keď mi chodí MS ako chce...
Tiež som chodila k doktorke s tým, že chceme bábo...a ona mi na to ani pol slova nepovedala...a dokonca ma sprdla, keď som tam prišla s tým, že mi už dlho neprišla MS....
tak som sa rozhodla, že ju zmením...nová doktorka je úžasná...hneď mi spravila kontrolu všetkého, zobrala 7 ampuliek krvičky a urobila testy na všetko...a aj strery... vyšlo z toho, že by som mala byť v poriadku a aj ovu mi chodí...(to viem na základe merania BT..... Tak už len to chce trpezlivosť....
Na tvojom mieste by som sa dožadovala väčšej kontroly zo strany doktora....!!!!

janickaaa24
4. jan 2011

ved hej doktor sa ma len spital ze co ma somnou robit lebo mu furt len vyskakuje stale ten isty zapal velmy sa somnou ani nebavi srandista velky ale nic nerobi len napise recept a to je vsetko a ja len vduchu som si pomyslela ze sak ti si doktor ta by si mal vediet co mas robit musim este zlomit svojho aby isiel ale on mi len povie hej a kde mam ist ?zakim?este mi povie netrap sa ono pride budeme sa snazit dalej

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 Jani, my sme si kúpili na internete taký test na zistenie, či je dostatok spermií...tak ak nechce ísť na vyšetrenie, tak ho skús zlomiť takto...
A tá bazálna teplota ti ukazovala, že mávaš ovu?

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 A doktor sa nehodnotí podľa toho aký je srandista, ale podľa toho, aký je odborník a ako dokáže pomôcť...tak ak ti každý hovorí, že je dobrý a ty sama si neni spokojná a vidíš, že proste sa s ním nedá, tak neváhaj a zmeň ho....

janickaaa24
4. jan 2011

@nanuskal kazdy mi inak hovori co sa tika tej teploty ze kolko by mala byt ja som uz stoho blazon a ako sa vola ten test rozmyslam ze doktora zmenim hoc ma on vela pacientek co su snim spokojni hej ale co ja viem

vecernice
4. jan 2011

@janickaaa24 mas nekde ty teploty zaznamenavane? ono fakt nejde o absolutni hodnoty, ale o jejich prubeh, docela jsem toho za ten rok snazeni nastudovala 😉
a manza se cuka, to tak byva, ale taky tam mate nejake zarizeni, kde mu udelaji spermio ui bez zadanky doktora, ne? uz jen pro ten klid na dusi, ze je vse dobre, to stoji za to!

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice jeho by som tam asi ani nedostala na vysetrenie nanho treba mat fest dobre nervy

vecernice
4. jan 2011

@janickaaa24 a co ty tvoje teploty?

nanuskal
4. jan 2011

@janickaaa24 Pri tej teplote nejde o to, že ja ti poviem, že musí byť 37...to nie...u každého je to individuálne..a ide o krivku ako celok...
Vieš, aj moja pôvodná doktorka má veľa pacientok, ktoré sú spokojné....lebo tam chodia raz za rok na vyšetrenie a nemajú žiaden problém...aj ja som bola najprv spokojná, ale keď som prišla s problémom, tak sa ukázala....

Toto je test: http://www.tester.sk/test-muzskej-plodnosti-60

tebi
4. jan 2011

@nanuskal aké pitie?...ja som ešte nečítala návod....ak je tam niečo písané o tom....

nanuskal
4. jan 2011

@tebi Ahoj, nerozumiem otázke, o akom pití???? 😲

tebi
4. jan 2011

si mi písala že si mám dávať pozor na pitie lebo potom sa mi ukážu na testoch len duchovia....to pred tymako si pojdem urobit test nemôžem piť? myslím vodu... 🙂 ale ved ten sa robi rano či? 😅

nanuskal
4. jan 2011

@tebi Jaj prepáč, fakt 😅 ja som sa tu rozbehla v debate s Jankou 🙂
No na tom návode to máš napísané, že by si nemala nejaké 3hodiny pred tým piť...tento test sa totiž nerobí ráno ale poobede... 😉

petap1
4. jan 2011

nanuskal: JJ zatím si to užívám, i když kolegyně se rozhodly mi to znepříjemnit 😠 Já na ně ale kašlu, je tam ještě spousta super lidí a hlavně super šéfová, takže ony ať si trhnou 🙂 🙂

vecernice: tak to jsou dobré zprávy 🙂 Mě teď taky jen kontroluje čípek a velikost dělohy jinak nic..ani UZ. Je to škoda, člověk by se rád juknul, viď 🙂 No, já musím vydržet do 31.1. to jdeme na ten 4D UZ, tak zase Evku uvidíme 🙂 Doufám, že se nám hezky ukáže 🙂 A kdy jdš ty na ten UZ ve 20tt..už máš termín ?

Janickaa24: Jak píše nanuskal, může mít spoustu spokojených pacientek, ale tobě vyhovovat nemusí. Já bych ho asi taky změnila a nebo si nech napsat doporučení do nějakého CARu (Centrum asistované reprodukce), tam ti udělají všechna vyšetření a zjistí kde je zakopaný pes. Pokud tam ještě nechceš, tak si u Dr. prosaď to nabrání krve na hormonální profil a vnitřní UZ kolem 10 dne cyklu, aby bylo vidět jestli ti rostou folíky a sliznice. Jelikož je tvá MS taková nějaká pochybná, asi někde chyba bude, ale musí zjistit v čem a nasadit účinou léčbu. např. medikamenty na podporu růstu sliznice atd. Manžu bych asi zatím nechala v klidu, ale pokud tě shledají zdravou a v pořádku, tak se manža asi vyšetření nevyhne 😉

tebi
4. jan 2011

@nanuskal no ved ja som písalaže ťapa somho ešte ani nečítala....ďakujem ti pekne....som zvedavá či sa nám aspoň podla nich zadarí...

nanuskal
4. jan 2011

@tebi Za máličko, dúfam, že sa vám to podarí 😉

tebi
4. jan 2011

aj vam ...držkám palce.....

janickaaa24
4. jan 2011

@vecernice nie tie hodnoti uz nemam chcela som to nechat tak ze to raz pride tak som stim sekla

janickaaa24
4. jan 2011

@nanuskal ved prave to musim najst niekoho ineho ani neviem koho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre