Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
12. júl 2010

Ahoj cizu, ďakujem aj tebe za privítanie 🙂
Tak to je teda zaujímavé, čo sa všetko môže vyskytnúť....ale fakt je super správa, že sa to dá liečiť a že to netrvá tak dlho...2mesiace sú podľa mňa úplne v pohode a potom môžete začať spokojne pracovať na bábätku 🙂
A po akom dlhom čase ťa poslali aj na takéto vyšetrenia???

Ja som fakt dúfala a verila, že som už tehotná, lebo moje telo sa správa úplne inak posledné 2 týždne...prsia ma bolia ako nikdy predtým.....a dneska prišlo špinenie, ktoré mávam pred menštruláciou...len som prekvapená, že tak skoro (26DC)... moje cykly bávajú rôzne, raz 28, raz 31, raz 33...a teraz nejako skoro....tak neviem čo sa s mojim telom deje....:(

cizu
12. júl 2010

ahojky nanusko🙂´
No my se snazime o mimco od 04/08, po roce jsme byli na IVF a KET, pak se podarilo otehotnet spontanne a pak prisel zamkly potrat ve 13tt (stari mimca 10tt). Toto vysetreni jsem si vyzadala ja sama, jinak by me na nej neposlali, protoze po prvnim zamklem se na to obvykle neposila, ale ja jsem si vydupala, kdyz jsem mela uz i IVF, tak jsem si o to pozadala a jsem za to ted rada....protoze s protilatkama proti manzelovym spermjim bych asi neotehotnela☹

nanuskal
12. júl 2010

No teda....človek aby aj vedel aké možnosti môžu byť, aké testy aby si ich sám vypýtal...ja by som napríklad nič také nevedela....že aj také testy sú ....
Asi začnem viacej študovať 🙂
Ale ja dúfam a verím, že po tejto liečbe už bude všetko u teba OKa 🙂 😉

vecernice
12. júl 2010

ahoj cizu - tak na to koukam, ten zivot je ale pes, mrzi me, ze se nasla komplikace, i kdyz dobre, ze se nasla ted, nez az za dalsich par mesicu. je super, ze se to da prelecit, a hlavne, ze uz potom to bude!!!!! takze pekne letni miminko 🙂 jen vim, ze obcas dva mesice cekani jsou vopruz, me staci i to sestinedeli, a buh vi, co pak bude telo delat. radsi, kdyz ty cykly behaj. no jsem zvedava, jak dopadneme s vysetrenim my 😲 ale to nejdriv musim se dockat te prvni mrchy .... 😉
jo a moje teploty si jinak vesele poskakuji, uz sjem se v sobotu radovala, jak stouply, ze aspon telo funguje, no nedele mi moje radost vylecila ☹ tak uvidime, co nas jeste ceka 😉

jinak preju vsem krasny den 🙂

cizu
12. júl 2010

ahojky vecernice🙂)) Tak ja jsem rada, ze se neco zjistilo....a toto je celkem zasadni 😉 Jinak me uz nejake dva mesice nenastvou, po dvou letech snazeni je to v podstate chvilicka🙂
A kdyz pujde vse dobre, tak za 2 mesice budu opet cupr a ready, pokud ne, tak dalsi lecba....chci si nechat v mezicase napravit kostrc a zacit cvicit mojzisovu, tak uvidim.....aspon si uzijeme prazdniny............ 😀
Ja teplotu ted nemerim, posledni dobou me akorat nervovala....ale mozna zacnu, uviidm....

petap1
12. júl 2010

Ahojte děvčátka 🙂

cizu: vím, že je to zdržení, ale aspoň se ví kde je zakopaný pes a pak už to půjde jako po másle 🙂 Máš k tomu super přístup a hezky naplánované vyplnění tohoto času 😀

Jinak já dnes byla u mé gynd. a tak nadávala jak špaček, kdo může doporučit otěhotnět po první MS..prý je to moc brzy a čípek bývá ještě otevřený....já prý ho mám taky jseště pootevřený...no já si myslím, že u mě je to tí, že teď bude ovulka, ale nechtěla jsem se dohadovat. Tak jsem se tedy rozhodla, že tento měsíc si dáme ještě pozor a půjdeme do toho v srpnu...aspoň budu mít vůči doktorům čisté svědomí 🙂

Večernice: tak já jsem z toho zmatená...vím, že tobě to řekl primář a ten ví taky své..tak budu držet palce, ať vám to po první MS klapne a je všechno OK 🙂 Vypadá to, že to zrovna budeme zkoušet na stejno, tak se nám třeba zadaří společně 😀

nanuskal: jak píše večernice....když jsem nebyla těhu, měla jsem všechny příznaky...a když jsem byla, tak jsem žádné těhu příznaky neměla....jó mozek dokáže vyprodukovat spoustu milných symptomů 😠

vecernice
12. júl 2010

petap - no ono to tak byva, co doktor, to nazor 😉 ale ja pujdu po prvni ms na chlamydie, sice k zastupujici doktorce, ale tak ji poprosim o utz, aby mi rekla, zda je telo pripraveny 😉
nasla jsem tu v diskuzich spoustu nazoru, od 1ms, po pul rocni pauzu, i tu jsou holky, co jim to vyslo hned po prvni porevizni, a mimco zdravy, tak holt je to asi individualni, a hlavne kdo rika, ze by to mohlo vyjit napoprvy, ze? 😀 otazka je, zda vubec bude ovu. no uvidime. ja se toho nebojim, svymu doktorovi verim 😉

@cizu - hele nevite, zda genetika a imuno musi byt az po prvni porevizni ms, nebo zda se muzu objednat kdykovliv? a jak to vlastne probiha?

cizu
12. júl 2010

vecernice: genetika i imuno mohou byt kdykoliv.........na imuno ti vezmou krev a manzovi sperma a na genetice jenom krev....takze to nema nic spolecneho, cemu by to mohlo vadit..........
A podle vysledku z imuna jsem zjistila, ze tam delaji i test na jine nez manzelovi spermije....asi je pak kdejak smichaji a zkousi, nebo ja nevim🙂)))
Jo a do Podoli je cekacka, tak si tam zavolej klidne hned a objednej se, do te doby ti napise Dr. zadanku!

vecernice
12. júl 2010

ja to budu mit domluvene pres tetu v Krci, tak si radsi hned reknu o zadanku. nevis za jak dlouho jsou vysledky?
jo a diky za cenne rady, to bude mit Dada zas radost 😀

cizu
12. júl 2010

ja jsem mela vysledky z imuna za cca tri tydny, genetiku si nepamatuju.....pak jsem byla jeste na rozbor DNA a trombofilnich stavu a to se cekalo 6 tydnu.......
muj manzel to uz bere jako samozrejmost, protoze ten uz byl kvuli IVF apod tolikrat na spermiu, ze uz ho to nebere 😀

vecernice
12. júl 2010

tak uz jsem si volala k doktorovi, at mi pripravi zadanky 🙂 aspon se bude neco dit 😀

vecernice
12. júl 2010

ja jsem rada, ze aspon vim, co nas ceka, tak Dadu muzu pripravit 😉

petap1
12. júl 2010

vecernice: JJ máš pravdu...je spousta holek co má mimi hned po první porevizní MS 🙂 Já to nechám na mém vnitřním hlase...teď si dáme pozor (uvidíme zda dostatečně 😅 ) a pak už na to kašlu 🙂

cizu
12. júl 2010

jo, tak to jo, to poradim.....my uz taky mame za sebou kde co.....
a jeste nas bude cekat kontrolni imuno po lecbe 😢
Ale nejvic se bojim toho napraveni te kostrce....bojim, bojim.....
A ty jak dovca?Jsem zachytila, ze jeden an prelomu cervence a srpna na vodu....my taky, abysme se nekde na lodi nesrazily 😀

vecernice
12. júl 2010

jeee to by bylo prima 🙂 🙂 🙂
my jedem od ctvrtka do nedele ten prelomovy vikend na Vltavu, takze Vysak az Borsov, uz se strasne tesim, aspon takto muzu s manzou na vsechyn jezy (kdyz uz jsme si loni naslibovali v dobrem i ve zlem 😀), kam jedete vy?

petap - no ja myslim, ze telo si samo urci. mozna se lekari kryji tim, ze radsi radi pockat vice mesicu, ale priroda je stejne nevyzpytatelna. navic uvidim, co mi reknou na utz, zda vypada vse zahojene, nebo ne. pokud ne, tak si pauzicku prodlouzim 😉 ale ja myslim, ze bude vse ok. tak holt budeme tu vsechny mit tak kvetnatka az srpnatka 😀

cizu
12. júl 2010

tak my bysme meli jet s nejakou partou a nasima znamyma od patku do pondeli - tak to asi nebude ta stejna...ale jestli jedeme sjizdet Vltavu nebo Labe, tak to fakt netusim🙂))))My tam jedeme kvuli parbe, tak se nechame prekvapit............a v dobrem i zlem? Pred 5-ti lety jsme se na kanoi tak dohadali, ze jestli to tak bude i letos, tak me asi trefi🙂)
Prave pojedeme jeden vikend a ten pristi hned odletame na 14 dni na dovcu, tak max tam se budeme usmirovat!
😀
No ja jsem se ted upnula zase k tomu, ze vsechno prelecime a od podzimu hura na to....nebo spis od zari a bude to, musi se to podarit, to by bylo aby nebylo🙂))) Ted asi jeste vysperkuju tu moji ovu a bude to 😀 Kdybych otehotnela v zari, bylo by to jako v loni...a miminko pekne v kvetnu/cervnu, proste parada.........

vecernice
12. júl 2010

cizu - ty otehotnis v zari!!! proste ti to prikazuju. a sobe taky, nejpozdeji 😀
no my se na vode jednou nepohodli, ale jinak pohodicka. on je ten muj obcas i zarlivak a strasny palicak 😀 ale ja bych ho ani za nic nemenila 🙂

nanuskal
12. júl 2010

@petap1 myslíš, že ma môj mozog mohol tak poblázniť, že ma prsia boleli až tak, že som nemohla spávať na bruchu???? To je totiž moja obľúbená poloha pri spánku 😀
Ja tomu fakt nerozumiem....no nič..ide sa ďalej aj s poblázneným telom :D

petap1
12. júl 2010

vecernice, cizu: Prostě si tu otěhulkujeme do října, aby jsme hezky pod stromečkem měli prďátka už s potvrzeným krásným srdíčekem 😀

nanuskal: No, mě se to jednou taky stalo...ale nemusí to být jen výplod mozku...holt naše těla pracují každý den jinak a i každý měsíc jinak...a pak se nestačíme divit, když je všechno jinak než ten měsíc před tím 😀 Jasně nevěš hlavu..léto je teprve na začátku a nám se to všem určitě podaří 😉

vecernice
12. júl 2010

nanuskal - dokud se nerozjede ms, tak jeste neni nic ztraceno. spineni muze byt i zahnizdovani. ta bolava prsa - no me nikdy pred ms nebolely, a v tehu az dlouho po vynechani ... tak to neporadim 🙂

nanuskal
13. júl 2010

Ahojte dievčatá....
tak dneska sa mrška mrchavá rozbehla naplno....ale tak, že sa v práci ledva hýbem....neskutočné krče :( prsia ma dnešným dňom prestali úplne bolieť ale za to nastúpila táto neznesiteľná bolesť... to telo si fakt robí čo chce... 🙄

ja som sa ale dnes rozhodla, že si pôjdem kúpiť Femigard a skúsim ho....skúsiť treba všetko 🙂 len aby sa to podarilo 🙂

kamillka100
13. júl 2010

ahojte, chcela som sa vas opytat, ci je problem ked si meriam bazalnu teplotu vecer a nie rano, meriam si ju asi 8 dni a mam stal zvysenu na 37,5, stale o istom case, mam dostat o 4 dni menstruaciu, moze byt, ze preto ju mam zvysenu, dakujem za odpoved

petap1
13. júl 2010

Ahojky,

nanuskal: Chuděrko...vem si Ibalgin a snad se to trošku zlepší. Jinak zkus taky brát kyselinu listovou..zvyšuje šanci na otěhotnění. Dokonce když máš lehčí Trombo mutace, tak bez kyseliny se otěhotní hůř či vůbec. Mě je teď zjistili, tak ji mám brát..no já ji brala i před tím, takže pro mě nic nového 🙂

kamillka100: Mám pocit, že aby to bylo vypovídajíci, musí se měřit ráno po probuzení. Holky co si jí měří ti to ale řeknou na 100% 😎

cizu
13. júl 2010

ahoj holky........jj, souhlasim s petap1,merit by se melo rano po probuzeni, kdy je telo alespon 4 hodiny v naprostem klidu 😉
Tak jsem dneska volala jeste se pozeptat na vysledky imuna od pani Dr. a ta me rekla,ze to vypada, ale ruku do ohne by za to nedala, ze jak to moje telo tak hrozne bojuje proti manzelovi a produkuje protilatky, tak asi ty protilakty zabili to nase mimco, protoze ono bylo jinak zdrave a spontanni potrat to nebyl.......kurnik,tolik smuly...cloveku se to podari a kdybych tehda brala na to nejake leky, tak bysme to mimco meli☹ ach jo.......ale ja verim, ze jednou se dockame🙂

vecernice
13. júl 2010

ahoj holčinky
nanuskal - to mě mrzí, a navíc, že se ta mrcha tak hnusně porjevuje. dej si růžovou tabletku, a bude líp. s dobrý s Femigardem, aspoň budu mít parťáka 😉

@kamillka100 - teplota se musí měřit ráno po probuzení ve stejný čas, ještě než se člověk začne hýbat, jinak nemá vypovídací hodnotu. přes den je ovlivněna spoustou faktorů....

vecernice
13. júl 2010

@cizu . zlaticko neves hlavu, vim, ze je to smutne, jeste tusit, ze to mohlo dopadnout jinak. ale ted uz vite, co za tim vezi, dva mesice lecby, a mimco bude, to slibuju!!!!

petap1
13. júl 2010

cizu: to je mi líto...když řeknou příčinu a víš, že by to s léky dopadlo jinak, je to hodně skličující ☹ Souhlasím s Vecernici, dva měsíce léčby a šupky dupky miminko bude 😉

kamillka100
13. júl 2010

aha, tak velmi pekne dakujem, pokusala som si merat aj rano, rano som mala 37,2, ale to som merala mozno 3 krat, stale som zabudla, tak nevadi, budem cakat ci mi pride MS, lebo test mi na 9 den neukazal nic, hoci ste mi pisali ,ze mam skusit az na 12, nemohla som sa dockat a teraz som trochu sklamana, tak som sa spoliehala na tu bazalnu teplotu, ☹ , ale este raz dakujem, mozno to vyjde na druhy mesiac ☹

kamila.k.
13. júl 2010

kamillka: Bazálna telesná teplota (BTT) je teplota oddýchnutého ľudského organizmu meraná v pokoji, neovplyvnená jedlom, pitím alebo telesnou námahou.
dalsie info na http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

vecernice
13. júl 2010

kamila - 9dpo je opravdu brzo, to ukaze malokomu. hcg se uvolnuje az po zahnizdeni, coz byva 5-9dpo, takze zatim nemusi vubec byt v moci. chce to trpelivost, a uvidis, co z toho bude 🙂

nanuskal
13. júl 2010

@petap1 už som si dala ružovú...trošku sa mi polepšilo ale stále som taká nijaká :( Ja už cca 5 mesiacov beriem Calibrum babyplan, ktoré obsahuje aj kyselinu listovú....už som aj rozmýšlala, že to vysadím, že to zbytočne papám...čo si myslíte, mám ich brať ďalej? 😕

@vecernice ty máš tiež Femigard? Koľko ho už berieš? Ja si ho pôjdem skúsiť dneska kúpiť a ak ho nedostanem, tak si ho objednám cez net.

@cizu je to fakt neskutočné, čo naše telo dokáže....keď už tak bojuje proti jeho spermiam ale že aj proti plodu...no to je dosť 😕
Ale hlávku hore, keď si to zoberieš, že aj proti úsiliu tvojho tela proti manželovi ste splodili dieťa, tak potom, keď bude všetko v poriadku, po liečbe to bude hračka, verím tomu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre