Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
3. aug 2010

@betina1984 tak si zkus objednat treba od lauritky tady z konika, ma ,60 EUR za kus. pak to neleze tolik do penez 😉

@nanuskal jo tak vinecko v Nemecku? no to zni uplne bajecne. ja bych si tam hnedle dala Spetzle s masem. no my se vydame zavzpominat az v listopadu 😀

jinak mam termin u Dr. ctvrtek v 9:15 😉 jupiiiii. tak at je tam poradny folik, protoze cyklus bez hormonu s ovu, to je skoro jako vanocni nadilka (tedy v mem pripade) 😀
a mame termin na imunologii, sice az konec srpna, ale aspon se to hybe. za tyden budem vedet genetiku. zas krok kupredu za cipiskem 🙂

baru7
3. aug 2010

@vecernice super...samá pozitiva, protože budeš vědět, jak se věci mají a podle toho se zařídíš. Když nevíš, co se děje, tak můžeš jen bezmocně čekat na MS. Teď držím všechny pěsti, ať jste příjemně překvapení tím, co dr. najde 😉

nanuskal
3. aug 2010

@betina1984 ako hovorí vecernice, alebo skús tie od lauritky, ona ponúkala lacnejšie ovu testíky....uvidíš budúci cyklus ako ti to bude vychádzať 🙂 v porovnaní aj s tým meraním... Dúfam, že ti to vyjde 😉

@vecernice a kam pôjdete spomínať v Nemecku??? Ja letím znovu aj v oktobri a to 29.10. 😀
Dr. ti dal super termín, to je skvelé, že to je ešte tento týždeň, budem držať palčeky, nech ti povie iba samé dobré správy a nech tam nájde poriadny folik 😉
A prosím ťa, čo zisťujú na imunulogii??? Teda aké testy tam robia? 😕

betina1984
3. aug 2010

@lauritka, stále máš na predaj ovu-testy? A aké sú? Prúžkové, kazetové, značka?

vecernice
3. aug 2010

@nanuskal manzel pracoval půl roku ve Frankfurtu nad Mohanem, ted tam jeste obcas lita sluzebne. a kdyz tam byl, tak ja byla u neho kazdy druhy vikend, takze to tam mame cele prochozene a same krasne vzpominky. takze nekdy v listopad (asi zacatkem) vyrazime zase, neco nakoupime, neco sbastime a koukneme kde co noveho 😉

@baru7 jaj kez bys emla pravdu. sice ovu okolo 45DC by mi prisla trochu prilis 😀 ale aspon nejaka bez leku, to by byl zazrak 😉 to cekani je nejhorsi, radsi at uz pak neco chodi, a clovek bude zkouset stesti, kdy to vyjde ....

vecernice
3. aug 2010

@nanuskal jo na imuno to presne netusim, co zjisti 😀 ale bere se krev a pripadne i sperma. no nechame se prekvapit .-)

baru7
3. aug 2010

@vecernice no jsem zvědavá, co ti doktoři řeknou...na imuno se podle mě zjišťuje, zda nemáš vypěstované protilátky proti spermiím svého manžela, ale to by bylo zbytečné zjišťovat, když hlavní problém je v tom, že nemáš v pořádku ovulaci...tož to jsem zvědavá, co ti tam vlastně budou zjišťovat 🙂 hlavně, že tě všichni pořádně zkontrolujou, raději pět vyšetření navíc, než jedno důležité neudělat 🙂

vecernice
3. aug 2010

@baru7 no ovu je ted jedna vec. tahle vysetreni jsou kvuli tomu nasemu zamlklemu tehotenstvi ☹ aby se eliminovalo, ze tam muze byt jina pricina, proc se malicke prestalo vyvijet. takze myslim, ze nic nenajdou, a ze jsem holt jen naplnili statistiky ..

baru7
3. aug 2010

@vecernice jojo...tak to jo, taky si myslím, že nic nenajdou, jste určitě oba zdraví a byla to prostě jen náhoda, která už se nebude opakovat 😉

nanuskal
3. aug 2010

@vecernice eliminovať treba všetky príčiny a ako hovorí baru, preskúmať treba všetky oblasti 🙂 Po štvrtku ale budeš a budeme zase o niečo múdrejšie....som zvedavá na pána doktora, čo povie....
Privolávam samé dobré správy, iba tie, žiadne iné sa nepripúšťajú 😉 ty si ich zaslúžiš 😉 takže VŠETKY DOBRE PRIDITE PRE VEČERNICU 😵 😵 😵

vecernice
3. aug 2010

@nanuskal je vy jste tu proste zlate, moc dekuju!!!!
no nastesti muj morous a dovcu, takze jdu k jine doktorce, treba jako zena bude chapavejsi 😀 a proste ji vysvetlim, co chci a poradim se ohledne bylinek a hormonu 🙂 pokud teda potvora ruda nedorazi drive 😀
a pak jeste vysetreni na chlamydie, a bude prozkoumana ze vsech stran 😀 az em to desi 😀

nanuskal
3. aug 2010

@vecernice no super, to môže byť užitočné, že ideš k inej doktorke, budeš počuť aj názor ženy-doktorky....to si možno fakt super vystihla, tým viacej som zvedavá 🙂 Vo štvrtok sa prihlásim od manžela z netu a budem čakať na správičku od teba 😉
Inak by som chcela počuť názor doktora na Femigard, či to oni vôbec uznávajú ako liečivo alebo sa nad tým iba zasmejú, že bylinky....

lauritka
3. aug 2010

@betina1984 mas IP, pre ilustraciu pridavam nejake koasi vyzeraju 🙂

vecernice
3. aug 2010

@nanuskal muj doktor to neuznava, rekl, ze ted me leci hormonalne, kdyz to nevyjde, at kliden zkusim bylinky. ale s temi leky, co sjem predtim brala se to mohlo tlouct, tak jsem to radsi vysadila. za se rika, ze Femigard ucinkuje po trech mesicich, ja za sebou mam teprve neco pres mesic, tak nevim, zda to jeste vzdavat. no ale jestli zatim nenarostlo nic, tak bych mohla taky cekat do svatyho dyndy 😀

vecernice
3. aug 2010

tak holky, genetika na vybornou .-D jupiiii 😎 😎 😎

nanuskal
4. aug 2010

@vecernice Jupííííííííííííííííííííííííí 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem a teším sa s tebou 🙂
Večernica, fakt by sme asi potrebovali vešteckú gulu, aby sme vedeli ktorou cestou sa treba uberať a akú cestu liekov zvoliť. Ja by som asi na tvojom mieste zvolila tie hormony, ktoré sa osvdčili ak ti dr. vo štvrtok nič nenajde....ale však uvidíš, čo ti povie...
Do svätého dyndyho tu nikto nebude čakať 😀 😀 😀 nie nieeeeeeeee, žiadne takééééééé...všetko sa to pohne správnym smrom 😉

baru7
4. aug 2010

@vecernice supéééér🙂)) takže je jasné, že to byla nějaká pitomá náhoda a teď už všechno půjde 😉 jinak vyšetření na chlamydie je ok, jen ti vezmou o jeden stěr navíc, takže žádný strach 😉

jo...a dobré ránko, děvčátka 😉

nanuskal
4. aug 2010

@baru7 Dobré ránečko baruš 🙂

baru7
4. aug 2010

@nanuskal jen si říkám, žda je babe ok, když se ani neozývá.... 😕

betina1984
4. aug 2010

@lauritka a kedy je najlepšie ich robiť? Určite ich máš vyskúšané v každej dennej dobe, ktorý čas je pre to najlepší?

vecernice
4. aug 2010

ahoj holčinky, taky přeju dobré ráno 🙂 fakt že tu obálku jsem otevírala celkem se zatajeným dechem, těm jejich zkratkám nerozumím, ale vše vyšlo dobře 😀

@betina1984 ovu testy se dělají z opdolední moči, kdy je hormon LH nejkoncentrovanější. doporučuje se 2 hodiny před testem omezit přísun tekutin.

@baru7 ty máš toto vyšetření za sebou? kdy je na něj lepší jít? (vim, ze mi doktor rekl, za po prvni porevizni ..) nevadí třeba okolo ovu (pokud nějaká dorazí)? nejradši bych, aby mi pak dr. i koukla na folik, jestli tam nejaky poroste 🙂

baru7
4. aug 2010

@vecernice ja myslím, že je úplně jedno, kdy se na něj jde..to se prostě odebere šter podobně jako na histolku a jen se k tomu dá jiná žádanka do laborky. Jojo, mám ho za sebou. Jinak to jde zjistit ještě z krve, ale mě brala dr. ten stěr. Do cca 2 týdnů byly výsledky.

baru7
4. aug 2010

@vecernice myslela jsem cytolku, ne histolku🙂

lauritka
4. aug 2010

@betina1984 napisla som ti do IP .

a este tu niekolko otazok a odpovedi ohladne ovulacnych testov :

http://www.ovulacne-testy.sk/nejcastejsi-otazky/

vecernice
4. aug 2010

@baru7 tak to nezni tak hrozne. ja mela pocit, ze na tom byla cizu, a ze rikala, ze to bylo celkem bolestive. ale co uz, vydrzet se da vsechno 😉 holky, ja uz chci zitra. ja uz chci vedet co a jak 🙂

baru7
4. aug 2010

@vecernice dobrá, ať jsem objektivní...něco cítíš, trošku to štípne..ale já cítím štípnutí i při klasickém stěru..ale to opravdu nestojí za řeč 🙂

vecernice
4. aug 2010

@baru7 to se myslim da vydrzet 😀 tady se bojim stipnuti a hrnu se do tehu a porodu 😀 jen teda nevim, proc se musi delat az po prvni porevizni? 😲 no zitra se pekne pozeptam 😉

baru7
4. aug 2010

@vecernice taky jsem zvědavá, co zítra zjistíš🙂 džím moc všechny palce, co mám🙂

vecernice
4. aug 2010

@baru7 baru no ja drzim tobe na uspesny cyklus, kdyz se to pekne podpori duphikem, tak to by bylo aby to nevyslo 😀
a odkad vlastne jsi?

baru7
4. aug 2010

@vecernice díky, díky..taky jsem zvědavá🙂 Ostrava 😉 jo a ještě k té bolesti...myslím, že kdyby to nějak extrémně bolelo, asi bych si to pamatovala...a tohle vyštěření mi vůbec neutkvělo, takže myslím, že se nemáš čeho bát🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre