Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

baru7
30. júl 2010

@mayerka ach jo ☹ tak je pravda, že ve srovnání se zdravím a zdravými nervy není 70tis nic.....jo a chlapa dohnat k doktorovi je umění, tak ale snad teď už bude spolupracovat. Držím moc, moc pěsti, ať pomůže ta rehabka a nezhoršuje se to...tu novou léčbu myslíš asi biologickou léčbu, že? to by bylo fajn, kdyby mu to schválili a hlavně kdyby to pomohlo....ty autoimunitní choroby jsou na pytel. Držte se!!

mayerka
30. júl 2010

@baru7 díky... Koukám, že přesně víš o co jde, viď? Znáš někoho s tou nemocí? Něco jsem nastudovala na netu, ale nějak moc nemám představu, jak časově to postupuje, jestli máme třeba 10 let, nebo 30, nebo 5?
Ano, jde o bioléčbu....

baru7
30. júl 2010

@mayerka byla jsem v lázních a byl tam klučina, co to měl..a taky mám doma doktora. A přiznám se, hned jsem včera koukla na net, jak jsi to psala.... 😉 je třeba hodně rehabilitovat..a ten postup je hodně individuální, myslím, že to ti ani lékaři neřeknou....u někoho je to na dlouho, u někoho to jde rychle....je třeba myslet pozitivně, i když vím, že je to sakra těžké a zabojovat...cvičit správně, zároveň se šetřit a spolupracovat s lékaři. A nehrát si na chlapáka, když to bolí, tak to bolí a je třeba s tím něco dělat, ne zatínat zuby...Moc, moc držím palce. Snad přijdeš brzy s lepšími zprávami 😉

nanuskal
30. júl 2010

@mayerka Ahojky....no máš to ťažké holka....strašne moc držím palčeky, aby sa vám to podarilo...predsa len, mimi prinesie so sebou veľa pozitívnej energie a hlavne šťastia....Nebudete tak myslieť na chorobu ale na svoje detičky....
Podľa mňa ste urobili dobre...muselo to byť veľmi ťažké rozhodovanie ale radšej teraz takto, ako sa potom stresovať každý mesiac čo bude....to by nebolo zdravé pre nikoho z vás...
Posielam veľa pozitívnej energie pre teba aj pre manžela a odkazujem mu, že teraz pekne nech spolupracuje a že my vám budem veľmi držať palčky 😉

Mayerka ozaj, a ty si mala kalendár od Jonáša? Dala si si tiež vypočítať plodné dni podľa neho?

@noji123 Ahojky, rada by som poradila ale ja sa len snažilkujem a nemám s týmto žiadne skúsenosti. Ale čo som počula, aj to je vraj možné...veľmi malé percento, ale predsa... 🙂

mayerka
30. júl 2010

noji123 - moje kamarádka je teď ve 4. měsíci, otěhotněli právě v době menstruace.. takže to jde!
nanuskal - děkujeme moc... Vážně mi tu moc pomáháte, nějak se s tím teprve smiřuju... Jonáše jsem si vypočítala "sama", na netu: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog... , ale někde zpátky je odkaz i na českou stránku, vychází to všude stejně. Prý je dobré nechat astrologa vypočítat, který termín je bezpečný, ale to jsme neřešili, prostě zkusili a hotovo. Jonáše zkoušíme i teď. Vlastně od března, ale nějak to nevycházelo, proto jsem zkusila tenhle měsíc ty ovutesty.

baru7
30. júl 2010

@noji123 hmhm..taky nemám zkušenost...a jak dlouho už testuješ? ale je spousta takových, které otěhotněly při MS

petap1
30. júl 2010

mayerka: Taky si myslím, že jste udělalali dobře...přeci jen je teď pro vás rozhodující klid a ne se stresovat, jestli na to budete mít. Držím palce, ať se to s léčbou zlepší 🙂

noji123: No co jsem slyšela, tak tyhle testy ze slin jsou dost pofidérní 😒 Radši si kup čůrací ovulačníé testy 🙂

nanuskal: Tak koukám, že do toho Jonáše asi půjdeme což 🙂 🙂

baru7
30. júl 2010

@mayerka to jsme ráda, že ti pomáháme 🙂 ono je fajn mít i takto virtuálně spřízněnou duši 😉 je jasné, že s tímto se člověk smiřuje velmi těžkou a nějakou chvíli to potrvá. http://bechterevik.sweb.cz/ - zkus kouknout na tento web, infomace od nemocných jsou mnohdy pro dalšího nemocného praktičtější, než ty od lékařů.

baru7
30. júl 2010
noji123
30. júl 2010

@baru7 S tým ovulačným testerom som začala len teraz. Len som si nemyslela že mi ovulačné dni bude ukazovať akurať ked mam MS. No čo už. Tak vyskušame. Počula som už aj ja prípady, kedy ženy otehotneli prave vtedy. 🙂

nanuskal
30. júl 2010

@mayerka kedykoľvek sme tu pre teba 😉 musíme držať spolu a pomáhať si, od toho sme tu 🙂
Ja by som chcela vyskúšať Jonášovú metódu priamo od neho...vypočíta ti podľa dátumu, hodiny a miesta narodenia + posledný cyklus, na rok kalendár...to sa mi zdá viacej reálnejšie 🙂

petap1 no ja som sa rozhodla....keď za 2 týždne príde ms, tak to užaj posielam 😀

baru7
30. júl 2010

@noji123 ja bych se taky jako petap1 obávala, že odečet výsledku u těch testů ze slin nemusí být přesný, navíc pokud jsi to dělala poprvé, protože nevíš, ajký je rozdíl ve zobrazeném výsledku v jiných dnech. Ale pravdou je, že jsou takové, které otěhotněly při MS 🙂 zkus zkombinovat test co máš s běžným proužkem na moč a uvidíš...myslím, že to bude přínosná zkušenost pro nás všechny 🙂

nanuskal
30. júl 2010

@baru7 ja ho mám tiež doma...skúšala som to jeden mesiac a nič som tam nevidela...ja neviem či som vtedy zrovna nemala ovu...ale neukázal mi počas celého cyklo to "papradie", ktoré znázorňuje ovu hlien...
Ona normálny hlien sú také bodky v tom mikroskope a ovu hlien je papradie...
Ale tiež sa mi táto metóda nejako nepači.... 😒

baru7
30. júl 2010

@nanuskal taky jsem přemýšlela, že ho vyzkouším, protože finančně to rozhodně vyjde lépe. Ale když mu včera dr. nabídla, že mám přijít 10.DC a koukne, jak se to tam chystá, tak myslím, že to je nejspolehlivější 😉

nanuskal
30. júl 2010

@baru7 tomu ver, že je 🙂 budeš mať inormácie z prvej ruky 😉 😀 a možno ho už potom ani potrebovať nebudeš 😀

baru7
30. júl 2010

@nanuskal no to já doufám, že pak už testíky nebudou potřeba 😉

nanuskal
30. júl 2010

@baru7 Iba jeden druh!!!!!!!!!! a potom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

baru7
30. júl 2010

@nanuskal no tak jasné, že tento druh určitě 🙂

petap1
30. júl 2010

Holčinky, já se tedy s Vámi loučím na (pro mě dlouhých) 14 dní 🙂 Moc vám všem přeji ať vyjde to co zrovna vyjít má...aby přišla MS..aby nepřišla MS...aby byla OVU...a ...však vy víte co 😀 😀

Mějte se krásně a já jsem tu zase za14 dní 😀 😀

Pa pa

baru7
30. júl 2010

@petap1 děkujeme, tobě taktéž vše, co si přeješ 🙂 krásnou dovolenou 🙂

nanuskal
30. júl 2010

@petap1 Krásnu dovolenku prajem a ptuj ptuj ptuj...nech s to vydarí 😉 😉 😉

babe19
autor
30. júl 2010

petap1 prijemnu dovolenku prajem a snazilkujte 😀

babe19
autor
30. júl 2010

Baby mozem sa podla vas bicyklovat?

nanuskal
30. júl 2010

@babe19 moja, ja by som to neriskovala...myslím si, že prvý trimester je dosť rizikový...niektorí doktori to povoľujú, iní nedoporučujú.... Ja osobne by som nesadla na bicykel v prvom trimestri...a potom už zase nie z toho dôvodu, že by som mohla spadnúť a ublížiť bábu 😨
Moc som ti asi neporadila, čo??? 😕

babe19
autor
30. júl 2010

nanuskal poradila si mi čo najlepsie a mas pravdu.ani ja to nerisknem. a podla vas uz mam zajst za doktorom? dnes ma asi bobulka nasa 18 dni. dokedy treba čakat?

nanuskal
30. júl 2010

@babe19 ja už by som asi zašla... 😅 😅 zo zvedavosť by mi nedala spávať 😅 😅 😅 ale fakt neviem kedy sa chodí...

babe19
autor
30. júl 2010

nanuskal. asi zajdem v pondelok 😉 aj ja som zvedava a zaroven sa velmi bojim 😒

baru7
31. júl 2010

@babe19 dobre ranicko🙂 dr mi rikala, ze neuvidi bobka, ktery je mladsi, nez 4 tydny...pocitano od posledni menstruace, takze tvuj uz 4 tydny ma. Ale i tak ti muze udelat krevni testy na HCG a budes mit jistotu. Ja bych taky zasla, protoze bych to nevydrzela 😉

babe19
autor
31. júl 2010

@baru7 jéj dakujem,tak asi som uz na 100% rozhodnutá,ze tam zajdem. potom sa ozvem co mi povedal,dufam,ze len dobré správy.

betina1984
31. júl 2010

Ahojky. Prvýkrát si tento mesiac skúšam robiť ovulačné testy. Vie mi niekto poradiť, kedy podľa tohto testu by mohla byť ovulácia, resp. kontrolná tmavšia, ako testovacia? Či to sa nedá takto odhadnúť? Tento je z 12 DC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre