Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
12. dec 2010

@babe19 ahoj babe, gratulace k chlapeckovi a ja cucim na ten 25tt jak blazen 😲
u me to ujde, problemy porad mam, ale drzime se, a verim, ze bude brzy lip !!!!

babe19
autor
12. dec 2010

@vecernice dakujem ti velmi pekne,no ide to velmi rychlo,ze??? 😉 drz sa moja,urcite to bude lepsie,uvidís. v juni uz nad vsetkym len mavneš rukou 🙂 a budes velmi velmi stastná. ako vidím aj @petap1 je uz v 20tt. wao!!!! ozaj petap vy este neviete co to bude? 😉 @vecernice onedlho ti budu robit ti AFP testy,ze? tusim v 16tt sa to robí.

vecernice
12. dec 2010

@babe19 4.1. jdu na odbery, ale mam z toho divny pocit, dost pravdepodobne vyjdou spatne i diky tomu krvaceni ....

babe19
autor
12. dec 2010

@vecernice nesmies na to mysliet,ze budu zle vysledky,lebo potom aj budu. musís mysliet pozitívne 😉 takze si aj doma na PN. dolezité je aby vsetko bolo v poriadku s babatkami.

vecernice
12. dec 2010

@babe19 ale me to rekli doktori, u dvojcat jsou casteji spatne, a pri krvaceni nevychazi dobre, takze ja si nemaluju certy na zed. spis se snazim s tim pocitat, ale tak, ze to nic neznamena 😉
jj zatim jsem na PN ☹

babe19
autor
12. dec 2010

@vecernice joj tak to mi je velmi luto. ale dufajme,ze nebudu tie naj najhorsie. budem na teba mysliet a drzat palce. ozaj uz sa pripravujete na vianoce??? darceky uz pokupene? koláciky aké budete? 🙂

vecernice
12. dec 2010

@babe19 my uz mame napeceno, pekl vetsinou manza pod mym dirigovanim 😀 darecky jsem objednavala vetsinou pres net, uz mi chybi myslim jen jeden 😉
co ty?

babe19
autor
12. dec 2010

ja uz mam medovnícky, ale mala by som robit na sviatky,v utorok idem do poradne,velmi rada by som sa dala vypisat aspon na 2-3tyzdne,nechcem byt na vianoce v robote,dufam,ze sa mi to podari ostat doma,potom by som este napiekla zopár kolácikov. dárky kupené,len krstnej dcérke musím a mamke. ostatní uz vybavení 🙂

haaninaa
12. dec 2010

Ahojky holky, omlouvám se, že Vám sem lezu, jen bych potřebovala poradit... Dají se ovulační testy koupit v lékárně? Nemáte některá zkušenost s měřením teploty? Potřebovala bych s tím poradit.... Díky moc...... 🙂

vecernice
12. dec 2010

@haaninaa ahoj, jen se klidne ptej, co budeme vedet, rady poradime 🙂
ovulační testy se dají koupit i v lékárně, jen jsou dražší než těhotenské, já kupovávala Rapiclear balení po 5ks asi za 150

haaninaa
12. dec 2010

@vecernice - ty jo, to je pálka, ale zase když to pomůže.... A ještě jedna blbá otázka? Jak na sobě kromě ovu testů poznám, že probíhá ovulace? 😅

vecernice
12. dec 2010

@haaninaa daji se objednat i pres net, ale nevim kde.
ovu se da poznat i jinak - merenim bazalní teploty, ale tam ti to potvrdi az zpetne, nikoliv dopredu. pak je symptomentalni metoda (jestli to dobre pisu😀) a to je pozorovani hlenu a cipku, ale chce to praxi 😉
spoustu informaci najdes tady: www.merenibt.xf.cz

haaninaa
12. dec 2010

@vecernice - díky moc....

vecernice
12. dec 2010

@haaninaa neni zac. kdybys mela dotaz, tak se smele ptej 🙂

haaninaa
12. dec 2010

@vecernice - ještě by mě zajímalo, jak se měří ta teplota, jestli normálně pod paží nebo musím vaginálně?? 😅 😅

vecernice
12. dec 2010

@haaninaa muzes pod pazi, v ustech nebo vaginalne. ja osobne merila tim tretim zpusobem, prislo mi to tak nejak nejbliz cili 🙂
ale dulezite je kazdy den ve stejnou dobu, jeste prestim, nez vstanes z postele, aby to melo vypovidaci hodnoty. taky casem vypozorujes, co vede treba ke zmene (alkohol, malo spanku, zmena prostredi, apod.).

haaninaa
12. dec 2010

@vecernice - tak já to nějak zkusím a uvidím.... Dá se ještě nějak jinak poznat ovulace? Jako že mě bolí bříško nebo tak nějak ?

vecernice
12. dec 2010

@haaninaa to bys musela vypozorovat. me pobolivalo nekolik dni pred, ale podle toho jsem to nepoznala. pak hlen a cipek, ale to chce hodne cviku. jinak ty ovu testy. pokud mas pravidelne cykly, tak zacit testovat delka cyklu minus ca 16 dni.

haaninaa
12. dec 2010

@vecernice - aha, takže když mám ms tak 24-28 dní, tak začít plus minus tak okolo desátého dne, že jo? Teda, já t zkusím, takhle už to fakt musí vyjít, když budu mít takový vychytávky.... 😀 😀

nanuskal
13. dec 2010

@babe19 @vecernice @petap Ahoj baby, včera som vám sem písala dlhý pokec a zmazalo sa to ☹
Tak píšem až teraz, keď mi ide modrykonik 😉

@babe19 No pozerám a idú mi oči vypadnúť...že 25tt .... ten čas ale fakt ide...a ako pozerám ďalej, tak ani @vecernice @petap za tebou veľmi nezaostávajú 🙂 😀
Baby, teším sa s vami...ako sa to tu krásne rozbehlo...Ja si zozbieram všetky infošky od vás a až potom otehotniem asi 😀 😝

Babe...hej prestala som merať...chcela som v tom poklačovať kvôli tomu, aby som vedela kedy mi príde MS....ale po minulom cykle som sa na to vybodla, lebo ani LF nemám rovnakú ☹ Nemá to pre mňa zmysel v tom prípade...
Som si povedala, že najako bolo a nejako bude... 😉 Musíme byť trpezliví 😀

vecernice
13. dec 2010

@haaninaa jojo zkus od toho desateho 🙂 drzim palce

@nanuskal ahoj Nadi, no dobre, ze se nebudes merenim stresovat. pomohlo aspon na to, ze vis, ze ovu chodi, a LF se asi holt trosku srovnava, porad lepsi delsi nez kratsi 🙂
a kun je teda zaludnej, smazat dlouhy prispevek 😲
co vanocni nalada, uz si ji chytla? 😉

nanuskal
13. dec 2010

@vecernice Ahoj Ritušík 🙂 no trošku 😀 hlavne pri pesničke : Už se zase tešíme na Jeeeeeežiška 😀 😀 😀 😝
Cez víkend som mala tuším energie za 20 ľudí 😀 tak som makala, fičala 🙂 teraz neviem, či to je Vianocami alebo abstinenciou sexíku 😀 😀 😀 Ale veľmi sa teším na piatok, odchádzam do toho Dresdenuuuuuu 😵 😵 😵
Merať som síce prestala, ale sekundárne sa na seba sem-tam mrknem...čípok a hlien 😀 som ja ale trdlo, že?

vecernice
13. dec 2010

@nanuskal to je zavislost, to znam 😀
je Drazdany, no to je super!!!!! tak to si to tam pekne uzijte, tam nasajes poradnou davku vanocni nalady 😉
jinak tu energii zavidim 😀 ale my mame aspon uz vsechno cukrovi, jeste asi trochu pouklidit 😉 a muze Jezisek prijit 🙂

nanuskal
13. dec 2010

@vecernice No ja som piekla (ale len medovníčky) cez víkend a aj upratovala...lebo teraz už nebudem stíhať...na víkend sme v tom Dresdene...potom u svokrovcov cez týždeň a až deň pre Vianocami prídem domov...tak to budú fofry ešte porobiť čo treba....
27.12. idem ešte na jeden deň do práce a potom zase ideme na hory 😀 jaj...na to sa teším najviac 🙂

vecernice
13. dec 2010

@nanuskal tak ty hory zavidim, koukej si je uzit i za me 🙂 kam jedete?
a co stromek? uz mate?

nanuskal
13. dec 2010

@vecernice Ideme do Vysokých Tatier (moja srdcovka) 🙂
No s tým stromčekom je to u nás zložité...totiž žiaden nebude 😀 Lebo budeme fakt len 1 deň u nás a to som povedala, že nebudem vyťahovať a ozdobovať 🙂 Ja viem, ja viem...už mi kamoška povedala, že som totálne ANTIvianočná 😀 😝

Rituš, užijem si aj za teba, to mi môžeš veriť 😉

vecernice
13. dec 2010

@nanuskal teda pristi rok na tobe budem muset zapracovat vic 😀
Vysoky Tatry zni bajecne, na lyzich jsem byla jednou u Strbskeho plesa 😉

petap1
13. dec 2010

Ahojte děvčátka 🙂

babe: Už jsem si říkala kde se nám touláš 🙂 tedy 25tt to to letí...veliká gratulka k chlapěčkovi a k dobrým výsledkům testů a UZ 🙂 Nám zatím můj Dr. předpovídá holčičku, tak uvidíme na velikém UZ jestli se to potvrdí 🙂

vecernice: Rituš, já se taky připravovala na špatné výsledky a podívej....já vím dvojčátka jsou dvojčátka 🙂 Dnes jsem byla u obvodní DR., aby mi zapsala kontrolu do průkajdy a ona měla u všech 3 dětí výsledky hodně špatné a plodovka vždy dopadla dobře..takže i kdyby byly špatné, tak to NIC neznamená, kort u dvojčátek...ty máš zdravé žížalky a hotovo 🙂 Manžílek je šikula když napekl 🙂

Nanuskal: Nadi, jj tu závislost znám taky...nebudu nic sledovat a pak jsem taky nevydržela 😀 Tedy hory i to Německo ti závidím...pořádně si to užij 🙂 My jedeme na hory 25 a 26.12 a pak 19.1. na 4 dny do Pece pod Sněžkou..taky už se moc těším 🙂

Jinak my jsme pekly o víkendu a napekly jsme vše 🙂 Ve středu si tam autem s manžou sjedeme pro "výslužku" 🙂 autobudem jsem to nebrala 🙂 Dárky už mám taky všechny, tak už jen pořádně poklidit, do čehož se mi vůbec nechce 😝

nanuskal
13. dec 2010

@vecernice No keď budem náhodou tehu, tak ani nebudete musieť 😀 😀 😀
Ja milujem hlavne prechádzky v lese, tá zimná príroda...mmmmmm....tento rok by som si chcela požičať snežky a vyjsť si na nejakú chatu...uvidíme či sa nám to podarí....
Minulý rok sme boli na Lomničáku, bola tam strašnááááá kosa, krásne slnečno, čiže výhľad úžasný 🙂

nanuskal
13. dec 2010

@petap1 Peťulík, no tak ty si aká šikulka 😀 Ja musím s niektorými darčekmi čakať na manžela 🙂 ale stihneme to všetko, to som si istá 😉

Inak, tá závislosť je závislosť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre