Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

babe19
autor
27. apr 2011

@nanuskal hihi,aj ja som najprv bola na mojasvadbe,potom na modrejstreche a teraz som uz tu 😀

nanuskal
27. apr 2011

@babe19 No ja som to zobrala asi zo zlého konca, najprv na mojejsvadbe, na modromkoníku a teraz na modrejstreche.... 🙂 😀 a potom zase modrýkoník 😅

tebi
27. apr 2011

Ahojte dnes poobede 15.00hod. mi vyšli na ovul.teste obidve čiarky krásne silno bordové a nemám mužíčka doma chcem sa spýtať či to bude dobre aj ked sa budeme venovať sebe ked pride poobede domov....či by to mohlo vyjsť...prosím prosím poradte...ďakujem

lindusik
27. apr 2011

ahojte...mozem sa pridat?
Chcela by som sa opytat ci je tu niekto kto rodil cisarakom a teraz kce dalsie babatko.... Ja som mala robenu sekciu pred skoro 7 mesiacmi a teraz by sme kceli dalsie babo,ale obavam sa ze ci to nieje skoro... Ak je tu aspon jedna zienka ktora zatuzila podobne ako ja po dalsom babatku tak skoro po porode ako ja tak dajte vediet 🙂

nanuskal
28. apr 2011

@tebi Ahojky, pozitívny ovu test neznamená, že máš v tom danom momente ovu...znamená to, že ovu prebehne do 24-48 hodín....Ja som mala ovu o dva dni po prvom pozitívnom teste 😉
Držím palčeky 😉

@lindusik Ahoj, ja síce nemám s týmto skúsenosť ale čo poznám baby, ktoré tak rodili, tak lekár im odporučil neotehotnieť do 1,5roka....tak neviem ☹ a pýtala si sa svojho lekára na to?

babe19
autor
28. apr 2011

@lindusik ahoj,tiez tak viem,že po cisarskom sa neodporuca otehotniet aspon dva roky,radsej by si mala pockat,kedze mas aj tak len 7mesacne babo,nech ti zatial robi radost ono,potom ti uz moze aj pomoct s tym druhým 😉 🙂

nat28
28. apr 2011

Ahojte kocky, ked mam p zitivny ovu test, ale ciarky nie su rovnako silne, mam so snazenim radsej pockat az budu ciarky rovnako silne? Nemoze sa stat ze ta testovacia ciarka u niekoho nikdy nebude rovnako silna ako kontrolna???

skvele
28. apr 2011

@lindusik ahoj ja som rodila cisarskym. Moj nazor je, ze by si mala pockat, je to velmi rychlo. Ja by som sa v tej dobe este na to neodvazila, o taky rok uz mozes nad tym uvazovat. Radsej treba pockat ako si ublizit. Ide o tu maternicu, ze by to nemusela zvladnut a mohla by povolit na tom zosivanom mieste.

nanuskal
29. apr 2011

@nat28 Ahojky, no na tých testoch píšu, že ak sú tam dve čiarky ale nie sú rovnako silné, tak to nie je pozitívny ovu test ale negatívny....neviem ti povedať, či u niekoho to môže byť tak ako píšeš....ja by som na tvojom mieste pre istotu snažilkovala každý druhý deň 😉
Neskúšala si si merať BT? Tam zistíš, či ovu bola alebo nebola....

nat28
29. apr 2011

@nanuskal Ahoj, no BT si nemeriam lebo kazdy den vstavam v inej dobe a ak by som si dala budik len kvoli BT, uz by som nezaspala 😒 Dnes sme sa preistotu snazili 😉 a urcite budeme aj cez vikend. Poobede si budem opat robit test a teda som velmi zvedava co ukaze. Nuz, je pravda ze som nedockava, lebo toto je moja 1.ovu od kyretu kedy sa mozme zacat opat snazit... 😵

nanuskal
29. apr 2011

@nat28 No tak držím palčeky 😉 hlavne dodržuj to pitie ako to je na návode, ale ak budeš viacej piť 3hodiny pred robením si ovu testu, tak ti to môže vyjsť negatívne... 😉

nat28
29. apr 2011

@nanuskal jasne, budem si davat pozor na tie pokyny, lebo uz sa mi stalo ze to potom ukazuje zle. Pekny den prajem 😉

nanuskal
29. apr 2011

@nat28 Tak tak, ja som sa tiež poučila 🙂 Pekný dník aj tebe 😉

nat28
29. apr 2011

Kocky este jedna otazka, v stredu som mala test ovu slabo pozitivny, stvrtok bol silny ale nie este pozitivny, no a dnes dost zoslabol. Znamena to ze ovulka nebola? ☹

nanuskal
29. apr 2011

@nat28 Ahoj, to sa nedá takto jednoznačne povedať, či bola alebo nebola....ja som mala testy negatívne raz a podľa mńa bola ovulka... 😔 A čo vedľajšie príznaky? Ovu hlien, alebo skúmanie krčka? Nepozoruješ nič z tohoto ešte?
A mávaš problémy s ovu? A čo tvoj cyklus, pravidelný - nepravidelný?

nat28
29. apr 2011

@nanuskal no hlien som mala v den najsilnejsieho testu, ale je pravda ze nebol az taky aky by mohol byt. Cykly pred otehotnenim som mala raz za 2-3 mesiace, a teraz po kyrete sa mi ustalili na 35 dni. Teda tie 2 co som zatial mala. Nuz, asi mi ostava len dufat ze som nezachytila uplny vrchol LH hladiny a ovu bola. Ale co ti budem hovorit, som sklamana 😒

nanuskal
30. apr 2011

@nat28 Nebuď sklamaná....je mi ľúto čím si si prešla, ale musíš dúfať a veriť 😉 Je možné, že si ju len nezachytila...
A tie cykly ti doktorka nijako neriešila??? To je fakt dosť 2-3 mesiace 😔
Zober si mňa, my sa snažíme s MM už vyše roka a stále nič, navyše tých šancí je fakt málo, lebo je navyše v zahraničí a ja mám nepravidelné cykly, tak trafiť sa do tých dní je umenie....
Ale teraz sa snažím dať dokopy s Alchemilkovým čajom a Sarapisom, tak dúfam a verím, že to nám pomôže 🙂
A ako dlho vy snažilkujete?

nat28
30. apr 2011

@nanuskal no ja som v lete vysadila HAK po 9 rokoch a cakala som na ms 85 dni. Dalsi cyklus som mala 60 dni, pocas ktoreho som aj otehotnela. S mojou dr sme boli dohodnute ze pri najblizsej ms mi nasadi lieky, ale uz sme nestihli 😉 No zial, v 11 tt to moji dvaja malinki vzdali. Ale vyzera to ze cyklus sa mi tehotenstvom upravil, teda tie 2 ms som mala na 35 den. Inak alchemilku pijem aj ja, jeto super vec 😉 aj soju som zacala uzivat tento mesiac.
Mam kamosku co bola v rovnakej situacii ako ty, jej mm bol stale odcestovany, ale nakoniec po 18 mesiacoch otehotneli, ich syn ma uz rok a pol, takze vsetko sa da 😵 ale musela brat hormony. Ty neberies nejake, ked mavas nepravidelne cykly?

nanuskal
30. apr 2011

@nat28 Nie, ja neberiem zatiaľ nič také...chcem to skúsiť prírodnými... 🙂 a teraz posledné dva cykly som už mala 26-27dňové a zakaždým ovu na 16deň, tak dúfam, že sa mi to už upravuje 🙂
Ja som tiež brala HAK veľmi dlho, vlastne od osemnástich skoro stále...keď som ju vysadila, tak som mala krásne tri cykly 28dňové ako hodinky a potom sa to "rozjelo", skákalo to hore dole od 26-38dní...nikdy som nevedela, že aký cyklus bude ten ďalší...a preto ani plánovať sa nijako nedalo, ale dúfam, že to už čoskoro vyjde 🙂

nat28
30. apr 2011

@nanuskal to iste sa stalo aj mojej kamaratke, prve cykly po vysadeni mala pravidelne a potom kazdym mesiacom sa jej to posuvalo, az sa dostala do stadia kedy jej to bez vyvolavky neprislo ani po 60 dnoch. 😝
To mas ale super ze sa ti to upravilo, no klobuk dole ze si to vydrzala a nedala si si predpisat lieky, mne chcela hormony dr. nasadit uz po 2.cykle, ale nakoniec nebolo treba 😉 Ja som zas taka ze hrozne tlacim na pilu, som netrpezliva a preto aby som bola opat tehotna by som urobila hocico. Ked ma manzel bral z nemocnice po kyrete bola som taka nestastna a unavena z plakania ze som bola ticho cely cas, ale jedine co som povedala bolo, ze sa upisem aj diablovi len nech mi da dieta. Teraz to uz tak neprezivam, ale po potrate to dieta chcem este viac, kedze viem aky to je pocit ked v sebe nosis novy zivot a milujes to od okamihu kedy najdes // na teste. Urcite ti velmi drzim palce nech sa vam to podari idealne aj hned 😀

nanuskal
30. apr 2011

@nat28 No na to upísanie sa diablovi asi myslí každá z nás občas 😀 Ja som tiež tlačila na pílu ale som sa zmierila s tým takto zatiaľ, lebo staviame aj dom a bolo by to náročnejšie ale samozrejme, že žiadne šance neodkladáme 😵
Proste ak to príde budeme najšťastnejší a ak to nepríde do septembra, idem to riešiť s gyndoškou...
Chcela som stihnúť do 30tky dve deti, ale budem rada ak stihnem vôbec to jedno.... Ako pozerám ty si asi môj ročník 😀 tak asi vieš o čom hovorím 😉
Ja som inak menila pred pol rokom gyndošku, lebo tá predchádzajúca nemala o nič záujem a veľmi ma nahnevala....tak som prešla k druhej, tá ma celú skontrolovala a vraj som v poriadku...tak preto som nechcela hormony ale skúšam to takto... 😉
Držím aj ja vam palce 😉

lindusik
30. apr 2011

@nanuskal
@skvele
@babe19 dakujem za komenty...hm ☹ som sklamana ze sa tu nikto nenasiel co ma iny nazor... Ja viem ze je to skoro ale citala som vela clankov kedy dokonca sa zenuskam podarilo ( neplanovane) hned po sestonedeli otehotniet a nemali ziaden problem akurat boli viac sledovane.... No toto je samozerjme uz dost velky extrem...to si teda fakt neviem predstavit,pretoze ja som sa zotavovala dost dlho po sekcii.... bola som dost dlho v nemocke a dalsie dva tyzdne doma som nevladala ani poriadne chodit co ma tak bolelo brucho a strasne palila jazva.....Ked si teraz spominam tak este dva mesiace po porode som manzelovi hovorila ze druhe dieta vziadnom pripade nebude ...nech ide rodit on 🙂 🙂 🙂
Ale teraz je vsetko ine....ja uz ani nepamatam,jazva neboli,keby ze ju nevidim tak ani neviem ze ju mam...mame uzasne dietatko...poslusne ....dobrucke...cez den sa hraje....neplace ...v noci spinka.... no proste ked nepocitam tie dva mesiace tak ja som akokeby nemala matersku ale ozajstnu dovolenku 🙂 Strasne si malinku uzivam...MAT DIETA JE UZASNA VEC 🙂
Takze aj preto sa zamyslame nad druhym... velmi by sme chceli este chlapceka...a ja by som kcela aby bol co najmensi vekovy rozdiel medzi detickami....
A este jedna vec. Mali ste aj vy take pocity? mam okolo seba 4 kamaratky ktore cakaju babatka,takze su okolo mna same tehulky 🙂 a ja ked ich vidim a hladkam ich bruska(a su to teda uz dost velke bruska) tak si stale spomeniem ake to bolo uzasne a hned by som chcela aj ja 🙂
Jednoducho ma chytil strasne velky pocit mat dalsie babatko... ale samozrejme ze nie za kazdu cenu, prave preto sa pytam ako je o s Vami babenky...
uf..ale som sa rozpisala
🙂 🙂 🙂

babe19
autor
1. máj 2011

@lindusik hm,tak bruško,tehotenstvo a všetko čo s tým súvisí,ani nespomínaj,aj mne strašne chyba gulate brusenko, ja som tiez bola rada tehu 😉 ale samozrejme aj syn mi robí len a len radosti! ak by si naozaj chcela dalsie babatko,aj gynekolog ti to "schvali" tak hor sa do toho,vsetko rozhondne matka priroda 😉

tebi
2. máj 2011

ahojte tak potrbujem zase radu lebo som zase z toho všetkého jeleň...minulý týždeň v stredu boli obe čiarky rovnako silne a vo štvrtok test.bola silnejšia ako kontrolná....dobre asiovulka lebo ajhlien bol taksme snažilkovali ...ja napíšemajkoľkokraát lebo neviem sa vysomáriť...tak vo švrtok 2 X a potom sobotu večer.....dnes som si robila zase poobede test a test.bola silná nie taka ako kontrolná ale dosť silná veľa nechýbalo aby bola ako kontrolná tak neviem....nemala by byť už slabá....jajaja neviem.....

nanuskal
4. máj 2011

@tebi Tak v tomto ti neporadím...neviem prečo máš aj teaz silné čiarky na ovu teste....
Ono, človek by si bol na istom asi keby si si sledovala aj iné veci, ako BT alebo krčok...

sisslik
4. máj 2011

Ahojte vedeli by ste mi poradiť čo je dobré na tzv. spomalené spermie,má niekto
s tým skúsenosť?Treba ísť len na umelé oplodnenie?Ďakujem

petap1
5. máj 2011

Ahojte děvčátka 🙂

tak jsm zpět 🙂 Evička se narodila 30.4.2011 v 18:08 😀 I když byl porod vyvolaný šlo to rychle a vcelku hladce 🙂 Včera nás pustily domu, tak se tak nějak zžíváme 🙂 Jinak pokud Evičku netrápí prdíky tak je to zlatíčko. Fotečky dodám až je dá mm do PC 🙂

A co jinak tady nového ? Nemám čas dočítat 😉

kapibara
5. máj 2011

@petap1 gratuluju k malé čarodejničce 😵 😵 😵 hlavně ať jste zdravé 😉

nanuskal
5. máj 2011

@petap1 Ahoj Peťuš, intenzívne na teba myslím už od soboty 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem s celého môjho srdiečka k Evičke, nech ste obe zdravé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Teším sa už na fotky 😉
Ja nemám zatiaľ nič nové 😔 všetko po starom...akurát, že zajtra mi má prísť MM a ja som mala asi dnes ovu ☹ tak som z toho trošku sklamaná... ale inak pohoda 😉

petap1
7. máj 2011

Děkuji děvčátka 🙂 Evička je opravdu zlatíčko 🙂 Když ji neprápí prdíky, tak je hodňouká a nepláče 🙂 Já už se taky dávám do kupy, tak snad už budeme normálně fungovat 🙂

Nanuskal: Tak což...byla ovulka, či MS ? A co baráček...jak jste daleko ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre