Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

petap1
13. júl 2010

nanuskal: Já ti asi v tomhle neporadím...moje Dr. vždy říkala, že převitamínované tělo taky není dobré 😝 ..takže já se snažím jíst tak, abych měla vitamíny přírodní a beru jen tu kyselinu listovou. Žádné další "umělé" vitamíny neberu 😉

nanuskal
13. júl 2010

@petap1: no presne tak rozmýšlam aj ja teraz....že si kúpim iba zvlášť kyselinu listovú a ešte viacej obohatím svoj jedálniček o zeleninku a ovocie 🙂 a skončím s tým Calibrom babyplan...

petap1
13. júl 2010

nanuskal: 😉 Dr. mi taky říkala, že až otěhotním, ať v žádným případě neberu ty vitamíny pro těhule..nevím jak se jmenují....že jsou prý pak děti vyhnány až na 4kg....takže já se radši "umělím" vytamínům vyhýbám 🙂

nanuskal
13. júl 2010

@petap1 : tak to už ani tabletku naviac...mne ich veľmi odporúčali, ale v tomto prípade, ďakujem neprosím 😀
Ja, také malé žieňa a mať 4kg dieťa, to si ani neviem predstaviť 😀

petap1
13. júl 2010

nanuskal: Myslím, že pokud to není ze zdravotních důvodů nutné, tak se brát nějaké vitamíny na víc nemusí. Teď přesně nevím komu, ale tady jedné holčině nějaký takový výrobek pomohl a moc...takže někdy jsou dobré. No je to individuální 😀 Jj představa rodit 4kg dítě je opravdu nemilá 😝

sssimi
13. júl 2010

Babulky ani ja by som nebrala tie vitamíny. Kamoška ich brala celé tehotenstvo a cisarákom jej vytiahli 5050g dievčatko 😀. Personál v pôrodnici síce tušil, že to bude veľké dieťa, ale že až takto.... 😀

vecernice
13. júl 2010

@nanuskal - ja beru Femi az po revizi, takze vlastne necele tri tydny 😉 predtim se mi s nim bila hormonalni lecba, tak jsem to nechtela prekombinovat...
jinak me v tehotenstvi doktor doporucil Elevit - obsahuje i listovku, a pry vse, co telo potrebuje 🙂

nanuskal
13. júl 2010

@sssimi : nestraš 😅 hoci sa teším na bábätko, ale tá obava z pôrodu predsa len je...a keby to malo byť ešte také veľké...tak ten strach by sa fakt znásobil 🙂

@petap1 : počkám si, čo mi Dr. povie, či brať či nebrať...dovtedy nebudem 🙂

@vecernice : ja som strašne zvedavá na ten Femigard...pretože je tam písané, že upravuje aj cyklus, zmierňuje bolesti pri ms...čo ja mávam teda stále horšie a horšie...odkedy som prestala brať antikoncepciu je to každým mesiacom horšie a horšie... :(

betina1984
13. júl 2010

Ja som brala do tretieho mesiaca kyselinu listovú a vitamín E a potom až do konca tehotenstva Calibrum Mama a moja malá mala 3.330 g a to bola ešte týždeň prenášaná. Takže to nezávisí na tom, či berieme vitamíny alebo nie, ale je to jednoducho dané.

sssimi
13. júl 2010

@nanuskal No myslím, že 5 kg dieťa by asi žena veľmi ťažko normálne porodila. Kamoška mala normálne pocit, že jej malá vylezie von pupkom. A aj keď je veľká žena, tak nemala šancu ju normálne porodiť.

@betina1984 Ja osobne som nebrala nič a Sarah mala 3330g. Nebrala som ani len kyselinu listovú. Nič iné len môj normálny jedálniček. Tiež si myslím, že sú tam aj danosti, ale veľa mamičiek čo ich brali sa sťažovali na rôzne veci. Poznám 3 mamičky, ktoré užívali maternu a majú hyperaktívne deti. Možno je to náhoda, možno.......

petap1
14. júl 2010

Dobré ranko,

včera jsem měla svůj první pozitivní Ovu test 😀 Hurááá mám ovulku...vím, že jsem měla z UZ potvrzené, že tam folík je, ale ten test mi udělal velikou radost. Přeci jen jsem rok neovulovala 😒 Tak, teď jen aby byla takhle hezká ovulka i příští měsíc 🙂

nanuskal
14. júl 2010

@petap1 : jeeeeeeej...super správička na ráno 🙂 gratulujem....a verím, že budúci mesiac bude ešte krajšia druhá čiaročka a potom ešte ešte ooooooveľa krajšia ale na inom testíku 😉

vecernice
14. júl 2010

@petap1 velka gratulace, a ja chci taky 😀

petap1
14. júl 2010

nanuskal: Děkuju...opravdu mi ta čárečka udělala radost 🙂 Škoda, že se nemůžeme snažilkovati....tedy mohli by jsme, ale asi bych se bála, aby pak nebylo něco špatně...no za 14 dní bych měla mít MS a pak už nás nic nezastaví 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: Neboj, ty ji budeš mít taky...určitě ji máš i teď před první MS 🙂 Já to mám ulehčené tím, že chodím na ty UZ a tam mi vždy řeknou co tam je a tak vím, kdy asi přijde. Snažím se i na sobě vypozorovat co se děje, když je, abych ji poznala i bez testů...zatím mě vždy píchalo u strany...tak uvidíme jestli to poznám i příští měsíc ..a když ne, tak se nic neděje páč mám zase naplánovaný UZ, a pak se snad do ovulky trefíme 😀

vecernice
14. júl 2010

@petap1 já se nebojím já se nebojím 😀 jás i myslím, že ji mám v těchto dnech, včera nebo dnes 😀 nevím proč, ale pobolívá mě podbřišek a na ms je ještě brzy ..... asi 😀 no hlavně ať se uráčí dostavit příští měsíc a hned ji tam pošlu nějakou schopnou spermii 😀
jiank už mám u doktora připravený žádanky na vyšetření, tak si je zítra vyzvednu, šup objednat, a už se to vše rozhýbe 🙂

teď jdu makat 😉 ať ze mě není netěhotná nezaměstnaná třicátnice 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: Jj minule mě taky bolelo při ovulce břicho jako u MS..tak to bude ončo vončo 😀 Tak to budeme příští měsíc posílat společně...doufám, že se nám ty spermijky hned zakousnou 😀
No tak to si hezky oběháš vyšetření a než se naděješ budeš vysílat spermoňky na steč 😀

vecernice
14. júl 2010

@petap1 no ja se ti trochu bojim, ze nam to pristi mesic vyjde presne na manzeluv cundr ... 😲 jede od stredy do nedele, tak to by ani nejstatecnejsi bojovnici neprezili. trochu by me to mrzelo, ale co clovek nadela. proto jsem tak zvedava, jak dlouhy bude tento cyklus a kdy je ovu 😉

petap1
14. júl 2010

vecernice: Neboj..teď jsem někde četla, že spermoňové vydrží i 6-7 dní...tak ve středu jich pár vyšlete a v neděli to když tak podpoříte 😀 😀 A kolikátý jsi dnes den ?

vecernice
14. júl 2010

@petap1 ted jsem 23DC 😉 ale pokud bude ovu nebo byla vcera, tak +12 dni do ms 😉
jinak jsem to psala manzelovi, ze asi az o mesic pozdeji, a on mi napsal, ze nenenen, ze chce blizence, takze bych za nim nekam dojela 😀 no sex v lese za ucelem zplozeni potomka je prece romanticky, ne ? 😀 😀 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: jestli se nám to povede příští měsíc, tak to bude blíženec, ju ? Hm, blížence zatím žádného neznám..tak to by jsme si ho mohli taky vyrobit 😀
Tak to je super romantika....právě v takový situacích se to podaří 😀 😀

vecernice
14. júl 2010

@petap1 ja mam blizence doma, a je to palicate zlaticko. proto asi tak chce blizence 😉
ale uz vidim, jak klukum vysvetluje, ze si musi z hospody odskocit na hodinu do lesa za manzelkou 😉 no ale byla by to prca 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: Paličaté ju...no to by bylo..já mám neposedného mažela a pokud by bylo dítko superaktivní po něm a paličaté dle znamení...tedy už si to úplně dovedu představit 😀
Myslím, že už by to pak měl mm od kamarádů pořád na talíři 😀 Však on si určitě když tak vymyslí nějakou velice důvěryhodnou výmluvu 😀

vecernice
14. júl 2010

@petap1 vis ten muj milacek je hlavne takovy rozhodny co se tyce nazoru - jako cundr je chlapska vec, ani ty smsky by se nemely tolik posilat (samo ze mi pak sam pise), takze o to vic bych se chechtala. ale jinak je to zlate znameni, zas takove pekne rozhodne a rozumne, ono kazdy ma neco 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: 🙂 Přesně tak..každé znamení má něco...ale my by jsme blížence braly, že 😀

vecernice
14. júl 2010

@petap1 jasne, vsema deseti 😀 i kdyz teda mozna to bude jeste byk 😲 vlastne 😀

petap1
14. júl 2010

vecernice: To by nevadilo..býk je má sestra a toho bych taky brala 😀 😀

vecernice
14. júl 2010

manzel mi prave odsouhlasil i byka, hlavne pry at se vylihne co nejdriv 😉

petap1
14. júl 2010

vecernice: JJ v tom má pravdu..hlavně ať už se nám hezky tetelí v bříšku 🙂 🙂

vecernice
14. júl 2010

vis, co je komicky? kdyz jsem byla tehu, tak jsem furt remcala, ze si nemuzu dat ani sklenicku. ted zas to vino leju horem dolem, ale nejak me to neba a tesim se, az nebudu moct 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre