Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

petap1
27. júl 2010

vecernice: No já jsem taky spíše střízlivá, ale je pravda, že díky věku už mám na čase, tak mě to začíná popostrkovat 🙂 U nás je taky hnací motor manža 🙂 🙂
Vím co myslíš a přecitlivělá nejsi....mě tohle taky kamarádka udělala...napsala...no teď se to stává často..vyjde to příště ☹ Ona je jedna z těch co jim jde vše jak na drátkách...vzpomene si že chce to a to a tak to jde...s dětmi to měla taky tak...prostě si řekla teď a hned ten měsíc otěhotněla...myslím, že nejsme přecitlivělé, prostě aspoň to ..toj e mi líto...bych také od kamarádky očekávala.
Myslím, že klidně tělo může fungovat, akorát to někomu trvá déle...uvidíš když tak u Dr....třeba se ukáže, že je vše jak má být, jen to déle trvá 😉 Mě taky fungovalo..byla ovu, ale sliznice byla nižší...kdybych neměla ty prášky, tak bych asi taky čekala.

vecernice
27. júl 2010

@petap1 no ja jsem prave poprve po roce bez prasku, tak trpelive cekam, vzdyt uz by sakra mohlo fungovat i samo. uz ani nemusi byt tento cyklus ovulka, staci kdyz bude pristi 😀
potrebovala bych jeste treti typ testu, a sice na blizici se ms 😀 ted z teplto nioc nevyctu ...

petap1
27. júl 2010

vecernice: jj nemusí být hned vše, viď...teď by stačila MS 😀
jj to by byl dobrý test...mohl by ho ještě někdo vyrobit..myslím, že o zákaznice by nouze nebyla 😀

vecernice
27. júl 2010

@petap1 ted bych za nic fakt byla vdecna, a asi bych na jejei pocest i bouchla sampus 😀

petap1
27. júl 2010

vecernice: tak tomu rozumím 😀 Stejně viď..teď je vzýváme, aby přišly a příští měsíc je bude vzývat, aby nechodily 😅

nanuskal
27. júl 2010

Ahojte dievčatá, akurát som dobehla z angliny....čítala som vaše príspevky....Nemôžem povedať vecernice, že viem, ako sa cítiš, ja som bola na druhej strane tej situácie, kedy moja najlepšia kamoška prišla o bábo....ale slová typu, neboj, veď to vyjde na budúce sú asi neni moc vhodné (hoci tuším najpoužívanejšie a ako prvé vyjdu z úst)...
Tažká je podpora od človeka, ktorý nezdieľa rovnaké životné hodnoty práve vtedy....
Ja som bola vtedy slobodná, viac menej som žila iným životom ako ona...na dieťa som ani nepomyslela, zatiaľ čo ona zúfalo túžila po bábätku a keď sa jej to podarilo, prišla oň...ja si myslím, že tiež som nebola najlepšia opora, hoci som sa o to snažila...teraz by som určite inak reagovala a volila iné slová.. 😔

vecernice
27. júl 2010

@nanuskal ja necekala sahodlouhe utesovani, ale tekoveto je mi to lito, a jsi v poradku? by ze me asi vypadlo. navic sjem ji rekla, ze jsem musela do nemocnice. no nic, nejak se trosku v zivote rozchazime, proste zije ted jinak, a nedokaze pochopit ten smutek nad smouhackem (pracovni prezdivka naseho prvniho drobecka, nebot na monitoru byla videt jen smouha ....). a to smutna vetsinou nejsem, to uz mam trochu za sebou, ale nekdy je mi to moc lito .....

@petap1 ja vim, za par tydny ji budu vyhrozovat nejvysssimi tresty, pokud se jeste ukaze 😀

nanuskal
27. júl 2010

@vecernice: nechcem nikoho obraňovať ani súdiť, to určite nie...len som ti chcela napísať, ako som to zažila ja...
Ale to: si v poriadku? nepotrebuješ nejakú pomoc a je mi to ľúto ... by čakal asi každý...to je normálne a hlavne teda od najlepšej kamarátky..to uznávam...
Je to ťažké...keď žijete rozdielne...naopak, ja si s tou mojou teraz veľmi dobre rozumiem,lebo ona má teraz už dvoch malých prckov, ktorých zbožňujem a ona ma vie teraz pochopiť 🙂
Snáď sa to aj u vás tak otočí 🙂

Smouháček - perfektné 😉 😅

petap1
27. júl 2010

´Tak děučátka asi jsem taky přecitlivělá 😠 ...píšu kamarádce, že mi došla MS a že se tedy budeme snažilkovat..a ona na to...ať se hlavně upnu na něco jiného a ne jen na plození potomka, a že to pak půjde samo....no musím říct, že jí se to kváká, když je v šestém měsíci....tedy tak tohle mi docela namíchlo a docela zamrzelo 🙄 Možná mám taky přehnané reakce 😀 😅

nanuskal
27. júl 2010

bambulky moje, možno je to tým, že ste kvôli tomu trošku precitlivené a čakáte od ľudí iné reakcie... sú to úplne bežné reakcie (hoci lezú na nervy, to uznávam - stále je to o tom istom ako sa nesústrediť, ako byť pokojná, ako to na budúce vyjde alebo na ďalšie budúce)...
Netreba si to všímať, lebo takto nám to bude liezť na nervy na každom druhom 😉

vecernice
27. júl 2010

@petap1 tak si dnes asi muzem podat ruku 😀 ja tyhle reakce taky nesnasim, kdo to nezkusil, nepochopi 😉 ona to asi mysli dobre, ale nepochopi, ze je radost z toho, ze se clovek muze znovu pokouset, hlavne po revizi a podobnych nesmyslech. a hlavne clovek se na to prehnane neupina, ja si ziju docela spokojene, ale hlava uplne vypnout nelze. ale kdyby radsi napsala drzim palce a vse co mam, tak te to potesi a ji to nic nestoji 😉

@nanuskal vsak ja vim, ja na ni tak namichla nejsem, ona to jednou pochopi, az se zacnou snazit. ale trochu se zmenila od te doby, co ma chlapa (rok), on je starsi a uz ma decko, tak ji to asi ovlivnuje 😉 vsak to vem cert, chlapa mam k nezaplaceni a s nim jsem se rozhodla zit, vse ostatni je mene dulezite 😉

vecernice
27. júl 2010

@nanuskal ono ty reakce nemel clovek rad ani predtim, kdyz ti po pul roce snazeni nekdo rekne, at se na to neupinas 😀 a to nejsem z tech, ktere by furt basnily o detech, nebo uz mely nakoupeny oblecky a vybrana jmena. ale kdyz s kamoskou blizkou na to tema zabrousis, tak mas pocit, ze apon jednou za cas muzes otevrene rict, ze mas obavy, ze ti to obcas leze na mozek, a ze uz bys rada .... vis? 🙂

vecernice
27. júl 2010

@nanuskal jinak jeste kdyz clovek brouzdal po netu, tak prave narazil na holciny, ktere mesic po revizi furt doma brecely, nechodily do prace ..... tam bych rekla, ze se na to upinaji.
ja byla den po zakroku v praci asi osm hodin, proste zivot jde dal, a myslim, ze tu prehnane nebrecime ani jedna, pac jsme holky, co jen tak neco neporazi 😉, ale nekdy chces mit pocit, ze si mas kde postesknout 🙂

petap1
27. júl 2010

nanuskal: Jj asi jsou to normální reakce...mě to nakrklo, protože ona ví, že se k mimi nijak moc neupínám a moc o tom nemluvím..jak píše večernice..pracuju, funguju a nebrečím na každém kroku a ona pak napíše toto...ale to je fuk...já ji to za zlé nemám...jen mě to na pár minut nakrklo 😀 😀

Jak píše večernice..nás jen tak něco neporazí a ať si říkají co chtějí...my víme své 😀 😀

nanuskal
28. júl 2010

Ahojte dievčence, včera som vám už nestihla odpísať, lebo som mala dosť nabitý deň a keď som prišla domov, tak mi bolo tak zle (strašne ma bolela hlava), že som ani PC nezapínala....
Vecernice: ono je to potom viac menej jasné, čo si napísala, že má tvoja kamarátka chlapa s dieťaťom...tam už je to potom o inom a tvoju situáciu asi dobre nechápe, alebo sa nevie do nej vžiť 😔
A v tom, že tie reakcie majú ľudia môžem potvrdiť aj ja....preto sa už skoro s nikým nebavím o tom, že sa snažíme o bábo...vie to iba pár ľudí...lebo stretávať sa s otázkami pri každom stretnutí typu: tak čo, už sa vám to podarilo??? stále nič??? alebo asi sa veľmi snažíte, skús sa na to nesústrediť.... a bla bla...tak pri týchto by som najradšej vybrala pištol z kabelky a pif pif 😠
Ale baby, som rada, že som tu s vami a môžem si s vami písať a deliť sa o pocity, otázky, názory.... Pretože aj tak si myslím, že človek si v týchto chvíľach najviac rozumie a potrebuje niekoho, kto prežíva to isté 🙂
Takže zahajujem nevšímavosť a odolnosť voči divným otázkam a odpovediam našich blízkych 😀 😀 😀

petap1
28. júl 2010

Dobré ranko,

nanuskal: Vše je přesně jak píšeš..taky jsem ráda, že tu takhle spolu jsme a můžeme se navzájem podržet 😀

K nevšímavosti a odolnosti na divné dotazy se velmi ráda připojuji 😀 😀

vecernice
28. júl 2010

dobre rano hociny moje 🙂
no je pravda, ze dobre, ze je konik, a ze tu clovek narazi na takove mile dusicky jako jste vy 🙂 jinak by i tem manzelum sla hlava kolem ze vsech testu, ovulaci, hlenu a cipku 😀 spis by si zacali tukat na hlavu, ze koho ze si to vzali 😀 ale ono nemyslet na to, copak se to da? 😉 teda aspon v praci ne. jakmile jsem mimo praci, nebo na zahradce, nebo nekde na vikendu, tak to clovek pousti z hlavy a neresi. ale asi je to i unava praci, anebo ta vidina, ze jednou odsud clovek zmizi, a ten odchod se furt posunuje a posunuje .... 😉
krasny den 🙂

nanuskal
28. júl 2010

@vecernice: jasné, že sa to nedá na to nemyslieť...tiež mám ten problém, že v práci na to najviac myslím... a preto aj neznášam tie otázky, že na to nemám myslieť...lebo to nejde...je to silnejšie ako ja... 😔
Ja som fakt rada, že ste tu 🙂 lebo ako píšeš, môjmu manželovi by už asi zo mňa šiblo 😀

baru7
28. júl 2010

dobré ránko, kočky 🙂 já myslím, že dneska je celkem zázrak, když se vše podaří hned od začátku, případně napoprvé..takže takoví, co to tak mají, by si toho měli sakra vážit...a nemyslet je hodně těžké. Nemám za sebou žádnou bolestnou zkušenost a neumím si ani představit, jak bych vyváděla...raději se snažím na to nemyslet, ale i tak pořád myslím na to, ať už se zadaří a kdy už to bude...vždyť je to opravdu obrovský zázrak a není to automatické...taky jsem ráda, že tady jste , protože spousta lidí by si klepala na čelo, kdyby věděli, že tohle řeším..takže jak píše nanuskal, raději to nikomu ani neříkám. Ale víte, co je pecka...kamarádka otěhotněla neplánovaně, nechovala se dvakrát zodpovědně a pak o mimi přišla...tak jsem čekala, že se třeba chytne za nos, bude mít i nějaké výčitky, že přehodnotí svůj život....a nic.... život jde dál, pohoda.....docela jsem koukala. Já jsem z toho byla více smutná, než ona....takže pak těžko čekat od ostatních nějakou účast, když jsou i takoví, kteří to prožívají takto...

Mě osobně se vždycky hodně dotkne, když se dozvím něco takového...asi je to tím, že si hned představím sebe na místě té maminky...takže držím palce, kočenky, ať už všechno jde dobře 🙂

petap1
28. júl 2010

JJ je pravda, že v práci na to člověk myslí nejvíc 😒 A proto je dobře, že během ovulky budu na dovče 😀 ...snad to aspoň trošinku vypudím z hlavy...no uvidím, jestli si Ovu otestuju...jestli budeme v Alpách tak ani nebudu mít jak...přeci jen ve stanu by to bylo krkolomné 😀 Vypadá to, že i na UZ nepůjdu, jelikož nebudeme v ČR....takže možná tento měsíc dopadne, že se budeme snažilkovat v nevědomosti, zda ovu byla či ne 😀

Přeji krásný den....nevím jestli ještě bude časík sem juknout...máme teď v práci takový frmol, že mi jde hlava kolem ☹

baru7
28. júl 2010

@petap1 ty jo a v Alpách...čistý horský vzduch, romantika ve stanu...no tož to jsou dispozice jako blázen. To by bylo, aby nebylo 😉 držím pěsti 🙂

vecernice
28. júl 2010

@petap1 petap ja myslim, ze ani neni nutne testit a ze by to prave takto pod stanem mohlo vyjit.-D budu drzet palecky, vsechny co mam 😉

nanuskal
28. júl 2010

@petap1 možno toto je ešte lepšie, teda to najsamlepšie 🙂 pretože aspoň budeš uvolnená, nebudeš na to myslieť, budete spokojne dovolenkovať a užívať si 🙂 júúúúúúúúúj .... máš to holka ideálne 😉
tiež budem držať palčeky 😉

petap1
28. júl 2010

tedy děučátka...mooooc děkuju za váš optimismus a za držení palečků..jste zlatíčka 😀 😀

Já taky držím vše co mám pro vás všechny a myslím, že si tu všechny nakonec ty // zahlásíme a oslavíme 😀

babe19
autor
28. júl 2010

ajooooj baby!!!!
tak dnes som si spravila test, nie hned rano,nemala som,ale ked som mala prestávku zasla som do drogerie. podla vas je to ono??? nechcem sa dopredu tesit,to spinenie stale je,také svetlohnede,no ale uz 11den? kedy mam zajst za dokym? je to vobec pozitívne,tu nemusia byt rovnaké palicky. som taká zmatená 😉

vecernice
28. júl 2010

@babe19 kocko moje zlata, ty mas pozitivni tehotensky testik!!!!!! to je BOMBA!!!!!!
no vzhledem k tomu spineni bych dokymu zavolala driv, sice nic neuviid, ale muze dat treba nejake tabletky, ktere to pomohou udrzet 🙂 mam velikou radost!!!!!!
a na tehu staci i slaby duch v limitu, tam nemusi byt stejne silne, neboj 😉 jen at pomalu postupne sili!!!!!

babe19
autor
28. júl 2010

vecernice fakt? je to fakt pozitivne? jezis,ani nechcem tomu verit. asi tam zajtra zajdem. jééj,ja mam najkrajsi narodeninovy darcek asi,ze? hm,len dufam,ze to neprekriknem a vsetko pojde ako má. 😒

vecernice
28. júl 2010

@babe19 no jsou to tehu testy, ne?

petap1
28. júl 2010

babe: to je pozitivní test...supeeeeer...potichounku gratuluji 🙂 🙂 🙂 jak říká večernice...zajdi k Dr., aby ti dal něco na to špinění..něco na udržení 🙂 Jé, já mám z tebe takovou radost 😀 😀

petap1
28. júl 2010

huráá začíná nám tady vlna // 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre