Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

nanuskal
21. okt 2010

@vecernice Ty si veľká šikulka, ja si myslím, že kto iný ak nie ty zvládne dvojičky 😉

@petap1 Peťuška ahojky a ďakujem, no dúfam 😀

baby lúčim sa....papa zajtra 😉

baru7
21. okt 2010

@vecernice jednovaječná...to budou dva krásné kloníky krásné maminky a krásného tatínka... 😉 takový genetický materiál je potřeba množit geometrickou řadou, proto to tak příroda zařídila 😉

petap1
21. okt 2010

vecernice: Když jsem myslela, že budu muset na IVF a tedy budou možná dvojčátka, taky jsem jednou jukla na kočárky pro dvojčátka a dal se i vybrat, docela pěkný 🙂 Ty máš ještě výhodu, že nemusíš do výtahu v paneláku 😀 Musím říct, že jsem teď hodně potkávala maminky s kočárky pro dvojčátka a nevypadalo to tak monstrózně 🙂 Kamarádka má jednovaječné kluky a je to super..ze začátku trošku hoňka, ale teď už je jim rok a jsou úžasní 🙂 Uvidíš, že to bude super 🙂 No dle mého, pokud jsou v jednom váčku jsou jednovaječná..takže budou jako vejce vejci....supeeeer 🙂 😀

nanuskal: Tak pěkný den 🙂

petap1
21. okt 2010

baru: 😀

vecernice
21. okt 2010

@petap1 ale ja chci kluka a holku 😀 no tak asi pujdem do tretiho 😀 😀 😀 asi mi trosku sibe 😀
jo a jaky byl tvuj typ kocarku?
me se zatim libi tento, jen je tezkej jak prase ☹
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1289663
no casu dost, hlavne se tam musi udrzet.

spineni totiz zatim stale neprestalo ....

vecernice
21. okt 2010

@baru7 ty si zlaticko 🙂

petap1
21. okt 2010

Vecernice: JJ tak na ten jsem si taky myslela 😀 Dokonce ho myslím mají tady u nás v obchodě, teď jdyž jsem tam byla, tak tam myslím byl, tak jsem na něj tak po očku koukla 🙂 No s tím špiněním buď trpělivá...vem si mě...už špiním pravidelně dopoledne týden...teď to možná trošku ustává. a to jsem prý měla hematom malý...hlavně, že víme, že je to kvůli hematomu a ten se musí vyčistit, takže je vlastně dobře, že ta krev odchází 🙂 Ale jednou to ustane uvidíš 🙂

vecernice
21. okt 2010

@petap1 a co vse vis o hematomu? ja to prave hledam na netu 😉

petap1
21. okt 2010

vecernice: Prakticky jen to co řekl Dr. Já na netu nic nehledala. Řekl, ať se špiněním počítám, protože se ten hematom bude čistit. Kamarádka ho měla taky..myslím, že ve stejné fázy jako ty..hodně zakrvácela a pak měla hematom 2cm. Chodila na časté kontroly a taky se jí dobře vztřebal..teď nevím jestli špinila, nebo ne..zeptám se jí 🙂

vecernice
21. okt 2010

@petap1 ja to nasla na netu. zpusobi to praskla cevka, utvori se neco jako modrina uvnitr. no bud odejde, tedy krvacenim, nebo se vstrebava. ohrozuje trochu maly, nebot nejak se vetsinou ta praskla cevka objevuje v placente, a ta malicek vyzivuje. doporucuje se absolutni klid, tak to budu dodrzovat, k obedu si objednam pizzu 😀 lenoch obecny 😀 a Dan si pristi tyden bere v patek dovcu, takze me od ctvrtka bude obskakovat.

jinak vam reknu, ze ho ta informace dosti zaskocila 😀 zacal bedovat, ze uz na nej nezbude zadne jidlo, co si neurve, to mu ti prdolkove snedi 😀 a zacal vypocitavat, co vse budem muset poridit dvakrat 😀

petap1
21. okt 2010

vecernice: JJ takhle to nějak bude....tak kamarádka prý taky špinila a i jí Dr. řekl, že část odejde a část se vztřebá...takže je to špinění u něj normoš 🙂 Jasná páka, jen hezky lež a nic nedělej. Já tedy absolutní klid nařízený nemám, páč byl asi dost malý a byl dole u děložního hrdla, takže hezky odejde, ale ty lež a pěkně se hýčkej 🙂

To je hezké, že myslí na jídlo 🙂 Počkej, ono to teď začne..přijde mi, že chlapy jsou v tomhle horší než my. Že vždy hned počítají a kreslí scénáře jak ze scifi...myslím, že my k tomu přistupujeme s chladnější hlavou než oni páni tvorstva...těm se hned rozklepou kolena 🙂 😀

vecernice
21. okt 2010

@petap1 no ve zprave mam drobny hematom lateralne od GS, musim si to nekde prelozit 😀
jinak jo, Dan uz lomil rukama, ze mame maly barak, a hned bezel do budouciho detskeho pokoje, zda se tam vejdou dve postylky. no desi se, jak se nadre, az oba bude tahat. je zlatej, ale fakt byl dosti zaskocenej 😀

petap1
21. okt 2010

vecernice: Mě říkal, že je taky malý a podívej jak dokáže špinit 🙂 Třeba tobě většina odešla s tím krvácením a zbylo tam opravdu trošinku. Určo to do týdne taky přejde 🙂
Tak to je přesné..my čekáme jedno a maža už se děsí co se bude kupovat a kolik to bude stát a co se všechno bude muset zařídit. Taky s děsil, aby to nebyly dvojčata..to si ho ani neumím představit, jak by byl vyplašený 🙂
Ale mají na to nárok a vy máte už "jen" 8m na to, aby jste si zvykli na tu myšlenku 😀 Myslím, že si ale zvyknete hodně rychle 😀

vecernice
21. okt 2010

@petap1 ńo prave jsem nasla, ze existuje klokanka pro dvajcatka 🙂 tak to nebude tak hrozne 😀

petap1
21. okt 2010

Vecernice: Opravdu, jo 😨 Tak to je dobré...já myslím, že už je pro dvojčátka hodně věcí o kterých nemáme ani páru 🙂 Ale ty teď určitě všechno prozkoumáš a budeš za 8m připravená 🙂

vecernice
21. okt 2010

holky tak jsem zjistila, ze u dvojcat je stejna vyska rodicovskeho prispevku, no to mi fakt prijde na palici 😠

betina1984
21. okt 2010

@vecernice, ty čakáš dvojíčky? No to je krásne. Ja som tiež vždy túžila po dvoch detičkách naraz...

vecernice
21. okt 2010

@betina1984 ahoj 🙂 no uz to tak vypada, jen ja se dvojcatek desila, troufala jsem si jen na jedno, zatim 😉 ale hlavne, kdyz se udrzi a budou zdravi 🙂 tobe drzim palce, at clostik brzy zabere a podari se druhe stesticko!

betina1984
21. okt 2010

@vecernice, ďakujem, nedávam ale tomu veľkú šancu. Pri najbližšej návšteve si vypýtam výmenný lístok. V Trenčíne je jedno centrum gynekologickej starostlivosti, tak tam skúsim zájsť. Ale dvojčatká sú dvojnásobná radosť, aj starosť, ale je to krásne. A nepovedal, či je to dvojvaječné alebo jednovaječné?

vecernice
21. okt 2010

@betina1984 jsou v jednom gestacnim vacku, takze budou asi jednovajecna. ja chtela parecek!!!! 😉
ja obcas nahlizim do GRAFU BT 13, tak sleduju, jak se ti to vyviji, a moc fandim!!!

betina1984
21. okt 2010

@vecernice, no tak to budeš mať kópie...🙂. A čo by si chcela radšej chlapcov, či dievčatká?

vecernice
21. okt 2010

@betina1984 ja ti nevim, ja chtela oboje. tak mozna se jednou zblaznim a pujdem do tretiho 😉 jinak my si to nenechame rict, takze prekvapko fakt bude maximalni 🙂

betina1984
21. okt 2010

@vecernice, super. Inak, ak budeš rodiť na termín, resp. o deň skôr, budú mať narodeniny so mnou...🙂

vecernice
21. okt 2010

@betina1984 myslim, ze tak dlouho je tam neudrzim 😀 ale manza je 31.kvetna, tak mozna dostane mega darek 😉

nat28
21. okt 2010

Kocky poradte mi pls...od vysadenie ATK v juli som doteraz nedostala menzes a nebola ani ovulka. V utorok som bola na gynde a UTZ ukazal, ze mam dominantny folikul 18mm (po 3 mesiacoch mega uspech). Vcera som si urobila ovulacny test a ukazal mi vobec 1.krat v zivote slabeho ducha. Dnes si budem robit zasa. Znamena to ze folikul pravdepodobne praskne??? Moze sa stat ze dnes uz duch nebude a teda folikul mi vobec nepraskne? Dnes sme sa snazili pre istotu 🙂 moja otazka teda znie, ak tam bol duch, znamena to prichadzajucu ovulku???

vecernice
21. okt 2010

@nat28 duch jeste nic neznamena. v tele je nejaka hladina LH stale, ja duchy mivala skoro cely cyklus. ale je mozne, ze zitra zesili, to by bylo dobre znameni. jinak pozitivni je, kdyz jsou stejne silne, nebo testovaci silnejsi. folik 18 mm je peknej a teoreticky by mohl prasknout za 2-4 dny. drzim palce, at carka zaseili a vy ji plne vyuzijete !!!

nat28
21. okt 2010

Pre mna je uspech uz aj ten duch, totizto som 3 mesiace bez folikov a na teste ani len naznak ducha doteraz nikdy nebol. No som teda zvedava co dnes vecer ked otestujem...modlim sa za ciarku, lebo ked je clovek snaziaci sa o babo 3 mesiace bez ovulky, tak aj pozitivnemu ovu testu sa budem tesit ako keby to bol tehu test 😵

vecernice
21. okt 2010

@nat28 nat, super to je 🙂 jestli predtim nebyla, ted je duch, tak by zitra mohla byt silna 🙂
jinak te chapu, ja po vysazeni ms nedostala asi 65 dni ... a bohuzel ani foliky nebyla, a pomohla az hormonalni lecba. super, ze se ti to rozjelo samo 🙂

nat28
21. okt 2010

@vecernice no to poznam, ja som dnes uz 82. den cyklu a vcera som bola na vyvolacke, no nahodou mi tam nasla aj tento folik, tak sme sa s dr. spolocne tesili ze to slo aj samo 🙂 a ak sa mozem spytat, po akej dobe si otehotnela? k comu gratulujem 🙂

vecernice
21. okt 2010

@nat28 vysadila jsem loni v dubnu, od cervence jsem byla na lecich, prvne jsem otehotnela v dubnu tohoto roku, ale skoncilo to v 9tt, zamlkle tehu. po revizi jsem to zas nedostala 73 dni, tak jsem sla k dokymu, dostala vyvolavacku, otehnotnela dalsi cyklus, ale spinim a krvacim, takze vyhrano zdaleka nemame. .....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre