Nemala som ovuláciu alebo je pokazený test Rapi Clear?

babe19
20. nov 2009

Ahojte babenky,snažilky.
Ako aj vy ostatné aj my sa snažíme s manželom o bábätko. Bolo by to vytúžene,snažíme sa o bábätko už vyše pol roka. Nedarí sa nám nejako,tak tento mesiac som si kúpila ovulačný test rapi clear. Poslednú menštruáciu som mala 28.oktobra,a od 8.novembra som si robila ovulačný test až do 16.novembra,pričom vždy bola silná len tá kontrolná čiarka. Mala som ešte jednu navyše,tak som si ju spravila ešte dnes a tam mi vyšla už len jedine kontrolka,no velmi velmi slabá čiarka. Tak teraz neviem,v tomto mesiaci som vobec nemala ovuláciu? Pozorovala som si hlien,ale ten ani nebol len po skonceni MS,potom v polovici ale ten lepkavý,nie ten číry,ktorý je vraj plodný. Baby napíšte mi ak máte podobné skúsenosti s tým,čo mám robiť,či si mám kúpiť nový - iný ovulačný test,alebo možno že mám anovuláciu? Som velmi zufala z toho,nič krajšie by nebolo,keby som na vianoce darovala manželovi pozitívny tehotenský test! ☹

vecernice
24. feb 2010

susim hubu a testovani furt posouvam, ze az udelam toto a ono 😀

tinkapn
24. feb 2010

vecernice 😀 😀 😀 ze susim hubu 😀 😀 😀
idem si aj ja nieco vymysliet, aby som na tie suchoty nemyslela 😀

vecernice
24. feb 2010

😀 😀 no ja jdu na to za chvilku. jaj ja uz je chci 😀 😀 😀

tinkapn
24. feb 2010

Budes ich mat!!! Verim tomu 😉 😵

vecernice
24. feb 2010

tak ani prd 😠 druha tam je, ale zas slaba. no sakra, kde se ta ovu jen toula 😉

vecernice
24. feb 2010

a co ty? ze bych se aspon mohla kouknout, jak ze to ma vypadat 😀

tinkapn
24. feb 2010

uuuf, vecernice - ani dnes? veru, kde sa len tula... tak zajtra uz isto dorazi 😉 ja neocakavam este par dni ovulku - asi az okolo piatku, soboty 😒
prave cakam na vysledok, ale ani zdaleka to nevyzera ako pozitivne 😀

vecernice
24. feb 2010

no ja ti prave nevim. bylo by mi to jedno, ale od zitra mam nasadit utrogestan, coz je vlastne progesteron. a ten by mel byt az po ovu. zatim vzdy jsem ho nasazovala driv, a hnedle se pak objevil pozitivni ovu test. tak vaham, zda to nejak souvisi, zda si ha posunout ci co mam vlastne delat 😀

tinkapn
24. feb 2010

Juj vecernice, v tom ti veru neviem poradit... ale ak by sa dalo, tak ja by som ho mozno posunula, fakt neviem 😅
No idem dat test do albumu, nie je pozitivny, ale zda sa mi o trosiiiiinku tmavsi ako vcera, tak neviem... Len dufam, ze tento cyklus nebude anovulak, uz ich bolo dost 😔

vecernice
24. feb 2010

tak ja mam spis svetlejsi nez predevcirem. jinak jsem si do alba pridala sbirku grafiku, tam je videt, kdy jsem zacala brat utros (to je to P) a kdy byl pozitivni test. no a ted babo rad 😀
utros odlozim, nebot treba bude pozitivni test zitram, ze jo. pak stoupne teplotka, a pak nasadim prasky 😀

tinkapn
24. feb 2010

Juuuj, bodaj by si ho uz mala zajtra pozitivny vecernice, moc ti to zelam 😉 a potom by si pekne mohla nasadit P 🙂 vidis, aj tak sa to da 😉

vecernice
24. feb 2010

dam ji cas do patku. do ty doby proste uz chci tlustice 😀 kdyz ne, tak pak nasadim utros 😉

tinkapn
24. feb 2010

Oki vecernice, tak piatok je nas keby nieco chi chi chi 😉 😀
Juj ale ja zacinam mat pochybnosti... minuly cyklus mi ciarky zo dna na den silneli a silneli, teraz nemam velmi ten pocit ☹ No uvidime, je to vsetko vo hviezdach, no nie? 😉

vecernice
24. feb 2010

tin. muzes se o den dva posunout, neboj 😉 my se dockame 😀

tinkapn
24. feb 2010

Ale je zase pravda, ze minuly cyklus som zacala testovat az od 15 DC a teraz od 13... ale ved uvidime a ako ty vravis, urcite sa vsetky dockame 😉

Ja som velmi zvedava, ako dopadla cizu, co jej dr. povie 🙂
A babe, kde si sa nam zase zatulala? 😉

vecernice
24. feb 2010

to je pravda, cizu uz asi vi co a jak 😲

tinkapn
24. feb 2010

Dufam, ze prinesie len dobre spravy 😵

vecernice
24. feb 2010

ja taky!!! proste my tu budeme mit same dobre zpravy a taky ovu // a pak tehu // 😀

tinkapn
24. feb 2010

Ano!!! Ved sme sa tak dohodli aj minuly mesiac, no nie? Tentokrat nam to vsetkym vyjde a basta!!! 😀

cizu
24. feb 2010

ahoj holky, tak se hlasim zpět po kontrole.
Udělal mě ultrazvuk a není dostatečná sliznice...prý si se mnou asi hormony trochu po revizi pohráli (no já si spíš myslím, že to není tou revizí, normálně taky nefungují), takže mě píchnul agolutin na vyvolání a pokud to do 3 týdnů nepříjde, jdu na kontrolu (prý stačí jenom takové slabé, ale hlavně aby bylo). No a pokud nepříjde, tak se začně něco zase řešit dále. Grafík jsem mu ukázala, říkal, že je hezký, ale že to není směrodatný, je to pouze pomocná metoda, na kterou se Dr. nespoléhají.
Ale vyžádala jsem si žádanku na imuno...a doporučil mě Prahu Podolí, prý to tam dělají dobře (prý když už, tak někomu, kdo tomu rozumí🙂
Říkal, že tentokrát mě žádné léky ani tabletky nedá, prostě počkáme, jestli se něco objeví nebo ne:.(
Takže si můžu vesele měsíc měřit a čekat, jestli MS příjde....popravdě, ať radši nepříjde a někam nás to šoupne 😉

tinkapn
24. feb 2010

Ahoj cizu, uz sme na teba netrpezlivo cakali 😉
No po agolutine by ti hadam MS mala prist, ved uvidis, ci radsej nie? 😉
A myslim, ze je dobre, ze ti nedal lieky, aspon telo nebude este zmatenejsie, nie? 😕
Teda teraz ti asi neostava nez cakat, to cakanie bude asi na tom vsetkom najhorsie... 😠 juuuuj sproste hormony alebo co to vlastne je 😖 preco niektore otehotneju ani nevedia ako a este si to aj nechaju vziat a my, co by sme velmi chceli, tak to nejde... svet je taky nespravodlivy 😔

cizu
24. feb 2010

Ahojky Tin: jj, tak měla by přijít..ale vzhledem k tomu, že ta sliznice je nízká (a to prosím piju i ten zázračný kontryhel ☹ ), tak to spíš vypadá, že stejně asi nepřijde, no tak uvidíme ☹
A budeme čekat.......nic jiného nezbyde......a život bohužel není spravedlivý, to už jsem párkrát poznala na vlastní kůži.....ale je třeba doufat, že bude líp.
Jo a k těm mojím grafům.....nejde jednoznačně říct, jestli ovu byla nebo ne.-(

tinkapn
24. feb 2010

Hmm... cizu tak tak skus ten kontryhel pit aj dalej a uvidis... mozno ked ms pride, telo sa "uvedomi" a bude aj ovulka, a to by bylo kdyby nebylo 😀 a budes tehu 😉 😵 Uz sa to stalo veeela krat, tak preco by sa to nemalo stat aj teraz, no povedz? 😉

cizu
24. feb 2010

No právě začínám mít pocit, že tím naším jediným těhu, které se podařio a které jsme nazývali zázrakem (a to doslova) jsme si toto všechno vyčerpali.. ☹
Mám dneska jakousi náladu tak nějak hooodně pod psa ☹

tinkapn
24. feb 2010

Cizu - urcite ste si nic nevycerpali, nesmut 😉 Hlavu hore a pozitivne myslenie, lebo babo pride k mamine spokojnej, "pohodacke" a nie smutnej 😉

tinkapn
24. feb 2010

Kočky, nie ste tu?

cizu
24. feb 2010

jj, já tu jsem🙂))
Díky náladě jsem po půl roce zašila všechny věci,které potřebovali spravit (jako v ruce, ponožky, spodní prádlo apod🙂 a našla jsem na orchidei, že tam něco roste, že by nový šlahounek a pak budou kytičky??? 😀

tinkapn
24. feb 2010

jeeeeej cizu, tak to je super 🙂 ja idem kuknut panelak, ale budem tak trochu jednym očkom aj tu 😉

cizu
24. feb 2010

holky, měla bych dotaz...a možná největší odborník na to bude večernice 😉
Jenom mě napadlo, jak tělo reaguje na takové ty vyvolávačky? Je ovu nezávislá na MS? Já to asi nechápu.
Dávám příklad, když teoreticky teď bych měla našlápnuto na ovu, která by měla přijít např do 5-ti dní no a dneska mě píchli agolutin, tzn. při nejlepší vůli by měla MS přijít do týdne - co ta ovu, ona najednou jakože nebude a přeruší se a začne zase fungovat až v novém cyklu?????? Možná ten agolutin je na tom stejně jako ten utrogestan - taky se nasadí podle nezávisle na ovu jestli chtěla nebo nechtěla přijít....cháput to správně nebo to vlastně nechápu? ☹

vecernice
25. feb 2010

ahoj holciny 🙂 tak dnes uz jsem se musela k optimismu trochu premlouvat, ale uz je tu zas se mnou 😉

cizu - nizkou sliznici jsem mela taky, s tim uz se lecim od cervence. hlavni co tvori ms je asi prave ta sliznice (dle meho dr, nebot vajicko je malinkate). takze muzes ovulovat, ale ms pak chodi slaba. nizka slinice je nedostatkem estreogenu, neboli hormonu prvni faze cyklu, ten zarucuje narust folikulu a tvorbu sliznice po ms. pregesteron pak zajistuje ve druhe fazi jeji zbytneni (doufam, ze to pisu spravne).
ten agolutin vim, ze muze se muze dat i kdyz neni jiste ze se jedna o tehu, jinak spousti ms. ale presne ti neporadim, co dokaze udelat s ovulkou. bohuzel jsem to jednoznacne nevycetla ani ohledne utrose. vetsinou se rika, ze se nema nasazovat pred ovu, aby ji nezablokoval, ale jinde zas pisi neco jineho. a ja ovu dvakrat mela, i kdyz jsem predtim zacala brat utros. tak si vybec vid?

jinak s temi grafy je to ruzne. muj dr. fakt leci skoro jen podle nich. koukne, a upravi mi davkovani. sice me to trochu znervoznuje, ale nezbyva mi nez mu duverovat. ale uz jsem i slysela, ze nekteri doktori to nestudujou a grafum neveri. nicmene co jsem vycetla na netu, tak ovu stopro potvrdi narust teplot, ktere se pak nekolik dni udrzi vys.

a cizu - zadny strachy, vyslo jednou, vyjde znovu. ja tomu verim!!!!!!! tak at te doktori pekne proklepnou, ale tento rok tu proste budem vsechny tehulky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre